Kurátor

Kurátor https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475878/bmid_kurator-Vgj-475878.png 5 577 141

Washington Poe série

Myslíš, že jsi všemu přišel na kloub? Pak jsi přesně tam, kde tě chce mít… Je konec roku a sériový vrah nechává na různých místech po celé Cumbrii kusy těl. Na každém místě činu se objevuje podivný vzkaz: : #BSC6. Washington Poe a Tilly Bradshawová z Národní agentury pro trestnou činnost se ujímají případu, v němž nic nedává smysl. Proč vrah některé oběti před vraždou uspal, zatímco jiné umíraly v hrůzných bolestech? Proč jediný podezřelý popírá skutečnost, pro kterou mají vyšetřovatelé nezvratné důkazy, zatímco se přiznává k věcem, o kterých dosud vůbec nevěděli? A proč si všechny oběti vzaly před třemi lety ve stejný čas dva týdny volna? A případ nabere ještě temnější nádech, když se na scéně objeví zdiskreditovaná agentka FBI, která má za to, že Poe nepátrá po sériovém vrahovi. Domnívá se, že mají tu čest s někým mnohem horším – mužem, který si říká Kurátor. A pak už nic nebude jako dřív…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Curator , 2020

Kubajzz
04.05.2022 5 z 5

Tak za mě nejlepší díl, a konec hodně překvapil. Nedalo se od knížky odtrhnout. Rozhodně doporučuji.

lucakuca
23.04.2022 4 z 5

Je to jiný. Jiný než první dva díly.
Jako když mi nahazují srdce.
Prvních 50 stránek ještě tlouklo, pak z p o m a l o v a l o, než mě autor nahodil a použil defibrilátor, toto trvalo, ale posledních 100 stran mé knižní srdce jelo technopárty!
Příště více prostoru pro divnomyšlení Tilly. Prosím!!!

Shardlake
23.04.2022 5 z 5

Třetí příběh detektiva Washingtona Poea a jeho kolegyně Tilly byl opět napínavý od začátku až do konce. Kdo za vším stál jsem netušila po celou četbu knihy. Autor umí skvěle pracovat s příběhem a detaily. Těším se na další příběh této skvělé dvojice!

moudivlacek
22.04.2022 5 z 5

Těšila jsem se na setkání s Poem a hlavně Tilly. Ani jeden mě opět v tomhle příběhu nezklamal. Trošku nechutný začátek odstartuje "jízdu" odkrývání něčeho odporného, a bohužel i skutečného, nebezpečného a těžko pochopitelného pro obyčejné normální lidi. Na síti je dnes skutečně možné téměř vše a existují na ní místa, kam se obyčejný člověk nedostane, a já tvrdím, že není o co stát. Najednou před vyšetřovateli se "vyloupne hra", která má ale drsné podmínky a ještě horší konce pro hráče, kteří svou roli ale na konci mění. A hráči jsou zmanipulováni někým odporným, který si zas hraje s nimi - tajemným Kurátorem. Chápala jsem hru, chápala jsem jednání a chování hrdinů kladných i záporných, jen ten konec mě totálně rozhodil. Tak to mě mozek nechtěl vzít.
Takže - pro oblíbence Poea a Tilly - hrdě do tohoto dílu. Stojí to za to.

Nixa
11.04.2022 5 z 5

Musela jsem se hned vrhnout i na třetí díl a nemohla jsem knihu ani odložit jak skvělé to opět bylo!
Knihy jsou neuvěřitelně čtivé a napínavé. Autor píše opravdu skvěle, záhadné případy vysvětluje do detailu, vše se zdá zamotané a komplikované, přesto na konci do sebe vše zapadne. Co si v knihách opravdu užívám je sarkastický smysl pro humor, který tuto sérii dělá ještě lepší :)

kubule
09.04.2022 5 z 5

Opět další nebezpečná, napínavá a perfektně zpracovaná jííííííííízda. Nelze nic vytknout a dokonce jsem do konce nebyla schopná uhádnout, kdo za vším stojí, takže klobouk dolů před umem a propracovaností spisovatele. WP a TB jsou prostě ta nej dvojka, nelze je nemít rád...takže...doufám, že bude další pokračování

jarmila7388
08.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Dobře napsané nejlepší z trojice série.Nebylo to tentokrát zamotane.Ale ani v nejlepším bych si netroufla tipnout sestru Jessyku,že je zatím.

alzbeta4340
07.04.2022 5 z 5

Další díl ze čtivé detektivní série se mi četl velmi dobře. S Kurátorem to byla dobře vymyšlená zápletka s logicky podaným koncem. Psáno trochu s nadhledem - Tilly přispívá humornými situacemi. Zloducha jsem neuhodla a ani ho tentokrát nehledala, nechala jsem se spokojeně unášet příběhem.

janastok
06.04.2022 4 z 5

Tato série mě baví, i když tentokrát je zápletka dost neuvěřitelná a přitažená za vlasy, ale co, je to pohádka pro dospělé, žádný dokument, že. Snad bude brzy další díl.

Cassidy.L
06.04.2022 5 z 5

Autor opět nezklamal, kniha měla spád, závěr byl velmi překvapující. Super.

ka.dudk
03.04.2022 5 z 5

Třetí díl série a opět nezklamal.
Napínavé čtení až do posledních stran. Každá kapitola končí tak, že nemůžu přestat číst :-).
Tilly je prostě skvělá :-).
Nečekané rozuzlení a zajímavý konec.

Areska7
24.03.2022 4 z 5

Poa a Tilly zkrátka zbožňuju :-) Za mě tedy bylo zatím nejlepší Loutkové divadlo, do Kurátora jsem se nějak nemohla začíst , ale pak mě bavilo vymýšlet, kdo jím je a co za tím stojí. A jako vždy jsem se mýlila :-) Celá série patří mezi nejlepší.

uzivatel42014
20.03.2022 5 z 5

Kurátor nejlepší díl za mě top

Kateřina259
14.03.2022 5 z 5

Autor opět nezklamal. Kniha je čtivá, napínavá prostě geniální. Těším se na další díl.

Veron1ca
14.03.2022 4 z 5

Třetí autorova kniha je v mém hodnocení na druhém místě, protože Černé léto se mi bohužel líbilo nejméně. Děj byl velmi zamotaný, ostatně jak už v knihách od autora bývá. Závěr mě překvapil, nemyslela jsem si, že Poe, který sice má svoji hlavu a dělá si vše po svém, by byl schopný něčeho tak chladnokrevného. Ovšem když jde o přátele, jsme asi všichni schopni udělat cokoliv. Zrovna Tilly mě velmi překvapila tím, že vylezla že své bubliny, aby pomohla příteli, navzdory tomu, že to bylo v nebezpečném terénu. Neskutečně ji obdivuji! Každopádně bych na začátku knihy nebo v popisu uvedla, že titul není vhodný pro nastávající, čerstvé nebo citlivé matky. Nejsem vůbec matka a i tak to pro mě bylo těch pár stránek dost náročné čtení. Ale autorovi to nevyčítám, jeho úkolem je čtenáře šokovat.

Ještě bych ráda uvedla malou stížnnist na autorovy absence přímých odpovědí.
Ilustrační příklad:
''Co se stalo, Tilly?'' zeptal se Poe.
Tilly mu všechno řekla.
A tím se úplně změnil jejich pohled na případ.
KONEC KAPITOLY aneb počkejte si na další stránky.

P. S.: Příště trošku víc Edgara, prosím!

MonaR0se
13.03.2022 5 z 5

Na to, ako som kedysi milovala kvalitné detektívky, ich teraz čítam žalostne málo. Nejako ma prestalo baviť, že sú všetky v podstate rovnaké a takmer nič ma v nich už nedokáže naozaj prekvapiť či šokovať.

To sa ale netýka série od M. W. Cravena. Je síce pravda, že vraha som uhádla dopredu zatiaľ v každej jeho knihe, no spôsob akým svoje detektívky píše, je úplne perfektný. Jeho príbehy sú podmanivé, zamotané, temné, mrazivé a najmä veľmi chytľavé a neskutočne ma bavia.

Kurátor je v poradí už tretí diel s detektívom Washingtonom Poem. Charizma toho chlapa sála z každého riadku a fakt ma baví o ňom čítať. Do ďalšej postavy - Tilly som sa zamilovala už v prvom dieli. Pevne dúfam, že v ďalšom pokračovaní dostane viac priestoru.

Táto kniha mala všetko - super príbeh, prepracovanú detektívnu zápletku, charizmatické postavy, chytľavé systematické vyšetrovanie aj akčný a nervydrásajúci záver. Celú sériu jednoznačne odporúčam všetkým nadšencom kvalitných detektívnych trilerov. Verím, že si ju zamilujete podobne ako ja.

jarin58
12.03.2022 4 z 5

Příběh super,jen ten závěr trochu přitažený za vlasy.Přesto stojí zato si jej přečíst.

intelektuálka
10.03.2022 4 z 5

Uvítala jsem návrat k této dvojici - Poe s bystrou intuicí a Tilly s matematickými schopnostmi ....

A utor dokáže zaujmout - a rozvíjí zde drama s nečekaným koncem ....

Téma kurátora se opravdu ve světě objevilo .... a dálková manipulace s člověkem je varováním ....

Je to dobře sepsaný příběh s mnoha překvapeními - a to závěrečné knihu vygraduje ....
doporučím.

Andrea7272
08.03.2022 5 z 5

Tedy to byla jízda !!!! Konec úplně nečekanej, ale naprosto skvělej , no to nevymyslíš :-) Poe s Tilly bezva parťáci , miluju je !!!! Steph mi tedy hodně překvapila , že v jejím stavu toho tolik zvládla…… nebudu prozrazovat , zkrátka do toho musíte jít a přečíst , stojí to fakt zato!!!!!!!

Kira283
03.03.2022 5 z 5

Příběhy Tilly a Poea jsou jedny z mála, u kterých, když se dozvím, že vyšly nové, okamžitě běžím do knihkupectví. To, že se ke čtení samotné knížky dostanu až za delší dobu, je věc druhá. Ale knihu doma prostě musím mít!

U M. W. Cravena jsem si na 150 % jistá, že nebudu zklamaná. A opět se předčil. Miluju knihy, které mě nutí myslet na plné obrátky a přemýšlet, kdo za tím vším asi může být.

Na hodnocení Kurátora stačí jedno slovo: BRAVO! :)