Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4211 4211

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

tereza8
01.03.2018 5 z 5

Po delší době mám z knížky pocity, které se slovy nedají vyjádřit. Silný psychologický příběh. Běhal mi mráz po zádech, cítila jsem často úplnou bezmoc. Několikrát jsem knihu chtěla jednoduše zavřít, už se k ní nevrátit a sáhnout po něčem oddychovějším. Ale nešlo to, já prostě potřebavala vědět, jak to bude dál a jak to celé skončí, nemohla jsem v tom hlavní hrdinku nechat jen tak samotnou. A dobře jsem udělala, že jsem ji neodložila, ochudila bych se. Myslím, že fráze ,,nic není takové, jak se na první pohled může zdát” je zde zcela na místě. Příběh promyšlený do poslední stránky. Dávám pět hvězd!

Skippi16
28.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha... Strhla mě, sice jsem nadávala na toho chlapa jak špaček, ale opravdu skvělá. Bohužel i tohle se v dnešním světě děje a víc, než si lidi uvědomujou....

lenysek69
27.02.2018 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou relativně rychle, jelikož je hodně čtivá. Příběh mě strhl a čekala jsem s napětím na závěr. Musím se přiznat, že po přečtení jsem byla opravdu hodně naštvaná na chlapy, ale to byl jen můj ženský pocit :-) Knihu doporučuji.

JessieEx
27.02.2018 5 z 5

Tentokrát jsem se před čtením rozhodla, že se nenechám nijak ovlivnit názory ostatních, a proto jsem si nepřečetla jedinou recenzi, komentář ani anotaci. A dobře jsem udělala.
Knížka mě od samého začátku vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem ji o pár hodin později nepřečetla. Ale jak je to možné? Vždyť byla napsána jednoduchým jazykem, věcně a neskutečně předvídatelně, takže jsem vždy byla o pět stránek napřed... To se mi stalo opravdu poprvé, že jsem dokázala téměř celou knihu úspěšně předvídat děj.
A přesto si troufám tvrdit, že toto byl jeden z nejlepších thrillerů, oslnivý debut, prostě geniální knížka! A proč? Protože tu nenajdete jediné hluché místo, protože nebudete chtít přestat číst, protože se napětím pořádně zapotíte, vžijete se do kůže hlavní hrdinky a budete si přát, abyste jí mohli napovídat.
Dalším plusem je i celkem originální námět v dnešním (literárním) světě anglických únosů a severských chladnokrevných vražd. Tahle kniha je PSYCHO na velmi vysoké úrovni. A já naprosto miluji knihy, o nichž můžu po přečtení říct, že to bylo psycho!

Dvířka
25.02.2018

Nápad dobrý, ale místy mi čtení dělalo až zle - viz. reálná představa opuštěného štěněte. Za týrání zvířat bych vraždila, i když tady byly jen v mysli trochu bláznivého spisovatele. Vlastně celou knihu jsem měla nervy napnuté a toho psychopata bych osobně nejradši *** :-D Líbilo se mi prolínání přítomnosti s minulostí, přičemž začátek knihy mi připadal divně strojený, už tam bylo jasné, že něco nehraje. Konec zase předvídatelný. A střed bych doporučila tomu, kdo rád čte psychicky deptající knihy.

alca.h
24.02.2018 3 z 5

Kniha není špatná, to rozhodně ne, ale že bych se od ní nemohla odpoutat, to také ne. Zdvořilostní konverzace na “večírku” hned v úvodních kapitolách a cukrování mezi Jackem a Grace ubírá body téhle knize. Ale pokud pokud máte rádi strach čišící z knih, ale z přímého násilí v nich se vám dělá špatně, sáhněte po tomto kousku. Bude to trefa do černého.

iška
23.02.2018 3 z 5

Má to napětí a čte se to velmi dobře. Ve skupině podobných titulů pro mne patří k těm lepším.

slecnapeta
23.02.2018 5 z 5

Tuhle knihu člověk prostě přečte jedním dechem, mně to trvalo 2 dny (pracovní), děj je opravdu strhující. Neskutečně jsem se vžila do hlavní hrdinky a veškeré křivdy prožívala s ní. Bylo pro mě až neuvěřitelné, o kolik kroků dopředu měl Jack vždy vše naplánované a o to víc jsem se nemohla dočkat až se dozvím, jestli "zvítězí dobro nad zlem" nebo naopak.

danae1515
22.02.2018 4 z 5

Taky jsem přečetla přes noc. Opět smekám před spisovatelskou fantazií, věřím, že až sem!!! to v reálu nemůže zajít, opravdu mazec.... Oproti čtenářkám já jsem očekávala jiný konec.... Hvězda dolů za vlažný rozjezd a ze začátku mně rušil takový strojený překlad, buď se to pak zlepšilo, nebo až jsem byla vtažena od pekelně dobrého děje, jsem to nejspíš nevnímala. Jedna z lepších knížek, co jsem kdy četla.

kaca.ka
22.02.2018 3 z 5

Něco tak čtivého a ujetého jsem už dlouho nečetla. Ujeté to bylo na můj vkus trochu nad míru, ale za to, jak příběh krásně ubíhal a byl sestavený, se mi to krásně kompenzuje. Jednu hvězdu strhávám jen za převídatelnost některých postav resp. jejich rolí v příběhu.

martina2704
20.02.2018 5 z 5

Moc příjemné překvapení. Sice se asi dalo čekat, jak celý příběh skončí, ale i tak jsem si knížku užila a zhltla ji během pár cest vlakem. Bylo to napínavé, čtivé, uvěřitelné a realistické, zkrátka jsem se nemohla odtrhnout :). Těším se na další knihy autorky.

b.safarik
20.02.2018 5 z 5

Základní dějová linka je vlastně docela předvídatelná. Od první kapitoly tak nějak tušíme, že Jack nebude úplně takový gentleman za kterého ho považují jeho kamarádi. Ale to jak si autorka hraje s prolínáním časů a odkrýváním děje až po samotný závěr, který eskaluje každou další stránkou je tak geniální, že se ta knížka četla úplně sama. Fakt dost dobrý!

barbora0275
19.02.2018 4 z 5

precetla jsem za jeden vecer, nemohla jsem se dockat, az tyran dostane za vyucenou - a v tomtokniha nezklamala. Skoda, ze skoncila tak brzy, ocenila bych epilog.

Zelza
17.02.2018 5 z 5

Kniha se mi moc libila,mela spád, ale nektere veci byly az tezko uveritelne.
Urcite doporucuji a rada si prectu.dalsi.knihy od teto autorky.

stupidiack
16.02.2018 3 z 5

Dobré, ale příliš prvoplánové ..

iveetka
16.02.2018 4 z 5

Úžasná kniha!! Moc se mi líbilo, že autorka z knihy neudělala "krvák", ale napsala to opravdu napínavě, tak jak psychothriller má podle mě vypadat. Ke knížce se určitě v budoucnu ráda vrátím a nenechám si ujít i autorčiny další knihy. Za mě opravdu povedené a doporučuji.

Christl
13.02.2018

Skvělá kniha,dej který vás pohltí a nepustí,dokud neotočíte poslední stránku. Tak perfektně napsanou knihu jsem dlouho nečetla. Řeknete si,že to prostě bude klasika.On: bohatý,ona:žena v domácnosti,že se mu musí oddávat a být dokonalá,ale vše je jinak. A to mě zaujalo,to že vás to překvapí,že to co je fakt,je nečekané.

karbulka
13.02.2018 5 z 5

Výborná knížka, zajímavé prolínání časů, psycho jak má být...četlo se to samo.

SambaRumba
11.02.2018 3 z 5

Přečteno za jeden den.

HankaJ
11.02.2018 4 z 5

zvláštní kniha, když jsem ji začala číst, nebylo mi moc dobře a nechtěla jsem se k ní moc vracet, protože jsem tušila, že to nebude příjemné, ale při čtení jsem se nemohla odtrhnout