Vypravěčka

Vypravěčka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4239 1130

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

klarinka9974
30.12.2016 5 z 5

Kniha je od začátku čtivá a i přesto, že jsem měla obavy, že tato kniha nebude pro mě. Hned od první stránky mě zaujala. Díky těmto knihám se člověk doví věci, které ho před tím nezajímali. Kniha se mi líbila, byla promyšlená, poutavá a dokonce se dočkáte překvapivého konce. Já bych v té době nepřežila ani den a obdivuji lidi co všechno museli přežít a nevzdávali se. Byla to hrozná doba.

beveron
29.12.2016 3 z 5

Krasny příběh. Od začátku do konce. Role bratru mi v samem zaveru neco připomněla. Jako bych uz toto nekde cetla, jen paměť mi uz neslouží. Silne emoce - pokora a ucta k zivotu, občas člověk musi neco takového přečíst, aby se zase hodil " do normálu". Vim, ze casem zapomenu urcite detaily a možná si knihu přečtu i znovu, co ale nezapomenu je ta vůně kynutého testa a cerstve upečeného chleba. Nakonec ty nejobyčejnější veci pro me meli v te knize největší kouzlo.

silvie5281
28.12.2016 5 z 5

Tato kniha mě opravdu naplnila. Neuvěřitelně čtivá, téma holocaustu je zde zakomponováno zase jiným způsobem, než jsem znala doposud.
Děj mě polapil hned na počátku a nepustila do samého závěru.
Osobně bych knihu řadila mezi nejlepší díla letošního roku.
Příběh psaný babičkou Sage byl pro mě trošku zmatený, ale nakonec jen pochopila jako stěžejní pilíř celého příběhu - jen díky němu babička přežila, jen díky němu byla Sage postavena před vnitřní konflikt, zda Josefa zabít, nebo ne. Jen kvůli konce příběhu, vyhledal Josef příbuzné Segiiny babičky ...

natkaf
25.12.2016 5 z 5

Teda!! Tak neskutečná knížka. Do teď nejsem schopná k ní něco pořádného říct. Tak atmosférický a poutavý příběh, četl se jedním dechcem. Skvěle vykreslené charaktery. A ten konec - krásný a nečekaný. Tisíckrát doporučuji.

AnickaMufinka
15.12.2016 5 z 5

úžasná knížka, která nutí dál a dál číst..
překvapivý konec

TheSarcasm
03.12.2016 5 z 5

Silný příběh. Téma holocaustu prostě silné je. Jodi Picoult ho navíc dokázala uchopit originálním způsobem, kdy konfrontaci "kata a oběti" doplňuje pohledem mladé dívky Sagy, která je s oběma hlavními protagonisty provázána více než se zprvu zdá i než si sama myslí. Zároveň se dovídáme, že i ona v sobě nosí svoje vlastní osobní běsy. Román je postaven na filozofickém konfliktu viny a odpuštění. Může mnohaletý bezúhonný život vykoupit něco tak strašného jako podíl na holocaustu? Jak je možné, že se vzdělaní lidé, kteří žili normální životy změnili v bezcitné zrůdy? Mohou potom žít zase normální životy? To jsou otázky na které asi nikdy nedostaneme odpovědi, ale přesto je nezbytné si takové otázky dále klást.
Líbilo se mi jak byl do děje zakomponovaný příběh upíra, který jsem zpočátku nechápal, aby se z něj nakonec stal vlastně leitmotiv celé knihy. No a úplně mě dostalo odhalení v závěru které jsem tedy nečekal.

26Mirka
03.12.2016 5 z 5

Jedním slovem"úžasná" kniha, která stojí za to přečíst. Mohu jen a jen doporučit!!!Konec mě naprosto dostal. A druhá kniha - příběh Minky nemám slov a paní autorce tleskám. Další bestseller od ní a naprosto zasloužený!!!

esty8532
30.11.2016

Velice zajímavě napsaná knížka. Každou kapitolou se ponoříte hlouběji do děje. Odhalujete staré křivdy a co je nejdůležitější také pravdu. Neustále se pohybujete mezi dvěma paralelními světy.

Devorah
29.11.2016 5 z 5

Příběh je postaven do několika rovin. Nejprve se seznamujeme se s hlavní hrdinkou Sage, která je pekařka a samotářka v jednom. Snaží se schovávat před světem, nejen kvůli své jizvě na obličeji. Navštěvuje terapeutickou skupinu, kde potkává Josefa, starého pána a tím se začně odvíjet její část neskutečného příběhu. Druhá hlavní hrdinka – vyskytující se v jiné rovině tohoto příběhu – je Minka, babička Sage. Vypráví svůj drsný příběh, o tom, jak přežila holocaust, naprosto bez příkras a bez jakýchkoliv dalších pozlátek. Čím dále se v knize dostáváme, tím více se příběhy obou žen propojují až nám na konci neuvěřitelně eskalují.
Kniha je brilantně napsaná, ačkoliv jde o tak smutné téma jako je holocaust. Přesto je skvělá, dojemná, smutná a neuvěřitelně působivá.

Terez1601
27.11.2016 5 z 5

Další knížka, která mě dokázala chytit za srdce..Proplétání dějových linií, smyšlený příběh o upírech, který dokázal zachránit život, to všechno mě u knihy drželo přibitou a nedokázala jsem se odtrhnout...Konec mě dostal ovšem úplně nejvíc, není moc knížek kde se skutečnou pravdu dozvíte v posledních deseti stránkách a nedopadne to tak, jak celou dobu předpokládáte, i když Vám tam nějaké věci nesedí a říkáte si, že by to mohlo ve skutečnosti být tak, jak se dozvíte na konci, ale pořád věříte tomu samému, jako hlavní postavy. Doporučuji!

SisBerankova
26.11.2016 5 z 5

Neuvěřitelně silná kniha. Popisy života Minky mi v mnoha okamžicích způsobilo nemalé žaludeční křeče. Tuhle knihu bych osobně postavila hned za Deník Anny Frankové a spolu s ní nechala čist povinne mládeží celého světa.
Kniha je velmi ctive napsána, pohltí a nepustí, Stále jsem čekala, co se bude dit, neobjevila jsem pasáže, které preletite očima, ale nevnimate obsah slov.

AjinQa
23.11.2016 5 z 5

Mamka mě už přes rok přemlouvala abych si tuto knihu přečetla, že prý nebudu litovat. A opravdu se tak stalo.
Knížku jsem četla dohromady tři dny a to jsem ji opravdu musela odkládat s nevolí. Autorčin styl psaní mi neuvěřitelně sedl. Píše čtivě, hlavní hrdinové jsou příjemní a na konci vás dožene k slzám.
Opravdu lituju, že jsem se k tomuhle příběhu nedostala dříve.
Tuhle knihu opravdu doporučuju, je to jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

cérka
21.11.2016 5 z 5

Opět jedna kniha, která mě dohnala k slzám. Už když jsem si ji půjčovala, tak mě napadaly myšlenky: "ty jsi se úplně zbláznila, toto téma přece záměrně nečteš, bude ti z toho smutno, nebudeš moct spát ...". Ano, mám problém, šíleně moc prožívám utrpení druhých, obzvláště když vím, že je, či bylo skutečné a ve své podstatě ještě horší a šílenější než je popsáno. A tato kniha je všeho plná, ale zároveň je nádherná, krásná a moc čtivá.

ankaras
20.11.2016 5 z 5

Když mi na čtečce vyskočilo 992 stran, protočila jsem oči a nevěděla, zda to zvládnu. Nakonec jsem ji odložila jen 2x a přečetla za jediný den. Perfektní kniha se strhujícím dějem, která vás pohltí!

katynais
20.11.2016 5 z 5

Je to Ta kniha ktará vás naprosto pohltí, Ta na kterou se cely den těšíte, Ta u ktere nechcete aby zkončila, Ta jejíž příběh i po přečtení ve vás ještě dlouho přetrvává...

zeja
18.11.2016 odpad!

Tuto knihu jsem nepřečetla, nebavila mě, nemohla jsem se začíst.

PiperW
18.11.2016 4 z 5

Vůbec jsem nevěděla co od knihy očekávat a nikdy jsem si nemyslela, že by mně toto téma mohlo nadchnout. Knížka je psaná velmi čtivě, nicméně jsem příběh opravdu prožívala a chvílemi i plakala a často měla strach. Velice povedené a ze života

v.july
16.11.2016 5 z 5

Skvělá kniha, každá kapitola je vyprávěna z pohledu jiné postavy, příběhy jsou zajimavě propletené. Vyprávění Minky je dechberoucí, nečekala jsem že bude až tak dlouhéa nejsem si jistá jaké emoce to ve mě vyvolalo, od úzkosti, přes vztek až k znechucení a lístosti. Téma se může zdát těžkým, ale je popsané velmi dobře a čtivě.

eowyn307
13.11.2016 5 z 5

Skvělé!

MonikaV
11.11.2016 5 z 5

Moc se mi líbilo, všem doporučuji!