Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4211 4211

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

Evaho73
19.04.2018 3 z 5

Beznádej a smútok ukryté za zatvorenými dverami...
Debutový psychologický thriller, ktorý síce nebol zlý, ale mal pre mňa ukryté aj svoje slabé miesta.

V prvom rade mi vadilo, že dej plynul dosť monotónne a nebol dostatočne vygradovaný. Postavy neboli dobre vyprofilované, hlavne záporná postava Jacka a Millie s Downovým syndrómom poskytovali oveľa širší priestor na preniknutie do ich mysle a psychických pohnútok, čím by sa napätie a gradácia príbehu podstatne zvýraznili.
Prelínanie dejových a časových liniek sa mi páčilo, len mi trochu prekážalo rozprávanie iba z pohľadu hlavnej hrdinky. Viac by sa mi páčilo, keby bol príbeh obohatený aj o myšlienkové pochody iných postáv.
Celkovo kniha na mňa nezapôsobila až tak, ako tie predchádzajúce žánrovo podobné, ktoré som v poslednom čase čítala.

hanicka5541
18.04.2018 5 z 5

Za mě super! Měla jsem ji přečtenou během dvou odpolední, hltala jsem ji a nemohla jsem přestat, protože to napětí mi to nedovolilo. Doporučuji :)

Tulicek404
18.04.2018 5 z 5

Knížku jsem přečetla během chvíle, opravdu poutavý, zajímavý a najednu stranu velmi smutný příběh. Zajímavě se zde prolíná přítomnost a minulost takže je vždy na co se těšit :-) nakonec jsem ráda, že knížka dopadla, tak jak dopadla :-)

Eeli
18.04.2018 4 z 5

Mrazivý psychothriller, který se dostane pod kůži. Je sice hodně vykonstruovaný, základní myšlenka psychického týrání a manipulace je však děsivá sama o sobě, i když v reálném světě nemá až takovou vyhraněnou podobu (doufám). Nicméně se autorka své prvotiny zhostila na výbornou a nasadila si poměrně vysokou laťku, přesto příběh jako komplex i přes svou čtivost působí nereálně a uměle. Co se však hodně povedlo je vylíčený způsob prezentace násilníka na veřejnosti, takové to, že do něj by to nikdo neřekl... I když, jak bylo zmíněno, takoví jsou nejhorší...

Trolice
17.04.2018 5 z 5

No... To bylo teda psycho :-) celou dobu jsem nesnášela Džordže Kúnyho :-) čtivá kniha

Ankavi
14.04.2018 4 z 5

Psychothriller vystupňovaný na maximum. Od první do poslední strany víte, že se děje něco špatného, a situaci krok za krokem rozplétáte. Prolínání minulosti a přítomnosti je nenásilné a čtenáře nemate. Jen si osobně myslím, že autorka až příliš tlačila na pilu. Kdyby malinko ubrala, psychologický efekt by byl ještě větší, příběh by byl reálnější. Život s psychopatem, manipulátorem totiž nemusí mít až takové grády - tím myslím ohrožení života, přesto žena v takovém svazku nevýslovně trpí - emocionálně, psychicky, mnohdy i fyzicky. A děje se tak bohužel častěji, než by člověk myslel. Milli s Downovým syndromem do tohoto příběhu zapadla ideálně - je to další veliké téma: život s handicapem neznamená, že tento člověk není schopen uvažovat, cítit, vnímat - možná je právě naopak na určité věci mnohem citlivější a umí najít nekomplikovaná řešení. Autorce se její prvotina zdařila a já nedočkavě otvírám její další knihu.

Mrs.MF
13.04.2018 4 z 5

Nesedla jsem si z ní sice na zadek a nehlasam rozhodně na potkani,že je to to nejlepší, co jsem kdy četla,ale jinak se mi líbila a četla se hezky.

booklover
12.04.2018 1 z 5

Kniha se mi do ruky dostala jen omylem, tedy jsem o ní neměla žádné informace předem. Nezdá se Vám jakoby se všechny ženy v období klimakteria rozhodly napsat nějakou prvotinu? (co taky jiného na stará kolena). Počínaje Dívkou ve vlaku, kterou můžeme považovat za orginál, všechny ostatní jsou jak přes kopírák. Za zavřenými dveřmi, Někdo cizí v domě, Manželé odvedle, atd atd...Inteligentní žena, dům na předměstí v dobré čtvrti, sousedky, podivný manžel, a vždycky nějaké trauma. Tato kniha je už ale opravdu přehnaná, autorka to vytáčí do tak neskutečných situací, že mě čtení spíš celou dobu děsně rozčilovalo. Hlavní postava svou pitomostí a autorka vším tím klišé, oblíbené dovolené v thajsku, psychomanža..a můžeme pokračovat.
Na závěr bych jen řekla, že v tomto žánru jsou mnohem lepší kousky než od B.A. Paris :/ třeba příští kniha bude lepší?

anetka.repova
11.04.2018 3 z 5

Bože, jak já nesnáším ty její konce!!

Kniha byla pro mě zklamáním. I když jsem ji četla jako druhou v pořadí. Byla jsem napnutá až do konce, to ano, ale strašně mi vadil konec. Chyběl mi tam výslech na policii a pak také nějaké lepší zakončení s Millie.

V pasti lží je rozhodně 1000 x lepší.

Asi jsem čekala více týrání a mučení.

kiki11
10.04.2018 4 z 5

Zajímavá kniha, u které vás bude mrazit od začátku do konce, hezky vymyšlené a propracované, jen styl psaní mi moc neseděl, proto strhávám jednu hvězdu.

rominda
09.04.2018 4 z 5

V některých momentech je Vám z knihy špatně, vcítíte se do Grace, od začátku Jacka nenávidíte a bojíte se jak to dopadne.... Velice čtivé!!

Hannik
09.04.2018 5 z 5

Knížka si mě od začátku dostala. Vtáhla mě do děje a byla velmi čtivá. Těším se na další knihu autorky, snad nebude zklamání.

Bablu
08.04.2018

Nějak nesdílím nadšení ostatních - nečetla jsem ji, ale poslouchala jako audioknihu, což je asi hlavní problém. Hlas Simony Pekové mi k hrdince vůbec neseděl, hodně dlouhou dobu jsem měla pocit, že je kniha z minulého století a Grace je tak 45 let. Druhou půlku knihy už mi tak lezla na nervy, že bych ji snad někam zavřela sama. Tím ale samozřejmě nechci zlehčovat téma knihy, chvílemi to bylo opravdu děsivé až nechutné.

e.s.e.t.
08.04.2018 4 z 5

Kniha byla prostě nechutná. Neříkám že špatná, naopak! byla čtivá, napínavá, trýznivá, ale její zápletka je na mě asi příliš šokující a prostě nechutná.. pro ty kdo mají takové nervy-drásáky rádi, je to asi must read.

tteerriinnaa
08.04.2018 4 z 5

Musím říct, že mi z toho vstávaly vlasy hrůzou. Celou dobu co jsem knihu četla mi srdce divoce bušilo. Bála jsem se co se stane dál s každým slůvkem. Musím uznat opravdu skvělý psycho thriller, jen nevím jestli je pro slabší žaludky. Sama budu hodně váhat jestli si knihu ještě někdy přečtu.

nai.ivka
07.04.2018 3 z 5

Z půlky jsem přeskočila na konec, abych zkrátila svoje utrpení. Téma mi nebylo moc po chuti. Nemusí to být špatná knížka, jen mi nesedla.

Lennji
06.04.2018 4 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, po přečtení všech komentářů a recenzí to vypadalo na pořádné napětí a drama..Četla se hezky a rychle, ale musím přiznat, že mě zase tolik neohromila..Čekala jsem víc..Jednou přečíst a poslat dál..

medialstar
06.04.2018 5 z 5

Ano, mohla bych příběh pitvat a najít jisté nedokonalosti a občas hloupé chování Grace, ale proč si kazit dojem? Konečně jiná zápletka, než je zvykem, šlape to jak hodinky, ale jak už zaznělo několikrát v komentářích, i já jsem ji vzala do ruky a za dva večery bylo přečteno. Není to známka toho, že to bylo dobré? Dokonce snad hodně dobré?

bigben
05.04.2018 1 z 5

Na mě moc psychopatické...

Barulinkas
04.04.2018 5 z 5

Kniha, která má velmi rychlý spád a čte se sama. Za mě super námět, akorát bych se ubírala jiným směrem, nejvíce zvláštní mi přišlo to, že Jack se nedal nijak obelstít a měl vše pod kontrolou, ale nakonec na něj Grace vyzrála.Nevím jak pro vás, ale pro mě byl konec překvapením, myslela jsem že větší roli bude mít ve výsledku Millie a její nenávist ke Clooneymu. Jediné, co jsem trochu očekávala, že kamarádka nebude tak hloupá a všimne si psychopata.

Upozornění: Velmi rychle se čte! :-D