Dokud se budeš smát

Dokud se budeš smát https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134280/dokud-se-budes-smat-134280.jpg 4 388 113

Vesnice Stamice série

< 2. díl

Léto 2002. Do povodněmi zničeného Polabí přijíždějí příbuzní, přátelé i docela cizí lidé, aby pomohli postiženým. Ve vesničce Stamice se tak setkává Kamila s kamarádkou Ilonou, kterou neviděla skoro patnáct let. Vzpomínají na minulá léta, na události, které poznamenaly a zcela změnily jejich předešlý život, práci, manželství, rodinu... Příběh o tom, že nejbližší pomocná ruka je vždycky na konci vlastní paže, ale dobré zázemí je k nezaplacení. Že princové na bílém koni vymřeli už před spoustou let, ale občas se najde chlap, kvůli kterému stojí za to něco risknout. I když výsledek je nejistý. Že přežít se dá v podstatě všechno, pokud se nezačnete litovat a pokud se uprostřed chaosu, ve který se občas mění každý život, ještě dokážete zasmát.... celý text

m.zirhut
15.01.2020 5 z 5

Kniha, která klame tělem. Podle obálky, jsem čekal nějakou slaďárnu a tak se mi do čtení moc nechtělo. Příjemně mě tedy překvapilo, že v podstatě opak byl pravdou. Ze dvou příběhových linií, bych chtěl obzvlášť vyzdvihnout tu, která se týkala Ilony, Přemka a Alice. Prostě skvěle a naprosto uvěřitelně napsaná gradace jednoho nelehkého vztahu. Člověka až mrazí, jak snadno se ženy v podobné situaci dostanou do úzkých.

Škoda jen, že jsem dřív nesáhl po Odložených láskách. Podle zdejších komentářů, bych se potom asi dokázal více vcítit i do životního příběhu Kamily.

i.stefany
27.10.2019 4 z 5

Dokud se budeš smát je volné pokračování Stanice odložených lásek, kde se opět setkáváme s hrdinkami z malé vesničky Stamice. Tentokráte se ocitáme po roce 2002, z dívek se staly zralé ženy s rodinami. Jaké byly další osudy Kamily a její kamarádky Ilony, která jí zmizela na spoustu let ze života?

Janaves
17.10.2019 5 z 5

Krásná kniha o životě. O tom,že se v životě dějí i špatné věci.A někdy, když si myslíme,že nemůže být hůř,tak jsme se spletli.

knihovniceS
10.09.2019 5 z 5

Samostatně jsem tuto knihu nečetla, ale je to druhá část https://www.databazeknih.cz/knihy/co-neodval-ani-cas-374739 , která se mi moc líbila a dala jsem 5 hvězd

xena2711
05.08.2019 5 z 5

Příjemná letní oddychovka...bohužel v životě nejsou jen samé příjemné věci a tato kniha to potvrzuje...hlavní hrdinky jsou ale silné holky a vše nakonec překonají.
Čtivě psané, určitě doporučuji přečíst.

Šánka
24.07.2019 4 z 5

Kniha je volným pokračováním Stanice odložených lásek a i tady si myslím, že z ní víc budou mít ,,pamětníci" let před a těsně po Sametové revoluci.
Samotný příběh dvou kamarádek je ale moc pěkný, ze života, může se stát komukoliv a v kterékoliv době, protože ty špatné karty občas dostáváme každý. Ale pokud se s nepřízní osudu dokážeme poprat, jako tyto knižní hrdinky, nenecháme se srazit na kolena, a dokud se budeme i smát, může být zase líp.....

Jane100
06.05.2019 4 z 5

Pěkný příběh, ovšem příběh Ilony byl o dost zajímavější než ten druhý, který jsem oproti němu dost upozaďovala a občas sem tam přeskakovala.

Pavlína79
03.05.2019 3 z 5

volné pokračování Stanice odložených lásek se četlo také jedním dechem, jen starosti už byly o něco vážnější ....

raty
01.05.2019 5 z 5

Tohle bylo že života. S hlavními hrdinkami se osud opravdu nemazlil. Chápu, že pro někoho je kniha pesimisticky laděná, ale já v ní vidím i hodně naděje a životního moudra. Obligátní větu: "Proč právě já?" si asi položí v životě každý. Prostě, dokud se dokážeme smát......

Knižní střípky
24.03.2019 5 z 5

Druhý díl ze série VESNICE STAMICE. Tentokrát sledujeme životní osudy Kamily, kterou známe již z prvního dílu a její kamarádky z dětství ILony. Ilona se v dětství s rodiči ze Stamic přestěhovala do Prahy, ale kamarádství přerušeno nebylo. Až jak šel čas, dívky dospěly, vdaly se, narodily se jim děti, intervaly vzájemných návštěv se prodlužovaly a byly stále delší, ale pořád svým způsobem o sobě věděly. Na začátku knihy se ve zralém věku znovu potkají ve Stamicích, které zasáhla velká povodeň. A začnou vzpomínat, co vše v životě zažily. A vzpomínání to nebude moc veselé. Obě hrdinky si zažily své, čtení to bylo místy hodně tísnivé, ať už se jednalo o domácí násilí či závažnou nemoc, to vše je potkalo a musely se s tím poprat. Ale pokud se v životě ještě dokážeme i přes všechna životní trápení zasmát, není to tak hrozné.

milisek21
07.01.2019 3 z 5

kniha průměrná hodně pesimeisticka, ale dost ze života

Kerberos
23.09.2018 4 z 5

Je to kniha hodně pesimistická,nemocným jsem přála uzdravení a těm týraným ať se vzepřou.

knihovnička007
26.03.2018 5 z 5

Příjemná jednohubka na odpoledne.
Ráda čtu knihy této autorky a tato se mi také líbila. Bylo mi líto Kamily i Ilony. Neměly to jednoduché.
Autorka skvěle popsala obyčejný život, lidské trápení a radost z jednoduchého lidského štěstí.

Lemurka
25.02.2018 1 z 5

Po 90 stranách jsem knihu odložila. Tolik pesimismu, špatných událostí a negace na tak málo stránkách bylo až příliš, momentálně jsem neměla náladu toto číst.

kopretina19
20.02.2018 5 z 5

Knížka se četla velmi dobře. V podstatě takový příběh ze života, kterých jsou tisíce. Člověk si uvědomí, kolik toho je možné na svých bedrech unést když se s vámi život nemazlí. Hlavní je to nevzdat, bojovat a dívat se dopředu, že jednou bude líp. Hlavní hrdinka byla skutečně v tomto směru obdivuhodná. Kniha je napsána velmi čtivou formou a stránka letí za stránkou. Jak už jsme konec konců u paní Körnerové zvyklí.

Evaneva
19.12.2017

Poučná kniha o obyčejných lidských strastech.

Pichoval
20.11.2017 5 z 5

Knha se cetla sama. Pribehy jsou ze zivota, napeti, zklamaní, laska. Krasna pointa- vse se ma vrat pozitivne a s usmevem.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

Chytuš
21.05.2017 3 z 5

Smutné příběhy, které by se mohly stát každému, nebo alespoň někomu, koho dobře znáte... Nicméně hlavně knihou prolínalo pozitivní vyznění o tom, jak je důležité se problémům nepoddávat a brát události vždy z té lepší stránky. Toto pozitivní vyznění bylo osvěžující a milé:
"Když vidím, jak se lidi litujou pro každou maličkost, mám chuť je praštit a zařvat: Nelitujte se! Lítost vás úplně rozloží. Naštvěte se! Vztek je konstruktivní! Třískněte s něčím a řekněte sprosté slovo. Aspoň s jedním r! To vážně pomáhá. Hlavěn těm, co je běžně nepoužívají. A pak se zvedněte, i když se vám nechce, a začněte něco dělat. Hlavně nikdy neříkejte tu stupidní větu: Proč se to stalo právě mně? Rozhlédněte se! Každý má nějaké trápení a většina z nich je větší než to vaše!"
"A ještě bych doporučitla smích," podotkla Ilona. "Protože vážně pomáhá. Dokud se dokážeme zasmát, není to s námi tak zlé!"

Tevik
22.03.2017 5 z 5

Krásná kniha, dal bych ji číst povinně všem materialistickým lidem(v mém okolí asi 98%,aby si uvědomili
co je v životě opravdu důležité.