Vodník

Vodník https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508666/bmid_vodnik-BBI-508666.jpg 4 504 153

Emina kamarádka zmizí bez jediného slova. O dva dny později se v nedaleké vesničce objeví tělo. Probralo se v údolí protkaném říčkou Litavkou, jejími slepými rameny a starodávnými mlýny k životu něco děsivého? Nebo zaúřadovala obyčejná lidská zloba? Celý případ smrdí bahnem a pořádným průšvihem i kvůli Emě, která se vyšetřovatelům neustále motá pod nohy. Dojde k odhalení pachatele dřív, než vodník zaklapne pokličku na hrníčku s novou dušičkou?... celý text

Doubravka1975
24.10.2023 5 z 5

Tak musím říct, že na rozdíl od Klekanice mě Vodník bavil o dost víc. Je to fakt dobrá, čtivá detektivka z našich luhů a hájů. Akorát jsem opět nepochopila , stejně jako u Klekanice, do příběhu motání tentokrát Vodníka, přijde mi to zbytečné:):) Jsem zvědavá na další díla a pokud se autorka inspirovala Kyticí od Erbena, tak tipují Štědrý večer:);)

NicaCola
23.10.2023 5 z 5

Já se přiznám, že ze začátku knihy jsem se hodně ztrácela. Především mě odrazovalo to množství postav, ve kterém jsem se hodně ztrácela. V knize se například objevuje dvakrát Lukáš, Matěj a Matyáš, atd...
Ale pak jsem se dostala do poloviny knihy a začala jízda. Nedokázala jsem knihu odložit, prostě jsem se potřebovala co nejdřív dozvědět, jak to dopadne.
A já jsem byla s koncem knihy moc spokojená:)

krevetka79
16.10.2023 5 z 5

Tak to byla jízda:-) Nešlo odložit.
Na začátku spousta postav, ale postupem času zjistíme , že jsou všechny více či méně důležité.
Za mě skvěle napsané, krásně zamotané a postupné rozklíčování zmizení, vražd a dalších zločinů naprosto super. Samotný závěr mi lehce vyrazil dech a zanechal mrazivý pocit.
Osobně oceňuji, že jde o českou autorku, která děj vsadila do oblasti Brd.
Doporučuji.

jana-cisarova
16.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Ema se snaží dovolat své kamarádce, která jí neodpovídá na volání ani na zprávy. Naďu postrádá i její přítel, Jiří Vodňanský, se kterým mnoho let žila u nich ve mlýně. Po nějaké době mu přijde zpráva z neznámého čísla, že odjela do ciziny, že se vrátila ke své matce do Srbska. Toto sdělení nemůže přijmout Ema, je si jistá, že Naďa zmizela někde tady, že se jí něco stalo.
Dva dny od jejího zmizení je nalezeno tělo utonuté ženy. Od začátku je zřejmé, že šlo o vraždu. Vyšetřování se ujímají dva detektivové, Emin bývalý přítel Honza a manžel její známé, Tomáš. Všechno jejich snažení se soustředí na vyšetřování této vraždy. Eminy obavy o život kamarádky Nadi jdou stranou.
Ema se sama chopí pátrání na vlastní pěst. Netuší, do čeho se zamíchá. Brzy se zjistí, že všechno je jinak, než se zdálo.
Vyšetřovatelé Tomáš a Honza zpočátku nechápou složitost situace. Nad ztrátou Nadi se moc nepozastavují, vyšetřování vedou jen kolem vraždy Pavly Míkové, hledají jejího vraha. Kdyby se do pátrání nevložila Ema, nedošlo by k poznání, jak závažná situace nastala, kolik lidí je do ní zapleteno.
Děj knihy byl dost náročný na pochopení. Příliš mnoho postav, hodně spletité případy, dvě vraždy, únosy, ke konci nejasné vysvětlení, co se dělo ve mlýně u Vodňanských, odkud byly mladé dívky, které Ema viděla v bazénu, co se s nimi dělo. Ani konec nebyl dobře vysvětlený a ukončený, kam zmizel bratr Jiřího Vodňanského.
Přesto jsem knihu přečetla v rekordním čase, po necelých třech dnech. Měla jsem k ní výhrady, hodnotím něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, kloním se k té nižší hodnotě.
!!!! SPOILER !!!!

Jiparis
15.10.2023 4 z 5

Nadějná nová autorka mě příjemně překvapila. Zajímavý příběh, část s dívkami a závěr trochu nesrozumitelný.

TinaBookBlog
11.10.2023 4 z 5

Česká detektivka, která má takovou tu klasickou zápletku, ale ne tak jednoduché rozplétání.

Ema postrádá svou kamarádku a nechce se smířit, že by jen tak zmizela. Do toho je nalezeno tělo ženy a to vše se točí kolem jedné vesnice a dvou hlavních vyšetřovatelů.

V příběhu je opravdu spousta postav, které se k případu nějakým tím způsobem přichomejtnou. Na můj vkus je těch jmen až příliš a některé nejsou vůbec podstatné.
Na konci je vše rozpleteno a vysvětleno a tak čtenář vlastně ani nemusí nad ničím přemýšlet. Detektivka je to čtivá, ale za mě ji k dokonalosti ještě chybí.

LadaLil
02.10.2023 3 z 5

Celkem dobrá detektivka z českého prostředí. Bylo fajn netopit se v potocích krve a sledovat vyšetřování zločinu, který se může ve skutečnosti stát. Někdy mě ale ta jednoduchost až vadila, místy to bylo plytké. Celkově mě kniha neurazila, ale ani nenadchla. Rozuzlení nepřineslo překvapení ani důvod k zamyšlení.

ropotamo
29.09.2023 2 z 5

Do knihy jsem se nemohla začíst, děj mi nepřipadal napínavý. Hlavní postava Ema mi k srdci nepřirostla, spíše mi v knize překážela.

adela.hol
23.09.2023 3 z 5

Hlavní hrdinka Ema se marně snaží zkontaktovat svou kamarádku. Nereaguje na zprávy, nikdo o ní nic neví. O dva dny později je v nedaleké vesnici nalezeno ženské tělo. Vyšetřování případu se ujímají dva detektivové, z nichž jeden je bývalý Emin přítel. Nejen proto se Ema rozhodne pátrat na vlastní pěst. Protože brzy se zjistí, že je všechno trochu jinak a že nezůstalo jen u jedné mrtvé.

Těšila jsem se na klasickou detektivku, kterou jsem částečně dostala, ale bohužel jsem v knize narazila na pár věcí, které mě při čtení rušily. Autorka do knihy zakomponovala celkem tři zápletky, což bylo na můj vkus až moc a v určitých momentech jsem se ztrácela. Navíc na konci jsem se úplně nedočkala toho typického rozuzlení typu: "Bylo to takhle ..." A to zrovna od detektivky očekávám. Chci vědět, jak se to přesně stalo a ne si to domýšlet.

Problém jsem viděla i ve velkém množství postav. Některé se objevily třeba jen v jedné scéně, já se dozvěděla další jméno, se kterým jsem ale už dál nepracovala. Navíc tu byly i podobná jména, tím pádem můj zmatek byl občas ještě větší (Matěj/Matyáš, Honza/Jan, 2x Lukáš).

Kniha byla čtivá a předchozí štafetářky byly nadšené, takže výše uvedené připomínky byly nejspíš jen mým problémem. Rozhodně knihu i tak můžu doporučit, pokud máte rádi detektivky z českého prostředí.

Val
20.09.2023 5 z 5

Autorčina Klekánice byla takovým malým rozjezdem , takovou jakoby přípravkou .
Vodník už je jiné kafe a podotýkám, že mnohem výraznější a silnější.
Inspirovat se Erbenovou Kytici byl výborný nápad a pokud bude autorka pokračovat , tak se určitě dočkáme dalších lahůdek . Jsem ráda, že tu máme další výbornou spisovatelku detektivek . Aspoň v tom naše jednička Michaela Klevisová nebude sama :-)

Bagrowitz
18.09.2023 4 z 5

Osobně jsem z celé knihy nadšenej. Četla se fakt dobře, člověk cítil napětí, dokázal se s postavami sblížit. Krásně člověka vede dvouma "vyšetřovacíma" linkama, které se na konci propojí. Nezanedbatelnou část pozitivních emocí z knihy tvoří i skutečnost že popisovaná místa znám. Moc všem doporučuji si někdy k Litavce zajet. Jen jsem si měl asi nejdřív přečíst Klekánici, v textu se na případ občas naráží.

ninano
10.09.2023 4 z 5

Zajímavá tuzemská detektivka, pouze chování hlavní aktérky mi přišlo trochu naivní a samotná hrdinka mi nebyla moc sympatická.

knihomolkadorfa
04.09.2023 3 z 5

Průměrná detektivka, četla se dobře, ale pamatovat si ji dlouho nebudu.

douchova11
25.08.2023 5 z 5

Zase jedna dobrá česká detektivka, u který si člověk odpočine :-)))

vladka321
19.08.2023 5 z 5

Detektivka, která se čte moc pěkně. Líbil se mi jazyk, takový správně lidový. Člověk si přijde jako doma v obýváku při vyprávění. Prostě milé, slušné počtení.

Lenka_S
18.08.2023 4 z 5

Taková hezká česká detektivka. Příběh je poskladaný z pohledu všech podstatných aktérů, a přesto se velmi dobře čte. Jen mě mrzí, že jsem nezačala Klekánicí, protože se v ději párkrát objevil odkaz na předchozí případ.

MisakCZE
16.08.2023 3 z 5

Po Klekánici druhá kniha autorky, zdála se mi o něco "propracovanější". Nádech tajemna je zachován i tentokrát.

Děj je rozdělený na dvě linie vyšetřování, na pátrání po vrahovi a na soukromé hledání nezvěstné, se ke konci krásně propojí.

Těším se na další knihu.
Jaký název bude mít příště? ... Svatební košile? Zlatý kolovrat? ...

radus
13.08.2023 3 z 5

Já tuhle detektivku beru jako průměrnou, nenadchne ani neurazí, moc dlouho si ji pamatovat nebudu.

karel6097
09.08.2023 2 z 5

Tak tady jsem naletěl na parádní anotaci a pěknou obálku knihy.Čekal jsem temnou detektivku/thriller.Dostal jsem průměrnou až podprůměrnou kriminálku s nudným dějem a otravou hlavní hrdinkou.Policisté se chovají jako děcka.Dvě hvězdy za ten přebal.

Leniiis
01.08.2023 3 z 5

Nebyl to můj šálek čaje.

Příbramsko české detektivky

Tereza Bartošová