Všude kolem černý les

Všude kolem černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/bmid_vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 4 797 260

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Leda

In a Dark, Dark Wood , 2015

JessyPitt
16.01.2018 4 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Není to nejkomplikovanější a nejfikanější detektivní zápletka,ale napětí tam bylo od začátku až do konce. Líbilo se mi čtení celou dobu, nebylo to takové to, že si říkáte kdy už konečně bude konec:):). Za mě 4 hvězdy, 1 hvězda dolů za opět zbytečně komplikovaný a lehce nereálný závěr knihy...

reclipse
31.12.2017 5 z 5

Zpočátku mi přišel děj docela zdlouhavý, ale pak jsem pochopila, že každý detail je důležitý. Knihu jsem přečetla za 2 dny, to mluví za vše.

lucievach
28.12.2017 4 z 5

Musím souhlasit s tím, že kniha byla napínavá od začátku do skoro konce. Ten úplný konec, řekněme rozuzlení, byl jak z filmu pro dospívající mládež. Nechci tvrdit, že to byl špatný konec, to určitě ne, ale prostě mi přišel vůči zbytku knihy takový nepatřičný...

JitkaHambi
07.12.2017 4 z 5

Perfektně se kniha četla, bylo to napínavé, krásně popsaná atmosféra uprostřed lesů a jak už tu někdo psal - byl by to moc hezký zfilmovaný thriller.

Atanone
03.12.2017 4 z 5

Audiokniha
Musím přiznat,že jsem se tak trochu cítila jako ve starém dobrém Midsomeru,kde se lidé vraždí kvůli členství v zahrádkářském klubu.
Ale dobré to bylo. Zkraje jsem byla trochu otrávená tím,že se kromě dokola omílaných věcí nic neděje,ale potom jsem si začala všímat nenápadně dávkovaných informací,které začínaly zapadat do sebe a měnit obraz,který jsem si o jednotlivých postavách udělala. Autorce se podařilo nejen udržet mě v napětí,ale dokonale mě zmást,takže jsem za psychopatickou osobnost měla někoho jiného až do chvíle, když se ukázalo kdo byl obětí,došlo mi i kdo a pravděpodobně proč to nastražil. Myslela jsem si,že tím překvapení končí,ale ještě mě čekalo jedno smutné nakonec.
Odnáším si dvě věci : 1) určitě si pohlídám další knihy autorky , 2) nikdy se nebudu účastnit žádné rozlučky.

bedkniha
01.12.2017 3 z 5

Souhlasím s komentářem Danago a ajasin, také si myslím, že je to spíš pro -náctileté, ale jinak se kniha četla velmi dobře

shay
16.11.2017 4 z 5

Kniha se četla tak dobře, že jsem ji běhěm pár dnů měla přečtenou. Sice mi bylo hned jasné, kdo v tom má prsty, přesto mě některé části knihy překvapily. Takže já určitě doporučuji.

adrika20
15.11.2017 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, napínavá, zajiímavá.Ještě dlouho po přečtení mi zůstala v hlavě. Jsem velice spokojená!

Kateřina1011
08.10.2017 3 z 5

Přečetla jsem za dva dny a jsem vcelku spokojená. Ačkoli to bylo celé tak nějak předem odhadnutelné a nečekalo mě žádné překvapení, čtení mě bavilo.

pastelka53
04.10.2017 5 z 5

Za jeden den sem zhltla tohle pro mě perfektní dílo! Klobouk dolů, před autorčiným talentem psát a udržet čtenáře v napětí.

Nora mi hned padla do noty a celou dobu jsem jí fandila a věřila v ní. Neměla to holka lehké...
Od knihy jsem se nedokázala odtrhnou, děj mě nutil neustále pokračovat. Někdy je čtení přednější než domácí práce....
Po dlouhé době kniha, která mě nadchla!!!!
Teď se pár dní dní budu bičovat za to, že jsem ji tak dlouho odkládala.

ArwenAragorn
21.09.2017 5 z 5

Uprostřed černého lesa stojí osamocený dům a v něm se rozhodlo strávit pět lidí, z nichž každý má nějaké své tajemství, jeden víkend.
Mně se thriller moc líbil. Autorka píše poutavě a skoro od začátku do úplného konce vás drží v napětí, chvílemi jsem se i docela bála. I já jsem tušila, kdo bude zabit, ale jsem příliš nedovtipná , že jsem až do poslední chvíle nevěděla proč. Dávám plný počet * a opět zjišťuji, že i kniha s ne moc vysokým hodnocením mě může nadchnout.

jankaander
18.09.2017 5 z 5

Kniha byla super.napínava až do konce

Calibra
08.09.2017 4 z 5

Kniha mi připomínala trochu tlustší Stopy hrůzy. Stopy hrůzy jsem měla jako začínající čtenářka ráda, takže vlastně knihu chválím. Nebylo těžké odhadnout, kdo je padouch a překvapení se nekonalo, ale četlo se mi lehce a svižně.

Ivuska97
25.08.2017 3 z 5

Přišlo mi, že hlavní motiv všeho je pořádně všechno okecat a zamotat, aby se to na poslední straně rozmotalo a vyšlo napovrch něco, co je jasný už jen z obálky knihy.. Vážně mě nebavilo, jak bylo všechno psané v otázkách a furt se dokola řešily prkotiny.. nic kloudného se za celou dobu čtení nedělo.. 3* dávám v podstatě jen za to, že se mi líbí téma rozlučky se svobodou :)

Danago
23.08.2017 3 z 5

Tato knížka mě zaujala anotací a hodně jsem od ní očekávala. Tak to jsem, ale udělala chybu.
Příběh je dlouho více méně o ničem. Děj postrádá smysluplnou akci. Hlavní hrdinka ani ostatní mi nebyli vůbec sympatičtí. Zápletka je špatně uvěřitelná a celkem nepochopitelná. Být v extravagantním skleněném domě uprostřed lesa s lidmi , které ani neznáte? Proč?
Konec je překvapivý, ten se mi opravdu hodně líbil , to knížce trochu napravilo hodnocení.

ajasin
21.08.2017 2 z 5

Taková průměrná detektivka. Na prvotinu to nebylo špatné, ale vyústění jsem na 90% uhodla už po třetině knihy. Velmi lehké, oddechové čtení. Knihu bych s klidným svědomím doporučila někomu, kdo s podobným žánrem teprve začíná. Tudíš spíš -náctiletým a spíše dívkám.

Bablu
16.08.2017 4 z 5

Audiokniha namluvená Simou Postlerovou je skvělá - byla velmi napínavá a byl tam přiměřený počet postav (při poslechu se často ztrácím :-)

evin84
10.08.2017 4 z 5

Me se knizka libila,dobre a plynule se mi cetla.

amanda99
06.08.2017 3 z 5

Dlouho nic....a pak nic moc.

Ajinka126
04.08.2017 4 z 5

Velmi osvěžující trhriller. Velmi rychle jsem si oblíbila hlavní postavu a to mě na tom bavilo nejvíc. Není to totiž klasicky vyprávěný thriller, kdy vám jde o život hlavní hrdinky, jde vám o hledání pravdy. Tady jste těšně předtím okamžikem, kdy se něco zvrtne. Což mě na jednu stranu velmi imponovalo a na druhou stranu mě to i štvalo, protože se většinu knihy nic neděje. Právě kvůli nedostatku akce, doceníte sympatii hlavní hrdinky.