Vypravěčka

Vypravěčka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4240 1132

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

marieke
08.05.2017 3 z 5

Slabší kniha jinak mé oblíbené autorky. Současná dějová linka mě moc nezaujala, kromě prostředí pekárny, to bylo hezké. Upíří příběh zrovna tak, spíš mě "rušil", i když pro vyprávění byl důležitý, jak poté pochopíme. Jedním dechem jsem přečetla vlastně jen vzpomínky Josefa a Minky, ale takových příběhů jsem už četla hodně a i skutečných, což je samozřejmě silnější prožitek.

MartinaPri
07.05.2017 5 z 5

Skvěle napsáno, velice napínavé. Hrozný příběh, ale je dobře, že se o tom zase mluví a že se to dostává do podvědomí.

tinka1974
06.05.2017 5 z 5

Jedním slovem úžasné. Ze začátku jsem nevěděla, co mám očekávat, nebo si vůbec myslet. Brzy se však děj rozběhl. Jediné, co nemohu pochopit, jak tuto knihu může někdo přečíst jedním dechem. Sice mi to také svádělo, přiznám se, že jsem si musela dělat pousy, i když třeba jen krátké, abych mohla vstřebat to, co jsem přečetla. Ještě dlouho tohoto příběhu budu mít plnou hlavu. Zvláš´t konec byl strhující. A dialogy mezi Josefem a Sage, úvahy o spravedlnosti, vině a odpuštění. Silný kniha, silný příběh

kaja77
05.05.2017 4 z 5

čekala jsem trošku více, na základě zdejších nadšených komentářů, ale bylo to čtivé... takové holčičí s trochou té historie no :) tak třeba kniha jsou světla která nehasnou mně oslovila neskutečně více.

Barbanka
05.05.2017 5 z 5

Knihy od této autorky mě neskutečně baví, takže nemůžu jinak než dát znovu 5hvězdiček...Každopádně tato kniha není nic pro slabší povahy, protože když babička Minka popisuje co zažila v koncentračním táboře, tak roníte potoky slz a pořád dokola si říkáte, jak se tohle mohlo vůbec dít !!! Co za zrůdy mezi námi může žít... Závěr knihy jsem tak nějak předvídala, ale ani tak nezklamal....

veru_nedvedova
01.05.2017 5 z 5

Neuvěřitelná. Tahle kniha mě neuvěřitelně zasáhla. Po dočtení jsem nevěděla, co mám dělat. Jen jsem seděla a přemyšlela o tom, co se dělo. Popravdě jsem ani nemohla spát.
Tuhle knihu by si měl přečíst úplně každý. Je to opravdu hodně silný příběh.

whiolet
30.04.2017 5 z 5

Strhující kniha, která mě nutila číst skoro bez přestávky.
Přiznám se bez mučení, že Minky a Josefovo vyprávění mi bralo dech a ke konci knihy mi bylo trochu líto, že Josef nepokračuje o vyprávění co se dělo v Osvětimi.
Oceňuji, že autorka od začátku do konce trousila malé drobečky (náznaky) pravdy a tudíž nebylo těžké uhodnout kdo Josef doopravdy byl.
Výborná kniha s neočekávaným koncem se právem řadí mezi bestsellery!

katerina.sto
25.04.2017 4 z 5

Dechberoucí mnohovrstevný román. Právě díky jeho mnohovrstevnatosti, i v tomto případě došlo k jevu, kdy jsou holt pasáže, které nabízí pohled konkretního účastníka příběhu, kvalitnější a záživnější, než jiného. To je v podstatě důvod, proč jsem román ohodnotila "jen" 4 hvězdami. Na druhou stranu věřím, že tak autorka cílí na široké spektrum čtenářů, neboť každý má tak možnost ztotožnit se s tím, či oním ústředním hrdinou a není tak odkázán jen na jednoho, který mu nemusí být sympatický již ze začátku a od samého úvodu čtení tak román znevažuje. Jodi Picoult je mistryní vyprávění. Kniha mě pohltila natolik, že jsem jí věnovala každou svou volnou chvíli, ač mi byla vzácná. Čtenář spoustu přítomných zvratů sice očekává, ale přesto je velmi těžké uhodnout, v čem budou spočívat a následné odhalení pak jen více a více podněcuje k dalšímu čtení a odhalování dalších pravd. Naprosto nečekaný konec je pak všemu jen pomyslnou třešničkou na dortu. Doporučuji!

roskomar
24.04.2017

Ze začátku mě kniha moc nebavila, ale jakmile začala vyprávět Minka hltala jsem stránku za stránkou.Hrůzy které musela zažít...:(((Konec překvapil.

Zuzaa
23.04.2017 5 z 5

Kapitoly psané Minkou a Josefem jsou strhující.
Kapitoly psané Sage a Leem průměrné.
Přesto dávám plný počet *, protože se jedná o knihu, která mě přenesla do jiného prostoru i času a která syrově připomněla hrůzy a odpornosti 2. světové války, na které se nikdy nesmí zapomenout.

Ajrad1981
22.04.2017 3 z 5

Prakticky od samého začátku jsem si říkala, že na víc jak 3* to nebude. Protože:
1. Sage evidentně navštěvuje špatnou terapeutickou skupinu.
2. Co tam jako dělá ten upír? (posléze vysvětleno)
3. Už od prvních stránek tam smrděla lovestory.
4. Minka svůj příběh vyprávěla, jako by ho měla z několikáté ruky. Zažila nepředstavitelné hrůzy a vypráví to málem bez emocí, aspoň já jsem tedy žádné výrazné emoce necítila. U podobných příběhů se u mě dostavuje pocit psychické nevolnosti (většinou ho v těchto případech používám jako měřítko), tady jsem mohla být v klidu.
5. Josef - pokud bych chtěla někoho přesvědčit, že jsem vrah a válečný zločinec, popisovala bych svoje činy o poznání hrůzněji. Mne by tímhle nepřesvědčil.

Po dočtení jsem zaváhala, zda jednu hvězdičku nepřidat. Ten konec je působivý. Ne překvapivý, byla tam naprosto jasná indicie, že něco je špatně. Každopádně po zjištění, co byl Josef vlastně zač, jsem pochopila, proč vyprávěl tak, jak vyprávěl. Nakonec jsem hodnocení o den odložila, abych si to mohla promyslet a vstřebat dojmy, a zůstala jsem u původních 3*.
Jo, a ten upír byl asi nejlepší částí knihy (když nepočítám odhalení Josefa).

verushka19
21.04.2017 5 z 5

Nádherná kniha s velmi zajímavým rozuzlení m, které jsem naprosto nečekala. Velmi hluboký příběh, někdy jsem měla pocit, že to ani nedokážu dočíst, jak moc byl příběh silný. Nemám moc ráda knihy o koncentračních táborech, ale tato mě naprosto uchvátila.

Gabrinela
21.04.2017 5 z 5

Tuto knihu bych nejraději koupila všem svým kamarádkám, abych jim také dopřála ten úžasný silný zážitek ze čtení, jaký jsem měla já. Zajímavá a neobvyklá byla pro mě pasáž věnovaná "zrodu" nacisty. Doporučila bych zařadit do seznamu povinné četby na středních školách. Vyzdvihla bych nádhernou obálku. Pokud si knihu koupíte či půjčíte, připravte se na opravdu hutnou dávku emocí!!!!

skryvacka
19.04.2017 5 z 5

absolutní špička!!! tahle kniha by se měla číst povinně... strašně silný příběh, který ukazuje, jak strašně rychle se může člověk vlivem okolností změnit na zrůdu, nebo naopak docela dobře situovaný dokáže nakonec přežít takřka nemožné... od této autorky jsem četla ještě titul: Nejsem jako vy - a je to také strašně úžasné čtení... je to sice zcela jiné téma - autistický mladík, který se přimotá do vraždy, ale vyprávění je též velmi, velmi fundované a silné... je to Paní Spisovatelka!!!

Mixy
17.04.2017 5 z 5

Příběh je tak silný a skutečný, že jsem na svých cestách autobusem brečela jak malá holka a nestarala se, co si pomyslí lidé okolo. Řadím ji mezi jednu z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Síla realistického vyprávění, filozofické myšlenky a geniální propletení osudů, to vše tam je.

KláraHunčarová
13.04.2017 5 z 5

Co více říct, než že Picoultová je spisovatelka s velkým S.

ivulka15
10.04.2017 5 z 5

Kniha se mi dostala do ruky náhodou,na doporučení knihovnice,když jsem vracela jinou knihu s válečnou tématikou.A byla to šťastná náhoda,hrozně moc se mi to líbilo.Vypravěčka patří k těm knihám,které s Vámi zůstávají ještě dlouho poté co jste dočetli.

Pheonix
07.04.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla a pořád jsem nedokázala vstřebat ten konec...

Tato kniha ve Vás vzbudí spoustu emocí, ať už to bude smutek, vztek, pláč, pochopení apod., rozhodně si myslím, že Vás nezanechá chladnými. Ze začátku jsem úplně nechápala proč je svým způsobem kolem knihy takové pozdvižení, je to přece jen kniha o Holocaustu, těch už je napsaných celkem dost a každý jsme se o těch hrůzách učili ve škole. Každopadně tato kniha mě hodně rychle vyvedla z omylu, že by byla jen obyčejným popisem těch hrůz. Má to hluboký a strhující příběh, má to šmrc a na každé straně Vás to nutí číst dál a dál, aby jste věděli, co se vlastně stane. Dnes si události této doby, podle mě, vůbec nedokážeme uvědomovat a je to špatně, měli bychom být vděční za to, co máme a můžeme, ale i dnes jsme na pokraji těch samých hrůz a doufám, že se postupem času někdo nedopracuje ke stejnému řešení, jako kdysi.

Autorka tuto knihu napsala naprosto famózně a konec mě naprosto dostal!

IvusP
07.04.2017 5 z 5

Ač nejsem fanynka knih zabývajících se historií, Vypravěčka mě jednoduše rozsekala... Kniha se čte sama, silné osudy postav, neuvěřitelný příběh. Neuvěřitelný do té doby, dokud si neuvědomíte, že to vše se bohužel doopravdy odehrávalo. Kniha dává na odiv fakt, že se v minulosti děly události, před kterými nesmíme zavírat oči. Klobouk dolů před spisovatelkou za tak realistický popis událostí, který z knihy dělá čtenářský skvost. Knihu určitě doporučuji, z hlavy ji rozhodně jen tak nedostanete!

alena4154
04.04.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Nejednou mi ukápla i slza. Rozhodně doporučuji všem, kteří ujíždí na historických románech jako já. :-)