Voľný pád

Voľný pád https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433502/bmid_volny-pad-SMf-433502.jpg 4 217 57

Po románoch Krvavé spomienky a Zrada vám ponúkame ďalší strhujúci triler z pera kráľovnej tohto žánru – neodolateľnú zmes trýznivého napätia a erotiky, ktorá vás celkom opantá. Keď pre nepreniknuteľnú hmlu na americkom východnom pobreží skolabuje doprava na zemi aj vo vzduchu, jediný, kto si trúfne sadnúť do kokpitu lietadla, je Rye Mallett, skúsený a nebojácny profesionálny pilot. Podujme sa doručiť tajomnú čiernu schránku do mestečka v severnej Georgii, kde na ňu už netrpezlivo čaká istý doktor Lambert. Po núdzovom pristátí v neďalekom lese, spôsobenom pokusom o sabotáž, striehne na Malletta ďalšie nemilé prekvapenie: namiesto jeho klienta sa pri lietadle zjaví neznáma žena, ktorá sa predstaví ako Brynn O´Nealová a dožaduje sa vydania schránky. Rye odmietne, a tak sa chtiac-nechtiac zapletie do mimoriadne nebezpečnej hry. Zásielku totiž treba doručiť čo najskôr a očividne ju chce získať aj niekto iný - niekto, kto by bol pre ňu ochotný aj vraždiť...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Tailspin , 2018

anule90
20.09.2021

Sandra Brown je moje guilty pleasure. Příběhy na jedno brdo, ale přesně vím, co můžu čekat a co taky dostanu. Tenhle příběh je po celou dobu zamotaný a objasní se v podstatě až na úplném konci. ...a snad mě i vytáhl ze čtecí krize :)

Laf
18.09.2021 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Děj knihy se odehrává v rámci pár dnů a do tohoto časového intervalu dokázala autorka narvat vše podstatné - akci, romantiku, hodně zvratů a zápletek. Nenudila jsem u toho. Za přečtení to stojí :)

ArwenAragorn
21.07.2021 4 z 5

70%

Tento dobrodružný příběh kombinovaný s romantikou se mi líbil. Té romantiky tam bylo na mě tak akorát, takže spokojenost . Ráda doporučím.

raty
03.07.2021 4 z 5

Novou knihu Sandry Brown jsem si nikdy nenechala ujít, takže ani Střemlavý pád. Příběh je čtivý jako ostatní. Ale bohužel i napsaný jako ostatní. Prostě stejná šablona a navíc tentokrát opravdu vše dost překombinované a nepravděpodobné. Taková pohádka pro chvíle oddechu, která se v hlavě dlouho neudrží.

janina66
25.06.2021 5 z 5

Tak to byla kniha přesně podle mého gusta. Typická Sandra. Tentokrát velmi napínavá s romantickou láskou v pozadí velmi čtivého příběhu. Létání, lékařské prostředí, intriky. Za mě super.

Litocha
15.06.2021 3 z 5

Nějak mi přijde, že jsou knihy Sandry Brown čím dál více stejné. Naprosto stejný typ hrdiny (a je jedno, jestli je to pilot, novinář, právník nebo "zločinec"), volně zaměnitelná hrdinka (ať už je to podnikatelka, soudkyně, reportérka nebo spisovatelka), skrytý padouch s dlouhými prsty, překvapivé i „překvapivé“ zvraty a neovladatelná touha mezi ústřední dvojicí. Tentokrát jsem navíc právě té vášni moc nevěřila, děj byl překombinovaný (vzhledem k jednoduchosti zápletky bylo těch komplikací až moc) a už vůbec jsem nepochopila chování hlavního zloducha ve střední části (byla tam nějak navíc, bez ní by možná byla knížka i zajímavější). Kniha je pořád celkem čtivě napsaná, ale pokud čtenářka už nějaké autorčiny předchozí četla, ničím nepřekvapí.

cukrovka
04.06.2021 4 z 5

Knihy této autorky mám ráda, už vím co můžu očekávat. Dokáže čtivě nakombinovat dobrodružství s romantikou. Příběh má spád a správné jiskření mezi hlavními hrdiny.

TaLu
23.05.2021 4 z 5

Dobrodružný příběh zasazený do zajímavého prostředí letců. Zápletka kolem sporného léku a otázek, kdo má nárok na léčbu, zda ten, který má moc a peníze, nebo ten potřebný.
Autorka, jak je jejím zvykem, rozpracovala i romantickou linku. Přišlo mi, že se hlavní postavy motají stále v kruhu- pobíhání sem a tam, případně poletování tam a zpět. Krkolomný závěr s neuvěřitelným jednáním padouchů to nevylepšil. Paní spisovatelka má lepší knihy, ale jako odpočinkový román, proč ne ?
Ještě musím pochválit obálku, moc se povedla.

jana8352
10.05.2021 3 z 5

Kniha má známku bestseller ale pro mě průměrná detektivka trochu zklamání čekala jsem víc

Gemma88
08.05.2021 2 z 5

Moje první zkušenost s touhle autorkou a musím říct, že mně knížka zklamala. Měla jsem problém se začíst a konec.. Jako z pohádky. Zajímá mně, proč má autorka tolik bestselleru, proto od ní zkusím ještě jinou.

Nerevanin
04.05.2021 2 z 5

Přinejlepším průměrná kniha. Zápletka se tváří chvílemi jako špionážní román, chvíli jako detektivka, ale ve finále je celá zápletka spíše obyčejná (byť dost nafouknutá). Některé zvraty nedávají moc smysl a celý příběh je překombinovaný. Jednotlivé postavy jsou povětšinou charakterově ploché a chovají se naivně / nerealisticky. Autorka si neodpustila nejrůznější klišé. Nejhorší na knize je nicméně český překlad. Ten působí "odfláknutě" a jako kdyby si ho po sobě překladatelka nepřečetla. Některé věty nedávají smysl, některé mají děsivou větnou stavbu, některá slova působí v kontextu dost nahodile a když jsem se ke konci knihy dozvěděla, že jistá postava "doufá, že příště přivedou Taylora Swifta", tak mě chytaly mdloby. Dočetla jsem to jenom proto, že jsem neměla co jiného číst, jinak bych to zejména kvůli tomu překladu zahodila už dávno.

alnahu
10.04.2021 3 z 5

Po delší době jsem sáhla po knize od Sandry Brown .Tentokrát dobrodružné téma s kriminální zápletkou. Celý příběh se odehrává v krátkém časovém úseku, označeném časovými údaji. Kolem převozu léku se rozpoutá děj plný lží, zrady a intrik .Od této autorky jsem četla již lepší knihy.

monte
07.04.2021 4 z 5

Příjemná oddychovka

Evka27
31.03.2021 4 z 5

Věděla jsem, že to musí dobře skončit, ale byla jsem napnutá, jak se z dalších a dalších komplikací vymotají. Příjemné počtení.

Luciska13
28.03.2021 5 z 5

Pěkný příběh, jak už je pro Sandru Brown zvykem, zajímavý nečekaný zvrat a nějaká ta romantika k tomu. Co mě tentokrát opravdu bavilo, byl fakt, že celá kniha se odehrává během dvou dnů a roli hrají minuty. Pravda ale je, že na to, že se příběh odehrával v takhle krátké době to bylo místy možná trochu překombinované a ježdění tam a zpět, potom najednou odpočinkové prodlevy a podobně, byly někdy trochu moc, ale to je věc názoru a za mě je to jedna z lepších knih autorky, která rozhodně stojí za přečtení.

Martiana
26.03.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, autorka čtenáře dlouho udržuje v napětí, co skutečně obsahuje černá skříňka a proč se lékařka Brynn, chová tak záhadně. Pilot Rye se po tom, co mu Brynn prozradí, co je v sázce, zachová jako správný chlap a s jeho pomocí se jí podaří vyhrát boj s časem a splnit tak důležitý úkol. Tento román s romantickou linkou, byl napínavý od začátku do konce a dobře se četl.

alzbeta4340
23.03.2021 3 z 5

Tentokrát se mi kniha tak nelíbila jako většině čtenářek. Připadala mi příliš překombinovaná a chemie mezi hlavními hrdiny na mě taky nefungovala. Bylo to takové nemastné, neslané.
Možná je to tím, že mám stále v paměti od S.B. její "Zuřivost", a ta se mi zdála lepší.

helenkan
19.03.2021 5 z 5

To jsem si to zase užila. Dobrodružství, napětí, erotiku (tak akorát),lásku a nečekané rozuzlení. Paní spisovatelce se to opět povedlo. Super čtení.

knihomolkaL
17.03.2021 5 z 5

Sandra Brown je jednou z mých oblíbených spisovatelek, její knihy jsem přečetla všechny a provázejí mě časem už minimálně 20 let. Ani tentokrát mě nezklamala. Příběh má napětí, spád, erotické jiskření mezi hlavními hrdiny, prostě vše, co mám v jejích románech ráda.
A epilog je prostě úžasný!

zdehan
09.03.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha napínavá až do konce nešlo se od ni odtrhnout doporučuji.

dobrodružství romance thrillery pro ženy

Sandra Brown
americká, 1948