Za zavřenými dveřmi

Za zavřenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341619/bmid_za-zavrenymi-dvermi-EZ6-341619.jpg 4 4221 4221

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

Behind Closed Doors , 2016

Pajii
09.12.2017 5 z 5

Za mně super a nelituji koupě.

Nikdy nevíte zda se něco podobného neděje ve vašem okolí. Nikdo nevidí za zavřené dveře a nic nemusí být tak, jak vypadá.
Do knížky jsem se položila a prožívala ji celou s Grace.

petula22
06.12.2017 5 z 5

Přečtená jedním dechem, jinak hodnotit ani nejde.

Joyce24
03.12.2017 3 z 5

Kniha se dobře četla, ale na základě komentářů jsem čekala něco víc. Zklamal mě konec knihy, byl poněkud "odfláknutý", zasloužil by si být více promyšlený.

OldřichHanton
02.12.2017 2 z 5

Autorka asi chtěla napsat klasickou pohádku o dívce, která se pro svou dobrotu dostala do zajetí ke zlému čaroději, ale za pomoci těch úplně nejslabších ho nakonec přelstila. Bohužel to co funguje v pohádkách většinou nefunguje v thrillerech z našeho světa. Příběh je překombinovaný a nedrží příliš pohromadě. Hlavní postavy jsou napsány jako jednobarevné figurky, které se navíc často chovají tupě a nelogicky. Závěr mi přišel nedodělaný a předčasně ukončený. Nehodnotím úplně nejhůř jen proto, že se knížka četla docela dobře a nemůžu říct, že by mě nudila.

"SPOILER" V knize strašlivě zemře štěňátko :-)

28401
30.11.2017 2 z 5

Mírne zklamání, hloupý propletenec..znovu bych nečetla a ani nedoporučila.

Espoir
29.11.2017 2 z 5

Velké zklamání. Některé situace byly naprosto absurdní, postavy se často chovaly úplně nelogicky, několikrát jsem si ťukala na čelo nad hloupostí hlavní hrdinky a kniha ve mně nevzbudila žádné emoce. SPOILER Konec příběhu byl navíc docela useknutý. Třeba část, kde všechno vyšetřuje policie a zda dojde/nedojde k odhalení toho, co Jack prováděl Grace, by mě osobně zajímala snad nejvíce z celé knihy. A nedokázala jsem pochopit, že Grace tam Jacka na konci před odletem do Thajska jen tak nechala, aniž by se ujistila, že je doopravdy mrtvý? Dále mi chybělo vysvětlení toho, co Jack dělal v Thajsku, a také, zda byl jeho zážitek z dětství pravdivý nebo si to vymyslel. KONEC SPOILERŮ. Nápad dobrý a pokud by ho zpracoval někdo jiný, mohla vzniknout vynikající kniha, od které bych se možná nedokazala odtrhnout. Ale toto byl silný podprůměr. 1* dávám jen za vcelku originální námět.

Forest66
29.11.2017 4 z 5

Je to výborná kniha a dobře jsem se bavil zajímavým příběhem. Z mého pohledu ovšem trpí jistou rozpolceností. Na jedné straně jsou v knize vypichovány promyšlené detaily a na druhou stranu musí čtenář přimhouřit obě oči před situacemi, které se zkrátka nemohou odehrát tak, jak jsou popisovány

morava
29.11.2017 4 z 5

Kdyz rozectete tuto knihu a nahlednete za zavrene dvere, tak se tezko od pribehu, pri kterem mi behal mraz po zadech odtrhnete. A me po precteni knihy mrazi i z toho, kolik takovych dveri, za ktere clovek nevidi muze existovat.

tereza1198
28.11.2017 4 z 5

Při téhle knize jsem cítila vztek. Přála jsem Jackovi strašné věci. Celou dobu jsem si říkala, jak bych se z téhle situace asi dostala já. Psychický teror je možná horší než ten fyzický, protože se nedá dokázat.

Aimee1
28.11.2017 2 z 5

V záplavě thrillerů podobného formátu se tato kniha snadno ztratí. Sice to měl Jack neuvěřitelně dobře vymyšlené, ale já si i tak knihu moc neužila. Nějak mě to nechytlo, narozdíl např. od Zmizelé apod.

Mikako
27.11.2017 5 z 5

Je jasné, že v reálu by se to takhle stát nemohlo. Že bylo dost situací, kdy by se dalo něco udělat...
Ale víte co? Mě je to fuk!
Ta kniha je skvělá! Celou dobu jsem se snažila vymyslet, co by měla Grace udělat, jak dát někomu zprávu. Prožívala jsem to s ní. A potom přišla poslední strana a ta to za mě perfektně zakončila.

Nikdo z nás nevidí druhým za zavřené dveře. Nikdo neví, jestli se něco podobného neděje ve vedlejším domě. O to víc je kniha děsivá
Já teď děkuji náhodě, že mi přišla do ruky při nákupu jiné, aniž bych o ní před tím věděla.
Nákupu rozhodně nelituji - naopak, doporučuji i dalším. :-)

Grety
26.11.2017 3 z 5

Přečteno celkem rychle, autorka použila model ženy - zasněné krávy. Vzít si někoho po 3 měsících, jednom sexu, odejít z práce, navíc mu dát všechny peníze. Nemoci od něj utéct takovou dobu, o reálnosti popsaných situací nemluvě.. Zkrátka přitažené za vlasy.

Len2očka
26.11.2017 3 z 5

Kniha se mi četla dobře,ale na můj TOP seznam knih se určitě nedostane.

PeM
26.11.2017 4 z 5

Mám pořád takový pocit, že jsem viděla nějaký film s velmi podobným tématem...no, nic...knihu jsem přečetla také za jediný den, pro mě byla prostě čtivá, napínavá...a nějaké chyby jsou mi fuk, čtu knihu-nedělám korekturu ;-) já doporučuju

ctenarkaEva
26.11.2017

Zvláštní kniha, podle hodnocení jsem od ní čekala mnohem víc. Souhlasím se vším, co psala čtenářka Mone ve svém hodnocení. Občas jsem se divila překladu, kdy odpověď nenavazovala na položenou otázku a některé věty byly poskládány podivně a kostrbatě. Příběh se mi nelíbil, asi v polovině knihy už jsem jen přeskakovala řádky a kusy stránek, abych se dostala na konec a zjistila, jak to všechno dopadlo. Třeba vás zaujme víc, já už se k ní určitě vracet nebudu.

hankapimi
24.11.2017 3 z 5

Jedno špatné životní rozhodnutí a na dlouho máte na problémy zaděláno... S notnou dávkou tolerance a "přivřeného oka" se za vlasy některé přitažené situace daly přehlédnout... A nejmíň tisíckrát jsem přála Jackovi za manželku místo Grace chytrou a akční českou Aničku nebo Boženku, ten by se divil !!!

mone
24.11.2017 1 z 5

Pozor, se spoilery.

Ještě že se můžu svěřit se svými traumatickými zážitky z četby alespoň svému čtenářskému deníku. Něco tak přitaženého za vlasy, nelogického, nepravděpodobného neřkuli debilního už jsem dlouho nečetla. Kdyby se nálepky BESTSELLER rozdávaly stejně přísně jako ty Pohlreichovy, tak knížka B. A. Paris dostane maximálně horní polovinu bříška písmena bé. Možná ani to ne. Víc zmáknutý žánr má snad i Policie Modrava.

Manžel vězní manželku a přetvařuje se před okolím. On je psychopat, jí vám ale není vůbec líto, protože i pětileté dítě s obrnou by tak 30x během těch situací, které se v knize dějí, vězniteli uteklo. Z té šlamastiky se nakonec dostane tak, že řekne manželovi, že jí v jejich naprosto sterilním domě, kde ji nechává žít prakticky mezi holými zdmi, vletěla do oka muška. On jí tu mušku jde vytáhnout a ona mu zatím hodí do pití rozdrcené prášky na spaní. Ou. Tohle je vyvrcholení dvě stě šedesátistránkového martyria.

Taky mě hrozně iritovalo, že překladatelka nedokázala skoro nikdy nahradit jméno jedné z hlavních postav, Millie, nějakým zájmenem, takže je tam pořád dokola Miliie, Millie, Millie, Millie… až vám to coby čtenáři není milý ani trošku. A občas se tam objeví třeba takový rozhovor: Ester se ptá: "Tohle je pro vás oba první manželství?" A Grace jí odpovídá: "Ne, ani jeden." Jak píše autorka v poděkování na konci, nebýt „báječné agentky“ Camilly, „úžasné redaktorky“ Sally, „báječný dcer“, „milovaných přátel“ a sestry Christine, nikdy by tato kniha nevznikla. Camilla, Sally a Christine ani neví, jak nám, čtenářům, zavařily. Tak hlavně že se to prodává, že jo...

Naďulka
24.11.2017 5 z 5

Příběh o vztazích mezi lidmi plný emocí a zvratů, od kterého jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem neznala konec - takže přečteno za jeden den. Pak ještě dlouhé přemýšlení o četbě, která mě velmi zasáhla.

JancaKube
24.11.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nevím, zda je možné, aby se něco takového opravdu stalo nebo ne ale když jsem nad tím přestala přemýšlet hodně mě kniha bavila. Konec mohl být trošičku propracovanější ale neskalmal mě a jsem s kniho spokojená.

SimonaP
24.11.2017 5 z 5

Knížka mě chytla od první stránky, přečteno za jeden den. Četla jsem v autobuse, u jídla, na záchodě... dokud jsem jí nepřečetla.