Vlk samotář

Vlk samotář https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378935/bmid_vlk-samotar-MmB-378935.jpg 4 952 265

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině. Když po vážné dopravní nehodě upadne do komatu, musí o jeho osudu rozhodnout Edward a Cara, jeho již dospělé děti, kteří jsou tak nuceni se znovu konfrontovat s mužem, kvůli němuž Edward utekl z domova – ale který stále zůstává jejich otcem. Rázem si oba musí pokládat otázky, na něž neexistují jednoduché odpovědi, ale které zodpovězeny být musí. Jaké motivy vedou jejich rozhodnutí nechat otce zemřít, nebo ho naopak udržovat při životě na přístrojích? Co by chtěl on sám? A jaká tajemství před sebou Edward s Carou skrývají? Nový kontroverzní titul světově úspěšné autorky a hvězdy současného psychologického románu Jodi Picoultové.... celý text

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lone Wolf , 2012

RADOST
26.10.2013 4 z 5

Obohacující četba - nevšední příběh, různé vazby a úhly pohledu, dobře vykreslené postavy. Dvě hlavní linie; nutí k zamyšlení nad vztahem člověka k přírodě, touhou ji poznat, nutností ji pochopit a respektovat.

MartinaF
21.10.2013 4 z 5

Další kniha Jodi Picoult je prostě úžasná a zároveň smutná - jak je těžké rozhodnout o osudu někoho jiného. Všechny postavy byly napsané tak, že se vám dostanou do paměti. Nejvíc se mi však líbil Lukův příběh - příběh, který strávil v divočině. Někdy bych chtěla prožít to dobrodružství, co prožil on....

DariDerek
19.10.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala k narozeninám od jednoho z nejlepších lidiček na světě, ale věřím tomu, že kdyby věděl, co to se mnou udělá, tak si to rozmyslí :)) Už dlouho jsem nečetla nic, kdy bych měla tak rozporuplné pocity, pocity něčeho, co změnit neumím, bezmoci, štěstí a všeho dohromady!
Je to perfektní kniha, bezvadně napsaná a já ji můžu jen a jen doporučit dál. Přečtěte si to, jelikož pochopíte, pokud budete chtít, co život umí s vámi udělat :)
Kdyby šlo, dám těch * 10 !!!!! :)

11karina
04.10.2013 5 z 5

Velmi dobře napsáno, postavy dobře psychologicky prokresleny, není jich mnoho a člověk se tak neztrácí v ději. Přitom se nejedná o žádnou oddechovou četbu. Napínavé od začátku až do konce. Oceňuji nevšední téma a určitě vybočující téma, které si autorka vybrala a "uvěřitelné" vykreslení životních situací, do kterých se člověk nedostává každý den...příběh je dotažený do detailů a těším se i na další knížky této autorky, Vlk samotář byla moje první přečtená od Jodi Picoult. Za mne plný počet hvězdiček.

Zuzka_Dudek
27.03.2013 4 z 5

Jako všechny knihy této spisovatelky, vtáhne Vlk samotář okamžitě do napínavého a zajímavého děje. Jako matka na mateřské oceňuji poutavost a napětí, které mi zabrání usnout a dovolí zapomenout na stereotyp všedních dní (to jsem oceňovala i jako svobodná ve stresu pracující manažerka). Romány Jodi Picoult jsou báječným odreagováním a člověk se vždy něco nového dozví - zde detailně popsán život vlků ve smečkách. Konec románu zavání americkým idylickým vnímáním vztahů - tak jak by to mezi lidmi "mělo fungovat "- udobření po pochybení, ale i tak vřele doporučuji.