Vlaštovka v bublině

Vlaštovka v bublině https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434347/bmid_vlastovka-v-bubline-p8e-434347.png 4 788 184

Píše se rok 2045, Barbora leží v nemocnici a nemoc ji připravuje o poslední vzpomínky na minulost, lásku i rodinu. Důkazem, že skutečně žila, jsou hlavně její děti – nejistý Michal a suverénní Magda, která už stihla rozprodat matčin majetek. Díky novému léku se ale Bára pomalu vrací. Přes dvacet let vzdálené zážitky získávají jasnější kontury a současná Bára stojí před odhalením tajemství rozpadu své životní lásky.... celý text

zaranda
19.08.2021 5 z 5

Styl Markéty Lukáškové mě baví. Losos v kaluži asi o něco více, ale i tak jsem si četbu užila a už se těším, až se mi do rukou dostane nějaká další kniha této autorky.

kika 13
26.07.2021 5 z 5

Moje první knížka od paní Lukáškové a pěkně psané .

betička
26.07.2021 4 z 5

Zajímavě psaná a čtivá kniha. Popisuje současnost a zároveň blízkou budoucnost a nutí k zamyšlení - Co bude za 20-30 let? Co se změní? Věci kolem nás určitě - technologie, pohled na ekologii, přístup k životu aj. Ale mezilidské vztahy a jejich potřeba, o ně pečovat a rozvíjet je, ta se nezmění a na nich je třeba pracovat teď, za měsíc i za 30 let.

CarolC
25.07.2021 3 z 5

Těžce se mi kniha líbila. Rozhodně to nebyl propadák a ač se kniha velmi dobře četla, tak nemohu říct, že bych si z ní sedla na zadek. Moc se mi líbila představa budoucnosti, jak ji Markéta v knize představila, protože se dost opírala o problémy ekologie, které řešíme teď, ale místy jsem byla zděšená, jak by to mohlo vypadat. Taková budoucnost se mi opravdu nelíbí. Mezi pozitiva řadím, že v knize byli hned tři vypravěči - Barbora a její dvě děti. Samotný děj a jeho konec mi přijde ale provplánový a celkem mě to na tom mrzí. V mých očích mi to dost pokazilo celkový dojem z celé knihy. Bohužel zatím to nejslabší, co jsem od autorky četla, taks nad Majonéza bude stát zase za to.

elenai
22.07.2021 5 z 5

Po přečtení anotace jsem byla trochu skeptická, chvilku jsem se nemohla začíst, ale potom začal děj ubíhat svižně a čile jako voda v řece. Bylo to tak trochu psycho, trochu pro holky a trochu sci-fi. Chvilku jsme byli v minulosti, chvilku v přítomnosti, která je vlastně naší budoucností. Autorčina vize světa budoucnosti je zajímavá, zčásti se opírá o skutečné ekologické problémy naší doby, kdoví, jestli se něco z toho vyplní? Styl psaní se mi líbil, všechno do sebe docela hezky zapadlo, byť ne všechno bylo vysvětleno a dotaženo do konce. Určitě půjdu i do dalších knih autorky, má takové neotřelé nápady, které mě baví číst.

Barulinkas
18.07.2021 3 z 5

První kniha od této spisovatelky... Nenadchla ale ani neurazila...

Klára90
21.06.2021 3 z 5

Jelikož jsem stejný ročník jak knižní Barbora, tak mě čtení o budoucnosti docela děsilo, protože kdyby to tak opravdu bylo, je to celkem depresivní. Navíc do toho nemoci a už odrostlé děti...čeká nás to všechny, ale když je to tak na papíře napsáno i s těmi konkretnimi roky, tak na mě to stárnutí tak nějak více dolehlo :D Ale já obecně nemám ráda příběhy z budoucnosti, takže bez toho bych se v příběhu celkem obešla. Jinak se mi příběh líbil, byly tam klasické starosti a radosti, jen jsem se těšila, že bude více rozvinutý příběh Marie. Zakončení příběhu ale celkem dobré.

MíšaS.
05.06.2021 1 z 5

Nejsem spokojená.
Myslela jsem, že mi bude nějak osvětlen osud babičky, který zůstal rozvyprávěný, ale bohužel. Příběh je tuctový. Spousta časových nesrovnalostí. Budoucnost dost nevěrohodná. A ten hovorový jazyk. Nemohu si pomoci, ale úplně mi bolí oči, když musím číst - v mej hlavě, svejma myšlenkama, úměleckejma vlohama - . Bože, té "paní spisovatelce" to nevadí, že její knihy jsou utrpením českého jazyka??

certik003
07.05.2021 4 z 5

Autorka umí velmi dobře vykreslit rodinné a další mezilidské vztahy. Jediné, co mě mrzí je, že předchozí knihu Panda v nesnázích jsem četla poměrně dávno a moc si z ní nepamatuju. Magda s Michalem mi k srdci nepřirostli, i když se jejich povaha v průběhu čtení změnila. Oproti tomu osud Báry se mi moc líbil a vždycky jsem se těšila na kapitoly o ní. A nejvíc mě zaujala vylíčená budoucnost. Některé věci by se mi líbily, některé vůbec, ale žádná z nich vlastně není nereálná.

Mikik
07.05.2021 4 z 5

Ze začátku jsem z tohoto příběhu byla vážně rozpačitá. Říkala jsem si, že jsem asi sáhla vedle. Až když se to začalo postupně rozjíždět, kniha mě chytla. Autorka píše opravdu zajímavě a myslím si, že moderně a blízce dnešním lidem.

Zuzana08
01.05.2021 5 z 5

Moje druhá kniha této autorky a určitě si přečtu další.
Jako Panda, Vlaštovka se mi také líbila. Ta blízká budoucnost, vlastně dost reálně popsaná, mě bavila. I ta naděje pro ostatní, že za pár let, třeba opravdu budeme schopni vyléčit nevyléčitelné. Velmi zajímavý popis ženy, která se vrací do života.

NinaLin
27.04.2021 4 z 5

Líbí se mi fantazie spisovatelky a její pohled na budoucnost, občas si říkám, že by bylo fajn, kdyby to takto bylo, ale někdy se té budoucnosti vážně bojím... Děj byl pro mě vcelku předvídatelný, ale jak se propojovaly časové osy, tak nemůžu říct, že bych se nudila.
Knihy Markéty Lukáškové jsem četla všechny a mám ráda autorčin osobitý styl.

Lily101
24.04.2021 4 z 5

Super oddechovka při učení na státnici.

Kaja1
19.04.2021 4 z 5

Škoda, dotčeno. Klidně bych ještě chvíli zůstala v roce 2046. Doba se změnila, co zůstává jsou mezilidské vztahy a problémy, které jsou stále stejné. Co lze budoucnosti závidět, že se našly léky na nemoci, které dnes lidi ničí. Je to ale, s velkým ale, kdoví, co lidi v budoucnosti čeká. Kniha stojí za přečtení.

Lucissia
17.04.2021 4 z 5

Přečteno a z hodnocení jsem v rozpacích. Určitě čtení nelituju, hodně mě bavil celkem reálný pohled na blízkou budoucnost, vzpomínací pasáže a vyprávění z různých úhlů pohledu. Jen tam byly časové nesrovnalosti, které mě rozhodily a pak také od linie s Lucií jsem čekala víc...
Nicméně i tak ode mne kniha dostává čtyři hvězdy. :-)

Gilnien
15.04.2021 5 z 5

Knížku jsem četla zrovna v období, kdy se mě osudy postav docela dotýkaly vzhledem k podobnosti s mým životem. A ty poslední kapitoly se mi fakt líbily.

ivet92
04.04.2021 4 z 5

Ja nevim, ale mne Lukaskova proste bavi. Podivat se, jak by to mohlo vypadat za par desetiletí bylo vlastne moc zajimave. Pribeh byl mily. Cenim napad a doporučuji přečíst vsechny jeji knizky.

MilackovaN
30.03.2021 5 z 5

Třetí kniha od této autorky, a za mě zatím nejlepší. Zápletka velmi zajímavá, i když asi se dalo lehce odhalit, jak to s tou biologickou matkou bude. Pohled do budoucnosti je taky velmi zajímavý, i když v některých ohledech dost smutný a doufejme, že je to pouze fantazie autorky, a že skutečná budoucnost nebude založená na chytré inteligenci, jak je to popisováno v této knize.

LucaR8
28.03.2021 4 z 5

Markéta je má oblíbená autorka. Zhruba do poloviny jsem se nemohla začíst, pak už to bylo na jeden zátah. Těším se na další díl

barusa.s
22.03.2021 4 z 5

Kvůli námětu knihy jsem chvíli váhala, skoky mezi minulostí (současností) a budoucností... Ale kniha byla čtivě napsaná, i když zápletky lehce předvídatelné. Přečtu si i další knihy této autorky.

budoucnost tajemství rodinné vztahy

2017  77%Losos v kaluži
2018  84%Panda v nesnázích
2021  82%Majonéza k snídani
2020  83%Vlaštovka v bublině
2019  74%InTyMně

Kniha Vlaštovka v bublině je v

Přečtených1 154x