Válka dvou královen

Válka dvou královen https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516520/bmid_valka-dvou-kraloven-WCC-516520.jpeg 4 377 69

Casteel Da´Neer dobře ví, že není větší intrikánky než Krvavé královny, ale ani on nedokázal předvídat hrůznost toho, co provedla. Poppy se nezastaví před ničím, aby osvobodila svého krále a zničila vše, co Krvavá královna představuje. Spolu s Casteelem musí kvůli ochraně svých milovaných přijmout nové i staré tradice a pomoct každému, kdo to potřebuje. Válka je ale jen začátek, dávné síly totiž odhalily nevýslovné děsy. Proto bude muset Poppy naplnit svůj osud – a stát se tím, čeho se nejvíc bojí.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The War of Two Queens , 2022

HarTes
19.07.2023 odpad!

Hodnocení "odpad" je za nesmírně otravnou Pippinu a její příšerné vzdychání "Pro lásku boží", které je v každé knížce 46598546krát. A pak za tuny a tuny vaty a balastu, pod kterým se skrývá nějaký mikro příběh, který mě každým dílem nudí čím dál tím víc a přestává zajímat.

Ešína
18.07.2023 5 z 5

Vývoj příběhu se mi pořád líbí, i když v tomto díle mě iritovali dvě věci : za prvé Casteel jak byl neustále nadržený. Jejich sexuálních scén bylo víc, než bylo nutné. A za druhé jejich vztah s Kieranem, to mi přišlo někdy až úchylné a už mě to štvalo. Ale i tak je to stále boží série. Doufám však, že se nebude prodlužovat do nekonečna. Podle konce to vypadá, že dílů bude ještě hodně.

andrejci
17.07.2023 5 z 5

Toto byl za mě zatím nejslabší díl celé série. Ale i tak mě bavil. Jen začátek mi přišel hodně táhlý.
Poppy mě ze začátku v tomto díle trošku štvala. Chyběl mi tam Casteel, ale nakonec se tam objevil aspoň v kapitolách než jsem se k němu dostali. To střídání kapitol se mi moc líbilo. Navíc se v tomto díle objevilo několik nových a staro-nových postav. A výměna názorů mezi některými byla za mě super. Doufám, že se v dalším díle dočkáme dalších staro-nových postav.
Knížka mě pořádně začala bavit až od stránky 400. Potom to, ale bylo naprosto skvělé a já to doslova dočetla za den. Moc mě to od bavilo. Dávám ještě plus, žě tam pro tentokrát spolu tak často nespali tak jak v minulém díle. To mi tehdy vadilo. Tady to za mě bylo lepší.
Rozhodně, ale smekám opět za konec. Ten se opět povedl a zároveň nechal spoustu otazníků. Moc se mi líbí propojení sérií a doufám, že se brzy dočkám ňějakého dalšího dílu. Je jedno z jaké série.
Opět a ne překvapivě mě nadchla obálka.

lena.o.knihach
14.07.2023 3 z 5

Čtvrtý díl Z krve a popela má oproti předchozím knihám kapitoly i z pohledu Casteela, což bylo rozhodně moc fajn, protože Poppy mi začíná lézt čím dál víc na nervy a ve Válce dvou královen jsem od ní aspoň na chvíli měla pokoj.

Kieran je pořád ta nejlepší postava, ale sám nestačí na to, aby tuhle bichli zachránil. Je to stále dokola o tom samém - únos, plán na záchranu, samotná záchranná akce (nudná a nezáživná) a peprné scény v těch nejnevhodnějších chvílích

Jak se mi první dvě knihy šíleně líbily, tak od třetí to postupně upadá a tato nejnovější je zatím nejslabší. Kdyby to celé bylo jako posledních 50 stran, které mi hrozně utekly a bavily mě, určitě bych se mnohem více těšila na pokračování. Teď se upřímně jen děsím, co nás příště čeká.

#spoluprace @albatrosmedia

pajinkad
13.07.2023

Tuto spisovatelku mám prostě ráda. Nedosahuje sice kvalit jako S.J. Maas, ale i tak mě její styl psaní baví. Co si budeme povídat, i erotické linky mě baví .

ydnac
02.07.2023 5 z 5

Z KRVE A POPELA.
POVSTALI JSME!

Osvobodit Casteela.
Zastavit Krvavou královnu.
Je to čtvrtý díl, ale konec je teprve začátek...

Poppy se chystá zaútočit, ale Isbeth je připravená.
Navíc vězní nejen Casteela, ale také Irise - otce Poppy. Do hry se zapojují další nečekané postavy a překvapující zvraty.
Schopnosti Poppy se stále vyvíjejí a také jí čeká překvapení, co se týče jejího vzhledu a dozrání :-).
Drakeny jsem si oblíbila, hlavně Reavera :-).
Stejně jako sebemi doporučuji fanouškům nejdříve přečíst knihu Ve stínu popela, protože je zde vyzrazen děj z této knihy.
Jediné mínus a v tom souhlasím s čtenářkou Rebarborka je, přílišná nadrženost Casteela, že to tak musím napsat. Prakticky kdykoli a tudíž i v situacích kdy se to fakt, ale fakt nehodí.
Jinak jsem spokojená a těším se na další díl :-).

Tesset
28.06.2023 4 z 5

Další díl úroveň asi pořád stejná a neklesá. Za mě by byl v této sérii fajn slovníček pojmů na konci, protože tím jak díly vycházejí dost od sebe pomalu zapomínám co je co a jak se čemu říká. Začíná to být dost zamotané a když se konečně něco odhalí, vyvstanou další otázky. Knih je v obou sériích ještě dost, tak jsem zvědavá, jak to nakonec skončí a doufám, že se to nebude zbytečně prodlužovat.

Nikola_
26.06.2023 3 z 5

Za mě nejslabší díl... Fakt hoodně zbytečného natahování, nejvíc jsem si knihu užila cca posledních 50 stran.. Budu dost přemýšlet o tom, jestli se pustím do dalšího dílu

1259
16.06.2023 5 z 5

Byla to naprostá senzace. Od začátku až do konce to bylo napínavý a pro mě nepředvídatelný a to se mi na příběhu líbilo. No a ten konec? Peckózní a už se modlím za další díl co nejdříve.

Rebarborka
10.06.2023 2 z 5

Kdo má sérii rozečtenou, ví, co ho čeká...
- spousta, spousta vaty - sto a jedenkrát opakované myšlenky i dialogy
- přespřílišná nadrženost a dovádění v těžko uvěřitelných situacích (štrejchání místo útěku?)
- totálně nezvládnutá výstavba světa a mytologie - i postavy přiznávají, že ji nechápou
- nikdo není, kým/čím je
- vyzrazení děje dalších dílů ze související série Žár těla a ohně
- dokola zmiňovaná dutina
+ akce
+ odvaha autorky posunout peprnosti na další level (a baví mě ta hysterie, která se kvůli tomu rozpoutala hlavně v USA a na Goodreads)
+ méně trojteček
O nic lepší ani horší než předešlé díly.

Knihomol_ka
04.06.2023 3 z 5

Máme tu už čtvrtý díl téhle série. Upřímně jsem celkem v rozpacích. Tahle série začala docela slibně, ale čím více je dílů, tak tím více mě to přestává už bavit. Začátek příběhu je docela dost pomalý a vleče se. Jediná záchrana tu je pohled z Casteelovi strany. Ten mě bavil celou dobu až do konce. Takže tady má autorka plusové body. Pro mě osobně se to rozjelo až okolo 500 strany. Kde jsme se konečně něco zase dozvěděli, ale kde máme jistotu, že to tak doopravdy je? Jak známe autorku ráda si hraje. Teorií mám více, ale uvidíme teprve, která bude ta správná a jestli vůbec.

Hodně se tu už objevuje politika a válčení. Pro mě je to už celkem zdlouhavý a u některých částí jsem se dost nudila. Byly i časti, které mě opravdu zase překvapily. Co se týče romantické linky u Poppy a Casteela, tak už je to až moc přeslazené. Chybí mi ty časy, kdy se oni dva hašteřili. Co se týče Kierana a Reavera, tak to miluji a snad jediní oni dva to zachraňovali. A taky jsme se tady dočkaly jedné peprné scény, na kterou si myslím, že čeká většina z nás. Konec byl takový nudnější. Myslím si, že to už mohlo takhle skončit a nemusela autorka zase něco vymyslet.

Za mě tedy nejslabší díl.

Fidibus
02.06.2023 3 z 5

(SPOILER) Dle mého opět konečně dějově vyrovnanější díl, byť bych ho zkrátila o třetinu - některé myšlenky se neustále opakují. Poppy i Cass mi přišli sympatičtí se svým bojem, možná trochu naivní (scéna po jeho vysvobození, kdy jsou objeveni). Přiznávám, že občas trochu v té božské teorii plavu, nepomohla mi ani kniha Ve stínu popela - popravdě tam o Serafíně zatím moc nebylo. Líbil se mi Kieran, který vlastně převzal starost o Poppy, drakenův humor a pak scéna spojení, byť se jednalo o trojku s duchovní myšlenkou. Výsledně se mi díl celkem líbil a další si přečtu, ať to mám komplet.

ester4597
31.05.2023 3 z 5

Po koruně z kosti a zlata jsem se ani nechtěla pouštět do dalšího dílu. Nerozumím tomu, ale pokaždé šáhnu po novém dílu, ale naštěstí tenhle byl o dost lepší, takže nemám ani náladu všechny knihy vyhodit z okna .

Tenhle díl je psán z pohledu Poppy, tak i z pohledu Castela a autorka nemohla udělat líp, protože jsme tu pozorovali dvě hlavní dějové linky, které se v polovině prolily a celkově jsme příběhu dokázali více porozumět.
Co se týče tomu porozumění, tak tadyhle se musím chvíli zastavit, protože proč sakra Armentrout má tak komplikované příběhy ?! Já nerozumím polovině knihy, protože za 1. Je tu tolik postav a tolik zpletitých informací, že můj mozek to odmítá vše probrat a za 2. Proč autorka dává skoro totožné jména postav ?! Akorát se to hrozně plete .

Pokud tu hledáte hodně spicy scén, tak vás musím zklamat, i když po třetím díle jich mám dost a byla jsem fakt ráda, když se první scéna objevila až na 400 stránce .

Kdyby v knize nebyl Kyrian, tak vám mohu na 100% říct, že by nebyl smysl ji ani číst. Poppy se konečně začala chovat jako dospělá žena a Cass by mohl předejít těch neustálých sexuálních řečí, protože už to není směšné, ale trapné .

Nevím jestli si kniha zaslouží takové hodnocení, ale už to měnit nebudu .

Wisha
31.05.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda!!!! Celá série je úplně úžasná, ale tenhle díl jsem rozhodně četla nejkratší dobu a nejvíc jsem ho hltala. Něco jsem věděla, něco jsem jen tušila, žádné extra překvapení se nekonalo, a přesto jsem chvílemi zírala s otevřenou pusou. Uteklo to jako voda. Ten závěr byl úplně fantastický, měla jsem z toho husí kůži!!! Jedna z autorek, u níž knihy rozhodně, rozhodně nemají klesavou tendenci!

Jane2016
29.05.2023 5 z 5

Je to tady! JE TO TADY! Dočkali jsme se čtvrtého dílu ze série Z krve a popela!!

Ačkoliv jsem tuto sérii začala číst teprve nedávno, absolutně jsem jí propadla a prakticky hned jsem se do Poppy a Casteela zamilovala. Všechny tři předchozí díly jsem zhltla okamžitě a tento samozřejmě nebyl výjimkou. Autorka píše skvostně a nutí Vás jako čtenáře číst pořád dál a dál.

Chtěla bych i upozornit na to, že se vůbec nemusíte lekat tloušťky jednotlivých dílů. Sama jsem byla nejprve taky zaskočená, ale věřte mi, že nakonec si budete přát, aby byly knihy ještě delší! Za to Vám ručím!

Válka dvou královen měla trošku pomalejší rozjezd, ale to mi vlastně vůbec nevadilo, byla jsem neskutečně ráda za to, že jsem se mohla v tom kouzelném prostředí ocitnout znovu. A střetnutí této dvojce zhruba v půlce knihy na mě o to více zapůsobilo. Celkově jsem měla z knihy hřejivý pocit a vážně jsem si celé lovestory užívala jako u prvního dílu.

Pokud hledáte zamilovanou, fantasy sérii na léto, od které se nebudete moci odtrhnout, tak zkuste dát šanci této. Sama nejsem zrovna tým fantasy, ale u Jennifer L. Armentrout vždy udělám výjimku!

A závěrem bych snad ráda řekla.. Čekání na další díl bude opravdu dlouhé!!!

Mamka_cte
27.05.2023 3 z 5

(SPOILER) První tři díly byly úžasné, ale tento zklamal. Polovina knihy utahaná a dokola opakující se, jako by autorka potřebovala zaplnit pár stran. Konec knihy už byl super a dělo se i dost zajímavostí a nějaká ta akce.

Co mě vážně nudilo, bylo opakující se řešení co je vlastně Poppy zač a koho je to dcera, nebo rodina.
I sexuální scény jsem občas přeskočila (a to je u mě co říct) někdy byly opravdu nevhodně zařazené..

A co se mi líbilo? Drakeni! Na ty vždy čekám. V tomto díle hlavně Reaver. Dále se mi líbil postupující vztah mezi Poppy a Kieranem a nakonec i Casteelem. Když jsou spolu všichni tři, tak mi to prostě dává větší smysl!

Moc se mi líbilo propojení s druhou sérií a zmínění Serafeny a Nyktase (+drakenů). To mi opravdu zapadlo do děje, za to chválím!

A nakonec je tu Malik. Nebude takový zloun jak vypadá, ale jen je zamilovaný. Ach ta láska.

Autorku mám velmi ráda, ale kdyby tuhle sérii tolik neprotahovala a napsala celý obsah do max tří knih (protože ještě samozřejmě nekončíme), tak by udělala mnohem lépe! Méně je někdy více. Jak se říká, že?

Těším se na zakončení série, i když mě to začíná odrazovat. Ale musím vědět jak to skončí, že.

JaAnička
26.05.2023 3 z 5

Tak tady bych, prosím pěkně, pomalu zatáhla za ruční brzdu a zamyslela se nad pointou celé série, protože co si budeme - a já opravdu nechci být hnusná - tady je sice (a to oproti předchozím dvou knihám) mnohem více akce, bojů, krve, politických tahů, a vlastně i toho celkem dobře napsaného napětí, atd., ale bohužel to začíná trpět telenovelsko-cimrmanovskou "já nejsem tvůj otec, jsem tvá matka" zápletkou + marvelovským přesílením hlavní hrdinky, jejíž moc je napříč knihou dost nevyrovnaná - v jednu chvíli je schopna na dálku několika metrů lámat vazy a vzápětí tupě stojí, nechá se chytit nebo zmateně kouká na šípy nebo na zraněné přátele. Ale naneštěstí si svou otravnost zachovala i v této knize.

Někdy je lepší držet se zásady "všeho moc škodí" a tady se to pomalu začíná vyplňovat. Ačkoli máme stále jednu - max. dvě dějové linky - jsou tak strašně zamotané, překombinované a zbytečně složité, že se v tom už nemůže nikdo vyznat, stejně jako množství nových nebo povýšených hlavních postav, které se každým dílem neúměrně zvyšuje, a množství intrik, plotwsitů, více zvraceného sexu (který už není ani zajímavý, je prostě jen trapně nechutný a jeden z nich je opravdu příšerně ale příšerně napsaný - jak kdyby autorka sama nevěděla, jestli chce do něčeho takového zabrušovat, a tak to je nakousla, přičemž výsledný produkt je akorát divný) apod. se objevuje tak často, že kniha pak ztrácí své kouzlo a stává se pomalu ale jistě tak nudnou, až nakonec zničí sama sebe a pohřbí dobře rozjedou sérii.

RADA na závěr: Opravdu si před čtením tohoto čtvrtého dílu přečtěte vedlejší příběh Ve stínu popela, pomůže to.

PetraKysova
26.05.2023 2 z 5

Ehm... Ako prvé som si prečítala poslednú kapitolu. A vlastne tam bolo povedané to jediné čo sa v tejto knihe stalo.... Kvalitná kniha....
Ale nie naozaj, povie m niekto čo sa v tejto knihe stalo? No veľké hnedé...
Po prečítaní spin offu som bola nadšená a vravím si žeby začala naozaj dobre písať. No nezačala. Celá kniha (potažmo séria) je tak naťahovaná že jej to až škodí. Keby to celé skrátila do 3-4 kníh bolo by to super. Ale takto sa 3/4 nič nedeje (zase) len Poppy fňuká, Casteel je úchylné prasa a občas to zachraňuje Kieran. Naozaj nerozumiem ako môže akože Poppy vládnuť a o niečom rozhodovať, veď vie o svete veľké guľové. Naozaj verili krvavej kráľovnej? To im ani nenapadlo, že v tom je niečo viac ....
A viete čo je na tejto sérii najsmutnejšie? Že mne je vlastne úplne jedno, čo sa s hrdinami stane, vôbec nemajú moje sympatie. Keby teraz všetci pomreli ani nemrknem. Nuž hrôza. Dočítam to pretože zásadne nenechávam nedočítané knihy(série). Ale ach bohové, nech už je koniec.

Literarytwins
23.05.2023 3 z 5

Nebudu lhát po Koruně z kostí a zlata jsem váhala, zda budu s touto sérií pokračovat, protože mě třetí díl v sérii dost zklamal, dočetla jsem ho jen díky záchranné poslední třetině příběhu. Pak u nás vyšla paralelní série "Žár těla a ohně" a její první díl mě totálně uchvátil. Rozhodla jsem se tedy dát Casteelovi s Poppy šanci. Bohužel jsem četbou této knihy zbytečně zabila asi 12 dní a Válka dvou královen mě málem hodila zpět do mé čtecí krize. Pro mě to bylo dost utrpení, drtivá většina věcí tady prostě nefungovala. Celý tento příběh na mě působí dojmem, že autorka dostala za úkol natáhnout sérii co nejvíce. Pokud jsem se dříve tolik nebránila srovnání Armentroutové s Maasovou, tak dnes se tomu bráním zuby nehty. Maasová také píše bichle a ne jednoduché, ale série ona psát prostě umí, její knihy z ruky nedáte. U Armentroutové jsem dělala doslova cokoliv radši, než abych pokračovala ve čtení tohoto příběhu. A teď k tomu, co mi konkrétně vadilo. Do již tak složitého příběhu autorka dle mě přináší zbytečně další a další prvky a postavy, které jsou tam navíc a neskutečně dodávají ději na zmatečnosti. Ten, kdo čte sérii po delší době je pak doslova v "háji" jak baťa s dřevákama když dojde na Nyktose, Nektase, Malika a Maleca a to se tu nebavíme ani o spoustě generálů, vlků atd. Celou dobu se v podstatě nic kromě cesty za Casteelem a dobytí pár měst neděje. Pak tu máme nikdy nekončící otázky, co je vlastně Poppy zač a jakou mocí doopravdy vládne. Celou knihu bych pojmenovala "Deník paní Poppy", protože jako již v milionkrát zmiňovaném deníku slečny Willy i my objevujeme sexualitu hlavní hrdinky. A to mnohdy v naprosto nepatřičných chvílích. A čím to u mě autorka prohrála na plné čáře bylo to, že ona to opravdu udělala! (3) A když už to tam tedy zakomponovala, tak natolik trapně až se mi chtělo smát. V poslední třetině mi přišlo, že si autorka vzpomněla, že jde i o román a snažila se tam zuby nehty narvat tolik erotiky, až to bylo absolutně nemístné vzhledem k ději knihy. Bohužel i zde se setkáváme s tím, že opakovaný vtip není vtipem a kniha pro mě začala být místy i dost trapná. Nejhorší na tom všem jsou ale dvě věci. První můj prohřešek byl ten, že jsem vůbec po prvních dílech kdy uvažovala o tom, zda je lepší Rhysand, či Casteel, dneska bych za to zasloužila facku. O Casteelovi nechci po tomto díle snad ani slyšet, v mých očích zničená postava. A druhá nejhorší věc na tom je ta, že si stejně přečtu i další díly i když už teď vím, že budu neskutečně trpět, protože jsem zvědavá ženská a chci vědět, jak to dopadne že jo. Body v tomto hodnocení uděluji za poslední cca 2-3 kapitoly, které byly z knihy snad jediné plnohodnotné, dále za koncept celé série, ten příběh má neskutečný potenciál (kéž by to autorka napsala stručněji a jasněji a vydala méně dílů) a nakonec za obálku knihy. Přebaly knih jsou v této sérii prostě nádherné.

knihomolka78
23.05.2023 4 z 5

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale myslím, že už to autorka moc natahuje. Příběh je strašně překombinovaný, místy jsem se v něm ztrácela, pořád se ukazovalo, že všechno je opět jinak, než se zdálo... Sice se tam pořád něco vysvětlovalo, ale i tak to bylo dost složité pochopit.
Autorku jsem objevila a začala číst, když jsem si přečetla, že je to podobné knihám od S. J. Maas. A to první dvě knihy opravdu byly. Ale u sérií S. J. Maas se děj posouvá, je přehledný, takže její série se dají číst až do konce se stejným napětím a děj není uměle natahován.
Přesto nemůžu říct, že by knize chybělo napětí a špatně se četla. Ale ještě jedna věc mě tu strašně štve a to je Castel. Měla jsem ho plné zuby už v minulém díle a v tomhle tomu nebylo jinak. Jeho majetnickost a nadrženost je až chorobná.
Naopak Kierana mám čím dál raději a stejně tak se mi líbí nová postava - Reaver.
A ta sexuální scéna při rituálu? To bylo docela ujetý... Ne, že bych to nečekala už v minulém díle, ale myslím, že to do této knihy nepatří. Budiž autorce k dobru aspoň to, že to napsala velmi citlivě, bez stejných detailů jako u ostatních vášnivých scén Poppy a Castela, a že se to nestalo jen tak, že by se pro to rozhodli, že to prostě chtějí vyzkoušet, že je částečně omlouval důvod... Ale jak jsem pochopila, tak autorka má takovou scénu ještě v plánu, podle toho, co naznačila v textu....
Další díl si samozřejmě přečtu, protože chci vědět, jak to dopadne, ale doufám, že už bude poslední, protože nechci mít na závěr série pocit, že se mi vlastně nelíbila.

romantika

Jennifer L. Armentrout