Vlaštovka v bublině

Vlaštovka v bublině https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434347/bmid_vlastovka-v-bubline-p8e-434347.png 4 788 184

Píše se rok 2045, Barbora leží v nemocnici a nemoc ji připravuje o poslední vzpomínky na minulost, lásku i rodinu. Důkazem, že skutečně žila, jsou hlavně její děti – nejistý Michal a suverénní Magda, která už stihla rozprodat matčin majetek. Díky novému léku se ale Bára pomalu vrací. Přes dvacet let vzdálené zážitky získávají jasnější kontury a současná Bára stojí před odhalením tajemství rozpadu své životní lásky.... celý text

vikaa
06.01.2022 5 z 5

Knížku mi doporučila dcera, autorku jsem do této doby neznala. Kniha mě naprosto uchvátila. Přesto, že se v knize prolíná současnost a budoucnost, přestože svět v budoucnosti je trochu pitoreskní, i když ne neuvěřitelný, pořád se v první řadě jedná o příběh jedné rodiny, která se rozbila, aby se nakonec mohla dát znovu dohromady...

Aneleh
02.01.2022 5 z 5

Je to moje první kniha od této mladé autorky a jsem příjemně překvapená. Líbilo se mi střídání časů a zajímavý pohled do budoucnosti. Příběh originální, dobře vymyšlený a velmi čtivý. Určitě vyzkouším její některou další knihu, nejspíš jsou určeny pro mladé, ale i starší generace si může z jejího vyprávění hodně odnést.

ver29
21.12.2021 5 z 5

V knize se po kapitolách střídají časy a to mě ze začátku lehce odrazovalo, ale po chvilce jsem se hned začetla a příběh mi nedal spát. Byla to má poslední nepřečtená knížka autorky a jako vždy jsem po dočtení byla naprosto spokojená. Hezky se četla, všechny postavy mi byly sympatické a v příběhu se staly zajímavé neočekávané zvraty. Doporučuji.

hzd
19.12.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Pohled do budoucnosti byl dost zajímavý. Autorka má skvělý styl vyprávění. Určitě zkusím další její knížku.

klara.franta
14.12.2021 5 z 5

Super příběh na odreagování, čtivá kniha, na kterou jsem se každý den těšila. Doporučuji dočíst!

Katulinka69
29.11.2021 3 z 5

Krásná pohodovka v době Covidu

Malíček
25.11.2021 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale ve srovnání s přechozími autorčinými počiny jsem lehce zklamaná. Vlaštovka v bublině je sice skvěle vymyšlený a dobře uchopený příběh, ve kterém jsem se ale místy ztrácela a orientace v ději byla opravdu složitější. Některé myšlenky v knize mi přišly nedokončené, nebo naopak uspěchané, a jiné se zbytečně táhly.
Ve výsledku knihu mohu doporučit, protože obsah je originální a obálka fakt boží, ale pokud bych měla vyzdvihnout jen jednu knihu Markéty Lukáškové, určitě to nebude tahle.

Olous1
08.11.2021 5 z 5

Poslední kniha a čtenářská výzva splněna. Nejsem cílový čtenář této literatury,je to i mé první setkání s paní autorkou a přesto se mi moc kniha líbila a určitě si přečtu další dílo. Určitě stojí za přečtení.

kaja77
20.10.2021 5 z 5

Kniha Vlaštovka v bublině je velmi čtivá. Ani jsem se nenadála a byla jsem u konce a moc se mi to líbilo. Zaujalo mě střídání časů, chvíli rok 2018 a chvíli r. 2045 vůbec ta myšlenka toho "uzdravování se mysli a skoky do vzpomínek" byla super, moc mě bavila i spisovatelčina vize jak to může vypadat za nějakých třicet let (nedostatek vody, káva jako extra luxus, eko záchody, zákaz létání, pokrok v medicíně apod.) ale zase konstatování že pro úředníka je papír papír a to je nejvíc :D to bylo fajn a bohužel je to pravda...bavily mě i jednotlivé postavy a jejich psychologický rozbor. Celkově hodnotím jako prima oddechovku

ivzu77
19.10.2021 4 z 5

První setkání se stylem a psaním této mladé české autorky. Kniha se mi líbila. Osudy a vyprávění bylo takové normální rodinné, příběh, který by se mohl klidně skutečně stát. Proplétání dějů součastnosti (2045) a vzpomínky na minulost (2018) vás nepopletou, zapadalo to do sebe. Děkuji a zkusím někdy další s děl. A jsem ráda, že pochází od nás z ČB.

BohyněKuchyně
18.10.2021 5 z 5

Moje první knížka od této autorky. Velice příjemně mě překvapila a díky ní jsem si pořídila i další knihy od Markéty Lukáškové. Velice čtivá, řeší zajímavé téma a bavilo mě prolínání budoucnosti a současnosti. Tedy v knížce spíš současnosti a minulosti :-) Super, moc děkuji...

Kuxka
04.10.2021 5 z 5

Moc se mi líbila. Přeskakování mezi životy se mi líbí. Příjemně mě překvapilo, že je knížka propojená s Pandou v nesnázích. Akorát mě štve, že to autorka úplně neuzavřela. Každopádně doporučuji.

ajasin
28.09.2021 3 z 5

Čtivá knížka řešící vztahy manželské, partnerské, sourozenecké, kolegiální a asi i všechny ostatní. Ráda jsem se ve vedlejší linii opět setkala s Terezou z Pandy. Ale vždy po dočtení autorčiných knížek mám zvláštní pocit. Něčím mě lehce iritují a já nemám potuchy, čím přesně. Příliš mnoho náhod? Nevysvětlení pár maličkostí? Občas nějaká nelogičnost? Jsme s autorkou každá na trochu jiné vlně myšlení? Nevím. Možná s další knížkou na to přijdu.

J.x
20.09.2021 5 z 5

Mladá, potetovaná autorka, na instagramu hodně chválená, tak jsem si řekla, že ji zkusím. A nelituji a doporučuji a těším se na další její knížky. Příběh Báry a její rodiny se mi moc líbil, skončil optimisticky, což v dnešní době je potřeba:-) Střídání časových linií mi nevadilo.

Mandlevest
14.09.2021 5 z 5

Zanedlouho po knize Panda v nesnázích jsem se pustila do Vlaštovky a musím říct, že jsem se opět skvěle bavila, ač primárně jsou knihy určeny asi mladším ročníkům :-). Sedne mi styl psaní, hlavní hrdinové jsou postavy z masa a kostí, s dobrými i špatnými vlastnostmi, ale vždy bojující za ten svůj kousek štěstí a lásky . V této knize mě moc potěšilo opětovné setkání s Terezou z Pandy a vůbec, knihu jsem dala skoro na první dobrou. S klidem tedy odpouštím pár náhod a podivných rozhodnutí, které ale posunují děj dopředu. A na druhou stranu, víme co bude za 20 let normální? Výborná kniha a určitě ne poslední, kterou si od autorky přečtu. Doporučuji.

hapac
06.09.2021 4 z 5

Moje první knížka od Markéty Lukáškové a bylo to příjemné čtení. Ta vize budoucnosti se mi hodně líbila.

matesjepes
31.08.2021 4 z 5

Dobrá kniha, líbila se mi.

danielavachova
30.08.2021 5 z 5

Moje první kniha od autorky a rozhodně ne poslední! Velmi zajímavý pohled na naší budoucnost,myslím, že i docela reálný,se všemi ekonomickými i ekologickými dopady na život na Zemi. Doufám,že tak to zcela nebude. Napsáno lehce,čtivě.

lištička123
29.08.2021 5 z 5

První kniha od této autorky mě velmi mile překvapila. Zaujala mě i linka budoucnosti, ne tak vzdálené a nastínění, jak bychom v roce 2045 mohli žít.

Sova15
24.08.2021 5 z 5

K Markétě Lukáškové se ráda vracím. Zatím mě žádná kniha nezklamala. Scifi nemám ráda, ale tahle míra šla. Snad se všechny předpovědi nesplní. Příběh je velmi zajímavý, postavy se vyvíjejí. Těším se na novinku.

budoucnost tajemství rodinné vztahy

2017  77%Losos v kaluži
2018  84%Panda v nesnázích
2021  82%Majonéza k snídani
2020  83%Vlaštovka v bublině
2019  74%InTyMně

Kniha Vlaštovka v bublině je v

Přečtených1 154x