Vypravěčka

Vypravěčka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4239 1130

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

chevreau13
29.01.2017 4 z 5

Velmi silný příběh, kniha mě chytla hned na začátku. Trošku se mi nelíbil příběh Sage "zachráněné" mladé ženy, docela průhledné hned ze startu. Nicméně se dobře četla.

Arsi
29.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha, první, kterou jsem od Jodi Picoultové četla. Má silný příběh a myslím si, že by si jí měl každý přečíst.

Ausík
28.01.2017 5 z 5

Jedna z mála knih, kterou si ukládám do paměti s tím, že si jí musím přečíst ještě jednou. Zajímavě napsané. Knih o holokaustu je spousta, ráda čtu ty, co jsou podle skutečných událostí. To tato kniha sice není, ale i tak je velmi emotivní a nutí k zamyšlení.

strippedd
27.01.2017 5 z 5

Válka. Téma, které bude věčné. Vždycky mě zaráží,že to není zase tak dávno co se tohle dělo. Říkám si, že už jsem přečetla tolik příběhů,co lidé prožili za hrůzy,ale pořád je bohužel co vyprávět.
Skvělá kniha.

Gretka66
26.01.2017 5 z 5

Mám ráda knížky J.Picoultové. Vždy mají hluboké téma ,velmi dobře zpracované a perfektně napsané.Každá její kniha je jedinečná.Její knížky jsou knížky,ke kterým se člověk vrací.A Vypravěčka z toho nevybočuje.

adriane9
25.01.2017 5 z 5

Už díky zde kladným komentářům člověk ví, že se setkává s výjimečnou knihou. Byla jsem k ní skeptická, protože vesměs nikdy nejdu s davem, ale ?.... tohle byl knižní skvost. Na pětistech stranách, je tolik různých pasáží, které by člověk citoval či si zapsal, že to předčí i knihu citátů. Kniha je velmi čtivě napsaná a věřím, ze tohle není mé poslední setkání s Jodi Picoult.

Martooni
23.01.2017 5 z 5

U této knihy jsem od poloviny věděla, že si ji budu chtít přečíst znovu!

Naprosto skvěle napsaná kniha! Dlouho jsem o ni přemýšlela, žila příběhem, a děkuji autorce i za ten konec!

Všechny postavy se mi vryly do srdce. Nejvíce na mne zapůsobila pasáž Minky, ale ani Sage, Reiner nebo Leo nebyly pozadu. Děkuji autorce za tento zážitek!

saffroanna
19.01.2017

Velmi nádherná knížka z druhé světové války, zanechala ve mně velmi hluboké pocity.

petrisca
17.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Emoce z ní u mě přetrvají ještě dlouho. Příběh je zase o něco jiný, než jsou všechny knihy o holocaustu. Skvělý konec, opravdu jsem to nečekala. Rozhodně doporučuji!!!

AngelOfDarkness
10.01.2017 5 z 5

Velmi silná a emotivní kniha. Rozhodně si zaslouží být přečtena každým čtenářem, který se zajímá o 2. světovou válku. Palec nahoru.

Eeli
08.01.2017 3 z 5

Příběh se hezky čte, ale přece jen jsem asi čekala něco jiného. Přijde mi to trochu jako sázka na jistotu, protože téma holocaustu je a bude čtenářsky vděčné. Velmi se mi líbí myšlenka jakési konfrontace nacistického zločince s osobou, která je úzce spojena s obětí nacistických zločinů, nicméně si myslím, že z tohoto nápadu se dalo vytěžit mnohem více. I když některé myšlenky knihy týkající se viny a odpuštění nejsou vůbec od věci... Vyprávění babičky Minky o nástupu nacismu a posléze o pobytu v koncentračním táboře bylo velmi autentické, nebylo však ničím odlišné od jiných knih vyprávějících zážitky přeživších. "Hlavní děj", do kterého je babiččino vyprávění zasazeno, mi přišel dost nepravděpodobný, takový "mimo mísu", hlavní postava Sage mi byla dost protivná. Osvěžením bylo vložení další jakoby dějové linky v podobě Minčina autorského vyprávění. Zpočátku asi čtenář nepochopí jeho smysl a souvislost s dějem, postupem času však pozná jeho význam pro příběh.

Peprnicka
07.01.2017 5 z 5

Tak tahle kniha mě hodně chytla, Jodi Picoult nově řadím mezi své oblíbené autry....příběh mě úplně vtáhl, především příběh Minky (i když ta její "pohádka" mi přišla hooodně nadsazená a připomněla mi spíš Stmívání), ale i Sage (i když ze začátku mi moc neseděla) mě nakonec dostala a její konečné rozhodnutí mě vedlo k zamyšlení. Za styl, kdy je příběh viděn z pohledu většiny hrdinů, určitě velký palec nahoru!

tulipa
05.01.2017 5 z 5

Líbilo se mi, že kniha byla napsaná jednou z pohledu Sage, poté z pohledu Lea, Minky či pana Webera. Historické vyprávění mi přišlo věrohodné. Jen mi je líto toho konce..

barusak1
04.01.2017 5 z 5

První kniha s touto tématikou a nebude poslední. Krásná čtivá kniha.

harena
04.01.2017 5 z 5

"Každý máme v sobě vlky. Jeden je tzv. hodný a ten druhý zlý. Záleží jen na nás, kterého budeme krmit."
Tak nějak podobně píše Jodi Picoult. Ano a přesně o tom to je. Lze odpustit vrahovi, který ale už je 60 let hodným člověkem? O holocaustu jsem už četla hodně, ale první zpověď 95-ti letého Josefa Webera mi vyrazila dech a mohla jsem pokračovat až druhý den. Také příběh Minky jsem četla se zatajeným dechem. Silné téma. O vině, odpuštění, aroganci. K čemu bych se rozhodla já, kdybych byla na místě Sage?

Vypravěčka patří mezi nezapomenutelné knihy, doporučuji každému si ji přečíst.

vsvobo
03.01.2017 5 z 5

Knihy o válce, o němcích, o židech mě vždycky naprosto dostanou. Nad některými příběhy zůstává rozum stát, ale přesto se stále znovu a znovu toužím dozvědět nové a nové příběhy. Líbil se mi styl, kterým je kniha podána a konec mě vlastně ani nijak nepřekvapil, celou dobu jsem to tak nějak očekávala.

Ivana_1987
03.01.2017 5 z 5

První kniha od této spisovatelky a jsem nadšená, krásné čtení...

Lacerta.j
30.12.2016 4 z 5

Tema druhe svetove valky a holocaustu me zajima, pribeh me zaujal a konecne jsem opet cetla knizku, kterou jsem tezko odkladala. Pri cteni jsem si guglila dobovy fotky coz pribeh jen podtrhlo. Priznavam, ze jsem parkrat proste musela knizku odlozit.... Zaver me hodne zklamal, Sage zklamala a zachovala se spatne!

Ay.Le
30.12.2016 3 z 5

Na knihu jsem se dost těšila, ale nakonec jsem zklamaná. O holocaustu existuje opravdu řada lepších knih, Text se sice čte dobře, ale autorka mě v podstatě nedokázala úplně přesvědčit - příběhu Minky něco chybí, nevyvolalo to ve mě moc emocí, a když už, tak ne nijak hlubokých; příběh o upírovi mi přišel chvílemi až hloupý a nedokážu si představit, že by skutečně Minku mohl zachránit. Sage mi byla od začátku nesympatická a v jejím příběhu mi toho zase naopak mnoho přebývá, je tam spousta zbytečného balastu schovaného za rádoby filosofování o vlivu prostředí na člověka, o pocitu viny a odpuštění, který autorka v závěru postaví na hlavu "nečekaným" odhalením. Škoda, no, mohlo to být určitě lepší, potenciál tam asi byl...

St.Evelin
30.12.2016 5 z 5

Knihu prostě nelze jen tak odložit, něco vás nutí číst dál a dál a dál... než ji dočtete. Moc se mi líbí, že téma holocaustu je zde pojato zase malinko jinak. A je to ku prospěchu celéí knihy.