Kurátor

Kurátor https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475878/bmid_kurator-Vgj-475878.png 5 577 141

Washington Poe série

Myslíš, že jsi všemu přišel na kloub? Pak jsi přesně tam, kde tě chce mít… Je konec roku a sériový vrah nechává na různých místech po celé Cumbrii kusy těl. Na každém místě činu se objevuje podivný vzkaz: : #BSC6. Washington Poe a Tilly Bradshawová z Národní agentury pro trestnou činnost se ujímají případu, v němž nic nedává smysl. Proč vrah některé oběti před vraždou uspal, zatímco jiné umíraly v hrůzných bolestech? Proč jediný podezřelý popírá skutečnost, pro kterou mají vyšetřovatelé nezvratné důkazy, zatímco se přiznává k věcem, o kterých dosud vůbec nevěděli? A proč si všechny oběti vzaly před třemi lety ve stejný čas dva týdny volna? A případ nabere ještě temnější nádech, když se na scéně objeví zdiskreditovaná agentka FBI, která má za to, že Poe nepátrá po sériovém vrahovi. Domnívá se, že mají tu čest s někým mnohem horším – mužem, který si říká Kurátor. A pak už nic nebude jako dřív…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Curator , 2020

artlucie
08.08.2022 5 z 5

Takové knížky miluju! Od začátku vtáhnou do děje, i když se toho zprvu zas tolik neděje, člověk se nenudí ani na jedné stránce. Všechny informace, dialogy, všechno tu sedí a je vysvětlené. Kniha dočtená s absolutním pocitem uspokojení.
Nejlepší série o přátelství a spolupráci.
Upřímně doufám, že Craven nasadí tempo a dočkáme se alespoň jedné knihy ročně.

ivoiro
06.08.2022 5 z 5

Tato kniha pokračuje ve šlépějích předchozích dílů. Jsem moc spokojený. Už ať je na světě díl další.

HYPNOS88
05.08.2022 5 z 5

Do psího rekta! Roky jsem myslel, že mám TOP sérii od jistého spisovatele tohoto žánru, nejoblíbenějšího vyšetřovatele. Pak se objeví nějakej Craven, jehož tři dosud vydané knihy přečtu každou za den, a já budu cítit snad největší čtenářskou krizi, co jsem kdy zažil, že nejsou další knihy, které bych hltal. Tohle, milí knižníci, byla doprdele bomba! Miluju ty jeho konce a závěry, že jako jeden z mála autorů končí vyšetřování asi na 90% knihy a zbytek je rozpletení a vysvětlení krůček po krůčku, a navíc ještě další překvapení. A tak to má být. Pro čtenáře je to nádherný okamžik, kam celou knihu směřoval. A ne 400 stran na 2 stranách závěru a nazdar. Za to bych zabíjel! Za mě jeho knihy přesahují hodnocení 5*. Doporučuju jak nikdy. Nic, jdu googlit jak na velryby...

SilvieSisinka
31.07.2022 5 z 5

Třetí díl mě bavil nejvíce.Drsny a napínavý příběh.Musela jsem přečíst na jeden zátah.Tilly a Poe tvoří bezesporu jedno nezapomenutelné duo.

Česneksmedem
31.07.2022 5 z 5

Oscar Wilde kdysi řekl: „Odolám všemu, kromě pokušení.“. Původně jsem si před třetím dílem chtěl dát pauzu, ale pokušení bylo příliš velké. Asi to bude tím, že nepatřím mezi flagelanty.
Začátek se zdál méně bombastický, ale docela rychle se to rozjelo. No a epizoda s Flynnovou je docela síla. O malinko slabší třetí díl si přesto zaslouží plnou nálož. Teď bude do konce září absťák.

Makůvka
29.07.2022 5 z 5

Z pohledu příběhu se mi tento díl zdál trošku slabší než předešlý. Ale i tak dávám plný počet hvězd, protože Poe a Tilly jsou fakt úžasná dvojka vyšetřovatelů a spolu dohromady se skvěle doplňují.
Samotné vyšetřování a sbírání stop bylo zajímavé a napínavé, ale některé situace byly pro mě nepravděpodobné a nepochopitelné. Zato závěr byl překvapivý a uvěřitelný.
Budu se zase těšit na další díl.

Cheynn
26.07.2022 5 z 5

Všechno na jedničku, tahle detektivka měla snad všechno, co má skvělá detektivka mít. Od začátku až do konce je napětí a od knihy se nedalo odtrhnout.

Kačka_knihomol
25.07.2022 5 z 5

Dvojici Poe+Tilly mám moc ráda, je to velmi originální dvojka detektivů a ani tentokrát mě nezklamala. Knížka měla v podstatě všechna pozitiva - napětí, zajímavou zápletku, dramatické vyvrcholení - ale přesto mě na ní cosi neuspokojilo. Možná některé situace, které působily dost nepravděpodobně, možná samotný konec příběhu a odhalení vraha? Přesto hodnotím 5 hvězdami, i když mě předchozí díly nadchly rozhodně více.

Kaja1
20.07.2022 5 z 5

Další z detektivek, která nešla odložit. Líbí se mi, že to není pouhé vraždění, ale myšlenkové pochody Poa a ve spojení s Tilly, to opravdu nemá chybu. Chtěla bych mít v životě takovou Tilly. A to jak kniha skončila, a odhalení vraha to stojí za zamyšlení.

Emma27
17.07.2022 5 z 5

třetí kniha opět zajímavý příběh,konec mě překvapil.

eva3433
05.07.2022

Pořád si říkám, že od Craven už dál číst nebudu, že se musím vrhnout na jiný žánr. Nelze odolat. Závěr jsem tedy vůbec neočekávala, jsem nadšená, čtečku jsem nedokázala odložit.

Jiparis
01.07.2022 5 z 5

Hodně dobrá zápletka a zpracování. Překvapivé rozuzlení.

oleg
22.06.2022 5 z 5

Třetí příběh a opět kniha nešla odložit, paráda a konec jako vždy překvapivý, tyto příběhy se čtou sami, těším se na září, kdy vyjde další....

Petruše32
21.06.2022 4 z 5

Ze všech tří dílů nejlepší.

barack
18.06.2022 4 z 5

Prvních zhruba 100 stran jsem trpěl nudou... Naštěstí jsem ale vytrval, což doporučuji i dalším čtenářům. Příběh se krásně rozjede. Jen mi přijde, že konec byl trochu přehnaný. Bez posledních dvou kapitol by se vlastně nic moc nestalo a kniha by byla krapet uvěřitelnější. Ostatně určitá nedotaženost zakrývaná dramatickým dějem je takřka typická pro celou knihu. Řadě věcí a "náhod" prostě nevěřím. Ale jako celek: zdařilý thriller.

Jakubadavid
15.06.2022 5 z 5

3.dil této série mě opět naplno pohltila. Byla to jízda. Do poslední chvíle jsem netušila, kdo to teda tahá za nitky. Četla jsem jedním dechem. Poe je další z detektivů, který mi velmi přirostl k srdci.

Arlienen
06.06.2022 5 z 5

Kurátora jsem náramně užívala. Poe a Tilly jsou naprosto úžasní spolu a jejich vztah mě baví :-D
Už abych měla další knihu a mohla zas chvíli žít ve světě Tilly a Washingtona.

JessieEx
03.06.2022 4 z 5

Miluju Poa a Tilly, pořád si myslím, že by tam mělo být víc interakcí mezi nimi, jsou prostě skvělí. Kniha mě opět bavila, ale nějakých 150-50 stran před koncem to začala být trošku nuda, bylo to předvídatelné, neuvěřitelné a hodně přitažené za vlasy, takže bohužel dávám jen 4*.

Samotný konec ale překvapil a já už se moc těším na další díly.

P.S. Souhlasím se "soukroma", že tam tady ta jedna věc nebyla pořádně vysvětlena. Škoda.

MarkétaI.
08.05.2022 5 z 5

Má oblíbená série. Každý díl jsem si neskutečně užila.
Poe a Tilly jsou postavy, které jsem si zamilovala hned v první knize. A má zamilovanost stále pokračuje :-)
Třetí díl byl opět parádní. Od první stránky mě děj vtáhl a já četla, četla a četla.
Měla jsem svoji představu co, jak, proč.. no a pravdu jsem neměla :-) Takový konec jsem nečekala a už se moc těším na další díl.

soukroma
07.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Nechala jsem se zlákat novým britským autorem, který navíc píše ze zajímavé oblasti Cumbrie a zavádí nás v téhle knize až na pobřeží Irského moře, či spíš do něj a na ostrovy.
Nicméně hlavní hrdinská dvojka mne nezaujala, zejména ještě opakujícím se posíleným oslovováním všech okolo plnou šarží a celým jménem, čímž text rozhodně nabývá na objemu a ke svižnosti a čtivosti to nepřispívá.
Ale horší to bylo se zápletkou, začátek vyšetřování fajn, pak záhadným střihem rovnou dostáváme mezi tajemné manipulativní hry, terorismus, bitcoiny, zámoří, komplikované soudní vyšetřování v minulosti, až přeskokem skončíme s Kurátorem na ostrově, ale ani u toho se neskončilo (vybavil se pochopitelně Osobní strážce).
Autor nabaloval a nabaloval, přidával na neuvěřitelnosti a přitahoval za vlasy, až jsem ztrácela jakoukoli souvislost, dokonce mi ušlo (jen doufám, že autorovi ale ne), co se stalo s hlídkujícím policistou na ostrově... A ztráta souvislosti znamenala pokles zájmu až hotovou nudu a knihu jsem dočítala jen s obtížemi, na svůj vkus velice dlouho, několik dní, což je u detektivního thrilleru dost zásadní záporný ukazatel. 50%
Takže z velkého těšení a zájmu zbyl slabý až nepříjemný dojem a k dvěma prvním kouskům série se vracet nebudu. Aktualizace po letech: přeci jen jsem neodolala předcházejícímu Černému létu, a to bylo o třídu lepší! A Loutkové divadlo rovněž!