Vodník

Vodník https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508666/bmid_vodnik-BBI-508666.jpg 4 513 513

Emina kamarádka zmizí bez jediného slova. O dva dny později se v nedaleké vesničce objeví tělo. Probralo se v údolí protkaném říčkou Litavkou, jejími slepými rameny a starodávnými mlýny k životu něco děsivého? Nebo zaúřadovala obyčejná lidská zloba? Celý případ smrdí bahnem a pořádným průšvihem i kvůli Emě, která se vyšetřovatelům neustále motá pod nohy. Dojde k odhalení pachatele dřív, než vodník zaklapne pokličku na hrníčku s novou dušičkou?... celý text

ArwenAragorn
10.06.2023 5 z 5

81%

Výborná česká detektivka. Velice čtivá, napínavá, dobrý je motiv i rozuzlení. Navíc je příběh docela uvěřitelný. Líbila se mi i víc než Klekánice.
Doporučuji!

Evule *
09.06.2023 4 z 5

Velmi čtivá česká detektivka, příběh napínavý. Já byla moc spokojená a chystám se i na Klekánici.

Lindulinek
08.06.2023 5 z 5

Povedená česká detektivka.

EvaBrykner
05.06.2023 5 z 5

Tak vážení, tohle byla kniha mého gusta. Klasická detektivka na kterých jsem vyrostla.
Kdo mě zná, tak ví, že nemusím knihy s českým zasazením a českými jmény, ale u Terky od teď vždy ráda udělám výjimku.

Ztratí se Emina kamarádka Naďa a v podobnou dobu se v náhonu rybníka najde tělo mrtvé ženy.
Ema pátrá na vlastní pěst a zábava tedy může začít.

Neskutečně jsem si to užila.
Autorka má dar slova. Při psaní přísahám, jako bych stála spolu s postavami tam u Litavky po kolena v bahně a cítila tu kalnou vodu.
Barvité popisy, detaily, díky kterým opravdu vidíte, cítíte, slyšíte, to co autorka zamýšlí.
Opravdové a uvěřitelné postavy. To mě nadchlo asi nejvíc.
Terka má opravdu talent na to vidět věci tak, jak by se nejspíš odehrávali. Vyjadřování postav a jejich chování. Díky nim si je zamilujete.
Vůbec jsem netušila, že naše luhy a háje skrývají takový skvost.
Pro milovníky klasické detektivky je to jasná volba.
Rovnou jsem si objednala Klekánici a už teď mi je jasné, že si ji přečte celá má rodina.
Já osobně mám ráda thrillery, kde napětí střídá napětí, ale taková klasická detektivka.. té dám vždycky přednost. Hercule, sl. Marplová, Sherlock i pan Barnaby by mohli potvrdit
Ale ještě nekončím.. stálé narážky točící se okolo vody.. to je geniální.
V textu zachytíte slovíčka přirovnávající počínání postav, jako by se topili v kalné vodě. Případ smrdí bahnem. Nad mrtvou vodník zaklapl pokličku atd. Tohle se mi na knize líbilo a určitě oceňuju narážky na vodníka. Vůbec mě to nemátlo. Nedávalo to očekávat mysteriózno, naopak to dodalo příběhu originality a odkazovalo na český folkór.

ctenarkaEva
01.06.2023 3 z 5

Byla jsem zvědavá na českou detektivku. Četla se dobře, ale občas už mi připadalo, že je tam až moc postav a některé situace se mi zdály málo objasněné. Inspirace severskými detektivkami je znát, ale chvílemi mi něco na český venkov úplně nesedělo. Přečtu si i Klekánici.

lalela
29.05.2023 3 z 5

Tak jsem autorce dala další šanci po Klekánici, je vidět, že se zdokonaluje, protože tato knížka byla o fous lepší. Sice jsem se opět musela na některých místech vracet zpět ve čtení, abych pochopila souvislosti, ale tentokrát ne tolikrát, jako u Klekánice. Opět bylo v knize několik ale, Ale doufám, že autorka to do budoucna vychytá a bude jen lepší a lepší, neboť její knihy mají potenciál.

Baška29
25.05.2023 4 z 5

Líbí se mi. Sympatické čtení. Měla jsem pocit pomalých letních dní, horka, ne příliš rychle plynoucího času. Ze závěru mne mrazilo.

Weu_94
24.05.2023 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla do knihy začíst. V každé kapitole přibyly další a další postavy a už jsem byla fakt otrávená.
Po asi 60 stranách se to zlomilo a příběh začínal mít konečně spád a pak už jsem se od čtení neodtrhla a zhltala jsem knihu za chvíli.

birgitte
23.05.2023 5 z 5

Vynikající česká detektivka, skvěle napsaná, doporučuji k přečtení ...

martineden
22.05.2023 4 z 5

Velmi povedená detektivka, i když mě trochu zarazilo, že by si nikdo na venkově nevšiml, co se děje v nejbližším okolí?

Eva398
22.05.2023 4 z 5

Česká detektivka. Super. Dobře napsané.

Ondra_P
19.05.2023 3 z 5

Povedená česká detektivka, jen jsem postrádal větší spád a napětí.

alnahu
16.05.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem- skvěle mě vtáhla do děje a nemohla jsem se odtrhnout.Postavy i prostředí jsou výborně popsány, při čtení jsem si místo dokázala úplně vybavit. Přečetla jsem i Klekanici a Vodník se mi líbil přeci jen víc.Tuto mladou autorku jsem si přidala do oblíbených a budu se těšit na nějakou její další knihu a Vodníka doporučuji všem, kdo rádi čtou českou detektivku.

slamenka
15.05.2023 4 z 5

Přečetla jsem Klekánici a Vodníka za sebou a Vodník byl mnohem lepší. Vyšetřovatelská dvojce dostala více prostoru. Konec teda byl trochu už očekávanější, v Klekánici jsem takový konec vůbec nečekala. Jediné co nemám ráda je, když zůstane něco nedořešeno. Proto tady dávám o hvězdičku méně, protože když chybí objasnění motivu... Ale jinak velice čtivé. Těším se na další... a obzvlášť se mi líbí ta nitka k Erbenovi :-)

bedkniha
13.05.2023 5 z 5

Perfektní čtení, byla jsem napnutá až do poslední stránky. I přesto, že Klekánice byla také dobrá, Vodník byl o něco lepší. Autorku mám v oblíbených. Doufám, že brzy vyjde další skvělá kniha od této autorky.

Máca216
12.05.2023 5 z 5

Super knížka, úplně mě to vtáhlo do děje a nutilo mě to číst dál. Opravdu výborné a to kriminální příběhy moc nečtu. Vyhledám si od autorky i jiné knihy.

Kaja1
12.05.2023 5 z 5

Tak to byla jízda četla jsem stránku za stránkou a nemohla se odtrhnout. Děj vám nedal vydechnout, pořád se něco dělo. Určitě si přečtu i druhou knihu spisovatelky.

Míša2584
07.05.2023 3 z 5

Velice zajímavá kniha. Četla se mi dobře, zajímalo mě, kdo je oním vrahem. Při čtení jsem cítila jakoby ponurou náladu, popisem míst jsem si dokázala představit dané místo. Někdy mi to přišlo už trochu přitáhnuté za vlasy, ale celkový dojem je moc dobrý. Kniha se mi líbila. Ráda si přečtu další knihu této autorky.

MaLaPraha
04.05.2023 5 z 5

Dobrý, moc dobrý. Autorka si volí aktuální krimi témata, což je na současné trendy méně obvyklé ( nebo čtu málo české detektivky). Žádný vilný sériový sociopat a potoky krve, ale normální lidi v těžkým průšvihu a nebo šmejdi. Kvalitativně na vysoké úrovni, dobře se to čte a neutrpěla jsem psychické trauma jako u Klekánice. Takže pochvala ( s jedinou výhradou - moc se mi líbila postava vodníka Ervína, stálo by za to ho více rozvinout, ale nebyl pro něj prostor).

Čtenářka73
02.05.2023 5 z 5

Moc příjemné překvapení od začínající české autorky. Pěkná detektivka, dobře vykreslené prostředí, bavilo mě to.

Příbramsko české detektivky

Tereza Bartošová