Všude kolem černý les

Všude kolem černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/bmid_vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 4 797 260

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Leda

In a Dark, Dark Wood , 2015

MarianP
09.10.2018 3 z 5

Ako do kelu mohla autorka tak domrviť prvých 180 strán knihy ? Tým by som nedal asi ani 2 *. Autorka totálne zlyhala, keď nevyužila všetok ten potenciál zasneženej chaty uprostred lesa. Prvá polovica knihy je preto jedna veľká nuda a akoby ju písala iná osoba. Zhruba po 200 stranách potom, ako naše "spoločenstvo" vyvoláva duchov sa konečne začne niečo diať a kniha začína mať spád. Tej druhej polovici by som kľudne šupol aj 4 * ale výsledok sú také nijaké 3 ... Veľmi rozporuplná kniha, ktorá by si zaslúžila riadne zredigovať obsah a vypustiť 100 strán ale tak čo už....

Opatov
30.09.2018 5 z 5

Doporucuji audioknihu, vyborne namluveno, vynikne gradujici napeti. Kniha nema dobre hodnoceni, ale ja jsem byla nadsena.

čika
29.09.2018 4 z 5

Mne sa to pacilo...uveritelni hlavni hrdinovia i zapletka, dobra atmosfera, akuratna dlzka. Ocenujem "nethrillerovost", dej sa nepotrebuje 5x zvratit a koniec nemusi byt necakany...

Anie.M
17.08.2018 3 z 5

hezky zpracované, nápad i postavy mi sedly. nenašla jsem nikde hluché místo, při kterém bych zkoumala kolik teda ještě musím dočíst.
nejvíc oceňuji ten konec, který se pořád vyvíjel a vlastně měla jsem tušení, ale stále jsem si nebyla jistá detaily.

Lucek
09.07.2018 3 z 5

Konec se vlekl, byl předvídatelný a nijak nepřekvapil.
Nápad za 1, zpracování za 3. Taková malá oddechovka.

hellena1523
08.07.2018 3 z 5

Docela příjemně vystavěný příběh, místy napínavý, místy zbytečně natahovaný. Nespornou výhodou je (alespoň většinou) čtivost, kterou zmínila již řada čtenářů přede mnou.
Faktem je, že vás prostě zajímá, jestli ta buchta je v nemocnici jako oběť, nebo podezřelá...i když tak nějak od půlky už tušíte.
Průměrný thriller, k němuž bych se už znovu nevracela, ale času stráveného s touto knihou nelituji.

klarence
22.06.2018 4 z 5

Výborná oddechovka po severských detektivkách. Čestlo se to samo.

Dvířka
05.06.2018 4 z 5

Na knize se mi líbila čtivost, rozbor osobností jednotlivých postav a postupné odhalování tajemství z minulosti i z onoho osudného večera. Rozuzlení ale překvapivé nebylo. Dalo se čekat, kdo bude vrahem. Přesto mě vypravěčský způsob této spisovatelky moc bavil.

anája
30.05.2018 5 z 5

Poslechla jsem si jako audioknihu. Bylo to napínavé a byla jsem zvědavá, je to nejen napínavý thriller,ale mě to vedlo i k zamyšlení, myslíš si, že někoho dobře znáš a nakonec je to úplně jinak.... Ten konec to zmáčknutí delete mě mrzel.Rozhodně, ale doporučuji!

katerina3633
28.05.2018 3 z 5

Napínavé, čtivé, ale závěr knihy nebylo vůbec těžké odhadnou. Tudíž konec knihy jsem četla spíše ze zvědavosti jak se s tím autorka popasuje. Kniha, ale psaná hezky a věty příjemně ubíhaly. Bylo příjemné, že skoro veškeré hrdinčino chování se z mého pohledu dalo pochopit a většinu času dělala to, co bych udělala i já, to se mi často v knihách nestává.

Paulett199
11.05.2018

Poslouchala jsem jako audioknihu. Průměrný, jednoduchý příběh, místy nelogický, děravý děj. Číst bych to nechtěla, ale Simona Postlerová knihu namluvila tak dobře, že jsem to vlastně poslouchala jen kvůli ní.

i.stefany
13.04.2018 4 z 5

Nebylo to špatné. Rozlučka se svobodou ve vypůjčené chatě, na samotě uprostřed temných lesů. Téma pro psychothriller jako stvořené. Dobře se mi četlo, napínavé to taky bylo, ale přišlo mi to hrozně natahované a za ten "filmový" závěr o jednu méně.

Lenka40
07.04.2018 4 z 5

Slabší nátury by tuto knihu neměly číst v noci a ještě k tomu sami doma. . ´Děj je trochu psycho . Kniha se čte velice dobře a nutí Vás číst rychle , aby jste se dozvěděli , jak to vše dopadne.

SoniaR
01.04.2018 3 z 5

Čekala jsem asi více, kniha mi trvala přečíst déle než obvykle, ale nakonec nebyla úplně špatná. Takový průměr.

Zlatinka.Emilly
24.03.2018 5 z 5

Docela dobrý i když podle názvu knihy jsem měla zcela jinou představu o tom jak se bude příběh dál vyvíjet. Ale že bych si musela při čtení za temné a bouřlivé noci rozsvítit všechna světla ... tak to tedy nééé. Tak děsivý tento příběh rozhodně nebyl.

Smardik17
21.03.2018 4 z 5

Thriller dost dobrý, ale na elitu to bohužel nemá. Do půlky knihy je to napínavé a člověk neví co se stane. Druhá část měla odhalit kdo je vrah, což já jsem byl přesvědčen už od záchrany J.(po dvou odstavcích), ale i tak jsem byl zvědav jak se autorka vypořádá s odhalením skutečného vraha. Vypořádala se s tím za 4 hvězdy, jednu ji strhávám, kvůli těm dlouhým úvahám o lidech, kteří by mohli být vrazi.
_____________________________________________
Podtrženo, sečteno, to stojí za přečtení! Napětí, ztrátu paměti a vraždu to obsahuje. Také slouží k zamyšlení nad dlouhodobými křivdami, zda je to s nimi tak, jak si pamatujeme.

ujira
21.03.2018 3 z 5

Připomíná mi to zlaté časy anglických detektivek. Sice paní Ware nebude druhou A. Christie, ale jazyk má vytříbený. Chvílemi sice trochu nudí, ale když to člověk poslouchá, dá se to vydržet do konce.

Reniee
11.03.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Vrah jde odhadnout, ale autorka se stále snaží přivést na jinou stopu, takže člověk váhá a stejně do poslední chvíle neví.

aginecka
15.02.2018 3 z 5

Klasická detektivka s předvídatelným "zvratem". Konec byl slabší, ale jinak dobře napsaná. Svižná a napínavá.

Rednee
20.01.2018 3 z 5

Tato kniha mi především oslovila podle názvu. Nezklamala, ale řadil bych ji do průměrných knih. Kniha je sama o sobě čtivá, ale k detektivce má o pozdání dál. Vůbec zde nebyla žádná zápletka, takže když Nora a spol byli na schodišti, tak jsem věděl, kdo je ten neznámý a věděl jsem přesně, že bude následovat střelba. Také to, že se bude snažit utéci Nora z nemocnice bylo jasné. Celkově byl tento příběh průměrný, ale zase má to i kladné stránky. Moc se mi líbilo prostředí skleněného domu, takže někdy i zde čišel z toho strach. Doporučji k přečtení, ale ne se záměrem, že je to super detektivka, ale spíš o starých přátelích, kteří tráví rozlučku a je tu zde jeden člověk, který si chce vyřídit účty z minulosti.