Všude kolem černý les

Všude kolem černý les https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/bmid_vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 4 797 260

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Leda

In a Dark, Dark Wood , 2015

Marcela52
31.05.2016 5 z 5

Při čtení tohoto thrilleru s milostnou zápletkou jsem si vychutnala kultivovaný jazyk autorky,
zajímavý příběh a také autorčinu schopnost přesvědčivě popsat traumata z mládí, která většině z nás tak často zkomplikují život. Čtenář je udržován stále v napětí a rozuzlení příběhu je pak celkem logické, ale přesto šokující. Zaujala mě především psychologie postav, takže jsem autorce odpustila místy naivní a melodramatický popis "lásky až za hrob", která jak jinak, končí tragicky. Člověk se zkrátka nemá vracet k minulosti, ani když ho pozve bývalá kamarádka ze studentských let na rozlučku se svobodou...

zuzana2599
31.05.2016 4 z 5

Kdo se bojí nesmí do lesa. A já se docela bála při čtení tohoto vydařeného thilleru. Všude kolem černý les, osamocený skleněný dům, pět postav, které se neznají, nebo neviděly řadu let, skrývané tajemství z mládí, ztracená paměť....Dokonce se mi podařilo odhalit viníka a čtení jsem si užila do poslední stránky.

Daenerys
30.05.2016 5 z 5

Jsem nadšená! Po dlouhé době velmi příjemné počtení. Žádný zbytečný balast, děj má spád vpodstatě od první stránky, výborně vykreslená podivná a pochmurná atmosféra a přitom bez nutnosti dlouhosáhlých popisů. Napínavé. Za mě rozhodně ano ;o)

Iwíček
25.05.2016 5 z 5

Naprosto luxusní počtení, moc jsem si ji užila. Občas jsem měla hodně velký strach, ale... Od autorka moje prvotina, ale určitě se pustím i do její další knihy, až u nás vyjde.

ugisha
25.05.2016 4 z 5

Zajímavý námět, ovšem motiv mi připadal poněkud...nedostatečný. Myslím, že by se z toho dalo vytěžit mnohem víc. Hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická; vlastně tam těch sympatických postav nebylo mnoho, pokud vůbec někdo :D Ale četlo se to dobře, bylo to napínavé, takže jako letní oddechovku určitě doporučuju :)

ondraPH
24.05.2016 5 z 5

Vetsina zde uvedenych komentaru vyjadruje nadseni z napinavosti a ctivosti knihy! Nezbyva mi nez se k nim se stejnym nadsenim pripojit... Ackoliv Ruth Ware napsala thriller spis pro zeny, i ja jsem si s chuti pocetl! Doporucuju!

kanitsuj
24.05.2016 4 z 5

Souhlasím s většinou komentářů uvedených zde - čekala jsem též něco trochu jiného, tématu by slušelo zpracování např. Tany Frenchové, která výborně pracuje s popisem atmosféry i psychologickým prokreslením postav. V tomto případě bylo vše nějak jednoduché a pointa se přímo nabízela, ostatně mnoho případných viníků ani nepřicházelo do úvahy. Přesto času stráveného nad knížkou nelituji, námět mne zaujal a na přebal se též pěkně dívá:-)

veronika5179
21.05.2016 4 z 5

Dobrá, i když v mnoha ohledech docela předvidatelná (od půlky jsem věděla, kdo bude vrah :), ale četlo se to dobře a rychle. Bohužel, jako by tomu velké "něco" chybělo a nemůžu přijít na to, co.

mandukacek
20.05.2016 4 z 5

Určitě zajímavá kniha s trošku zvláštním příběhem. Do poloviny knihy nuda a pak se to celkem rozjede, ale opravdu nevím co si myslet! Strašidelný příběh si představuji trochu jinak a toho napětí tam také moc nebylo! Nemyslím si, že je to úplně dobrý námět na film, ale každému se líbí něco jiného!!!

TerkaM
18.05.2016 3 z 5

Upřímně? Vlastně nevím, co si o knize myslet. Ano, dávám pět hvězdiček, jelikož se to neskutečně skvěle četlo a autorka má takový styl psaní, který vás vtáhne a nepustí, ale po pravdě musím uznat, že mě zakončení mírně zklamalo... taky jsem doufala, že se budu bát, (asi si fakt přečtu něco od Kinga... chci se bát! :D), takže to lehké zklamání pramení z toho. Nemám ale důvod dávat knize míň než pět hvězdiček, takhle kniha si ho zaslouží a je jen můj problém, že jsem se nebála a na to, že se jedná o autorčin debut, je to dost dobré! (Podívejte se na můj debut! :D)

Mikik
17.05.2016 4 z 5

Jako prvotina je to určitě super. Bohužel jsem od půlky přišla na to, jak to bude:-D Ale to asi nebude úplně chyba autorky. Atmosféra je pěkně ponurá, takže pro milovníky detektivek je tahle kniha určitě ta pravá. Jen jsem měla trošku problém si oblíbit nějakou postavu:-)

ElisR1
14.05.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, která strhne už od první stránky.

Sandruše
14.05.2016 5 z 5

Jak často se vám stane, že při čtení se choulíte strachy, ale přesto prostě nemůžete knihu odložit a v dalším okamžiku se vám svírá srdce lítostí nad tím, jak moc s hlavní postavou soucítíte? Jako pardon, ale jestli má být tohle autorčin debut, tak já se klaním... Zcela bez debat pět hvězd.

Sigřička
11.05.2016 5 z 5

Ruth Ware mě uchvátila! Od prvních stránek jsem se do příběhu úplně ponořila a napínavé čtení jsem první večer přerušila silou vůle, abych si knihu vychutnala a nezhltla ji celou najednou. Postavy v knížce jsou výborně vystižené, jako třeba podlízavá, praštěná Flo nebo realistická Nina. Jako bych je znala a byla s nimi v tom osamoceném domě s obrovskými okny. A za Noru, která příběh vypráví, jsem úplně dýchala, klepala jsem se strachem spolu s ní, i tu nejistotu a hrůzu, že možná někoho zabila. Fantastický zážitek, skvělá knížka! Samozřejmě dávám pět hvězdiček!

Magnovak
10.05.2016 3 z 5

Vůbec nechápu tak vysoké hodnocení. Na knihu jsem se velmi těšila, námět je perfektní, bohužel zpracování strašné, měla jsem co dělat abych to dočetla.

Nejen že Leonora je úplně pitomá a chová se naprosto iracionálně, ale to že minulost a přítomnost dělí deset let na me luspbi spis jako jeden rok.. Autorka se mě snaží přesvědčit, že v 16ti a 26ti je člověk vlastně stále stejný, resp. nechá Leonoru v podstatě popírat, že by se mohl změnit. Neumím to přesně vyjádřit, prostě mě irituje to neustálé polemizování o charakteru postav, jestli se jako změnil, nebo ne, nebo co... Proč by jako James nemohl mít rád oblečení od nějakého známého návrháře? Proč by se ve 26 nemohl nekdo pratelit s nekym, s kym by to v 16ti nedal?

Vy jste snad byli ve svých 16ti stejní jako ve 26ti? A v reálu snad nikdo z nás nevěří tomu, že jeho láska z puberty se nezměnila? A to úplně hlavní, každý normální člověk by se i z takového rozchodu jaký "přetrpěla" Leonora prostě oklepal. Mám za sebou i horší rozchody a love story a nestala se ze mě asociální a emočně labilní kravka, která paradoxně vyrazí na rozlučku svoji exkámošky že střední kterou deset let neviděla? Těžko.

Ale teď ten největši renonc - ani bych nespočítala, kolikrát je v knize zmíněno a zdůrazněno, že James ji vždycky říkal Lea, jen on a nikdo jiný. Lea prostě... Takže...

******************************************************
N Á S L E D U J E M I N I S P O I L E R

...když jí tedy přišla ta evidentně nejzásadnější SMS v jejím životě, pilíř celého příběhu, tak ji vskutku nedošlo, že je tam Lee místo Lea a že to tedy určitě nepsal James? Mě to trklo ve vteřině a jí to nedošlo ani za deset let? To mi neříkejte, že když se chuděra labilní ani po deseti letech nedokázala s rozchodem vyrovnat, že jí tohle nikdy nedošlo a nezarazilo? Ani jednou? Fakt ne? Mě osobně také lidé oslovují různými jmény a zarazilo by mě hned, kdyby někdo použil jiné oslovení, než používá běžně, nemluvě o někom tak zásadním, jako je partner.Takže tady to pro mě autorka totálně projela.
K O N E C S P O I L E R U
******************************************************

Mně osobně tak nějak všechno v hrubých obrysech došlo ve chvíli, kdy se poprvé objeví téma Lee jako Maggie místo Clare, která onemocní, což bylo dost brzo.. No a na té straně 260, kde je ta rozchodová sms v přesném znění mi to všechno secvaklo úplně a zbytek knihy už mě neskutečně štvalo, jak je téměř na každé stránce nějaký nesmysl a renonc a jak je ona pitomá.

Dočteno opravdu jen s vypětím všech sil a s cílem mít to konečně z krku. Tři dávám za námět a zápletku jako takovou, ale nejradši bych dala za to zpracování ještě méně... Ze všech podobných přirovnávaných příběhů (Zmizelá, Dokonalý cizinec, Dívka ve vlaku..) je tenhle imho nejslabší.

kneslova
09.05.2016 5 z 5

Tak tato kniha mě mile překvapila, je to skvěle napsané, plné napětí a strachu. Podivný moderní prosklenný dům v hustém lese bokem sousedů. Výborné popisy pocitů hrdinů knihy, kteří se v něm sešli. No prostě povedené dílo, v plné míře zaslouží 5 hvězd

Inouš
08.05.2016 4 z 5

Výborně zpracovaný námět a ještě lépe promyšlená zápletka!
Souhlasím s tím, že by z toho byl skvělý film :)

teli9845
04.05.2016 5 z 5

Přečteno za jediný den. Čtivá a napínavá. A musím říct, že by z knihy byl i výborný film!

Marselle
29.04.2016 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila. Pomalý rozjezd, a poznávání postav se brzy proměnilo ve velice napínavý děj. Já jsem byla při čtení velice napnutá, a hrozně jsem se těšila na to, až se dozvím kdo to udělal. Musím se přiznat, že jsem to nepoznala :-p To mi ale vůbec nebránilo v tom, abych si knihu pěkně užila. Určitě se u ní nudit nebudete. A dávejte si pozor na to kam, a s kým jedete ;-)

DariDerek
29.04.2016 5 z 5

Tohle byla opravdu povedená prvotina. Autorce se podařilo nahánět mi takový ten nepříjemný pocit, kdy jsem se za tmy odmítala zvednout a dojít si na záchod z postele. Vím, že tu někdo je a přitom není. Wow. :) Líbilo se mi to a více v recenzi v záložkách. :)