Vraždy podle abecedy

Vraždy podle abecedy https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56200/bmid_vrazdy-podle-abecedy-pyT-56200.jpeg 4 1334 160

Hercule Poirot série

Hastings se právě vrátil ze svého ranče v Jižní Americe, když mu jeho přítel Hercule Poirot ukazuje zvláštní anonymní dopis, ve kterém ho kdosi vyzývá k tomu, aby ukázal, zda je skutečně tak chytrý. Prý si má dát jedenadvacátého pozor na Andover. Podpis zní: ABC. Dvaadvacátého ráno je v Andoveru nalezena zavražděná Alice Ascherová. Vedle jejího těla leží vlakový jízdní řád známý jako ABC, otevřený na stránce s vlakovým spojením z Andoveru…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The A. B. C. Murders , 1936

Kontryhelka
12.01.2021 5 z 5

Hodně napínavá detektivka se zajímavým koncem. Ale ostatně jako vždy v detektivkách paní Christie. Dobré zboží se chválí samo, tak ani takto kniha nepotřebuje dalších slov. Je prostě bezvadná jako všechny ostatní.

ElessaRiverbow
11.12.2020 4 z 5

Knihy od A. Christie naprosto zbožňuju a jsem ráda, že byly zfilmovány. Rychle jsem se začetla do děje a hltala každou stránku. Jelikož kniha nemá ani 200 stran, měla jsem ji přečtenou za dva večery. Celou dobu jsem byla napnutá, kdo to tedy je a závěr byl vcelku nečekaný. Jen po přečtení anotace mi bylo trochu líto, že prozrazuje hodně z děje.

kramlinka88
06.11.2020 4 z 5

Nebylo to špatné :-) Ale něco mi tam chybělo :-/ Styl takový strohý i když případ i rozuzlení bylo hodně zajímavé :-) Moje první od Agathy a myslím, že ne poslední :-)

nicolettkaa
02.11.2020 5 z 5

V knihovně jsem přemýšlela, po které Agathe sáhnout. Vraždy podle abecedy se mi líbily podle názvu a musím říct, že volba to byla výborná. Přečteno během jednoho dne (noci). Tento styl mi sedí. Při další cestě do knihovny si určitě půjčím dalšího Poirota.

Liana
28.10.2020 5 z 5

Nie nadarmo má autorka prezývku "kráľovná detektívok", napínavé až do konca. Odporúčam.

olívoil
24.10.2020 5 z 5

Nevím, zda tuto knihu četli moji prarodiče, ale určitě ji četli moji rodiče............moje maminka byla velká čtenářka, spoustu knih jsem po ní zdědila. Mezi jinými i spoustu knih Agathy Christie.....některé jsem již četla, jiné mě čekají............tuto knihu jsem viděla i zfilmovanou

Linda007
20.10.2020 5 z 5

Skvělé jako vždy.

Booklice
18.10.2020 5 z 5

Dlouho jsem se chystala přečíst si něco od Agathy Christie a konečně jsem se k tomu dostala. A musím říct, že jsem si vybrala skvělou knihu. Zaujala mě už svým názvem. Byla napínavá, vtáhla mě do děje a moc mě bavila. Když jsem se dostala k závěru a k onomu určení pachatele, přišlo mi to geniální. Závěr byl překvapivý a přece to bylo tak dokonalé a dávalo to smysl.

DracoMalfoy
10.10.2020 3 z 5

Nevím nevím, tohle mě moc nevzalo. Je možné, že to bylo překladem, ten se mi nezdál příliš povedený. Hlavně mi to přišlo celkem nudné.

Verunka926
26.09.2020 3 z 5

Detektivky asi nebudou úplně můj šálek kávy, protože mě to moc nebavilo. Poměrně velkým plusem pro mě bylo, že se tam stalo více vražd.

elenai
07.09.2020 2 z 5

Teď to není nic proti autorce, královně detektivek. Té patří jen můj obdiv. Koho zde budu hanit, je paní překladatelka. Kvůli ní jsem si knihu vůbec neužila. Jako bych četla překlad dítěte ze základky, které se učilo angličtinu po roce 89. Eva Kondrysová prostě zabila celý bravurní příběh. Což mě opravdu šíleně mrzí, protože já Poirota zbožňuju. Doufám, že narazím na povedenější překlad a přečtu si knihu znovu.

1amu
31.08.2020 5 z 5

Kdysi dávno přišli chytří lidé v nakladatelství Odeon na chytrý nápad vydávat od známých autorů detektivek sérii tří z nich. Kdo jiný mohl být první, než Lady Agatha. Nevím to určitě, ale prý byl duší nápadu Josef Škvorecký. A tak se objevila v knihkupectvích tato kniha a byla ihned vyprodána (jak tomu bylo v ony památné čtvrtky zvykem. Pamatuji si pouze, že poslední v řadě těch tří - byly Vraždy podle abecedy.
Vím, že při čtení jsem si připomenul citát Sókrata : „Vím, že nic nevím". Ďábelsky chytrá autorka si se čtenáři pohrává jako kočka s myší, až nakonec zjišťuji, jak byla její finta jednoduchá. Proto se tento příběh udržuje v TOP 10 jejich knih.
A když jsem začal citátem velkého mistra, skončím podobným dalšího génia z východu- Konfucia: "Vědět, že víme, to co víme, a vědět, že nevíme to, co nevíme, je opravdové vědění.“

Akťavs
21.08.2020 4 z 5

Bezvadná oddechovka

Sandy007
24.07.2020 3 z 5

Detektivky ze staré školy jsou moje vášeň už od dětství/dospívání, ale nemám příliš potřebu psát komentáře. Tady mi to ale nedá, protože zrovna kvality tohoto Poirotova příběhu (kromě toho, že má i lepší případy) jsou výrazně sníženy velmi špatným překladem. Nemusela jsem ani srovnávat s originálem, abych poznala, že obsahuje poměrně zásadní chyby. Překvapuje mě, že to tady přede mnou reflektuje jen jeden komentář ze všech.

m_martina
16.06.2020 5 z 5

Tento případ je zajímavý, významnou roli zde hraje jízdní řád. A Hercule Poirot zapojuje svoje šedé buňky, aby spolu s Hastingsem případ vyřešil.

Margherita_N
18.05.2020 5 z 5

Hercule Poirot poprvé vyšetřuje sériový zločin, a to dokonce v přímém přenosu. Závodí s vrahem a každý krok obou dvou sledují noviny a přenáší do světa. A navíc příběh zase jednou vypráví Hastings. Skvělé! (Mimochodem, kam se poděla Hastingsova manželka?) Většině poirotovek jsem nadělila pět hvězdiček, ale tahle by si zasloužila ještě jednu navíc.

Lolila
04.05.2020 5 z 5

Ďalšia klasika od A.CH., ktorá nesklame. Aj keď už od začiatku vám spisovateľka predstavuje vraha a všetko sa zdá byť jasné, .... ale nakoniec.....:-) A.CH. je majstrom v zápletkách, rozpitvaním postáv a prekvapivých záverov. Navyše sa dej odohráva v predvojnovom období, v typicky anglickom prostredí so všetkým čo k tomu patrí, teda aj s originálnym a svojským Herculom Poirotom...... výborné, milé, oddychové.

Greenfingers
28.04.2020 5 z 5

Vraždy podle abecedy jsou nesporně jedním z nejlepších krimi románů od Agathy Christie. Zajímavý námět a vraždy, které opět nechávají vyniknout nenapodobitelnému Hercule Poirotovi a jeho jedinečným malým šedým mozkovým buňkám.

Ran
25.03.2020 4 z 5

Kniha má velmi dobře umístěné zvraty v ději a výborný styl psaní a proto jsem si její čtení užila.

MilanCFC
27.02.2020 5 z 5

Agatho, vy šibalko!
Výborně napsaná a odvyprávěná detektivka, která mě dost bavila. Navíc poměrně krátká, takže vyloženě chuťovka. Během četby prvního Poirota jsem si nějak nemohl zvyknout na osobnost hlavního hrdiny, nicméně postupně jsem se do toho dostal a dnes mě neuvěřitelně baví. Až taková zdravá arogance. K tomu navíc skvělý příběh s ABC a na závěr ono autorčino šibalství. Zkrátka a dobře úžasná kniha.