Vikomt, ktorý ma miloval

Vikomt, ktorý ma miloval https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469309/bmid_vikomt-ktory-ma-miloval-NtX-469309.jpg 4 1359 1359

Lovecká sezóna roku 1814 bola zahájená a existuje len malá nádej, že oproti roku 1813 uvidíme nejaké veľké zmeny. Spoločenské večierky znovu zaplnili Ctižiadostivé matky, ktorých cieľom je vydať svoje drahé dcérenky za Odhodlaných starých mládencov. Za úlovok tejto sezóny je považovaný vikomt Anthony Bridgerton. Vlasy tohto chudáka vyzerajú často rozstrapatené a neupravené – je to kvôli tomu, že sa nikde nepohne bez toho, aby naňho nežmurkala nejaká mladá slečna s takou rýchlosťou, až to vytvára vietor o sile hurikánu. Jedinou slušnou dámou, ktorá sa o Bridgertona nezaujíma, je slečna Katharine Sheffieldová. Jej správanie k nemu niekedy dokonca hraničí s nepriateľstvom. A naša autorka si myslí, že súperenie medzi Bridgertonom a slečnou Sheffieldovou bude presne tým, čo oživí túto ináč nudnú sezónu. Spoločenské noviny Lady Whistledownovej, 13. apríla 1814... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Pandora

The Viscount Who Loved Me , 2000

Edice
13.10.2016 5 z 5

Má první kniha od této autorky. A rozhodně nezklamala. Autorce se povedlo do příběhu, který se odehrával ve velice upjatém 19. století vnést vtip, vzrušení a sympatický styl psaní. Ocenila jsem i autorčin doslov na konci knihy. Hrdinové příběhu byli sympatičtí a Anthony byl tím správným knižním hrdinou, ale stále to byl člověk a to se autorce povedlo vystihnout. Kate zase měla vše co hlavní hrdinka potřebuje, včetně důvtipu, inteligence a dávky drzosti. :) Těším se na další knihy od této autorky, protože její styl psaní je velice příjemný.

jitka7
04.10.2016 4 z 5

Kate byla lepší než Daphne... měla super smysl pro humor a strašně mě bavilo jejich hašteření. Zase dobrý příběh, plný humoru. Sice člověk od začátku tak nějak čeká, jak to dopadne, ale nic to nemění na tom, že je to hezké počteníčko.

havrmoni
28.07.2016 5 z 5

Opět hezký příběh. Anthony se sice nevyrovnal Simonovi,ale Kate se mi líbila vìc než předchozí hrdinka. Tahle rodinka se mi začíná lìbit čím dál vìc.

PriyaTv
09.07.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Vždy mi zlepší náladu a směji se od první po poslední stránku. Miluji předsudky Kate a pýchu Anthonyho. Tuto knihu si čtu vždy, když je mi smutno. Kate je spolu s Elizabeth Bennetovou má nejoblíbenější hrdinka.

majík1
04.07.2016 5 z 5

Krásná kniha

evik75
27.06.2016 4 z 5

Tato druhá knížka ze série Bridgertonovi se mi líbila mnohem více než první knížka "Vévoda a já". Bylo zde více vtipných momentů a dialogů, kde dostaly hlavní postavy prostor ke vzájemnému popichování.

Barbora H
08.06.2016 3 z 5

Takový zvláštní příběh... včela... tak zatím 2.kniha ze série... jen pořád nechápu, proč dělá autorka z hlavních hrdinů takové blbouny...to pak není k smíchu, ale k pláči...

Karolína18
21.02.2016 4 z 5

Druhým dílem si u mě autorka dost vylepšila reputaci. Příběh byl zajímavější a více mě do sebe vtáhl. Kniha je plná humoru, inteligence a zajímavých zápletek. Ovšem pořád mám pocit, jako by autorka nedokázala víc rozvinout hlavní zápletku. Děj stále směřuje k něčemu velkému a nakonec se vyústění odehraje pouze na pár stránkách. Přesto si myslím, že jako oddechové čtení je tato série nanejvýš vhodná.

LimedkaMikki
31.01.2016 4 z 5

Jsem velmi ráda, že jsem na tenhle román narazila. Hlavně i proto, že mě uvedl do celé série Bridgertonů. Kniha je svěží a nejedná se jen o nudný a fádní třístránkový popis knoflíčků na rukavičce. Mezi Anthonym a Kate probíhá hašteření, které mám ráda a je dobře a vtipně napsané.

Tynyton
13.01.2016 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších historických romancí. Musím uznat, že jsem se u této knížky skvěle bavila, vážně smála. Ta knížka je svěží, vtipná, jiskra tomu rozhodně nechybí. Do Anthonyho se prostě nelze nezamilovat. Za mě nejlepší knížka ze série Bridgertonů. :)

Katka313
07.11.2015 5 z 5

Já prostě knížky, kde se hlavní hrdinové škádlí, haštěří a "nenávidí" mám nejraději. Zatím pro mě s Nevhodným návrhem nejlepší.

Kamiliana
24.10.2015 2 z 5

Tuto knihu jsem četla z celé série až na konec. Tak nevím, zda jsem byla famílií Bridgertonů již unavena, nebo kde se stala chyba, ale tato kniha se mi skoro vůbec nelíbila, celý děj mi přišel bez nápadů, bez jiskry.

zp87
15.12.2014 5 z 5

Celá série Bridgertonů je skvělá. S klidným svědomím dávám 5 hvězdiček, protože prvnímu dílu Vévoda a já jsem dala sama za sebe (a pro sebe) hvězd ŠEST.
Druhý díl mi tedy přijde o chlub slabší než první, ale pořád je to na pět hvězd.

Anthony je moc příjemný muž a moc hezky se mi o něm četlo - a snilo. Ale oproti Simonovi mu něco málo chybělo... Možná to bylo právě to, jak moc byl smířený s tím, že mu zbývá jen pár let života a dozajista po dovršení svých (myslím, že) 32let zaklepe bačkorama - poté, co ho bodne včela nebo se stane něco jiného, ale stejně fatálního.
Autorka se sice na konci knihy snažila vysvětlit, že prvorození synové, kterým nečekaně zemřel v mladém věku jejich otec takoví prostě jsou... ale nevím. Ten jeho problém mi přišel už spíš obsese.

No a Kate - ta mi k srdci nepřirostla. Ale tak to s hrdinkama romantických knížek mívám většinou, narozdíl od hrdinů - moji pozornost upoutávají spíš ONI než ONY...
Ale ta Kate - ani už nevím, co byla zač, jen, že byla docela otravná, jak se snažila pořád Anthonyho držet dál od své sestry...

Každopádně - i tuto knihu si moc ráda zase jednou přečtu. A nejspíš víckrát jak jednou.

Mh200877
19.09.2014 5 z 5

Som v zajatí rodiny Bridgertonovcov, takže sa teším na ďalšiu knihu z tejto série :) Anthonyho strach zo smrti mi pripadal trošku prehnaný, ale kniha je veľmi príjemná, dobre sa číta a celkovo splnila moje očakávania.

dubakm
10.09.2014 4 z 5

Další milá a vtipná romance od p. Quinn.

Nibiru
24.08.2014 4 z 5

Tenhle díl ze série Bridgerton si mi také líbil, ale ne tolik jako první díl Vévoda a já. Zápletka zde nebyla tak psychologicky opravdová a hluboká, i když oba hlavní hrdinové byli také velmi sympatičtí a humor se zde také objevuje, ale nemá takovou jiskru a neprostupuje tak intenzivně celou knihou jako v přechozím díle, u kterého jsem se opravdu hodně od srdce smála.
Knížka se čte také dobře, ale některé vedlejší postavy mi nepřipadají věrohodné, (např. Cateiina sestra Edwina-některé jejich dialogy mi připadají prostoduché, což nesvědčí ve prospěch jinak velmi inteligentní Cate). Rovněž důvod Anthonyho pragmatického vztahu k ženám a manželství mi přišel trochu přitažený za vlasy, ale budiž, je to červená knihovna, tak se to dá shovívavě přejít.
Každopádně jejich počáteční nevraživost, která posléze přerůstá ve skutečnou lásku, je vylíčena moc hezky.

NikinkaFantasy
13.08.2014 5 z 5

Tato autorka píše neskutečně vtipně! Opravdu jsem u mnoha vtipných scén nemohla popadnou dech. Anthony si z Kate rád střílí a Kate mu to ráda oplácí. Ještě teď se směju při vzpomínce na scénu při hře v pall mall. Jak dal Colin Anthonymu růžovou pálku a Kate si vzala černou. :D Colin je prostě můj nejoblíbenější Bridgerton. S Anthonym byla taky zábava. Byl vtipný a zábavný. Kate byla podle mého gusta. Zajímalo by mě, čím to je, že většina Bridgertonů (mužů) skončí s chudšími a méně krásnými ženami. Ale tyhle ženy jsou mnohem lepší, než většina dívek tam. Taky mě překvapilo, že nám autorka prozradila, kolika let se Anthony dožije. Docela si ho nemůžu představit, jako starého a vrásčitého dědečka. To je k tomuto příběhu asi vše. Byl vtipný, romantický a zajímavý.

hrubik
31.07.2014 3 z 5

Knížka mě bavila, až na ten konec, který mi přišel už takový docela zdlouhavý. Ale jinak se mi příběh Kate a Anthonyho líbil. Přesto mi tento druhý díl přišel trošku slabší než ten předchozí, zápletka méně uvěřitelnější.

1v8na
23.07.2014 5 z 5

Přála bych si být Kate a najít si tak super manžela.
Tuhle knihu prostě doporučuju přečíst, stojí opravdu za to!

hortenzie
19.07.2014 5 z 5

Pěkný romantický příběh. Inteligentní a vtipná Kate mi je moc sympatická.