Dokud se budeš smát

Dokud se budeš smát https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134280/dokud-se-budes-smat-134280.jpg 4 388 113

Vesnice Stamice série

< 2. díl

Léto 2002. Do povodněmi zničeného Polabí přijíždějí příbuzní, přátelé i docela cizí lidé, aby pomohli postiženým. Ve vesničce Stamice se tak setkává Kamila s kamarádkou Ilonou, kterou neviděla skoro patnáct let. Vzpomínají na minulá léta, na události, které poznamenaly a zcela změnily jejich předešlý život, práci, manželství, rodinu... Příběh o tom, že nejbližší pomocná ruka je vždycky na konci vlastní paže, ale dobré zázemí je k nezaplacení. Že princové na bílém koni vymřeli už před spoustou let, ale občas se najde chlap, kvůli kterému stojí za to něco risknout. I když výsledek je nejistý. Že přežít se dá v podstatě všechno, pokud se nezačnete litovat a pokud se uprostřed chaosu, ve který se občas mění každý život, ještě dokážete zasmát.... celý text

Marika Vanova
01.03.2014 4 z 5

Oddychové čtení, i když plné bolesti, přečetla jsem za 1,5dne.

Jossie
01.02.2014 3 z 5

Tady mi přišlo všeho až moc - aby byla jedna hrdinka postižena rakovinou a dalších několik známých okolo také a ještě je zaplavila povodeň, druhou zase tyranizuje manžel a i to je až moc, takže to nakonec je sice velmi čtivé, ale také nepřesvědčivé. Od této autorky mám raději romány z dávnějších dob.

BeruškaB
10.12.2013 5 z 5

Moc pěkná,příjemné odpočinkové čtení

Neri
04.10.2013 4 z 5

Hodně čtivá kniha a i přesto, že ústředním tématem je těžká nemoc, domácí násilí a drogy, tedy témata, o kterých se těžko mluví a stejně těžko čte, autorka dala svým postavám Kamily a Ilony do vínku velkou dávku životního optimismu a nezdolnosti, chuť bojovat s nepřízní osudu a nenechat se zlomit. Proto celá kniha vyznívá velmi pozitivně a určitě stojí za přečtení. Doporučuji zejména všem škarohlídům a pesimistům!

renataab
29.09.2013 4 z 5

Kniha je pokračováním Stanice odložených lásek, číst tento díl bez předchozího by mě neoslovil, ale poněvadž zejména Kamile jsem fandila v předchozím díle, zajímaly mě osudy obou žen. Autorka píše velmi čtivě a děj pěkně ubíhá.

modranka
21.08.2013 4 z 5

H.M. Kornerová je skvelá rozprávačka, ale v jej príbehoch z modernej doby, chýba tak trochu život. Čitateľa sprevádza obdobím, ktoré jej je dôverne známe, obdobím socializmu, čo pre strednú a staršiu generáciu môže byť celkom zaujímavé, no mladšia generácia sa unudí k smrti. Tematicky je novela hodne podobná príbehu Stanice odložených lásek. Možno bol problém v knižnom rozsahu, kde do textu autorka zakomponovala smrteľnú chorobu, manželsky rozvrat, drogy strednej aj mladej generácie, nemanželské dieťa, to všetko vsunule medzi dva časové mantinely povodní a rok 2011. Napriek týmto mojim výhradám dávam 4 hviezdičky, lebo patrím k tej staršej generácii.

VladkaBU
18.07.2013 5 z 5

VladkaBU
15.07.2013 5 z 5

Zprvu jsem myslela, že budu stále jenom číst o povodních, ale krátce se poté se rozvine příběh dvou kamarádek zamilovanosti, procitnutí, zklamání, bezmoci, o tom, že život je boj, a když se člověk nezačne litovat a chce bojovat, může všechno dopadnout dobře.

Lidka
27.04.2013 3 z 5

Simonabr má pravdu, dobře se to četlo, ale byl to příběh bez hlubšího vykreslení postav. A že život není žádné peříčko ? To je fakt, a toho bylo v knize dost.... je tak?

Evička
30.03.2013 5 z 5

Moc hezká knížka ze života. Někdy si s námi život zahrává, někdo toho zlého prožije víc někdo míň, ale se jak říká, když se to s..., tak se to s...( nechci být sprostá) a většinou to funguje na 200%. A taky je pravda, že si člověk až v takových těžkých chvílích uvědomí, že když nejde o život, tak vlastně nejde o nic. Knížka se četla moc dobře a všem ji doporučuji.:-)

bookcase
22.03.2013 4 z 5

Ze života a o životě. Velmi volně navazuje na knihu Stanice odložených lásek. Četla se dobře.

simonabr
06.03.2013 3 z 5

Velmi čtivé, to se knize nedá upřít, ale Ilona toho na můj vkus prožila v životě až nějak moc, ale hlavně mi tam chyběly popsané její pocity a způsob, jak daný problém či situaci vyřešila. Přišlo mi, že autorka chce nalákat čtenářky, ale pořád klouzala jen po povrchu a nešla do hloubky.

Val
17.02.2013 5 z 5

Moje první kniha od této autorky ... a docela milé překvapení. Přiznám se, že se obloukem vyhýbám knihám , ve kterých je hlavním tématem těžká nemoc a domácí násilí. Tady je vám naservírováno obojí a kniha je na tom postavena. Nicméně , je to napsáno takovým poutavým způsobem, že se to nedalo odložit. Ke konci mi bylo docela líto, že obě hrdinky opouštím. Tato kniha mi něco dala...dala mi víru v to, že není nikdy tak zle, aby nemohlo být ještě hůř a že zabývat se banalitami opravdu nemá cenu...