Vikomt, ktorý ma miloval

Vikomt, ktorý ma miloval https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469309/bmid_vikomt-ktory-ma-miloval-NtX-469309.jpg 4 1359 1359

Lovecká sezóna roku 1814 bola zahájená a existuje len malá nádej, že oproti roku 1813 uvidíme nejaké veľké zmeny. Spoločenské večierky znovu zaplnili Ctižiadostivé matky, ktorých cieľom je vydať svoje drahé dcérenky za Odhodlaných starých mládencov. Za úlovok tejto sezóny je považovaný vikomt Anthony Bridgerton. Vlasy tohto chudáka vyzerajú často rozstrapatené a neupravené – je to kvôli tomu, že sa nikde nepohne bez toho, aby naňho nežmurkala nejaká mladá slečna s takou rýchlosťou, až to vytvára vietor o sile hurikánu. Jedinou slušnou dámou, ktorá sa o Bridgertona nezaujíma, je slečna Katharine Sheffieldová. Jej správanie k nemu niekedy dokonca hraničí s nepriateľstvom. A naša autorka si myslí, že súperenie medzi Bridgertonom a slečnou Sheffieldovou bude presne tým, čo oživí túto ináč nudnú sezónu. Spoločenské noviny Lady Whistledownovej, 13. apríla 1814... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Pandora

The Viscount Who Loved Me , 2000

Irenka8
24.02.2021

Krásné, ale třetí a pátý díl z téhle série je lepší.

Blanka29
18.02.2021 4 z 5

U teto knihy jsem si vsimla zajimaveho paradoxu. Vetsinou muzi byvaji nepremozitelni hrdinove, kteri zachranuji slabe zeny. U teto autorky je to presne naopak, zde se setkavame se silnymi zenami a problemovymi muzi, kteri maji sve demony, ktere je pronasleduji. Kniha se cetla pekne a i kdyz mela Kate sve predsudky ohledne sveho vzhledu, byla to silna a nebojacna zena....

kopeceli
13.02.2021 4 z 5

Vtipné, svěží, čtivé. Kdyby ten konec nebyl tak na sílu, dala bych i 5 hvězd.

Akin309
29.01.2021 5 z 5

Úžasný historický román. Celú knihu som sa neprestávala culiť a smiať. Najviac sa mi páčili scénky s corgim a hlavnými postavami, keď to bolo napäté. Určite ju doporučujem všetkým ♡

Siegrid
26.01.2021 5 z 5

Anthony je v seriálu úžasný, trochu se v něm odklonili od původního námětu, v knize vychází za mě uhlazeněji. Nicméně po zhlédnutí seriálu jsem si chtěla přečíst všechny díly ze série. Možná to bylo o něco lepší než první díl, ale protože to píšu nyní zpětně po přečtení všech dílů, asi už úplně neposoudím.

Jass
20.01.2021 3 z 5

Tohle bylo oproti prvnímu dílu dost zlepšení. I když bych řekla, že největší podíl na tom má ten jednoduchý fakt, že Anthony v seriálu patřil mezi moje nejmilejší postavy (nejstarší nesnesitelný sourozenec, do toho se můžu snadno vcítit...). Knižní Anthony je bohužel trochu papírovější, ale je vidět, že se autorka snaží a to oceňuji. Příběh je samozřejmě jednoduchý, ale opět je to knížka, která se velmi těžko odkládá (červená knihovna bude jednou moje smrt...). Asi jsem v žánru četla lepší, nicméně jsem četla i daleko horší. Řekla bych, takový lepší průměr a výborná oddechovka.

BlankaHill
15.01.2021 4 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první. Vtipné, napínavé, čtivé. Moc se mi líbila povaha Kate a rozhovory s Anthonym. Chemie mezi postavami super. Hurá na třetí díl◉‿◉

vcielka
14.01.2021 4 z 5

Dej nicim neprekvapi, rovnako ako pri jednotke. Je to take jednoduche a mile smerovanie k cielu: Zili stastne, az kym nepomreli. Ale povedzme si na rovinu. Ktoru romanticky zalozenu zenu nieco take omrzi citat stale dookola, i ked dopredu vie, co sa zrejme stane a co sa odohra, ak je kniha napisana ctivo a celkom vtipne? No, asi velmi malo :) Osobne mam velmi rada, ak si hlavni hrdinovia idu po krku. Ked Kate suverenne vyslovila: Newtone, otres se! Bol to pre mna jeden s najlepsich malinkych okamihov knizky :) Akonahle zacnu v knizke prevladat sladke recicky, tak uz tych vtipnych scenok je tam uz asi nula, co je velka, velka skoda, ale inak je to velmi prijemna kniha. Odporucam.

Gilnien
13.01.2021 4 z 5

Kniha mě vážně bavila, akorát tedy obě hlavní postavy mi přišli, hlavně na začátku, krajně nesympatické. Snad bude další díl v tomto ohledu lepší.

J.Pepi
10.01.2021 5 z 5

Musím říct, že po dočtení prvního dílu jsem docela váhala, zda číst druhý díl (začala jsem číst po shlédnutí seriálu na Netflixu). Ale i tak jsem neodolala a strávila jednu noc čtením této knihy. Sice jsem druhý den pomalu usínala ve stoje (musela jsem hned potom začít 3. díl), ale stálo to za to!

Kačka227
02.01.2021 5 z 5

Pořád jsem váhala jestli čtyři nebo pět hvězdiček. Ubrala jsem jednu za první třetinu, která ačkoliv se mi líbilo špičkování hlavních postav, mi prostě tak nějak neubíhala a občas jsem měla nutkání přeskočit dál. A pak jsem zase přidala hvězdu za scény v pracovně a při hře pall mall :-) Tak teď hurá na Benedikta....

Audrina
01.01.2021 5 z 5

Je to vtipné, svižné a plné sympatických hrdinů. Co víc by si mohl člověk od historické romance přát

lusitta05
24.08.2020 5 z 5

Pekná, zábavná romantika, ktorá ma veľmi bavila. Anthony aj Kate boli super.

knihomolka27
20.07.2020 5 z 5

(SPOILER) A zase si napíšeme jednu hodně dlouhou recenzi.....prostě si nemůžu pomoct....

Kate hlavní hrdinka příběhu je vždy ve stínu své mladší nevlastní sestry Edwiny.......,,Edwina je krásná, zatímco Kate.....no Kate je prostě Kate" A jaká je vlastně Kate? V době ve, které žije se považuje za starou pannu, které tikají manželské hodiny. ,,Je na ní až moc nějakých věcí", není tedy krásná ani bohatá. Ale má spoustu jiných předností...je všímavá, cynická, energická, ohleduplná, i když si o lidech ráda dělá tak trochu předsudky...,,Byla pravda, že už se dopředu rozhodla nemít toho muže ráda, a rozhodně nechtěla aby se dvořil její sestře"

Je zvyklá, že si jí muži všímají jen proto, aby se přez ní dostali k její sestře...stejně jako Anthony........Kate zůstane navždy průměrná a nevšední. Pokud jí nějaký muž tvrdí opak, má jistě postranní úmysly"

Kate tedy zarytě chrání srdce své milované sestry, ale to svoje už ochránit nedokáže.....i když si to sama sobě ráda namlouvá........,,Netvrdím, že vás nenávidím, ale nedokážu vás mít ráda" To určitě Kate tím, nikoho neoblafneš.
Od začátku je jasné, že se jedná o velmi prvoplánový příběh ve, kterém se postavy můžou snažit jak můžou, ale spárům své drahé polovičky a lásky k ní neuniknou.

Speciálně na téhle knížce se mi líbily postavy, a jejich motivace, činy, jednání.....nebyly to jen sex machiny s tváří amorků a nelogickýma úvahama. Jak v takovýhle knížkách bývá zvykem.

Dalším velkým plusem jsou vtipné momenty at už to jsou vtipné monology mezi našimi hrdličkami, nebo hra pall mall , ta mě dostala asi nejvíc.

Celou knížku jsem přečetla jako o závod ipřesto, že děj byl samozřejmě hodně prvoplánový. Ale není to vlastně to co jsem od knížky chtěla?

Styl autorčina psaní mi připomínal Jane Austenovou, pochopitelně až do erotických scén.
,,Hudba dohrála a oni stáli uprostřed parketu a dívali se na sebe" To je jak vystřižené z Pýchy a předsudku.

A stejně jako tajemná Lady Whistledownová nade vše miluji štastné konce, a pokud to ze mě dělá romantického blázna, tak at.

Verdikt? Je to velmi příjemná knížka, která se podobá tomu, jak by asi psala Jane Austenová v našem století. Což je od takové fanynky Austenové jako jsem já opravdu kolosální pochvala. Všechny nenapravitelné romantické duše od této knihy dostanou všechno co potřebují, jejich romantičnost taková kniha sice nevyléčí........ale kdo by o to taky stál, že ?

tetepoko
25.05.2020 5 z 5

"Znamená to, že láska neexistuje proto, aby se člověk bál, že o ni jednou přijde. Láska znamená najít partnera, který Ti zaplní srdce a udělá z Tebe lepšího člověka, než se Ti kdy snilo."
Příběh Anthonyho a Kate je příjemné počtení plné vtipných konverzací a situací mezi dvěma velmi sympatickými hrdiny.

Mnaui
16.04.2020 5 z 5

U některých scén jsem se velmi nasmála a u jiných zase přemýšlela, jestli nahou není někdo padlý na hlavu. Ptz myšlení 19. Století šlo mimo mé chápání

warca
24.03.2020 3 z 5

Tento příběh byl už záživnější a zábavnější než předchozí díl. Přesto se stále jedná o triviální literaturu k odpočinku.
Všimla jsem si, že se v autorčiných knihách často opakují motivy, úseky, obrazy a obraty. To je škoda. Protože pak ty příběhy vypadají ještě více jako přes kopírák.

DUNIKO
16.02.2020 5 z 5

Ach... můj... Bože!Ach... můj... Bože!Ach... můj...Bože! Odpusťte mi prosím ale já nemám slov... vlastně... krásné, nádherné, citlivé, romantické,humorné...

Pouli
08.02.2020 5 z 5

Mám tuto sérii moc ráda. Ta rodina je tak srandovní.
V tomto díle opět víme, kteří dva se dají dohromady na celý život a jen si užíváme jak se to konečně stane.

Katt15
29.01.2020 5 z 5