Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4211 4211

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

bela100
30.01.2018 2 z 5

....označení "světový bestseller!" je celkem dobré lákadlo ,dejme tomu že je to autorčina prvotina...,ale jinak musím souhlasit s výroky už tady v diskuzi napsanými..(bohužel v negaci),z počátku jsem čekala něco víc,o to překvapující byl celkem rychlý,jednoduchý a trochu nelogický konec bez výrazné pointy!

maizy
29.01.2018 5 z 5

Není vše takové, jak se na první pohled může zdát....

Velice mrazivý příběh, ze kterého mi bylo až nevolno. Velmi čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, protože jsem prostě chtěla vědět, jak to s tou dokonalostí je. A jak je vůbec možné, aby k takovéto situaci došlo? Jak to vzniklo? Proč to došlo tak daleko?
A konec tomu dodal korunu.

Moc se mi kniha líbila a doporučuji všem čtenářům!

Joges
28.01.2018 3 z 5

Kniha je od nějaké třetí kapitoly až do konce napínavá, to je fakt, druh těchto napínáků z poslední doby, kdy děj přímočaře směřuje ke konci a jenom se na něj nabalují události, mě ale moc nebere. Ani méně uvěřitelný příběh mě příliš nezaujal. Například mi tu chyběla i taková drobnost, jako inteligentní nadhled Pauly Hawkins (Dívka ve vlaku) s několika liniemi příběhu, proto jsem si žádný velký zážitek z četby neodnesl. Zkrátka jsem nebyl ta pravá cílová skupina, takže už mlčím a nebudu knihu dál snižovat.

BariEli
28.01.2018 4 z 5

Oh, tak z tohoto příběhu se mi dělalo skutečně špatně. Ale proč vlastně? Grace a Jack jsou tak dokonalý pár. On je úspěšný právník, který zastupuje týrané ženy. Ona je stále elegantně upravená ženuška v domácnosti, která krásně maluje a výborně vaří. Bydlí v nádherném sídle, do kterého se nastěhovali hned po svatbě. Mají přátele, dokonalá idylka...a nebo ne?
B. A. Paris nám dovolí nahlédnout za zavřené dveře a na skutečný stav věci. Jak je to s tou jejich dokonalostí a láskou? A proč v celém přízemí jsou ve dne zatažené žaluzie?
Líbily se mi dvě roviny příběhu, kdy přepínáme mezi přítomností a minulostí. Vůbec jsem při četbě neřešila uvěřitelnost/neuvěřitelnost. Ráda bych doufala, že takovýto příběh JE nereálný!

irskádívka
26.01.2018 3 z 5

Kniha je dobrá a čtivá. Třebaže musím říct, že v ní nic příliš nečekaného nebylo. Zase jedna z knih, kterou trochu zkazila reklama. Psalo se o ní jako o něčem převratném a úplně novém a já hlupáček se dala napálit.
Kdybych ji jen našla v knihkupectví, pak by se mi líbila jako to co je, slušná kniha, dobře napsaná, s uvěřitelně vykreslenými charaktery postav. Ne nejleší a skvělá, ale dobrá kniha.

Jakira
25.01.2018 4 z 5

Bylo pro mě hodně náročné knihu přečíst, protože mi příběh o Grace způsoboval až fyzickou nevolnost. Sama jsem poměrně krátce vdaná a tohle bylo tak trochu jako zlý sen. Hlavně z počátku, kdy Grace zjistila o co jde, mi bylo při čtení velmi velmi úzko. Mrzel mě jen na můj vkus uspěchaný a nedotažený konec, ale jinak knihu hodnotím pozitivně.

Kočičáci
22.01.2018 5 z 5

Tak to byl teda nářez...
Udělejte si na Grace a Jacka čas, protože kniha nejde odložit...dočetla jsem o půl čtvrté ráno, ale nedalo se jinak, čapne vás a nepustí. Měla jsem sevřený žaludek a obracela stránku za stránkou. Prostě parádní psychárna.
Vřele doporučuji zjistit, co se děje za zavřenými dveřmi manželů Angelových :-)
PS: a bacha na George Clooneyho!

jarka2222
22.01.2018 5 z 5

Netradiční sonda do života jednoho manželství. Včera jsem vzala knížku do ruky a včera jsem jí přečetla. Co k tomu víc dodat:-))))))))). Je pravdou, že jsem si chvilkami říkala, proč tohle dělá, proč tohle říká..... Ale na druhou stranu, nejsem psychiatr, neposoudím, jestli je to pro psychopata normální nebo už za hranou. Pro mne napínavé. Výborný thriller.

Prim
22.01.2018 2 z 5

Tak jak už tu napsali mnozí přede mnou,chvílemi byl příběh "přitažený za vlasy". Několikrát během čtení jsem chtěla knihu odložit a nečíst dál.
Překvapivě závěr knihy se mi líbil nejvíc.
Za zajímavé téma dávám hvězdičku.

krejcovka76
21.01.2018 5 z 5

Knížku jsem objevila náhodou. A přečetla během jediného dne, abych zjistila jakým způsobem se s tím parchantem vypořádá. Příběh byl vymyšlený excelentně, samozřejmě jsem fandila hlavní hrdince a říkala si, že to přece není možné, aby nikdo nepojal podezření, že se nic neděje. Famózní popis situací, kdy tyran je vždy o krok před svojí obětí. Pak moment, kdy se kyvadlo vah pomalu otáčí na stranu týrané ženy a ona s lehkostí pozoruje, že hra kočky a myši se mění v její prospěch. Taková větší šachová partie :-)

BBaarča
20.01.2018 4 z 5

Čtivé a napínavé od začátku až dokonce. Přečteno jedním dechem, ale... určité situace a jednání hlavní hrdinky mi přišly hloupé a nereálné. I když vezmu v potaz nalomenou psychiku Grace, byla místa, kdy mohla dění ovlivnit a naopak. Z počátku jsem měla tendence srovnávat tuto knížku s "Pokojem" od E. Donoghue (pro mě nejlépe propracovaným psychologickým románem), což i zpočátku ubíralo na hodnocení. Pravda je, že pár otázek zůstalo nedořešených. Původně jsem tedy chtěla hodnotit třemi hvězdami, mráz po zadech mi neběhal, bylo toto dosti naivní, ale za čtivost a posledních pět stran jsem jednu přihodila. Podle mého konec nezůstal otevřený. Rozhodně to nebyla ztráta času a celkově hodnotím spíš pozitivně.

AnetaHr
19.01.2018 5 z 5

Úžasná kniha, uzasne napsána, nenasel se tam ani řádek, který by mě náhodou nudil...když si vzpomenu, kolika knihám jsem dala pět celych hvězdiček, tak tato by jich měla mít deset!

alnahu
18.01.2018 5 z 5

Naprosto dokonalý psychothriller napínavý od začátku ,až do konce.Příběh Grace ,která hledala pravou lásku a našla ji v Jackovi Angelovi -elgánovi se šarmem a ještě je ke všemu bohatý, co si mohla více Grace přát.Hned po svatbě se vše ale změní a začíná Jackova psychopatická hra,ze které opravdu mrazí.Velkou roli hraje v příběhu také sestra Grace, Milli ,která je postižená ,ale i s tou ve své hře Jack počítá.Asi jsem taky zvrácená,protože se mi kniha velmi líbila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.Ještě ,že je svým spůsobem tento příběh nereálný, ale autorce se moc povedl a navíc je to její prvotina.Určitě si přečtu i její další knihy.

Ajuszka
18.01.2018 5 z 5

Boze jenom 5 hvezdicek?Nejde vice?Naprosty luxus!Tesim se na brezen az vyjde dalsi kniha!!Jedna z nej co jsem cetla a ze uz jsem jich precetla!

andrea4468
17.01.2018 5 z 5

Perfektní od začátku až do konce!

LucasNovel
16.01.2018 2 z 5

Kniha pro mě byla zklamáním, mdlé a nepřesvědčivé. Už jen ten motiv hlavní postavy byl slaboučký, čekal jsem daleko silnější podmět. On byl dokonalý věznitel vždy o krok napřed, ona byla naopak naivní a neschopná, nebýt jisté pomoci hnila by tam ještě dneska. O napětí nás autorka obrala sama, pro nesmyslné střídání kapitol (minulost, přítomnost) jsem věděl, že jí Jack nezkřivil ani vlásek, tudíž jsem se o Grace vlastně vůbec nebál a kapitoly z minulosti byly jen trapné bláboly.
Jediným thrillerem tedy bylo dopracovat se velice strohého konce.

šavlozubka
14.01.2018 2 z 5

Děsivý příběh, místy přitažený za vlasy, ukázka jací sociopati mohou žít mezi námi a dělat vyhlášené právníky řešící násilí, které páchají sami za zavřenými dveřmi, beztrestně, když se nikdo nedívá.

Zuzanka46
14.01.2018 5 z 5

Po pomalejším rozjezdu následuje šokující příběh plný beznaděje, nad kterým nevěřícně kroutíte hlavou. I když se jedná o knihu, která rozhodně není určená slabším povahám, měla jsem ji během pár hodin přečtenou.

Miriam-věštkyně
14.01.2018 3 z 5

Inu ... co na to říct .... námět zajímavý a snad i ukázka toho, kam až je člověk ochoten zajít jen proto, aby ukojil své touhy i na úkor druhého.
Faktem je, že mnohdy je horší psychické týrání než fyzické avšak tady mne to místy už přišlo přehnané a nereálné.
Můj dojem z knihy je rozporuplný avšak s jistotou mohu říct, že více už ne ...

Miuška1411
13.01.2018 5 z 5

Tato kniha mě úplně dostala, běhal mi mráz po zádech. Doporučuji! Škoda, že spisovatelka nenapsala další knihy.