Vzpomínáš si?

Vzpomínáš si? https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13960/vzpominas-si-13960.jpg 4 451 100

Po autohavárii, při níž utrpěla úraz hlavy s následnou amnézií, se Lexi Smartová probouzí v nemocnici v přesvědčení, že je rok 2004 a že právě zmeškala pohřeb svého otce. Ve skutečnosti je o tři roky víc, místo bývalých křivých zubů má krásně bílé a rovné a překvapivě vypadá spíš jako modelka, má úžasného a bohatého manžela, skvělou a dobře placenou práci a bydlí v senzačním loftovém bytě. Vypadá to jako splněný sen. Původní nadšení z nového a báječného života vystřídá brzy smutek z toho, že současně přišla o všechny kamarádky a stala se člověkem, kterého sama nepoznává. Snaží se zjistit, jak k tomu vlastně došlo. Autorku podle vlastních slov vždy fascinovalo téma lidského charakteru a skutečnost, že se naše životy nepředvídatelně mění a my se měníme s nimi, ale tak pomalu, že si to někdy sami neuvědomujeme. ... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Remember Me? , 2008

LilianaFalcon
22.09.2016 4 z 5

Na to, jak je tohle ohraná zápletka to mělo hodně hezkých a vtipných momentů :-D

I_love_books
30.08.2016 4 z 5

Děj je zajímavý a poměrně dobře propracovaný, také dost předvídatelný, což mi ale nevadilo.
Lexina máma se jevila, pokud se vyjádřím slušně, jako matka s velkými nedostatky. Lexi mi bylo chvílema líto, musí to být strašné, ztratit paměť a zjistit, že je z vás někdo úplně jiný.
Původně jsem uvažovala o třech hvězdičkách, ale vzhledem k zajímavému námětu - amnézii, a dobrým výrokům, dávám hvězdičky čtyři.

Michele1
05.08.2016 5 z 5

Mezi autory ženských románů je Sophie Kinsella moje srdcová záležitost a tato kniha zrovna tak. Asi má nejoblíbenější, napínavá, romantická a opravdu jsem se u ní nasmála. Určitě si ji přečtu znovu.

Pavlnka
25.07.2016 4 z 5

Ze začátku úsměvná a ke konci docela napínavá knížka.

petra4080
29.06.2016 3 z 5

Nenáročná, pohodová, romantická knížka. Od začátku je samozřejmě jasné jak to dopadne, ale splnila očekávání a pobavila. U pasáže s rybičkou jsem se málem smíchy počůrala ;-)

kiraa
24.01.2016 5 z 5

Jedna z dalších parádních od Kinselly, kterou jsem "sešrotovala" za jeden hektický týden, samozřejmě víceméně po večerech. Bláznivá, neúspěšná a už vůbec ne atraktivní Lexi. Probuzena po pěti dnech z kómatu díky autonehodě a ráně do hlavy. Stav amnézie a výmaz posledních tří let. Z outsidera je náhle krásná, bohatá a úspěšná podnikatelka, supermrcha. A k tomu dokonalý manžel s nechutným bankovním kontem.Tak samo, že to zní neuvěřitelně blbě, ale někdy i zdánlivě blbý věci mohou být neskutečně fajn. Jedinou výtku přece jen mám. Díky Sophii K. už poněkolikáté zažívám rána, kdy koukám jak sůva z nudlí :)

Zdeňula
30.10.2015 5 z 5

Krásně napsaná kniha, s tak napínavým dějem, že jsem knihu četla jedním dechem pár dní...
A ten konec byl nejlepší :) určitě si přečtu i jiné knihy od autorky.

Erinien
18.09.2015 2 z 5

Bohužel, tahle kniha mi asi nesedla. Stalo se mi u ní to, co by se stát nemělo, prostě jsem si po první kapitole řikala, že mě to nezajímá, tak jsem zkusila i další kapitoly, pořád nic, takže od pulky jsem to prolistovala a přečetla si konec, ten byl hezký. Za mě zatím nejslabší knížka od Sophie Kinselly, možná za to může prostředí ve kterém se děj odehrává, svět šílených boháčů mi nic neříká. Také se mi nepozdávaly postavy, byly pro mě ploché. A možná jen od romantické knížky očekávám klasický průběh milostného románu a ne že hlavní hrdinka má muže na kterého si nepamatuje.

warca
07.09.2015 4 z 5

Hezký příběh, který mě dokopal si přečíst víc knížek od této autorky.

ivakola
02.09.2015 2 z 5

Chtěla jsem se u knížky odreagovat a zasmát se z plných plic. Bohužel právě opak je pravdou. Po dočtení mě to hodilo do ještě větší melancholie.Toto se tady autorce nepovedlo. Snad jen za ten nápad s amnézií dvě hvězdy.

Laf
08.08.2015 4 z 5

Poutavě napsaný zajímavý příběh, který nešel jinak, než přečíst jedním dechem. Po jeho přečtení stále přemýšlíte, jak by jste se cítili vy na jejím místě. Můžu jen doporučit :)

trdlo1
06.08.2015 5 z 5

Příjemné prázdninové čtení :-)

Adush09
19.06.2015 3 z 5

Oddechová knížka se zajímavým příběhem... Konec mi přišel trošku rychlý a to mě asi zklamalo. Možná jsem čekala víc detailů s Jonem, ale možná jsem moc náročná. Knížka mě nenadchla ani neurazila. Jsem ráda, že jsem si jí půjčila od kamarádky, znovu bych se k ní asi nevracela.

Terez.a
13.06.2015 4 z 5

Moje první kniha od této autorky a nenudila jsem se. Zajímavé téma s vtipnými pasážemi knize zaručili čtivost.

kika 13
04.04.2015 5 z 5

Mě román upoutal a dobře se četl.Hlavní hrdinka svoji šanci a život nepromarnila.

čekanka13
09.02.2015 4 z 5

Svižně napsaná oddechovka s příjemnou dávkou napětí.

Vendelína
05.02.2015 4 z 5

Tahle kniha byla ohromně vtipná! Přečetla jsem ji velmi brzy. Příjemné oddechové čtení, u kterého jsem se od srdce zasmála jako nikdy. Má to jednu chybu: místy trochu sci-fi...

Peace
27.10.2014 5 z 5

"Nemá cenu rozebírat minulost, člověk se musí dívat dopředu."

Autorka je mojí jistotou, pokud chci číst vtipné a zároveň milé knihy. Očekávání se mi splnilo a já na Lexi a její životní peripetie jen tak nezapomenu ;o)

prestiggio
11.09.2014 5 z 5

super kniha na oddych, s troskou napatia a s troskou humoru. precitana za par dni

baterka.gs
27.08.2014 5 z 5

Moje první kniha od Kinselly, díky které jsem si zamilovala tento způsob psaní a kupuji zuřivě všechny její knihy. Je to superní čtení, u kterého můžu vypnout, nic strašného se tam neděje a vždy mi zlepší náladu.