Kriminálník

Kriminálník https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152621/kriminalnik-152621.jpg 4 361 70

Will Trent série

Vlastní minulost nás vždy dostihne a zkomplikuje nám současný život. Na vlastní kůži se o tom přesvědčí i zvláštní agent Will Trent – a to za okolností, které by si nedokázal představit ani v nejděsivějším snu. Na začátku všeho byla vražda studentky. Proč mu ale jeho nadřízená Amanda Wagnerová brání ve vyšetřování? Will nedokáže přijít na důvod, dokud se s Amandou náhodně nesetká na chodbě opuštěného sirotčince, kam každého z nich přivedly zcela jiné důvody. Před čtyřmi desetiletími byl Willův otec odsouzen za vraždu a tato ponurá budova se stala chlapcovým domovem… Amanda tenkrát právě nastoupila k policii. Mladá nezkušená vyšetřovatelka uprostřed svébytného pánského klubu, jakým tehdy atlantská policie byla, neměla vskutku snadný start. Jedním z jejích prvních případů byla brutální vražda v nejhorší čtvrti města, a Amanda se nemohla zbavit pocitu, že je jediná, komu skutečně záleží na tom, aby byl pachatel vypátrán a zatčen. A nyní jako by ten dávný případ znovu ožil… Pokud chtějí Will i Amanda zabránit dalšímu krveprolití, musejí se vypořádat s démony vlastní minulosti. A času nemají nazbyt.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Criminal , 2012

JezinkaJ
07.09.2016 4 z 5

Příběh se mi líbil, nenudila jsem se a čtení mě bavilo. Střídání časových rovin oceňuji. Kontrast dvou dějových linek byl prima nápad.
Ovšem zdaleka nejvíc mě zaujalo zobrazení toho, čím ženy musely projít, pokud chtěly obstát a vytrvat. Odvážné téma pro detektivku, ale jo, dobrý to bylo. Četla jsem se zájmem a přemýšlela, jak se měly naše babičky a jak se máme my.
Klika, že teď už nemusíme snášet to co Amanda a spol. Nemusíme být tak zoufale zatvrzelé. Úplně si vystačíme s normální zarputilostí. :-)

konicekbily
20.04.2016 2 z 5

Myslím si, že je to autorčina slabší kniha. Příliš těžkotonážní dlouhotrvající rozjezd nestačil nahradit vylepšený konec knihy

TaLu
13.04.2016 5 z 5

Další kniha od autorky přečtená jedním dechem. Stále díky angíně :o)
A musím říci, že tento typ přečtení bez přerušování těmto knihám přidává další body navíc. Nemám totiž čas ztratit se ve jménech, postavách a dějových zvratech, protože to plyne jako jedna dravá řeka od začátku do konce bez přerušení. Na rozdíl od jiných čtenářů jsem si vyloženě užívala to střídání minulosti a současnosti. Líbilo se mi, že jsem mohla získat obraz o vývoji Amandy, nahlédnout do doby, kdy začínala, uvědomit si, kolika různými rozhodnutími je ovlivňován náš další život. Vidět stanici policie v době, kdy tam seděli ženy úplně vzadu a černí a bílí každý na jiném konci .....a vlastně to není tak dávná minulost !
Samotný děj se zápletkou je strhující, víc k němu raději neřeknu, - kdo má rád thrillery - tak opravdu doporučuji.

lenkavildomcova
14.02.2016 4 z 5

Trochu jsem měla problém se začátkem. Ztrácela jsem se v čase i postavách. Od poloviny super, všechno do sebe začalo zapadat. Zase moc dobrá kniha.

p.svatka
04.01.2016 5 z 5

Výborně napsané. Za mě jedna z nejlepších knih. Vůbec nerozumím negativní kritice. Možná někomu vadilo prolínání se současnosti s minulostí. Vnitřně jsem byla rozčilená, když to skončilo v napínavé chvíli, ale na kvalitě knihy to určitě neubralo. Naopak. Líbilo se mi pokračování příběhů jednotlivých postav.... Doporučuji.

Shanib
11.11.2015 3 z 5

Tentokrát se musím přidat k názoru těch, kteří tvrdí, že tohle byla slabší knížka. Možná to je tím, že bylo už od začátku jasné, kdo za vraždami stojí. Postava Faith byla narozdíl od předchozí knihy úplně hozená stranou a její charizma se od dílu, kdy se poprvé objevila, vytrácí, což mě mrzí. Amandu jsem brala spíš jako drsňačku, teď víme, že to je převážně maska a já nějak nevím, jak ji mám vnímat. Místy mi chybělo napětí mezi Sárou a Willem, ačkoliv se sem tam ozvalo. Taky mi úplně nevyhovovalo, že tohle byl už druhý osobní případ (po sobě jdoucí) pro jednu z hlavních postav. Nejlepší část celé knížky? Poslední strana. Opravdu jsem to nečekala a přistihla jsem se, že jsem nahlas řekla - no to si děláš...

PolBara
25.10.2015 5 z 5

Velmi čtivá kniha, vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout, dokud jsem ji nepřečetla. Zejména se mi líbilo popisování minulosti a poodhalení tajemství Amandina, Willova života. Závěr docela zajímavý. Za mě jedna z nejlepších knih od Karin.

nejpet
06.10.2015 4 z 5

Pro mě trochu pomalejší rozjezd, ještě nikdy mi netrvalo tak dlouho se začíst do knihy od Karin Slaughter, ale pak už dobré. Zajímavé prolínání současnosti a minulosti i objasnění dalších součástí Amandina a Willova života.

Cuprinka
26.07.2015 5 z 5

Opět perfektní, to prolínání s minulostí se mi líbilo. Hned jdu na další díl :)

sovic
21.03.2015 3 z 5

Pro me asi nejslabsi kniha od Karin co jsem zatim cetl. To presakovani z minulosti do soucasnosti mi moc nesedlo

šipek
02.01.2015 4 z 5

Opět výborná kniha od Karin.Nezklamala

guru
06.12.2014 3 z 5

Tentoraz ma autorka sklamala.
Striedanie časovej línie odvádza sústredenie, séria prestáva byť detektívnou a stáva sa skôr akousi ságou a odkrývaním podivných minulostí hlavných postáv.

demlice
01.12.2014 5 z 5

Tahle se mi líbila prostě nejvíc! Obrovské plus bylo to, že jsme se v knize vraceli do minulosti. Tohle prostě baví! Knečně jsme tak mohli poznat trochu blíž tu protivnou a cynickou Amandu Wagnerovou. Neuvěřitelně v mých očích stoupla. Neměla to holka jednoduchý. Rasismus a šovinisté pod jednou střechou - no, musela to být tenkrát legrace.... Báječně se doplnila skládanka Willova života. Sára byla v tomto díle trochu v pozadí a bilancovala o vztahu mezí jím a Willem. Ti dva se k sobě prostě hodí... Nepopírám, že mi tuhla krev v žilách, když našli první mrtvou dívku. To v jakém byla stavu - uf! A vůbec způsob týrání těch holek. Může být opravdu někdo tak zvrhlý?! Nejbáječnější moment byl tehdy, kdy se střetla minulost a přítomnost v hotelovém pokoji... Co na to říct? Prostě skvělá práce! :-)

agar
07.11.2014 5 z 5

Skvělé, sice mě celkem nudilo vracení se o minulosti, ale zase se objasnil vztah mezi Willem a Amandou. Konec byl skvělý ...asi poprvé mě Angie neštvala :D

Nuny
24.09.2014 5 z 5

Po dlouhé době vynikající kniha.

myshmother
13.08.2014 5 z 5

S předešlým dílem jsem měla problém, moc se mi nelíbil a byla jsem naštvaná na Amandu. V tomto díle mi kupodivu nevadila. Snad proto, že její role zde byla přenesena převážně do minulosti. Ke knize samotné zbývá dodat, že má opět bravurně vypointovanou zápletku s velice překvapivým zakončením.

Jajulle
20.04.2014 4 z 5

tahle kniha mně příliš nenadchla, ale musim říct, že konečné rozuzlení bylo dokonalé

Adria Orici
13.02.2014 5 z 5

Výborně napsaná detektivka . Sára s Willem mají u mě plný počet bodů ;) . Jen mě " rušily " ty skoky do minulosti . Musel sem se při četbě zavřít a nebýt vyrušován.... .

kikina28
17.11.2013 5 z 5

Tohle je podle mně nekorunovaná královna thrillerů. Její knihy se čtou jedním dechem a jsou napínavé až do konce.

Temný snílek
29.09.2013 5 z 5

Kriminálník je vynikající thriller, kterému nelze nic vytknout. Zbývá si jen užít jeho atmosféru, která je místy děsivá až brutální, proto se příliš nehodí pro citlivé povahy. Příznivci tohoto žánru si ovšem přijdou na své a vychutnají si děj plnými doušky. Skvěle napsaná kniha.

Karin Slaughter
americká, 1971