Vlk samotář

Vlk samotář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378935/bmid_vlk-samotar-MmB-378935.jpg 4 952 265

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině. Když po vážné dopravní nehodě upadne do komatu, musí o jeho osudu rozhodnout Edward a Cara, jeho již dospělé děti, kteří jsou tak nuceni se znovu konfrontovat s mužem, kvůli němuž Edward utekl z domova – ale který stále zůstává jejich otcem. Rázem si oba musí pokládat otázky, na něž neexistují jednoduché odpovědi, ale které zodpovězeny být musí. Jaké motivy vedou jejich rozhodnutí nechat otce zemřít, nebo ho naopak udržovat při životě na přístrojích? Co by chtěl on sám? A jaká tajemství před sebou Edward s Carou skrývají? Nový kontroverzní titul světově úspěšné autorky a hvězdy současného psychologického románu Jodi Picoultové.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lone Wolf , 2012

Haen
06.03.2018 5 z 5

Výborná knížka. Rodinné vztahy, život s vlky, eutanazie. Všechny roviny příběhu mě zajímaly, různé úhly pohledů zúčastněných postav vyprávění skvěle doplňovaly. Jodi Picoult opravdu psát umí.

zuza_zuzule
26.02.2018 5 z 5

První kniha od této autorky, která velmi poutavě líčí příběh otce (Luka Warrena), jenž tráví většinu času po boku vlčí smečky, a jeho rodiny. Krásně psychologicky laděný román, který se dotýká závažných témat jako je eutanazie. Dle mého názoru jeden z nejhezčích románů, který mne přinutil se na okamžik zamyslet nad otázkou života a smrti a hodnotit ji z různých pohledů. Všem, kteří se o tuto tématiku zajímají, knihu doporučuji k přečtení.

qydko
12.02.2018 5 z 5

Autorka psát umí, o tom už dlouho nepochybuju. Vlk samotář mě dostal. Ani ne tak hlavní dějovou linkou jak životem Luka s vlčí smečkou. Doporučuju.

petrakočárová
25.01.2018 5 z 5

Kniha zpracovává velmi vážné a těžké téma. Rozhodně bych nechtěla být v kůži dětí L. Warena a rozhodovat o osudu svých rodičů. O jejich životě nebo smrti. Víc mě oslovily pasáže týkající se života vlků, ale celkově hodnotím knihu jako vynikající.

Siraelxy
07.01.2018 4 z 5

Krásný příběh o pochopení, odpuštění....Picoultová je tak výborná vypravěčka, že chci další její knihy.

inkatenysek
31.12.2017 5 z 5

Přestože se Jodi Picoult opět vytáhla silným a zajímavým příběhem a propracovanou psychologií jednotlivých postav, pro mě bylo prostě tématem číslo jedna Lukovo vypravování o vlcích. Úplně mě fascinovalo, jak dokázala do detailu popsat život vlka jako jednotlivce i jako člena smečky. Nyní, s odstupem času mohu napsat, že Vlk samotář je od Jodi mou TOP knihou.

darion
22.12.2017 5 z 5

Mám ráda knížky, jejichž přečtení ve mně vyvolá spoustu otázek...

raty
18.12.2017 4 z 5

Hodně zvláštní kniha, vyvolávající rozporuplné pocity.

postrach
17.12.2017 5 z 5

I mě tato kniha dostala.Jodi nezklamala!

martinaandulka
15.12.2017 5 z 5

Je to třetí kniha od autorky,kterou jsem četla a opět nezklamala.příběh mě úplně pohltil.Chápala jem obě děti Warena ikdyž každý měl jiný názor.Velice se mi líbilo mnoho zajímavostí ze světa vlků.

hanča34
28.11.2017 5 z 5

Vím, že Jodi umí psát poutavě, ale tentokrát mně úplně nadchla jak přesvědčivě a se znalostí věci nám přiblížila život vlků.

Carra
15.10.2017 5 z 5

Zaujalo mě to ohledně vlků, kde se o nich i něco dozvíte, ty pasáže, kdy s nimi byl Luke v divočině bylo nejlepší. Pak tu byla ta těžká situace v rodině s rozhodováním a bylo zajímavé vidět to z obou stran.

salamandrina
14.10.2017 3 z 5

to jsou takový knížky, že to není úplně blbý, ale zároveň to není nřeskutě inteligentní. Takže docela rozumím tomu, proč jsou její knížky oblíbený. Čte se to dobře, zhruba tušíte, co přijde, ale to nevadí. Za mě dobrá oddechovka, nicméně nějaký škrty by prospěly. Knížka, kterou když čtete, tak si říkáte: „jo, to je psaný tak, aby se podle toho dobře točil americkej slaďák." Ale nic proti.

Viviana-Mori
02.10.2017 5 z 5

Mně se kniha moc líbila. Krásně vykreslen život vlků, spoustu věcí jsem slyšela poprvé, v pár chvílích mě napadlo, že bych taky zkusila vyrazit do divočiny (což je samozřejmě nesmysl, nemohla bych to udělat, ale je fajn, že kniha takové pocity vyvolává). Trochu musím přiznat, že Cara mne štvala. Vím, že jí bylo jen sedmnáct, že cítila výčitky a zoufale si přála, aby její otec žil, ale prostě mi nějak vadila. Byla jak malý harant, upřímně řečeno. Ale měla i dost světlých chvilek.
Situace popsána v této knize je opravdu moc těžká a smutná, sama nevím, jestli bych někoho blízkého dokázala odpojit od životních funkcí po pár dnech, ale rozuměla jsem i Edwardovi, kdo by chtěl být uvězněn na lůžku bez schopnosti normálně žít?
Jodi Picoult mám moc ráda, je to už čtvrtá kniha, co jsem od ni četla a rozhodně přečtu i ty zbylé.

marlenma
14.09.2017 5 z 5

Jodi mě opět nezklamala. Zajímavé téma i vyústění, byť nebylo tak strhující a překvapivé jako v jiných jejích knihách. Fascinovalo mě množství informací ze života vlků. Doporučuji k přečtení jak milovníkům zvířat, tak těm, které zajímá téma eutanazie.

Petra88
08.09.2017 3 z 5

Po Vypravěčce a Času odejít méně dramatická kniha. I když téma bylo vážné, nebylo napsané až tak poutavě. Několikrát se opakovaly výpovědi o nehodě a o vztahu k otci. Záleží na úhlu pohledu, jestli byl konec šťastný nebo smutný.

strippedd
23.08.2017 4 z 5

Po Vypravěčce, kterou jsem četla úplně náhodou jsem tušila, že to bude kvalitní četba. Nezklamala. Téma, které mi nic neříkalo a nikdy bych si nemyslela, že vůbec bude. Bavilo mě prolínání chování vlků a boj rodiny. Ne jednou jsem se zamyslela, jak bych se zachovala já.

Danago
19.08.2017 5 z 5

Tato knížka byla trochu jiná než jsem u autorky zvyklá a taky mě bohužel nepohltila jako její předešlé knížky. Ale špatná rozhodně nebyla.
Luke Warren celý život zkoumal život vlků, zašel až tak daleko , že s vlky i žil. Když upadne do kómatu, musí o jeho osudu rozhodnout jeho již dospělé děti. Oba si musí pokládat těžké otázky. Jak se rozhodnout ? Nechají otce zemřít, bude žít na přístrojích? Co by chtěl on sám? Co by jste udělali vy? Autorka nutí čtenáře přemýšlet nad dalším kontroverzním tématem. I když je tato knížka poněkud pomalejší, hodně zde popisuje život vlků. Jsem moc ráda , že jsem si ji přečetla.

intelektuálka
09.08.2017 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Jednak ohledně informací, týkající se vlčí smečky a jednak je tu otázka eutanazie, jak se rozhodnout? Má vůbec člověk právo nechat toho druhého odejít?

LuckaH2
03.08.2017 5 z 5

Nahodne js knihu nasla v knihovne, od autorky jsem do te doby nic necetla. Uf, bylo to ohromujici, samotne tema euthanasie by nevyznelo, kdyby nebylo vlku, a neuveritelnych veci, kterych byla postava Luka soucasti. Od pribehu jsem se nemohla odthrnout,byl zajimavy (vlci), nutici k velkemu zamysleni (hrozne,muset se rozhodnout, vubec si neumim predstavit, kdyby tam lezel muj tata) a dojemny (konec)...je to psano tak verohodne a jeste z pohledu kazde z postav!