Vodník

Vodník https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508666/bmid_vodnik-BBI-508666.jpg 4 504 153

Emina kamarádka zmizí bez jediného slova. O dva dny později se v nedaleké vesničce objeví tělo. Probralo se v údolí protkaném říčkou Litavkou, jejími slepými rameny a starodávnými mlýny k životu něco děsivého? Nebo zaúřadovala obyčejná lidská zloba? Celý případ smrdí bahnem a pořádným průšvihem i kvůli Emě, která se vyšetřovatelům neustále motá pod nohy. Dojde k odhalení pachatele dřív, než vodník zaklapne pokličku na hrníčku s novou dušičkou?... celý text

josska
30.07.2023 5 z 5

Mám ráda české autory,a tohle se povedlo,napínavé ,čtivé,Erbenova Kytice skvělý nápad,,moc jsem si to užila a těším se na další knihy autorky,,má skvěle našlápnuto...

hlenicka
25.07.2023 4 z 5

Hvězdu odebírám za to,že to snad bylo horší ještě než v Klekanici : takový nezáživný a hlavně pro děj nedůležité pocity,myšlenky a co teda fakt už je otravný, je, jak autorka pořád každého oslovuje zdrobnělinou! At se na mě nikdo nezlobí, ale Emička, Lenička,Lukášek a Jiřík,jako sorry, ale tohle se do detektivky fakt nehodí! Můj názor. Doufám,že to v další knízce už nebude,nebo to přestanu číst. Ano,četlo se to celkem dobře,ale ta kaše,kterou jste z toho museli vybrat,abyste se dostali k tomu hlavnímu ději,vám vezme půl knízky,což je jako dost. Mrzí mě to,no.

SSTknihy
23.07.2023 4 z 5

Ta musím říct, že narozdíl od Klekánice, tohle už byla pěkná detektivka se vším všudy. Dobrá zápletka, dostatek napětí, zajímavé postavy, atraktivní prostředí, děj postupně gradoval a ve správných chvílích docházelo k převratným změnám ve vyšetřování, oba detektivové v pohodě, a nakonec do sebe všechno pěkně zapadlo.
Ten pokrok je vážně znát, jako by si autorka u Klekánice jen brousila kosu a u Vodníka se s ní pořádně rozmáchla. Těším se na další díla. Minimálně v Erbenově Kytici je inspirace víc než dost. Třeba taková Svatební košile...

Márinka
23.07.2023 4 z 5

Tempo Vodníka je zpočátku pomalejší, jako by se jen tiše brodil podél břehu a přes husté rákosí pokukoval po všech postavách příběhu. A těch teda je! Skvělá lekce tréninku paměti na jména a vztahy. Ve druhé třetině však příběh získává spád a napětí. Na každé třetí stránce si pak myslíte, že už víte "co a jak", aby vás desátá vyvedla z omylu.

Klady:
- absence geniálního superhrdiny - poctivá kriminalistická práce, jejíž výsledky se musí "vychodit"
- na detektivku neobvyklý, ale dnešní realitě (bohužel) odpovídající konec
- barvitý text, popisy přírody, vesnického prostředí - děj se mi lehce promítal v hlavě jako film.

Zápory:
- škoda, že mystický úvod - citace z Erbenova Vodníka - nebyl více propracovaný; líbilo by se mi, kdyby ten, jehož nazývají "vodníkem" měl v knize více prostoru.

Doporučuji!

zazvorka
21.07.2023 5 z 5

Krásně čtivé - jsem velmi spokojená. Prima detektivka, skvěle mi sedl autorčin styl. Nečetla jsem sice se zatajeným dechem, přesto jsem se nemohla odtrhnout. Podobně na mne působí knihy paní Klevisové. Zajímavé vyprávění, které čtenáře příliš nenutí spěchat a umožní mu vychutnat si každou stránku. Snad bych jen uvítala o něco méně postav, aby se na ty zajímavé dostalo více prostoru. Doufám, že autorka pracuje na další knížce, budu ji vyhlížet!

gordon13
21.07.2023 4 z 5

Pěkné, opravdu! Paní Bartošová má skvělý styl vyprávění, který mi velmi sedí
a příběh je zajímavý a chytlavý. Já tleskám a těším se na další knihu!

Marika Vanova
18.07.2023 5 z 5

Zprvu jsem byla trochu zmatená ze všech těch jmen, ale postupem času a čtení se vše usadilo a sedlo mi to. Líbilo by se mi, kdyby to byla nová série s dvěma vyšetřovateli Honzou a Tomášem.

rimanka
18.07.2023 5 z 5

Konečně další autorka, na jejíž knížky se budu těšit jako na ty od M.Klevisove. Krásně popsaná atmosféra, prostředí, originální zápletka.

Terka1975
17.07.2023 3 z 5

Moc hezká myšlenka, vodník, rybník, mrtvola, penize, nevěra. S tím se dá dobře pracovat, ale tohle nemělo spad a napětí, bylo to vyprávění, co se stalo v naši vsi nehledě na to, jak morbidní to bylo. Za mě průměr, slabší.

ivzu77
02.07.2023 4 z 5

Děkuji za další českou autorku detektivek. Čtivé, napínavé, při čtení se mi děj zfilmoval v hlavě a tak to má být....

Kerriova
27.06.2023 5 z 5

Tohle bylo tak neskutečně čtivé, až to bylo doslova žravé. Poutavá jízda od první do poslední stránky. Pořád se něco děje, pořád na světlo vyplouvají další a další zvláštní zjištění. Skvěle promyšlené, na první pohled spolu nesouvisející dva případy, které ve finále krásně zapadnou do celku. Myslíte si, že víte, kdo je pachatel? Hahaa, tak určitě! Ten smrad zahnívajícího bahna sice čicháte dobře, ale vane odjinud, než by se zpočátku mohlo zdát. Mám ráda poctivé klasické detektivky tohoto typu a tahle byla navíc okořeněná dvojicí správňáckých vyšetřovatelů. Krom toho se mi velice zamlouval styl, jakým autorka píše, vyloženě si hraje se slovy a umí výborně popsat prostředí, atmosféru i postavy, všechno působilo hodně živě a vyvolávalo to ve mně ty správné emoce. Jen mě trochu rušilo poměrně velké množství postav, a tudíž i jmen, kvůli čemuž jsem se občas ztrácela a musela jsem si zalistovat pár stran zpátky. Rozhodně to však byl moc příjemný čtenářský zážitek, což potvrzuje také fakt, že jsem knihu zhltla za pouhých 24 hodin. Určitě se podívám i na další autorčinu knihu Klekánice a jsem upřímně zvědavá, co po těchto dvou postavách slovanského folkloru přijde příště

WaN635
23.06.2023 5 z 5

V poslední době mám šťastnou ruku na výběr českých mladých autorů.
Vodnik velmi mile překvapil, líbila se mi zápletka i celkový spád knihy. Přečtu si i Klekanici.

Adinlea
22.06.2023 5 z 5

Trosku pomalejsi rozjezd a asi do zacatku 2.ctvrtiny knihy jsem se do cteni musela nutit
Oproti Klekanici ale zlepseni autorcina stylu, vice kompaktni dej. Stale az moc postav, cca do pulky knihy se stale objevuji nove a nove.
Zapletka skvela, nektere veci nechava autorka na domysleni ctenari, coz se mi libi a pusobi to uveritelne.
Tesim se na dalsi autorcinu knihu :)

Alena1957
19.06.2023 5 z 5

Perfektní česká detektivka, moc doporučuji.

Anitram22
18.06.2023 4 z 5

Moje první kniha od paní autorky a musím uznat, že mě mile překvapila. Pěkná česká detektivka, se zajímavým nápadem a jasným rozuzlením. Nikde žádná prázdná místa. Knihu určitě doporučuji.

Kája95
16.06.2023 3 z 5

Těšila jsem se na knížku tak moc, že jsem si ji půjčila v knihovně jako e-knihu. No, ale chybělo mi zde nějaké napětí a spád. Tak nějak se to táhlo .

Lucissia
14.06.2023 5 z 5

Napínavé, barvité, moje představivost běžela na plné obrátky. Přečetla bych i na jeden zátah. :-) Sice malinko víc postav, ale nevadí. Jdu na tu první knihu od autorky. :-)

Ivana11
13.06.2023 4 z 5

Povedená detektivka.

ArwenAragorn
10.06.2023 5 z 5

81%

Výborná česká detektivka. Velice čtivá, napínavá, dobrý je motiv i rozuzlení. Navíc je příběh docela uvěřitelný. Líbila se mi i víc než Klekánice.
Doporučuji!

Evule *
09.06.2023 4 z 5

Velmi čtivá česká detektivka, příběh napínavý. Já byla moc spokojená a chystám se i na Klekánici.

Příbramsko české detektivky

Tereza Bartošová