Všude kolem černý les

Všude kolem černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/bmid_vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 4 797 260

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Leda

In a Dark, Dark Wood , 2015

Jančislava
28.07.2017 3 z 5

Kniha hezky napsaná, ale po osudové události, bylo jasné, jak to bude dál. Jinak se mi líbila, ale víc jak průměr dát nemohu.

zbožňuju_knihy
26.07.2017 4 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že tu máme remake Agathy Christie :-)...
Kniha je příjemná, dobře se čte, jen se mi zdála na konci zdlouhavá. Jako detektivka byla kniha milá, i když něco lehce předvídatelné a možná i nesmyslné..
Stále nechápu, proč se tam Lee/Nora = Leonora vlastně rozhodla jet, ale budiž.. možný SPOILER: Zápletka byla, vražda také, rozřešení též přijde, dávám 4, kvůli tomu umělému natahování příběhu a lehkému okopírování Deseti malých černoušků (nemůžu si pomoct).

jana3099
24.07.2017 4 z 5

Skvělé čtení, napínavé, takže jsem knihu přečetla během dvou dní, dobře se čte, zajímavá zápletka, zajímavý rozlučkový večírek a kruté osudy.........

čef
17.07.2017 5 z 5

Na prvotinu skvělý výkon. Všechny atributy ženského thrilleru jsou použity bez nadbytečného rozboru psychologie postav, uvážlivě, účinně a obratně tak, aby čtenáře udržovali ve stálém stavu napětí. V konci je napětí ještě patřičně zvýšeno a rozuzlení bylo pěkně uvěřitelné, ačkoliv neobvyklé. Dobře jsem si početl a doufám, že i další tvorba autorky bude nadále na úrovni.

misa8153
17.07.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem....tedy přesněji za týden...ale kdybych měla víc volného času, přečetla bych ji rouhodne rychleji... naprosto mě vtáhla do děje, pořád jsem byla zvědavá, co přesně se stalo... A napětí mi vydrželo až do posledních stránek. Za mě SUPER

lucie5078
16.07.2017 5 z 5

Výborné, už od začátku mě kniha vtáhla do děje, díky střídání záblesků z nemocnice a z rozlučky. Napínavé, promyšlené. Doporučuji.

nikola2817
14.07.2017 4 z 5

Četla se dobře, byla napínavá, místy jsem se až bála. Ale nebylo to něco, co by mi vyloženě vyrazilo dech.

Vesmich
09.07.2017

Nečekané! Jako audiokniha výborně načtené, sviští to od začátku do konce a byť v textu vlastně není nic zcela nového nebo úplně překvapivého, namícháno je to chutně. Konečně vím, jak probíhá ono proslulé holčičí loučení se svobodou! To mě vyloženě pobavilo! Ale možné to je, ondyno se mnou jela ve vlaku parta vodáků, kterým nebylo už dlouho ani čtrnáct ani pětadvacet, přesto to vypadalo jako výlet 8.B do Krumlova, takže klidně věřím tomu, že parta ostrovních spolužáků hraje britské vadí/nevadí, leje, jak za nároďák a koksuje, jen to fičí.

sirojezkin
09.07.2017 5 z 5

Výborné, strašně napínavé. Přečteno za 2 dny. Vhodné pro ženy. Super, doporučuji.

Heyhey
04.07.2017 5 z 5

Super čtení, příjemné, originální, přiměřeně napínavé.

raffi
04.07.2017 4 z 5

Kniha nie je tak špatná, ako by som to očakávala po prečítaní komentárov na tejto stránke. Je to taká čtivá jednohubka.
Najväčším mínusom knihy je v chovanie postáv, keď sa v dvoch paralelních linkách, ktoré od seba delí 10 rokov, chovajú stále jako 16 ročné deti (a to neberiem v úvahu iba tú alkoholom a drogami pretkanú rozlúčku so slobodou). Z toho potom vyplynula aj nedokonalosť celkového rozuzlenia príbehu, keď motív je naivný a ťažko uveriteľný.
Ale na druhú stranu sa autorke veľmi dobre podarilo vystupňovať nervozitu a napätie, k čomu jej pekne poslúžilo miesto, kam dej zasadila. Pravdu povediac, sama by som zažívala podobné pocity ako hlavná postava, keby som sa na takom mieste ocitla….
Keď knihu posudzujem ako celok, páčila sa mi – je to trošku netradičná detektivka s peknou dávkou napätia.

akinomV
03.07.2017 5 z 5

Velmi vydařená detektivka, sice jsem tak nějak tušila konec, ale i tak jsem byla zvědavá a ráda si to dočetla až do poslední stránky. Líbí se mi autorčin styl psaní, zápletka i hlavní hrdinka. Já určitě doporučuji.

Alma-Nacida
27.06.2017 3 z 5

Já to tušila, že dobře dělám, když se vyhýbám různým "srazíkům" po x letech. ;-) Lidi se opravdu nemění a když, tak jenom k horšímu. Jinak knihu hodnotím jako průměrné oddychové čtení, mnohé jsem předvídala a taky mě udivila kumulace homosexuálů - na 6 lidí jsou 2 kusy celkem dost. ;-)

ankaras
16.06.2017 5 z 5

Díky hodnocení jsem čekala utahanější, nemastný příběh, ale vůbec tomu tak nebylo. Klidně si přečtěte, není to špatné.

85098211
06.06.2017 5 z 5

Tuto knihu bych snad ani neoznačila za klasickou detektivku. Není zde totiž žádný detektiv a i policie zde vystupuje víceméně pouze okrajově - a na scénu vstupuje ještě k tomu až celkem pozdě, což je ale vzhledem k vývoji příběhu logické. Děj se pomalu, ale jistě rozbíhá, napětí se stupňuje - prostě tak, jak to má ve správné krimi být ;-). Orientace v tom, co se právě děje, ale i v pohledech do minulosti - které jsou ale nezbytně nutné pro pochopení souvislostí a událostí s nimi spojených - je v této knize poměrně jednoduchá, nic není překombinované. Všechno je podáno z pohledu Leonory, tj. hlavní hrdinky, které ale nutně musíte fandit, protože celou dobu víte, že ona to přece být nemohla...

Cherrynka
28.05.2017 5 z 5

Mě se moc líbila :) podobné knihy miluju a tuto knihu můžu doporučit všem, kteří mají rádi "hledání" pachatele

Ajrad1981
05.05.2017 4 z 5

Skvělý nápad zbavit se člověka tak, aby podezřelých bylo několik mých přátel a já měla dost dobrou šanci z toho s elegancí vybruslit! Pachatele jsem odhalila dřív jak Nora, ta si jistou nesrovnalost uvědomila, až když vrah stál před ní. Akorát fakt nechápu, jak s ním mohla v klidu popíjet a debatovat. Oceňuji, že autorka nesklouzla ke kýčovitému závěru, nechává na čtenáři, ať si domyslí.

Misa.K1
02.05.2017 5 z 5

Knížka mě vážně chytla, nemohla jsem přestat číst. Od autorky si určitě přečtu i další. Několik slabých bodů ale knížka má, jak je už popsáno v několika předchozích hodnoceních. Motiv pro mě byl slabý a to trauma po 10 letech taky nepravděpodobné. Ale četlo se to samo a atmosféra domu na samotě super. :-)

mija.chalka
02.04.2017 4 z 5

Kniha je dobrá, krásně se čte. I když jsem si domyslela, kdo za všechno může, tak až do konce mi nebylo úplně jasné proč.

katkavasik2908
31.03.2017 4 z 5

Styl jakým je to napsané je opravdu super. Skvěle se to čte a příběh je napínavý, ale občas se mi zdálo, že to autorka až moc natahovala a u konce už jsem věděla kdo a co. Konec byl tedy pro mě jen potvrzení, že jsem se nemýlila, proto dávám knížce o hvězdičku méně :)