Válka dvou královen

Válka dvou královen https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516520/bmid_valka-dvou-kraloven-WCC-516520.jpeg 4 377 69

Casteel Da´Neer dobře ví, že není větší intrikánky než Krvavé královny, ale ani on nedokázal předvídat hrůznost toho, co provedla. Poppy se nezastaví před ničím, aby osvobodila svého krále a zničila vše, co Krvavá královna představuje. Spolu s Casteelem musí kvůli ochraně svých milovaných přijmout nové i staré tradice a pomoct každému, kdo to potřebuje. Válka je ale jen začátek, dávné síly totiž odhalily nevýslovné děsy. Proto bude muset Poppy naplnit svůj osud – a stát se tím, čeho se nejvíc bojí.... celý text

Literatura světová Fantasy Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The War of Two Queens , 2022

SilvieB
09.11.2023 4 z 5

Podle recenzí jsem se trošku bála do tohoto dílu pustit. Jak už to tak bývá když nemám žádné očekávání nakonec mě kniha mile překvapí. Tady to bylo taky tak... V první třetině knihy se toho moc nedělo a to mi nijak nevadilo alespoň jsem měla čas si vybavit souvislosti, co, kde, jak, s kým, se stalo v předešlém díle.
Taky jsem byla moc ráda za vyprávění i ze strany Casteela, ale co mi vadilo tak to bylo to jak byl sprostý. Chápu že neměl asi dobrou náladu, když byl uvězněný někde kde ho mučili, ale kapitoly z jeho pohledu byly samé: sráči, svině, seru na to, sračky, kurva atd. Vůbec mi to k němu nesedělo, jestli si pamatuju dobře tak takový v minulých dílech nebyl...?
Byly tam pasáže, které byly asi zbytečné, zdlouhavé a taky jsem se začínala ztrácet v té motanici bohů, povznesených, demisu, prvotních, vikterů, dakajů a nevím čeho všeho ještě...
Na druhou stranu mě hodně bavila různorodost postav, ani jedna z té hromady postav mi nepřišla nudná, právě naopak. Reaver, Delano, Emil, Netta... Myslím, že každý si tam najde svého oblíbence a proto pro mě byla závěrečná bitva hodně emotivní. O své nejmilejší postavy prostě nechcete přijít...
Tenhle díl rozhodně nebyl nejlepší ale čtyři hvězdičky si zaslouží. Ano, je v tom trochu chaos a když nebudete číst pozorně tak se lehce v těch informacích ztratíte. Ano, na konci se asi prozradilo něco z druhého dílu série Žáru těla a ohně, ale asi záleží v jakém pořadí knihy budete číst. Ano, je tam dost sexuálních scén, ale v minulém díle jich bylo rozhodně víc.
Já se klaním paní Armentrout že dokázala vymyslet tak propracovaný svět a tak zajímavé a uvěřitelné postavy.

nikola3989
06.11.2023 3 z 5

Myslela jsem, ze to bude posledni dil. Bohuzel neni. Zase nejak nemam slov, ale urcite je najdu. Zacnu od zacatku. Konec druheho dilu a zacatek tretiho - super. Zbytek des. Milostne hratky zprvu (1.dil) budiz. Ve druhem dile jsem je jeste cetla. Od tretiho je preskakovala. Zbytecne roztahane, prehnane, opakujici se. Cokoliv, co se hlavni hrdinove pokusili udelat, se nepovedlo. A kdyz se to povedlo, nekdo necekany jim necekane pomohl. Na konci 4.dilu se nabizelo nejake rozuzleni, vysvetleni a nerikam, ze tam nebylo, ale vetsinou mi to prislo chaoticke nebo komplikovane schvalne tak moc, aby to nevyznelo jako totalni blbost. Jsem zklamana. A nebudu nadsena, kdyz ve svem okoli uslysim slovo “bohyne. Uz mi leze krkem.

nipaaaa
27.10.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Na mě trochu moc erotických scén.....

Carol1122
15.10.2023 4 z 5

Dle mého názoru zatím nelepší díl :) A zatímco spousta sérii má spíše sestupnou sérii, tato má spíše vzestupnou. Opět se setkáváme s bohy, upíry, vlkodlaky, napřirozenými schopnostmi i všelijakými stvůrami. Převažují ale hlavně motivy lásky, erotiky, přátelství i zrady. Za mě došlo k posunu mnoha postav, konečně dospěly, či jsme poznali nové charaktery. Já popravdě byla nadšená. A konec? Prostě wow. Takže jak to bude dál? Necháme se překvapit.

Elapheg
09.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Možný spoiler:
Ve třetím díle je Casteel, manžel a král Atlantie zajat Krvavou královnou a Poppy se snaží v tomto díle se svými přívrženci Casteela osvobodit, čímž však vzniká válka mezi Poppy, královnou Atlantie a Krvavou královnou, královnou soliského království. Do poloviny knihy se toho zase tolik neděje. Kniha začíná nabírat na grádech až od druhé poloviny knihy. Znovu se od polobožských bytostí dozvídáme něco o Poppyině původu a jako obvykle se u Poppy nadále rozvíjejí božské schopnosti. Avšak ani to není vším k poražení Krvavé královny. Ze začátku knihy je to opravdu válka mezi královstvím atlanským a královstvím Solis, ale Krvavá královna Isbeth má v plánu naplnit ještě i jiné zájmy, které jsou odhaleny až na konci knihy a které jsou velmi překvapivé. Navíc i Isbeth je velmi mocná magickými schopnostmi. No zase se dozvídáme něco o tom, jak vlastně k této válce došlo a kdo ji zapříčinil a taky se mění původně známe hypotézy o původu prvotních božstev, než jak byly v předchozích dílech prezentovány. Máme tady opět bohy, lásku, sex, magii, božské schopnosti, boje, intriky a konec je jako obvykle otevřen nové sérii, tentokráte Ve stínu popela. Sérii Z krve a popela tedy dneškem dočítám a dal jsem ji celou najednou za jedenatřicet dní. Hodnotím ji velmi kladně, velmi mě zaujala a doufám, že se s jejími protagonisty setkám i v další sérii. Tuto sérii vřele doporučuji všem fantasy fandům a nejen jim. Myslím, že zaujme i zcela jiné čtenáře a starší čtenáře nejen omladinu. Knihu i celou sérii hodnotím pěti hvězdičkami a budu se těšit zase napříště. Podaří se Poppy osvobodit Castella? Je jisté, že bude potřebovat veškerou svou sílu a pomoc i jiných božstev, aby zabránila strašlivé tragédii a možná ani to nebude stačit, pokud.... a to si přečtěte sami. :-)

itskyleus
13.09.2023 5 z 5

(SPOILER) RECENZE OBSAHUE SPOILERY!!!

Válka dvou královen.. tak moc jsem se na knihu těšil a nezklama. Některé části - teda hlavně ty první čtvrtina knihy - jsou takové, lehoulince nudné.
V knize se dějí zvraty, až sám jsem valil oči, co se to sakra děje!
Bylo to čtivé a geniální.
Poppy se vydala napříč válkou pro svého Casteela, kterého zajala Krvavá koruna a konečně! Konečně se provalila pravda o Millicent i o Malikovi! Sám jsem byl z toho unesený, ač jsem si to dávno vyspoileroval.
Bylo zcela geniální se dozvědět, co je vlastně Poppy zač, že je vlastně úplně něco jiného, než předpokládal každý. Upřímně ani sám jsem to tak příliš nečekal.

Určitě jsem si oblíbil Reavera a když jsem se dozvěděl, že je to Plenitel.. PANEBOŽE!
Překvapilo mě, že se v tomto díle objevuje i Nektas, kterého mám taky v oblibě.
Co se týče erotických scén.. nebylo jich tady tolik co v předchozím díle. Byly ale skvěle, dodávají součást knihy, tak mi vůbec nevadí, ba naopak čtou se dobře.
Skvělej díl a rozhodně potřebuju další! Doufám, že vyjde brzy!

AliceTief
01.09.2023 4 z 5

Myslím, že kvalita příběhu nám trochu pokulhává. Jednak se mi zdá, že autorka se snaží natáhnout příběh co nejdéle a proto jsou v knize mnohdy podle mě, úplně zbytečná místa. Dále se s toho stává spíše červená knihovna, na rozdíl od předchozích dílů a dále teda by mě zajímalo co je vlastně zač, protože mi příjde, že se o tom jen všichni dohadují...prvotní, bohyně, božstvo....těžko říct

vercama
28.08.2023

(SPOILER) Je vidět, že autorka přitvrdila zejména v erotických pasážích: ta jejich trojka, označení Casteelova přirození a taky samotného aktu, a to zajímavé prožívání při sexu - ona "Pro lásku boží", on: "Ku.rva". Často jsem nad tím kroutila hlavou a protáčela oči, že by znervózněl i Christian Grey. Trošku mi to z knížky kazilo dojem, zdálo se mi to lacinější a prvoplánové.
Taky jsem byla zmatená z toho věčného: "Jsem božstvo. - Ne ty nejsi božstvo, jsi bohyně. - Tak jsem bohyně. - Ne ty nejsi bohyně, ty jsi bůh. Ne ty nejsi bůh, jsi prvotní..." Připadala jsem si jako v Mrazíkovi: "Ty nejsi královna. - Tak cóó mámo? - Ty jsi carevna!"

Jinak to bylo zase čtivé, děj mě bavil, mohlo by být více akce na úkor sexuálních scén. Nové postavy byly celkem fajn a stále mě zajímá, jak to dopadne. Takže až bude nový díl, tak si ho asi přečtu, jen si nejsem jistá, kam až autorka zajde v erotických scénách - viděla bych to na sado maso nebo že přiberou někoho do čtveřice ke Kejranovi, možná že Tawny?
Na wikipedii psány další dva díly v originále:
A Soul of Ash and Blood (2023)
The Primal of Blood and Bone (2024)

Jana65
23.08.2023 3 z 5

Přečteno a musím říct, že tento díl se mi líbil nejméně ze všech. Chvilkami jsem se do četby musela nutit. Ale budu doufat, že další knihy této spisovatelky si zase užiju.

Turante
17.08.2023 5 z 5

Opět díl plný akce a zvratů, zejména konec byl hodně infarktový. Doufám, že pokračování bude brzy!

Anastazie0810
15.08.2023 5 z 5

Stále mě to bavilo a stále žasnu nad zvraty a čím dál překvapivými detaily. Stále čtivé.
Věřím tomu, že spousta kapitol kdyby tam nebyli byla by kniha o mnoho kratší. Ale věřím i tomu, že tak to autorka chtěla a všechny kousky skládačky mají své místo.
U některých kapitol jsem jen čuměla a měla takovej "wtf" moment a ne vždy v dobrém (viz.spojení)
Pořád se ale těším jak to dopadne a rozhodně si přečtu pokračování.
Těším se až si přečtu i Sarah J. Mass, protože mě zajímá srovnání autorek.

miskaseverliska
11.08.2023 3 z 5

Určitě nejslabší díl ze série. Válka na posledních 20 stránkách jinak samé natahování. Zkrátila bych knihu tak o 300 stránek protože to byla už taková nuda. Přemýšlím jestli číst další díly protože mě tento díl vážně zklamal. Úplně jsem se v dějí ztrácela

Matri
11.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Táto séria je z môjho pohľadu totálne na hojdačke!
Ale ako čítam recenzie, požičiam si citát z tejto knihy (mimochodom spomenutý v knihe minimálne 3x!!)
"Musíme sa zhodnúť, že sa nezhodneme!"
... a teda aj táto časť si vyslúžila totálne rôznorodé ohlasy.. Ja sa tentokrát pridávam k tým pozitívnym!

Prvý diel slušný, priemerný začiatok a nalákal ma na ďalší diel. Druhý diel bol lepší, ale stále nie top. Tretí diel bolo pre mňa úplne utrpenie a nuda (okrem posledných cca 150 strán).
Tento, štvrtý diel... Tak strašne som ho odkladala ale prišiel jeho čas a vravím... Wow!! Za mňa určite doteraz najlepší!
Ku podivu som sa vôbec nenudila a TAKER som nemala aj ja vražedné sklony voči postavám :-) Myslím, že to bolo vďaka odlúčeniu Poppy a Casa. Fakt to deju knihy prospelo, hoci po šťastnom znovuvzhliadnuti sme sa dostali naspäť k sexu na každých 30 stranách. Tu nastáva pre mňa obrovský kameň úrazu - POZOR spoiler!!! - zachránia ho po takmer 2-mesačnom zajatí, kde bol držaný na krátkej reťazi bez kúpeľa, stále omielaju ako vyzerá strašne, smrdí atď, a napriek tomu prvé, v momente keď osameju - podotýkam v izbe s vaňou, je sex? Akože fuj :D)
Koniec zasa odhalil novinky (Poppy snáď už nemôže byť viac výnimočná, ako inak!), prepojili nás dosť zásadne so sériou Ve stínu popela (za mňa zatiaľ oveľa lepšia séria), takže sa dosť teším na pokračovanie. A udeľujem moje prvé plnohviezdičkove hodnotenie tejto série!!!

MishRarach
11.08.2023 3 z 5

Tři hvězdičky téhle knížce dávám spíš z úcty k promyšlenosti a zamotanosti příběhu, do kterého jsem se fakt zamotala sama. Ale tak, že nevím, jestli mě vůbec pokračování zajímá. Posledních 100 stran před koncem jsem si říkala, že na velké finále série je to sakra málo. No, nespletla jsme se. Tohle natahování story bude pokračovat. Skoro se mi chce říct "Bože, proč?!". Hlavní postavy mě začínají dost nudit a jejich předvídatelnost mě děsně rozčiluje. Ve své podstatě mi přijde zajímavější, co se děje kolem. Knížka má mnoho dobrých momentů a pěkných myšlenek, ale neustále se opakující věci to totálně likvidují. Nebaví mě číst neustálé pasáže o sexu a o tom, jak se musí ujišťovat, že jsou pro sebe navzájem dost dobrý. Skoro mi to chvílemi přijde jako fantasy imitace padesáti odstínů. Minimálně ze čtení mám stejné pocity - "Bože, zase?! Vždyť je to pořád dokola."
Už jsem asi náročnější čtenář a potřebuji k postavám cítit nějaké sympatie, ale tady jsou jediní, kdo mi přijdou sympatičtí, vlkodlaci. Jinak je to docela smutek.

verunka95
10.08.2023 2 z 5

Příběh by byl pro mě čtivý, kdyby tam bylo méně sexu a více něčeho smysluplnějšího, i ten "vítězný boj" trval méně jak pasáže o jejich aktu. Musím říct, že jsem se modlila aby byl v tom vězení co nejdéle a já si mohla užít půlku knihy aniž bych musel přeskakovat stránky. Postava Poppy se mi aji líbí, ale dělají radši bych byla, kdyby nakonec skončila s tím vlkoušem. Většinou nejsem u knih tak kritická, mám problémy přijít na to, co mi na knize nejvíc vadilo, ale tady u té to prostě jinak nejde.

monika3332
10.08.2023 5 z 5

Wau. To je jediné co mě napadá po dočtení, posledního slova.

Tak tohle by mě nenapadlo a už vůbec ne, že to není ani z daleka konec příběhu.

Jsem zvědavá na pokračování, pokud bude a na to jak se bude vyvíjet trojuhelnicek :)

Josefka97
08.08.2023 3 z 5

Na čtvrtém díle už je jednoduše poznat, že je to čtvrtý díl. Přestože měla kniha čtivé pasáže, které rychle utíkaly, nemohla jsem si pomoct, ale celkově mi přišel děj už hodně natahovaný a během první poloviny jsem se musela do čtení vyloženě nutit. Samozřejmě nemohly chybět Poppyiny věčné otázky a chuť do všech bodat, což celý čtvrtý díl o pár (desítek?) stránek natáhlo :D.
Knihu sice obzvláštnilo psaní jak z pohledu Poppy, tak i Casteela, ale ne o moc. Jak už v recenzích padlo, zajímavější by mohl být například Kieranův či Malikův pohled.
Nicméně závěr byl skvělý, a i když se tento a třetí díl nevyrovnaly prvním dvěma, stejně mě navnadil na pokračování, které určitě plánuji přečíst.

knizni.taurus
01.08.2023 5 z 5

Tahle recenze nebude bez jemných spoilerů předchozích dílů, tak pokud jste nečetli předchozí díl, doporučuju přeskočit jen ke shrnutí. :)

Když jsem začala číst čtvrtý díl, tak jsem si řekla: kruci, málo Casteela, to nebude ono. Ale ono to tu je psáno z pohledu Casteela i Poppy, což bylo skvělé a plně to vynahrazuje jeho nepřítomnost (ve společnosti Poppy) ze začátku knihy (bylo to sice dost srdcervoucí, ale ta jeho odvaha a nezlomnost byla ohromující). A navíc jako bonus tady dostaneme Kierana ve své plné kráse. Jejich přestřelky s Poppy mě hodně bavily. Jo a kromě těch dvou máme tady navíc sarkastického a věčně nahého Raevera. Kieran a Raever dost zachraňovali ty táhlejší pasáže. :D

V téhle sérii se pořád dozvídáme nové věci, myslíte si, že jste na všechno kápli a stejně to je pokaždé jinak s každým odtajněným tajemstvím. Poppy pořád zjišťuje šokující informace, až jsem se divila, že je dokáže vůbec zpracovat (já to občas nestíhala :D).

Není tady tolik akce, ale spíše spoustu plánování. Co mě trochu mrzelo je to, jak ta plánování probíhala. Všechno se zdálo tak lehce proveditelné. To to není žádná fuška dobýt město? :D

V tomhle díle to taky dost frčí na emocionální lince. Nemůžu ani říct čistě romantické, protože autorka tady skvěle popisuje emoce a city všech tak intenzivně. Zpracování vztahu Kierana, Poppy a Casteela mě dost zaujalo. Bylo to něco netradičního a za mě se to do příběhu skvěle hodilo, k charakteru těch národů to prostě sedlo.

Konec klasicky zvrat, což se dalo čekat a přijde mi, že to jde do roviny Ve stínu popela (to bylo boží!).

Shrnutí: kdyby to tímhle dílem končilo, asi by to bylo lepší (zdá se mi to hodně natahované, což může nakonec být na škodu). Zatím se sérií držím krok, ale mám své výhrady (občas zdlouhavější pasáže, někdy na sílu zpracované zvraty, příliš zamilovaných řečiček), ale pořád mě to baví a do dalšího dílu se určitě pustím. Takže asi tak. Návyková romantická fantasy s nádechem erotiky (jen tedy chováním postav young adult a popisem scén new adult :D).

Damonka18
01.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Páni, nakolik mě předchozí díl nezaujal tak tenhle mě vtáhl zpět do děje. Nová postava Reaver je perfektní, jeho jsem si oblíbila hned. Prohloubení vztahu Kierana a Poppy byl také fajn. Nemohla jsem si zvyknout na kapitoly z Casteel pohledu, ale chápu to, že nám autorka chtěla ukázat i jeho pohled. Také vysvobození Case bylo boží. To jak byl znovu dravý žízní :3 Velmi pěkný díl, který jsem myslela že bude poslední! Ale co už, jsem zvědavá na pokračování.

Lokina
30.07.2023 3 z 5

Bohužel ani s tímto dílem nejsem spokojená. Co se musí ale autorce pochválit, je styl psaní, když už příběhově to nestojí za nic, aspoň se to četlo rychle. Ano, sice se to četlo dobře, ale už z donucení, abych to měla za sebou. Z knížky nemám moc radostné pocity ani žádný velký zážitek. Převažují spíš smíšené a negativní pocity. Drakenové jsou jediným velkým plusem knihy.
Tento díl je vyprávěn z pohledu dvou postav - Poppy a Casteela. Jak by mi to mělo udělat radost, tak jsem spíše trochu zklamaná. Na Poppy už jsem si tak nějak zvykla, trochu hysterka ukňouraná a otravná, která se pořád hledá v sebe samé. Casteela nemám ráda, panovačný, majetnický, arogantní a nadržený jeliman. Kieran byl zajímavá postava a už začíná být otravně posedlý Poppy jako Casteel.
V knihách mi erotika nevadí, ale zde jsem měla nutkání to přeskakovat. Zvlášť když se milostné hrátky odehrávaly na nevhodných místech a čase. Tohle bylo laciné a nepatřičné.
Postavy, které by se mohly vyskytovat častěji jsou Tawny, Millie a Malik, Reaver. Je hrozná škoda, že autorka nevyužila potenciálu vyprávění z jejich pohledu a raději vsadila na Casteela.
Koncem lze trochu vykompenzovat chudší a nudnější děj knihy, za mě byl trochu chaotický, nepřehledný. Takže mě nemine čtení Ve stínu popela, abych měla příběh ucelený.
S to chutí mám nutkání nepřečíst si další díl, ale já prostě nemám ráda rozečtené série.

romantika

Jennifer L. Armentrout