Vlaštovka v bublině

Vlaštovka v bublině https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434347/bmid_vlastovka-v-bubline-p8e-434347.png 4 788 184

Píše se rok 2045, Barbora leží v nemocnici a nemoc ji připravuje o poslední vzpomínky na minulost, lásku i rodinu. Důkazem, že skutečně žila, jsou hlavně její děti – nejistý Michal a suverénní Magda, která už stihla rozprodat matčin majetek. Díky novému léku se ale Bára pomalu vrací. Přes dvacet let vzdálené zážitky získávají jasnější kontury a současná Bára stojí před odhalením tajemství rozpadu své životní lásky.... celý text

Peace
09.11.2020 4 z 5

"Je stejně neuvěřitelný, co všechno je člověk ochoten obětovat vztahu, ve kterým je jen z pohodlnosti, čeho všeho se vzdá, jen aby nemusel čelit změně."

Další moc fajn počtení od této autorky :)

Eva03
04.11.2020 5 z 5

Od této knihy jsem mnoho neočekávala a nakonec se nemohla odtrhnout. Výborná, vřele doporučuji!

Prateri
01.11.2020 5 z 5

Kolik hvězdiček musíte dát knize, kterou čtete pomalu celou noc, protože se vám líbí? A ještě mě potěšilo, že je od české autorky:).
Současnost v knize je naše blízká budoucnost. Svět se mění, ale lidské vztahy zůstávají stejné. Na lidský život stále působí náhoda, nečekané situace, nepochopení i láska.
Knihu Vlaštovka v bublině jsem obdržela jako součást výhry knih v křížovkářském časopisu a jsem za ní moc ráda.

Verrrunka
25.10.2020 4 z 5

Pro mě asi nejlepší ze všech tří dílů. Hrozně moc se mi líbil nápad s příběhem zasazeným do budoucnosti, konečně jsem přišla na chuť i hlavní hrdince Barboře a i když jsem zhruba od poloviny kniha tušila, jaké bude rozuzlení, čtení mě pořád bavilo. Bylo zajímavé zamyslet se, jak jsou některé zmiňované věci v budoucnosti blízko a že to není až takové sci-fi jako spíš blížící se realita. Ale že nebude dostupné kafe, to si teda fakt nehodlám připouštět, to teda ne!

Karimah
22.10.2020 3 z 5

Líbila se mi vize budoucnosti, autorka má skvělou představivost, líbilo se mi provázání s předchozími knihami, ale bohužel příběh samotný mě nenadchl.

bookcase
15.10.2020 5 z 5

Tak to bylo mega! Opravdu trošku děsivé, hledět do budoucnosti, dalo to příběhu úplně jiný rozměr.

SvaPepina
02.10.2020 4 z 5

Na začátku jsem četla s otevřenou pusou. Vidět svoji budoucnost, to nechceš. Konec mě trochu zklamal tím patosem, tyhle americké konce prostě nemusím. Ale i tak skvělá knížka!

katka.oo
17.09.2020 5 z 5

Moje první setkání s touto autorkou a musím říct, že mě rozhodně nezklamala, knížka se mi líbila, dobře se mi četla, zajímavá vize budoucnosti, pěkný příběh, určitě si přečtu i její ostatní díla.

tina9338
16.09.2020 5 z 5

Tohle byla jizda, nyni se autorka nevracela do minulosti, ale propojila se s budoucnosti a to velmi detailne. Naprosto skvely a jeste se doctete jak pokracuji pribehy hrdinek z predchozich knizek Barka z Lososa v kaluzi a Tereza z Pandy v nesnazich.

Modrásek16
06.09.2020 5 z 5

Krásná a milá kniha. Jako zatím vše od paní spisovatelky.

MT23
30.08.2020 5 z 5

Moc hezká kniha. Mnohokrát jsem se zastavila nad autorčinou představivostí co se týče budoucnosti.. Četla se opravdu moc hezky a jelikož tohle byla první kniha, kterou jsem od autorky četla, nemůžu se dočkat, až se dozvím něco víc z Bářiné minulosti v Lososovi :))

Beruska18
28.08.2020 4 z 5

Mě se kniha četla moc dobře. Líbilo se mi, jak se příběh pomalu rozmotával a obě časové linky do sebe na konci pěkně zapadly.

Mibaf
25.08.2020 5 z 5

Nejsem velkým fanouškem sci-fi literatury a tak po knihách, ať už z blízké nebo vzdálené budoucnosti, nesahám příliš často.

Tento příběh mě ale začal vtahovat od prvních stránek. Nejde tady totiž ani tak o nějaké šílené vykreslení budoucnosti z pohledu technologií, nebo něčeho podobného. Autorka se soustředí spíše na vztahy mezi postavami a na to, aby ukázala, že cestu ke štěstí si hledáme v každé době, ať už se píše rok 2018 nebo 2045... A tím se podle mě může stát kniha nadčasovou.

Toto byl můj první román od Markéty Lukšové a sám tak budu zvědav, jestli a čím mě dokáže překvapit v dalších svých dílech. Na první pokus se ji to totiž povedlo dokonale.

lisell
25.08.2020 4 z 5

Na Markétu Lukášovou jsem narazila úplně náhodou a jsem za to nesmírně ráda. Tohle je první knížka, kterou jsem od ní přečetla a jelikož nemám srovnání jejích předešlých, za mě super. Pohodovka, která se velice snadno čte. I přes střídání časových linií jsem se neztrácela a musím říct, že v některých pasážích mne autorka i napínala :) takže za mě 4 z 5 :)

kleryna
24.08.2020 4 z 5

Losos a Panda se mi líbily více, ale i Vlaštovka rozhodně stojí za přečtení a je moc fajn. Jen mi trošku vadilo tak časté střídání časů a postav, někdy jsem měla problém se zorientovat. Rozhodně doporučuju číst postupně, ať se Vám celý příběh dokreslí. A navíc ty obaly celé triologie jsou fakt krásné!

marca_m
15.08.2020 2 z 5

Souhlasím s hodnoceními, že autorka ve všech svých knihách jakýmsi způsobem projektuje své alterego, ve třetí novele už je to hodně ohrané. Je znát, že ve Vlaštovce měla vyšší literární ambice, ale vzhledem k náročnosti umístění části děje v budoucnosti o to víc vynikne tvůrčí neumětelství. Chrlení slov ještě není literatura. Klišovité postavy, banální a předvídatelné vztahy a zápletky. Moc nechápu vysoké hodnocení, Vlaštovka v bublině neobstojí ani jako odpočinková kniha.

jituliste
14.08.2020 4 z 5

Kniha zvláštní, zajímavá, čtivá... Nevadilo mi střídání dvou časových rovin, naopak se příběh postupně rozkrýval. Nevadilo mi střídání vyprávění z pozice matky a jejich dětí, naopak, vysvětlovalo to jejich pocity a proč se chovají, tak jak se chovají. Líbila se mi vztahová propojenost všech osob. Kdosi zmiňoval, že dějová linka s Lucií je zbytečná, vidím to asi jinýma očima, nebo čtu jiným čtenářským mozkem, ale postava Lucie byla byla pro vystavění příběhu velmi důležitá. Závěr byl takový poklidný, ale pro mě velmi příjemný.

Haduwig
08.08.2020 3 z 5

Asi na stejné úrovni jako Losos - je to milá oddechovka, co se rychle čte. Ale. To skákání z minulosti do budoucnosti, z jedné postavy na druhou a k tomu se měnící fonty jsou fakt na palici a ne k užitku. Celé je to pak dost roztříštěné a všemožných neuvěřitelných zvratů až moc. Vize budoucnosti mi nevadila, přišlo mi to o dost lepší než nebe z Lososa. Špatná kniha to není, ale upřímně se divím, že má hodnocení přes 80 %.

ŠtěpaPepa
06.08.2020 3 z 5

Tahle knížka mě od první chvíle dostala. Konec trochu vlažnější, celý příběh měl spíš sestupnou tendenci, ale pořád velká paráda. Doporučuji!

Kajami
31.07.2020 5 z 5

Kniha mne chytla a nepustila. Doporucuji k precteni

budoucnost tajemství rodinné vztahy

2017  77%Losos v kaluži
2018  84%Panda v nesnázích
2021  82%Majonéza k snídani
2020  83%Vlaštovka v bublině
2019  74%InTyMně

Kniha Vlaštovka v bublině je v

Přečtených1 154x