Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4226 4226

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Kniha naprosto splnila má očekávání, i přestože ten konec mohl být trochu propracovanější, ale to nevadí. Knihu jsem četla místy se zatajeným dechem a místy se slzami v očích....a to si, myslím, zaslouží po čertech dobré hodnocení.

Cokoladka291
29.12.2017 3 z 5

Napínavý děj,zajímavé téma nicméně od závěru jsem čekala něco víc a promyšlenější taktiku zabití manžela, i tak ale doporučuji

Vendulis
29.12.2017 3 z 5

Kniha byla čtivá, ale zklamal mě závěr knihy. Autorka jej mohla více rozvinout a řekla bych i víc promyslet. Přišlo mi to, jako by si se závěrem nevěděla rady a tak to tak nějak ukončila, aby se neřeklo.

Mermaid
27.12.2017 4 z 5

Thrillery běžně nečtu, ale tady jsem udělala výjimku, už anotace mi prišla poutavá. A nelituji.
Jistě, víte poměrně brzy, jak kniha asi dopadne, ale i cesta může být cíl a četbu jsem si užívala.
I když je příběh místy trochu děravý, není to nic hrozného. Hrozný je jen fakt, že i takoví lidé opravdu žijí mezi námi.

Denisa232623
27.12.2017 2 z 5

Pro mě žádný psychologický thriller, ale oddechovka. Pro mě až moc zdlouhavé vyprávění a konec trošku přehnaný.

kachnch
27.12.2017 2 z 5

Obsahuje spoilery.

Knížka je hodně čtivá. Když se do děje zaberete, jde to opravdu samo. Námět mě bavil a občas mi z něj bylo sakra ouzko.

Vytkla bych ovšem dost jednoduchý styl psaní (nevím, jestli to bylo překladem, ale občas jsem si připadala, jako bych četla sloh z druhého stupně základní školy :)) a hodně strohý konec, který za sebou navíc nechává nezodpovězené otázky. SPOILER! Tak například – byl Jackův příběh z dětství pravdivý? Proč tak nutně potřeboval zrovna Millie? Co tedy opravdu jezdil dělat do toho Thajska? Vzhledem k tomu, že mu bylo už skoro 40, co dělal pro svou potřebu všechny ty předchozí roky? Do té doby žádné věznění, nic?
Celý ten závěr knihy na mě působil tak, jako by to autorku najednou přestalo bavit a chtěla příběh co nejrychleji dopsat. S tím, že tam nechá spoustu nelogičností, už se ovšem netrápila. Seběhlo se to tak rychle a primitivně, že to zabilo naprosto celý příběh. MEGA SPOILER! K tomu, že Grace Jacka přelstí tak, že si přímo před ním vyndá z rukávu kapesník, vysype z něj prášky do skleničky a ty ještě vymění, se snad ani nevyjadřuji. Psychopata, který má údajně naprosto vše promyšlené do posledního detailu a Grace pozoruje snad i ve spaní. Oukej, make sense.

Dala bych 2 a půl hvězdy.

teniska_rotter
27.12.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Bylo mi u ní, špatně, smutno a sklíčeně. Hodně špatných pocitů a BACHA MALEJ SPOJLER na konec jsem byla tak ráda, jak to dopadlo, jako dlouho ne :)

Ivule_M
26.12.2017 5 z 5

Kniha, která se čte sama, jde ji jen těžko odložit a čtenář se nemůže dočkat až zjistí, jak to celé dopadne :-)

Lily101
24.12.2017 2 z 5

Kniha je pro mě totálním zklamáním. Vadilo mi členění na přítomnost a minulost, protože místy byla zajímavější jedna část víc než druhá, ačkoliv na druhou stranu vcelku respekt autorce za to, že dokázala děje v obou časech (minulost-přítomnost) v mnohém tak dobře propojit. Za částečné vcítění se do postavy a "otevřením očí" nad tím, že nikdy nevíme, co se děje vedle, dávám druhou hvězdičku.
Příliš obšírně pojaté jinak zajímavé téma.

rasken
20.12.2017 odpad!

Domácí násilí existuje. Skrývané těžko poznáme.Napsat o tom knihu, aby zaujala je složitý úkol. Popravdě mne příběh nic moc neříkal. Dlouho jsem se pročítal ke konci. Nevím, ale přišlo mi to celé "přitažené za vlasy". Vlastně ani nevím, jak se stalo, že jsem ji dočetl. V hlavě mi běželo : "..vydrž, je to bestseller.." Trpěl jsem až do přeslazeného konce, ala červená knihovna. Dorazil mne, utřel slzu, spláchnul a nikdy víc.

Lotka
18.12.2017 3 z 5

Napínavý příběh, super promyšlené detaily, jen ten konec mi přišel až příliš rychlý.

melien
15.12.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou večeru, velmi dobře se četla , i když příběh ženy v knize je opravdu drsný o to horší je, že se opravdu něco takového děje. .

Bbpanda
15.12.2017 4 z 5

Knihu jsem přečetla za pár hodin a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh byl opravdu poutavý a celou dobu jsem čekala, jak to dopadne. Ten konec byl opravdu uspokojující. :)

denča1000
14.12.2017 4 z 5

Obsahuje spoilery.
Spisovatel dal najevo už od samého začátku, jak se asi děj knihy bude vyvíjet. Neboť od začátku příběhu bylo jasné, že Greace je manipulována a týrána. Postupem času jsme se v knize dozvídali, jak to celé vzniklo, o co Jackovi vlastně šlo, kdo a co byl jeho cílem. Celé to do sebe hezky zapadlo a kniha je dobře propracovaná. Stále jsem čekala, že se Jack dopustí většího násilí, ale nebylo tomu tak. Velice mě šokoval příběh Molly, tím se mi kniha docela zhnusila, protože mi to vehnalo slzy do očí, zvlášť, když se v knize neustále připomínala, bolelo mě to pomyšlení. Když nechal Jack na pospas osudu Molly, čekala jsem, že se tedy něčeho dopustí i na člověku, ale tomu tak nebylo. Takže kniha má vlastně kladný konec, na což jsem netrpělivě čekala. Greace to sice velmi dokonale naplánovala a ještě lépe zahrála, ovšem v jiné knize by taková vražda neprošla. Přece muselo být divné, že byl ve sklepě zamčený, kde byly stopy po prášcích a co ten děsivý sklep. To opravdu policie neviděla a nebylo to nikomu zvláštní?? Tohle Greace vyšlo až moc jednoduše. Každopádně asi jsem čekala, že se od Jacka dostane, ale nečekala jsem, že takhle. Myslela jsem, že ji zachrání právě neustále zmiňovaná a podezřívavá Ester.
Do knihy jsem se každopádně začetla velmi dobře a skvěle se četla a odrhnout se od ní bylo opravdu těžké.

Dumicek
14.12.2017 5 z 5

Nemusím zrovna psychologické thrillery, ale tato kniha se mi dostala náhodou do ruky a musím uznat, že mě nezklamala jako jiné knihy tohoto žánru. Psané tak,že se sžijete s hlavní postavou a prožíváte to peklo s ní a to, že jejího manžela už od prvního setkání nenávidíte a přejete mu to nejhorší. Konec knihy mě překvapil a hlavně jsem ho uvítala. Opravdu doporučuji!

spencer
13.12.2017 5 z 5

Tato knížka mě opravdu překvapila. Moc dobře se četla a rozhodně ji doporučuju

LucinkaS
11.12.2017 3 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za večer. Myslím, že to tak bylo i tím, jak jednoduše je napsaná. Děj mi občas připadal velmi přitažený za vlasy. Celkový dojem z knihy je takový, že byla "ušita horkou jehlou". Což je u tak zajímavého námětu škoda.

Januli
11.12.2017 4 z 5

Hrozný příběh dobře napsaný.

LadyAnn
11.12.2017 2 z 5

Knížka je napínavá od začátku do konce a opravdu nejde odložit, dokud ji nedočtete. Příběh odsýpá, ale přesto udržuje po celou dobu v napětí, samotné rozuzlení také není špatné. Kvůli hlavním postavám ovšem nemůžu hodnotit lépe – jsou neautentické a jejich jednání je často nelogické. Škoda!

Izu
09.12.2017 odpad!

Postizena Millie mi prisla proti Grace uplny Einstein.
Neverohodna a hloupa kniha.
Nedoporucuju.