Kurátor

Kurátor https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475878/bmid_kurator-Vgj-475878.png 5 577 141

Washington Poe série

Myslíš, že jsi všemu přišel na kloub? Pak jsi přesně tam, kde tě chce mít… Je konec roku a sériový vrah nechává na různých místech po celé Cumbrii kusy těl. Na každém místě činu se objevuje podivný vzkaz: : #BSC6. Washington Poe a Tilly Bradshawová z Národní agentury pro trestnou činnost se ujímají případu, v němž nic nedává smysl. Proč vrah některé oběti před vraždou uspal, zatímco jiné umíraly v hrůzných bolestech? Proč jediný podezřelý popírá skutečnost, pro kterou mají vyšetřovatelé nezvratné důkazy, zatímco se přiznává k věcem, o kterých dosud vůbec nevěděli? A proč si všechny oběti vzaly před třemi lety ve stejný čas dva týdny volna? A případ nabere ještě temnější nádech, když se na scéně objeví zdiskreditovaná agentka FBI, která má za to, že Poe nepátrá po sériovém vrahovi. Domnívá se, že mají tu čest s někým mnohem horším – mužem, který si říká Kurátor. A pak už nic nebude jako dřív…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Curator , 2020

Arwen777
31.07.2023 4 z 5

Upřímně jsem čekala trochu víc. Nemám pocit, že by kvalita šla dolů, případ byl dobře vystavěný, založený na reálných základech, sice opravdu hodně překombinovaný, pro mě tím ale byl konec velkým překvapením.
Tak co mi chybělo? Asi to množství humoru, kterým jsou prošpikované první dva díly. Ne že by tady vtip vůbec nebyl, ale asi už jsme to nejzajímavější dostali v předchozích knihách. Ani se nedivím, je těžké vymýšlet stále nové vtipné hlášky. Ale nějak mi chybí to kouzlo komunikace mezi Poem a Tilly, i když to tu Tilly dohání svými poznámkami k bezpečnosti a zdraví.
Celkově hodnotím kladně, je to moje oblíbená série a rozhodně nezklamala. I téma se mi zdá velmi aktuální, vím, že různé "výzvy" běhají mezi mladými lidmi, kterým, jak se zdá, chybí v životě smysl a adrenalin. Manipulace s psychicky zranitelnými jedinci je nebezpečná a v době maximálního pohlcení sociálními sítěmi o to víc.
Těším se na další setkání s tímto týmem a ostatním doporučuji, ale čtěte rozhodně popořádku.

Mikoláška
31.07.2023 5 z 5

Opět se velmi líbilo a bylo rychle přečteno. Závěr jsem úplně nečekala, ale "lidé jsou různé" a vraždí se i pro míň. Další díl již na stole.

hana4834
23.06.2023 5 z 5

Naprostou strhující příběh

Corso
09.06.2023 4 z 5

Spravne prekombinovane, ako sa na moderny krimi thriller patri. Po podla mna slabsej "kucharskej" dvojke, znova zdoraznujem... podla mna... putavejsi pribeh. Motiv hlavneho pachatela, (snad neprezradzam vela, bude ich viac, a viac, a viac), sa mi videl trosku prehnany...ale pochopitelny a ja som pristupil na hru a uzil si knihu. A teda ozaj by som od temneho krimi necakal obcas vtipne bonmoty, ktore som si aj na papierik vypisal, ake boli dobre.
Takze, mile deti, bacha na zlte bodky a zanedlho pri 4. Poeovi dovidenia.

Christie2020
05.06.2023 4 z 5

Opět super kniha. Napínavá, čtivá, s nečekaným závěrem.
Hvězdička dolů za pomalejší rozjezd, zpočátku jsem se trochu nudila. Ale jak přišel na scénu Kurátor, tak se to změnilo!

6Nikki6
29.05.2023 4 z 5

Kniha mě bavila, ale přišla mi tedy oproti dvěma předchozím trochu slabší. Přečetla jsem ji celkem rychle, ale tak silný dojem jako předchozí ve mně nezanechala.

lucie5197
26.04.2023 3 z 5

Půjdu tak trochu proti proudu. Předchozí dvě knihy mě poměrně bavily, tato mi přišla výrazně slabší. Na můj vkus až moc nudných míst a to i ve druhé části knihy, bylo to takové nezáživné i když se tam autor snažil vmísit co nejvíce šokujících odhalení, nějak to nefungovalo.
Navíc už mám delší dobu pocit, že autor úplně neumí uchopit charakter Tilly. Chápu, že z ní má být něco jako milejší Sheldon, ale mne jako postava nepřijde moc uvěřitelná. Její "zvláštnost" je tam znázorněna převážně tím, že oslovuje lidi celým jménem a titutem a za počítačem dokáže téměř vše. Jinak je její chování místy infantilní paradoxně, když někomu něco vysvětluje/přednáší je z ní naprosto "normální" bytost (ač to zní téměř urážlivě). Tenhle model dvou detektivů je už téměř mainstream detektivek - ve smyslu geniálního bručouna, popřípadě alkoholika a mladší trochu divné a ještě geniálnější kolegyně. Akorát z těch všech je to tady asi nejslabší

Címa
22.03.2023 5 z 5

Opět skvělý děj, který čtenáře vtáhne a nepustí až do poslední stránky. Washington a Tilly jsou dobre sehraní a moc mě baví jejich patrani po vrahovi a jak co bylo. Hned se jdu pustit do dalšího dilu.

rimar
16.03.2023 5 z 5

Další skvělý díl který opravdu překvapil zvraty a směřováním příběhu. Zápletka pro mne byla přeci jen trochu hůře uvěřitelná ale lidi se vraždí kvůli blbostem už po staletí takže by se to stát opravdu mohlo. Humoru bylo opravdu méně ale zase když už tak to byla perla. Např to by nevytáhl ani pár volů kterým bys do řitě vrazil čerstvě oloupaný zázvor :-) hrozná představa chudáci voli :-). Těším se na další díly od autora a jen doufám že už je nějaký další těsně před vydáním protože ten další slupnu jako malinu jen co bude v knihovně a nastane čekání:-).

Liss93
13.03.2023 5 z 5

Případy Washingtona Poe mají vzestupnou tendenci, což doufám ještě nějakou chvíli vydrží. Své tipy na Kurátora jsem měla a i je potvrdila, ale u objednavatele jsem neměla tušení. Líbí se mi vývoj všech postav, nejvíc je to samozřejmě vidět u Tilly. Už se těším na další díl.

veronika4001
11.03.2023 5 z 5

Z mých syslích zásob jsem si vybrala knihu Kurátor. Jedná se o několikátou knihu v sérii, proto stručněji. Poe a Tilly jsou nezdolní. Co vyšetřování, to skvost a kvalita knih v sérii neupadá. Vždycky je tam oháňka za něčím, co navnadí čtenáře. Žádné pokusy, je to jistota. Při vyšetřování se posunují každým dílkem dál a dál a někdy se vrací, aby mohli pokračovat tam, kde je cosi zbrzdilo nebo tam, kde začali. Zbořené puzzle a chybí jeden dílek. Vrah si je moc jist, že půjdou tam, kam chce on. Takže úplně nanovo a jinak. Hledat. Možná se jedná o promyšlené vraždy provedené jinými nástroji a jiným způsobem, možná se způsob práce vraha vyvíjí, možná jde o fáze velkého díla, možná se jedná o několik způsobů vražd, jejichž znaky pokrývají tělo každé oběti zvlášť. Možná některá z vražd měla skrýt jinou vraždu, nebo být schována mezi dalšími vraždami. Není to překombinované, alternativ je mnoho. Chce to hledat a pídit se po sebenepatrnějších detailech až výstředních maličkostech. Hledat to, co nechce, nebo dokonce nemůže být najito. A promýšlet věci. Neuvěřitelně čtivé!

Didi15
08.03.2023 5 z 5

Za mě nejméně zajímavý díl série a zde jsem i odhadla , kdo zatím je. Ale ani toto knize neubírá na kráse, proto musím dát plný počet hvězd. Tilly a Washingtona prostě miluju :)

Olous1
05.02.2023 5 z 5

Tak to byla jízda,za mě nejlepší díl. Tilly a Poe jsou moji oblíbenci. Přečteno jedním dechem,za jeden a půl dne,nedalo mi to a četla jsem i do pozdních večerních hodin. A ten konec opravdu překvapil. Doporučuji všem,100%.

Dalamanek831
03.02.2023 5 z 5

Další brilantně napsaná knížka ze série s detektivem Poe a jeho parťáky Bradshawovou a Flynovou. Jsem rád, že jsem pana Cavena objevil a už se těším na další knihu ze série i když poslední. Doufám, že pan Caven bude psát stejně dobré knihy jako jsou tyhle.

sipkulka
30.01.2023 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl, miluju Tilly hlavně její naprosto bezprostřední otázky a odpovědi.

harena
23.01.2023 5 z 5

I třetí díl je dokonalý thriller, stejně jako dva předcházející díly. Přečteno jedním dechem, skvěle propracovaný a napínavý děj, čistá profesionální práce. Litovala jsem, že se blížím ke konci, užívala jsem si každou stránku. Celou sérii bych zařadila mezi přední místa v této kategorii. Doporučuji všem milovníkům napětí.

ZuK1
16.01.2023 5 z 5

Další pokračování série s výbornou a sympatickou dvojicí Poe a Tilly. Podstatně méně vtipných situací, než v minulých dílech, ale opět čtivé a napínavé, především ke konci, kde je poměrně dost zvratů a nečekané vyústění.
P.S. Děkuji ddkk za komentář s upozorněním na závěrečné poděkování, zde autor mou drobnou výtku vynahradil, je opravdu vtipné a stojí za to ho nevynechat :-).

stanislav0373
29.12.2022 5 z 5

Poe a Tilly vyráží na další skvělou akci, tentokráte je prvním vodítkem Vánoční večírek. Takže na prosinec perfektní čtivo.

Ač se mi zdá, že humor z prvních setkání těchto dvou aktérů již není, co býval, přeci jen se jejich vztah krásně vyvíjí. K tomu si přidejte výborně napsanou a tajemnou kriminální linku, ve které je konec opravdu lahodný. Tedy ne doslova...

Jedna z nejlepších sérií vůbec.

Kerberos
14.12.2022 5 z 5

Tentokrát mě Craven dostal, takový závěr jsem nečekala. Objednavatele jsem nepodezřívala .

Vlaďkaa4
05.12.2022 5 z 5

Ani nevím jak, ale tentokrát jsem tušila kdo za tím vším je.