Vlaštovka v bublině

Vlaštovka v bublině https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434347/bmid_vlastovka-v-bubline-p8e-434347.png 4 788 184

Píše se rok 2045, Barbora leží v nemocnici a nemoc ji připravuje o poslední vzpomínky na minulost, lásku i rodinu. Důkazem, že skutečně žila, jsou hlavně její děti – nejistý Michal a suverénní Magda, která už stihla rozprodat matčin majetek. Díky novému léku se ale Bára pomalu vrací. Přes dvacet let vzdálené zážitky získávají jasnější kontury a současná Bára stojí před odhalením tajemství rozpadu své životní lásky.... celý text

Olcab264
20.07.2020 4 z 5

Dobře se čte,zajímavé čtení součastnost a budoucnost.Moje první knížka od autorky a určitě ne poslední

Gejitka
19.07.2020 3 z 5

Právě jsem dočetla knihu Vlaštovka v bublině. Kniha volně navazuje na předchozí autorčinu knihu Losos v kaluži. Knihu hodnotím třemi hvězdičkami. Některé věci se mi v knize líbily, jiné již méně. Úplně zbytečná mi přišla dějová linka s Lucií. Myslím si, že by tam klidně vůbec nemusela být. Zajímavý pohled do budoucnosti v roce 2046 a seznámení s Parkinsonovou chorobou.

Majký_
11.07.2020 3 z 5

Stejně jako předchozí autorčiny knihy, i tuto jsem zhltla až nesmyslně rychle. Vřele jsem uvítala dodržení schématu střídajících se dějových i dobových linek a provázanost celé "trilogie". Když ale člověk čte knihu raketovým tempem, je také vnímavější k některým nesouvislostem a chybám (totéž se mi stalo už u Pandy v nesnázích), což musím zohlednit ve svém hodnocení.

ladyka
05.07.2020 2 z 5

Do pro mě druhé knihy autorky jsem se pustila ze zvědavosti, protože dle některých komentářů se autorka postupně lepší. Lososovi jsem dala 2* a Vlaštovka nedostane víc...bohužel. I když nás dělí s autorkou jen 10 let, z jejího stylu psaní mám pocit, že je mladší rovnou o celou generaci. Byť se Vlaštovka pokusila zabrousit do hlubších témat, nemohu se zbavit pocitu mělkosti a plytkosti. A verze budoucnosti mi přišla zpracovaná jak ve slohové práci náctiletých (shodně to již na DK někdo hodnotil). Takže už se do další tvorby pouštět nebudu, s autorkou jsme se minuly.

rozalupe
04.07.2020 5 z 5

Čtivé jako vždy, příběh z budoucnosti velmi uvěřitelný...určitě nezklamala, naopak mě znovu přesvědčila, že na jeji knihy se lze s jistotou těšit

ErikaJ
04.07.2020 5 z 5

Autorka me opet nezklamala.I teto knizce davam *****

mone
01.07.2020

Čtvrtá knížka autorky mě v kontextu toho, že jsem četla první tři, už prostě číst nebaví. Čtyři knihy ve třech letech... ono to vlastně mluví samo za sebe. Přijde mi to pořád to samé. Za každou postavou vidím autorku - její názory/pohled na život, všechno mi vlastně splývá do jednoho monologu. Chybí mi tam rozdíl v tom, jak uvažuje mladá holka a stará paní... ženská versus chlap... ze všech postav na mě prostě "křičí" jen Markéta, jak ji známe z Facebooku a Instagramu. Online ji čtu ráda, ale tisíc stran Markéty zastrkané do několika málo postav, je na mě v součtu trochu moc. Nicméně jsem zvědavá, kam se její tvorba, životní zkušenost a uvažování posune třeba za deset let. Nějaká nová perspektiva by mohla být zajímavá.

rumova_kulicka
19.06.2020 4 z 5

Kniha mě bavila, líbilo se mi zasazení do budnoucnosti, propojení s předchozími knihami, v neposlední řadě obálka :-) Ale co na mě bylo fakt moc tak to nekonečné množství -ej... Za to dávám hvězdu dolů.

zbožňuju_knihy
17.06.2020 2 z 5

Bohuzel jsem se tesila a nespise nejsem cilova skupina.. Samotnou mne prekvapuje, jak mi vadily vulgarni a hovorove vyrazy. Mela jsem pocit, ze ctu povidku nekoho tak ze stredni skoly. Za mne ne. Presto pochvalim obalku, ktera se mi libi a zapada mi k ostatnim kniham, kt od autorky mam. Uplne ted dychtim po kvalitni literature, prze toto mezi ni opravdu neradim. Tak snad priste!

Ctenar1202
15.06.2020 5 z 5

Má první kniha od této autorky a jsem nadšená! Autorka dokázala velice poutavě vylíčit život Barbory. Ta leží v nemocnici s diagnózou, která způsobuje ztrátu paměti....současně se odehrává v knize příběh její dcery Magdy a syna Michala.
A přestože se skáče v knize z přítomnosti do minulosti a mezi tři lidi, čtenář se neztrácí a příběhy se perfektně prolínají, vysvětlují.

Kniha se mi moc líbila. I popis života v roce 2045. Vyspělost techniky a zánik toho na co jsme teď zvyklí.

Perfektní kniha. A určitě doporučuji přečíst.

Jo a moc mě baví zpracování obálky a formát. Krásně padne do ruky.

Flapi
11.06.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem

JaLenka
10.06.2020 4 z 5

O 100% lepší než InTyMně, ale návrat ke kvalitám prvních dvou knih autorky za mě nenastal. Vize budoucnosti - buď tomuto žánru opravdu nerozumím (nečtu ho) a nebo se to prostě fakt nepovedlo. (Nebo obojí.) Samotný příběh a postavy mě ale cca od druhé třetiny začaly bavit, jen možná ty náhody už byly trochu neuvěřitelné.

jeani001
09.06.2020 3 z 5

Přestože mám knihy Markéty Lukáškové velmi ráda, Vlaštovka v bublině mi tak uplně nesedla.
Příběh to byl velmi zajímavý a první polovina knihy byla opravdu skvělá, odsýpala a celkově mě bavila, jenže potom... Vlastně ani nevím, najednou jsem získala pocit, že postavy jednají vyloženě nelogicky a překombinovaně, což mě ve výsledku přestalo bavit.
Co ale na knize oceňuji je fakt, že nám autorka krásně propojila Lososa, Pandu i Vlaštovku, takže za to palec hore :-)
V konečném důsledku to tedy dneska budou 3 možná 3,5 *

Rauser.
08.06.2020 4 z 5

Čtivá kniha, plná dlouhých souvětí, tak jak to u Lukáškové miluju. Přišlo mi, že trochu na sílu udělala kamarádky z hlavních hrdinek předchozích knih. Vždyť v tom příběhu pokračovat vůbec nemusela...
Zápletka ok, konec zase trochu moc hrrr a takový nijaký. Knížka celá je o životě, věřím, že se v ní každý někde najde.

Co mě ale vytáčelo k nepříčetnosti, byly roky. Odešel teda před 13 lety? Nebo před 4? Viděla Lucii před 13? Nebo před 20? V tomhle tam je neskutečný bordel, jakoby to nikdo nezkontroloval.

Tereziee
03.06.2020 4 z 5

Jo, tohle mě bavilo. Moje první setkání s autorkou dopadlo skvěle a ráda si přečtu i její další knihy. Líbilo se mi, jak se příběh pomalu rozmotával a obě časové linky do sebe na konci pěkně zapadly. Jestli hledáte pohodovou oddechovku, která vás pobaví a trochu vám i něco předá...tak tohle je to pravé.

JeduvKnize
03.06.2020 4 z 5

Pokud čtete knihy Markéty Lukáškové, víte, co máte očekávat, a tady to také dostanete. Místy je správně přidrzlá, koncept knihy i celé trilogie drží pevně v rukou. Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na novinku v podobě futuristických vizí, nějak zásadně mně ale nevadily. O lásce, vztazích ve více podobách, víře v druhé, důvěře, tajemstvích, která se provalí, ztrátách i o bublinách, ve kterých žijeme.

deniska2
03.06.2020 5 z 5

Tohle je první knizka od tehle autorky kterou jsem četla a moc mne bavila.Tak mne zaujala ze si jdu precist další její knizky a doufám ze mne tak stejně pohlti. Jdu na to:-)))

cornetka
29.05.2020 5 z 5

Bára se probouzí v roce 2045 po těžké nemoci do supermoderní doby, kde se nesmí chovat zvířata, protože je to škodlivé, místo mobilu má každý jakýsi čip, díky kterému může volat přes panely, výtah a další podivná místa, kafe je nedostatkové zboží, na recepci vás uvítá robot apod. Bára se postupně rozpomíná na svůj dřívější život - na manžela Petra, na děti Magdu a Michala. Její vzpomínky se střídají s aktuální situací a vy tak vidíte, jak se postupně změnili nejen oni, ale i jejich život. Pokud máte rádi příběhy ze života, bude se vám Vlaštovka v bublině líbit. Z mého pohledu je to velmi čtivá kniha, ve které děj hezky ubíhá. Pohled do budoucnosti je trochu sci-fi, které příliš nemusím, ale zase tak nereálné to taky není (alespoň některé věci). Za mě palec nahoru.

Gooverka
29.05.2020 3 z 5

Je mi to líto, protože Markétu mám jako autorku hodně ráda, ale tohle bylo na její schopnosti podprůměrné. Musím vyzdvihnout, že se mi ve jejích knížkách vždycky strašně líbí, jak nekonvenčně přemýšlí o věcech (co se s námi stane po smrti, jak bude vypadat budoucnost?). Proto jsem náhled do budoucnosti ocenila, a bylo zajímavé přečíst si, jak si ho představuje někdo jiný. Kniha je zároveň čtivá a příběh sám o sobě zajímavý, ALE. Přišlo mi, že postavy i jejich promluvy jsou strašně zjednodušené, a že autorka zapomněla na to, že nám čtenářům nemusí vysvětlovat každý myšlenkový pochod. Postavy bez výjimky nesympatické, jejich chování mi bylo úplně cizí, a to se normálně do postav, které nesdílí stejnou životní filosofii jako já, vžít dokážu. Pokud je mi tedy jejich jednání vysvětleno. Spoustu postav tam bylo navíc, přišlo mi, že vůbec neměly pro příběh smysl. A jak tu někdo psal už přede mnou, velké množství stereotypů mi taky vadilo dost. Trochu zmatená časová linka tomu také nepřidávala. Těšila jsem se, že mi stejně jako její předchozí knihy i tato něco předá, ale jednalo se spíše o jednoduchou oddechovku, kterou bych si běžně přečetla u Hartla nebo Třeštíkové.

pavlina0716
28.05.2020

Četla jsem všechny knihy od Markéty Lukáškové, ale Vlaštovka v bublině je podle mého názoru její nepovedené dílo. Markéto, sci-fi prostě NE, to Vám opravdu nejde!!! Představy o životě za cca 25 let na mne působily velmi dětinsky až směšně. Celkově mi přijde, že příběh v různých, od sebe velmi vzdálených časových osách, autorce moc nevychází. Typy hlavních postav i jejich jména se již v několika knihách opakují. Asi by to chtělo chvilku pauzu anebo načerpat novou inspiraci. Jinak upoutávka na Barcelonu mi v knize vůbec nevadila, právě naopak, mám ji ráda stejně jako Lukášková.

budoucnost tajemství rodinné vztahy

2017  77%Losos v kaluži
2018  84%Panda v nesnázích
2021  82%Majonéza k snídani
2020  83%Vlaštovka v bublině
2019  74%InTyMně

Kniha Vlaštovka v bublině je v

Přečtených1 154x