Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4211 4211

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

aydam
13.03.2018 3 z 5

Knihu hodnotím jako mírné zklamání. Grace na mě působila jako naivní slepička. Závěr trochu děravý, protože nevím, jestli uvedené verzi policie uvěří.
Pozitivně hodnotím přehlednost kapitol (přítomnost, minulost), svižné vyprávění, touhu dozvědět se, jak to dopadne a obálku.
Jestli se ke knize v budoucnu vrátím? Spíš ne.

Ketrin.TR
12.03.2018 5 z 5

Pokud máte rádi masakrální psycho thrillery, tak jen do toho! Knížka je opravdu síla, drsný děj vás tak vtáhne že máte co dělat abyste vystoupili z autobusu na správné zastávce. Z některých pasáží vás až doslova mrazí v zádech a pořád si dokola říkáte že to nějak přece musí jít vyřešit! Přestože je děj předvídatelný téměř od samého začátku, ničemu to nevadí. Jen trošku konec mě zamrzel - jak už se tady zmiňovalo, tak měl najednou takový rychlý, a oproti zbytku knihy, nečekaný spád.

Holkascopy
12.03.2018 5 z 5

Nejlepší kniha jako jsem kdy četla. I když čtenář tuší, jak kniha skončí, je i přesto ohromen! Rozhodně DOPORUČUJI!! :)

chamyl
12.03.2018 1 z 5

Poslouchal jsem audioknihu a po jejím "originálním" skončení uprostřed rozhovoru jsem se musel v knihkupectví ujistit, že mi jí kus nechyběl. A opravdu ne, což ovšem není v příběhu, kde je nejnormálnější a nejrozumnější postavou dívka s Downovým syndromem, asi žádné překvapení.
Nechci spoilerovat a tak se v hodnocení pokusím být co nejobecnější (i když v tomto případě opravdu nerad):
Milovníci jasně nalinkovaných příběhů, kteří rádi hrají karty s obrázky nahoru, si bezpochyby přijdou na své. S výjimkou úplného začátku totiž okamžitě víte, jak se věci mají a tak postupem děje již (alespoň v mém případě) pouze žasnete, co vše dokáže autorka vymyslet. Sledujeme proměnu emancipované a samostatné ženy s prestižním zaměstnáním a schopností se od mládí starat o svoji postiženou sestru v totálně naivní blbku, která tváří tvář "supermanovi" ztrácí i poslední zbytky uvažování a okamžitě skáče jak on píská, jakkoliv jí jeho písnička zní falešně. Nedořešený závěr, kdy už autorka zřejmě chtěla především skončit, je nakonec pouze další kostičkou do nepovedené mozaiky.
Vnímám, že se kniha mnoha čtenářům líbila, ale já ji považuji za hodně nepovedenou a její zařazení jako "psychologický thriller" mi ve výše uvedeném kontextu přijde vcelku ironické.

marbes
12.03.2018 5 z 5

Skvěle napsaná! Přeskakování děje z přítomnosti do minulosti je tak strhující, že mě od knihy téměř neodtrhnul. Možná jsou některé věci trochu přitažené za vlasy, ale i tak mě kniha moc bavila a protože tento žánr úplně nemusím, tak i překvapila.

dominika2585
12.03.2018 5 z 5

Četla jsem hodně knih o tématu týraných žen a žádná z nich mě nijak zvlášť neohromila. Za zavřenými dveřmi mě ale příjemně překvapila. Líbí se mi, že se zde téměř vůbec nesetkáváme s fyzickým násilím, ale všechen teror je čistě psychický. Hlavní hrdinku jsem si rychle oblíbila stejně jako její sestru Millie. Příběh i konec je trochu předvídatelný, ale mě to na zážitku ze čtení neubralo. Doporučuji :)

icewind
11.03.2018 3 z 5

Možná by příběhu tentokrát více slušelo kdyby se ve finále ukázalo, že hlavní hrdinka bylo opravdu duševně vyšinutá s pokřiveným vnímáním reality :-) Takhle vše spělo k celkem odhadnutelnému konci ovšem i přesto mě kniha dokázala vtáhnout do děje což v dnešní záplavě podobných titulů považuji za úspěch. Odpověď na otázku jak je možné aby se nechala inteligentní, samostatná a v práci úspěšná bytost takhle lehce zmanipulovat nemusí hledat všichni ti, kteří aspoň částečně něco podobného zažili buď na sobě nebo ve svém okolí......bohužel stává se to.

Perhonen
11.03.2018 2 z 5

Krkolomně převyprávěná pohádka pro dospělé se šťastným koncem. Neočekávejte napětí ani překvapení z dalšího děje. Cením si myšlenky, jen škoda, že byla čtenáři naservírována natolik průhlednou až groteskně naivní formou.

jittik
10.03.2018 5 z 5

Ještě nikdy jsem tak intenzivně nenáviděla postavu v knize (Jacka).
I když je to fikce, věřím že na světě existují muži s takovou poruchou, z čeho až mrazí v zádech.
Knihu jsem hltala od začátku do konce. Zajímavý děj minulosti i přítomnosti. V knize nebyla stránka, která by mě nudila.

biairicia
10.03.2018 2 z 5

Jako úplně špatné to nebylo, ale... Jsem trochu zklamaná. Od začátku bylo jasné, co se bude v tomto vztahu dít. Takže se člověk nedočká žádného zvratu, či překvapení. Prolínání minulosti a přítomnosti mám celkem ráda, ale této knize dle mého názoru spíše ubralo :( kniha neměla žádný spád na úkor konce, který musel být napsaný snad za 10 minut. Hodně uspěchaný konec s mezerami, řekla bych. Prostě průměrný thriller. Pro mě možná lehce podprůměrný.

radka8970
10.03.2018 4 z 5

Za zavřenými dveřmi.... Kniha je napsaná velmi výborně, dokážete se snadno vcítit do hlavní hrdinky a všechny ty hrozné hrůzy prožíváte spolu s ní, navíc autorka opravdu výstižně popsala chování a mysl psychopat a o to kniha je děsivější. Zajímavé mi také přišlo jakou roli v knize hrála sestra hlavní hrdinky. Kniha byla napínavá a mrazivá až do posledního řádku. Prolínání minulosti a přítomnosti mi nevadilo, Vše nakonec do sebe zapadlo jak mělo. Takže pokud milujete thrillery tak tuto knihu doporučuji přečíst.

Jablotro
07.03.2018 5 z 5

Tak jsem to dala téměř jedním dechem. Zhruba za šest hodin nebylo co řešit. Bylo to napínavé od začátku až do konce. Fakt dobře promyšlené. Konec se mi zdál až moc shovívavý, ale pak se ukázalo, že to nakonec tak milosrdný konec nebyl, oko za oko, vodu za Molly ;-)

Zlatinka.Emilly
07.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. První dny po přečtení jsem "rentgenovala" lidi okolo sebe a přemýšlela o možnosti, že kdokoliv z nich může být psychopat.

Kitty
04.03.2018 1 z 5

Druhá kniha, kterou jsem nedočetla a odložila (a to moc často nedělám). Zde hned po seznámení s dějem.
Příběhu naprosto nevěřím, hned na začátku je naprosto jasné, že se Jack snaží Grace odstřihnout od jejího života, aby se nemohla bránit. Je to příliš průhledné, prvoplánové a prostě k neuvěření, že může být nějaká žena tak naivní a hloupá. Navíc zde by se mělo jednat o vzdělanou a sebevědomou osobnost (soudě dle jejího zaměstnání).
Domácí násilí je nyní "moderní téma", trochu mám pocit, že se zde jedná jen o využití trendu.

Zrzavá_Tereza
03.03.2018 5 z 5

Tuhle knížku jsem měla na seznamu ke koupi už hodně dlouho a konečně jsem se k ní dostala, páč to vypadá, že ji četli už snad všichni. A něco vám povím - je to síla. Já jsem zvyklá na všechno, na vrahouny, psychopaty, kruťárny jak v literatuře, tak se filmu. Ale dneska v noci se mi zdál sen, že mě drží nějaká sekta, nesmím mít u sebe telefon a nesmím se vidět s nikým s rodiny ani s přítelem. Dlouho jsem nebyla ráda tak jako dneska, když jsem mohla vstát z postele a jít do práce. Tahle knížka teda moje podvědomí dost ovlivnila, až mě to děsí. To se mi dlouho nestalo.

Luciecii
03.03.2018 4 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za dva dny. Velice čtivá, má spád. Pátou hvězdičku jsem jí však dát nemohla a to z důvodu toho, že se mi až zas tolik nelíbil konec. Po celém tom příběhu bych ho chtěla víc rozvedený, delší, popsaný. Spíš mi bylo až trochu líto, že se to vše odehrálo na konci tak rychle. Celá kniha je opravdu brutální psycho thriller a ač na tyto žánry moc nejsem, tohle mě dostalo. Beznadějnost a bezvýchodnost, kterou Grace zažívala, byla popsaná opravdu bravurně. Až z toho člověka mrazilo.
Knihu určitě doporučuji. Jen mínus jedna hvězdička za moc rychle střihlý konec.

peterkovasona
02.03.2018 5 z 5

Čtivá, napínavá a brutální kniha. Doporučuji

Gaeberys
02.03.2018 3 z 5

No... Jako dobré ... Ale ...
Hrdinka mi přišla natvrdlá už od začátku, ale některé typy osobností asi jsou tak důvěřivé a poddajné.
Všechno bylo ucházející, ale ten závěr ... Závěr je jakoby ho chtěl někdo po autorce najednou vytlačit do 5 minut ... (dále jsou OBSAŽENY SPOILERY) ...
Když si vemu, že jako policajt najdu mrtvého původně předávkovaného dehydratovaného chlapa v místnosti bez kliky, pojmu podezření a vše řádně prošetřím. Pokud tam chodil pracovat, jak se dostával ven? Třeba se tam nezavíral, ale já osobně bych se bála, že se mi stane, že se tam zabouchnu a ze sklepa se jaksi své milované ženušce spíš nedovolám... Dále by mě jako policajta asi zaujala série obrazů a řekla bych si - kde se tam vzaly? A jak mi jeho ženuška, která obrazy nikdy neviděla, vysvětlí, že jsou na nich její otisky? To ji přece muselo napadnout, když si vymýšlela, jak řekne, že o místnosti věděla, protože by v ní mohli najít její otisky ... Nu a takových mezer je tam povícero, ale už tu na ně upozorňovali jiní ...

Jinak se knížka četla velmi dobře, svižně. Beru ji jako průměrný psychothriller, který neurazí.

lenkaBajza
02.03.2018 4 z 5

Jak již zmíněno v ostatních komentářích, kniha se velmi rychle a dobře čte. Střídání přítomnosti s minulostí je skvěle zvládnuté, vše dává smysl.
Děj je zajímavý, napínavý, ale bohužel tomu chybí ten pořádný "wow-efekt", konec by mohl gradovat více, ne jen tak přirozeně vyplynout.
Líbilo se mi, že autorka dokázala využít obě postavy Ester a Millie pro závěr:-)
Doporučuji:)

Vyllandra
01.03.2018 4 z 5

Kniha se skvěle čte, výborně vypravěná a místy z ní až mrazí. Právě proto jsem si asi představovala trochu více propracovaný konec. Jak mě celá kniha udržovala pořád napnout tak konec ve mě zanechal dojem jako by tam bylo něco dál, ale tam už byl jen přebal knihy.