Z Buicku 8

Z Buicku 8 https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125472/bmid_z-buicku-8-Xs3-125472.jpg 4 585 76

Pensylvánští státní policisté z fiktivního města Statler si přivezou na stanici starý Buick Roadmaster, jehož majitel zmizel u čerpací stanice. Vůz vzbuzuje zvědavost policistů, kteří záhy zjistí, že jeho dveře a kufr se občas otvírají do jiné dimenze zabydlené podivnými tvory. Navíc není jisté, jestli vůz nemůže za zmizení několika lidí. Příběhy policistů z návštěv jiných dimenzí a občasné podivné chování automobilového veterána upoutají Neda Wilcoxe, syna zemřelého policisty. Jeho okouzlení vozem však brzy přerůstá v nebezpečnou posedlost... Brzy po dokončení první verze románu měl Stephen King těžkou automobilovou nehodu, která se podivně podobala nehodě policisty Curta Wilcoxe. Ten ji však - narozdíl od autora - nepřežil.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Beta-Dobrovský

From a Buick 8 , 2002

callahanh
08.08.2014 4 z 5

Z buicku 8 je dalším čtivým dílem od Stephena Kinga, sice už to není to, co to bývalo dříve, ale pořád je kniha dostatečně děsivá. Ze začátku má sice čtenář problém s postavami, kterých je tu asi až příliš, ale od první bouře buicku se kniha stává opět strhující a děsivou. Dobře působí i střídání časových linií a osob vypravěče, což působí dojmem, že společně s policisty sedíte na kuřácké lavičce a posloucháte tajemný příběh. Možná, že to mistr trošku přehnal s vytvořením těch oblud z neznáma a možná popustil uzdu své fantazii víc, než by měl, ale to až zas tak nevadí. Co bych ale knize vytknul a za to King nemůže, je úroveň překladu. Zbytečně vynechané značky uvozovek a chyby v rodech při řeči vypravěčky knížku zbytečně sráží dolů a činí ji mnohdy nepřehlednou, protože díky vypuštěným uvozovkám si musíme domýšlet, co je řeč a co si postava myslí. Škoda. 80%

Madi
29.06.2014 2 z 5

Bla bla bla a...nic. Pořád jsem čekalo, že se to nějak dramaticky zlomí, že se něco stane, to NĚCO, co King tak umí a proč ho tak ráda čtu. Místo toho jen zklamání z konce, který okolo mě jen tak prošuměl a vůbec celá kniha ve mně nezanechala žádný dojem.

Darkry
25.12.2013 3 z 5

Moje první kniha od Stephena Kinga. Příběh knihy je jednoduchý a rozhodně by se dal napsat daleko stručněji, ale i přes jistou rozvláčnost Kingovo umění psát, udržuje čtenáře celou dobu napjatého a příběh rozhodně nenudí. Na knize by mi ani nevadila její délka v poměru ke stručnosti příběhu, jako spíš stručný závěr. Celá příprava vyvrcholení je tak detailní a propracovaná, že čtenář čeká bohatý závěr, ale ten nakonec proběhne jen na několika málo stranách.
Co ale musím ocenit je literární způsob vyprávění v dvou časových rovinách a v ich-formě z pohledu několika různých postav, což se moc často nevidí a líbilo se mi to (zvlášť když jsme se do minulosti dívali na tu samou situaci očima tří, čtyř lidí).

Jamal
21.10.2013 3 z 5

Rozhodně slabší kniha Kinga.Nepochybuju o tom, že King napsal mnohem lepší díla než tohle.

pajatp
13.10.2013 4 z 5

První kniha,kterou jsem od Kinga četla a zaujala me... Urcite prectu dalsi a dalsi :-D krasne se cte...

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Mám ráda Kingovy horory a mám ráda auta. A tahle kniha je spojením obou. U benzínky neznámý muž zanechá automobil, který je nakonec odtažen na policejní stanici, kde se ale začnou s autem dít podivné věci - občas se něco objeví až jednou jeden policista zmizí. Zdá se, že auto je branou do jiného světa. Líbí se mi, jak King dokáže vzít věc z našeho běžného života - kolik denně potkáte aut - a udělá ho středem svého neobyčejného příběhu.

Sisi11
22.03.2013 4 z 5

Příběh o kouzelném a tajemném buicku jsem přečetla za jednu noc. Byl strhující a velmi tajemný, jen jsem stále čekala, že se stane něco převratného, což bohužel nepřišlo, a velmi jsem to v knize postrádala. Ale policejní stanici a její zaměstnance jsem si velmi oblíbila a s nadšením jsem hltala jejich rozprávání na lavičce před stanicí. Takže další krásná kingovská knížka, ale bohužel bez nějakého převratného momentu a také s nevysvětleným koncem, je to škoda.

zahadum
28.01.2013 4 z 5

Príbeh o tajomnom aute ktoré sa náhle zjaví za nie celkom jasných okolností. Auto je od začiatku sama záhada..odkiaľ je?..kto je jeho majiteľ ?...prečo sa správa tak ako sa správa ? Čo znamenajú záhadné svetelné úkazy ktoré sršia raz za čas z auta ? Presne čo to vylieza z kufra auta ? Otázok je kopec..auto je uskladnené u jednej policajnej jednotky ktorá prísne stráži tajomstvo tohoto..hmm povedzme auta...spoznáme súčasnú aj staršiu generáciu policajtov a strážcov tajomného Buicku. King udržuje čitateľa v stave kde stále čaká na ..... na čo vlastne ? trošku slabšie ale predsa len dobré a napínavé dielo v ktorom budete v napätí zakaždým akonáhle bude spustený kód D.

wally
26.01.2013 4 z 5

Jedna z mých oblíbenějších knih od S. Kinga a nesouhlasím s tím, že jde o dílo slabší...je jinačí než ostatní...to ano, ale na kvalitě mu to neubírá. Spíše oceňuji, že se pokusil vymanit ze škatulky, kam jej mají zastrčeného jeho čtenářští fanoušci a pokusil se o něco jiného...

MM_Master
19.01.2013 5 z 5

"Syn Curta Wilcoxe se začal točit kolem policajní stanice rok po smrti svého otce, ale nikdy mu nikdo neřekl, ať se neplete, ani se ho nezeptal, co tam ksakru dělá..."

doktorking
12.01.2013 4 z 5

Nedávno jsem ho četl znova a musím říct že se mi líbil víc než když jsem tuto knihu četl poprvé,na Christinu tomu sice pořád dost schází ale tady jde spíš o psychologické dílo než horor a na to že to King napsal po nehodě když ještě uplně nevěděl jak to s psaním vubec bude,je knížka velmi kvalitní takže za čtyři hvezdy milý Stephene.

Lenka Žofka
12.11.2012 3 z 5

Víme dobře, že nejlepší forma Kinga je na parketu duchařinek....ale i tady zůstává jeho um psychologie postav nepřehlédnutelný....a zápletka minimálně netradiční :)

Jajulle
18.10.2012 4 z 5

Právě jsem to dočetla. Souhlasím s předchozímy komentáři, také jsem se občas nudila. Do první půlky se to docela táhlo, ale druhou půlku jsem doslova zhltla, určité části byli napínavé, ale přesto je to jedna z Kongových slabších výtvorů.

Gerret
23.09.2012 3 z 5

Tahle kniha mě jako jiné Kingovi kousky moc nezaujala. Není zase tak rozsáhlá, ale i tak jsem chvílema nudil, což se mi ještě u žádné z jeho knih nestalo. I závěr mohl být trochu lepší a poutavější, za pár dní už si ani nevzpomenu o čem byl. Ale i tak tam je celkem dost věcí co mě zaujaly, takže knihu hodnotím jako lehce nadpůměrnou. Hodnocení 65%.

Jirka Š.
08.09.2012 3 z 5

Jak mám S. Kinga velmi rád, tak tato kniha mě tak úplně nezaujala, podle mého jí chybí spád a sugestivost, které jsou typické pro jiná Kingova díla. I když zde bylo několik zajímavých momentů, tak celkově mě kniha chvílemi nudila. Ale myslím, že je to jen výjimka potvrzující pravidlo, že King je jeden z nejlepší autorů, co znám.

maphiosso
07.12.2011 2 z 5

Asi nejslabší kus, jaký jsem zatím od Kinga četl. Příběh o autu, které je bránou do jiného světa plného monster na mě působí dost lacině, i když je napsán mistrovým nenapodobitelným stylem. King si tímto dílem pouze vybral slabší chvilku, svými pozdějšími knihami ukazuje, že umí mnohem lépe..