Dokud se budeš smát

Dokud se budeš smát https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134280/dokud-se-budes-smat-134280.jpg 4 388 113

Vesnice Stamice série

< 2. díl

Léto 2002. Do povodněmi zničeného Polabí přijíždějí příbuzní, přátelé i docela cizí lidé, aby pomohli postiženým. Ve vesničce Stamice se tak setkává Kamila s kamarádkou Ilonou, kterou neviděla skoro patnáct let. Vzpomínají na minulá léta, na události, které poznamenaly a zcela změnily jejich předešlý život, práci, manželství, rodinu... Příběh o tom, že nejbližší pomocná ruka je vždycky na konci vlastní paže, ale dobré zázemí je k nezaplacení. Že princové na bílém koni vymřeli už před spoustou let, ale občas se najde chlap, kvůli kterému stojí za to něco risknout. I když výsledek je nejistý. Že přežít se dá v podstatě všechno, pokud se nezačnete litovat a pokud se uprostřed chaosu, ve který se občas mění každý život, ještě dokážete zasmát.... celý text

Ladiva
03.03.2017 5 z 5

Príbehu dominujú ťažké témy, ako choroba, či nevydarené manželstvo, napriek tomu však nepôsobí depresívne. Postavy Kamily a Ilony ukazujú, že život nám môže zlomiť telo, či srdce, ale kým nezlomí dušu, ešte môžeme bojovať. Možno pomaly, potichučky - bez hlasných motivačných hesiel, iba tak po troche - krôčik za krôčikom, kým opäť nenájdeme svoje drobné radosti.

TaLu
28.02.2017 5 z 5

Neodolala jsem a znovu se vrátila ke knize, kterou jsem přečetla již před časem a to na základě přečteného prvního dílu. Nějak se mi nechtělo "odejít ze Stamic" a chtěla jsem v hluboce lidském příběhu Kamily pokračovat.
Nelehké osudy - ano, to jsem si pamatovala z dřívějška. Velmi lidsky a opravdově zpracováno mou oblíbenou autorkou - také nic nového. Ale tentokráte jsem si víc uvědomovala SÍLU OKAMŽIKU v životech hrdinek i lidí, jež jsou součástí jejich života.
A vzpomněla jsem si na jeden okamžik ve svém životě, kdy jsem si bolestně a přesto velmi silně uvědomila, že i hvězdy z nemocničního okna vypadají jinak. Co všechno ztratí význam,....
...a co všechno získá na důležitosti ! A JAK jinak vypadá rozkvetlý šípkový keř.
Chtěla jsem tu vypsat několik slov, pak jsem si uvědomila, že by to byly celé věty, či odstavce a tak raději místo citací doporučuji k přečtení !

Toňula
09.11.2016 4 z 5

Příjemné, oddechové čtení o důležitosti jednoduchých věcí v našem životě, o maličkostech, které potěší a vztazích, které mají či nemají smysl.

Lucissia
22.09.2016 5 z 5

Rozhodně zajímavé čtení, není to klasická červená knihovna, jak jsem u této autorky zvyklá, a to je dobře. Příběhy obou žen jsou velice složité a nezáviděníhodné. Možná je tam opravdu hodně negativního, ale pro všechny, kterým se to nelíbí... Někdy život opravdu není jen peříčko a procházka růžovou zahradou a znáte to, na pos... i záchod spadne. A opravdu je důležité (jak už někdo v knize z knihovny přede mnou podtrhl), nezůstat ne kolenou moc dlouho, mohli bychom si zvyknout. Mně se kniha líbila a někdy, za čas si ji klidně přečtu znova.

ivulka15
20.09.2016 3 z 5

Docela hezky napsaný příběh,který může prožít každá z nás.

helča5
10.05.2016 5 z 5

Knížka se dobře čte,jsem ráda,že mám takový život jaký mám,hodného muže a děti.\domácí násilí jsem zažila u jedné známé a bylo to něco hrozného,rakovinu u další známe a má můj obdiv,jak s ní bojuje,já bych to asi nedala.Při čtení této knihy si člověk uvědomí,co je v životě důležité a jak málo stčí ke štěstí.Super.

ritz
28.04.2016 5 z 5

Další výborná knížka od oblíbené autorky, miluju knížky, které popisují osudy žen, které se reálně mohou stát i v běžném životě. Tato byla opravdu čtivá, trochu veselá, hodně smutná. Těmto hrdinkám jsem ten šťastný konec přála.

anah1
01.11.2015 5 z 5

I tato "neveselá" kniha se mi dobře četla. Nemoc i týrání je život mnohých žen a není lehké se s tím vyrovnat. A děje se to kolem nás dnes a denně. Bylo skvělé si připomenout minulou dobu.

TaLu
09.10.2015 5 z 5

Knihy od autorky jsou mými oblíbenými, vždy je přečtu během několika dnů a mívám u nich dojem, že mi příjemná a moudrá žena vypráví životní příběh, například v čekárně u lékaře.
A takové její knihy jsou - plné života, lidství, příběhů a jednotlivých osudů.
Nic, co bychom nemohli na našich životních cestách, v našich rodinách, v našich zaměstnáních a kolem sebe vidět.
Srozumitelnou formou vypráví příběh dvou žen, které se dostaly do nelehké situace. Nerušilo mne ani v nejmenším, že se příběhy prolínají - vždyť kolem nás se také odvíjí vždy několik vztahů a životních osudů souběžně.
Znovu jsem si uvědomila, jak mi stále více v jejich knihách připadá cenná ta část, jež nás zavádí do minulosti - do doby totality.
A opět jsem žasla, co všechno jsme již pozapomněli z dob, které jsou, díky Bohu, již minulostí.
Doporučuji a přeji všem stejný požitek ze čtení, jako ho mívám já.
Děkuji autorce a doufám, že nás od ní čeká ještě hodně knih, protože si myslím, že píše stále lépe.

trdlo1
30.07.2015 5 z 5

Šok. Začátek knížky a já myslela, že píše o mně. Myslela jsem, že to nebudu schopná přečíst. Pak mě to dostalo. Skutečné příběhy dvou současných žen s různými problémy. Hodně mi přečtení knížky dalo. Hlavně zamyšlení nad sama sebou.

BUBINA1971
16.12.2014 5 z 5

Tak zase další přečtená kniha od Hany Marie Körnerové.Příjemné počteníčko,ač chvilkami smutné.Doporučuji.

Maya.K.
10.12.2014 4 z 5

Kniha se četla dobře a rychle. V podstatě příběhy ze života, které se bohužel odehrávají kolem nás a nemusejí dopadnout dobře, tak jako v knize.

hanča34
07.12.2014 5 z 5

Opět dvě kamarádky ze Stamic a jejich nelehké osudy. Uvěřitelné, čtivé.

nova8907
24.11.2014 4 z 5

Moc hezká kniha,pěkně se četla :-)

sabca
22.07.2014 5 z 5

Knížka se moc líbila i když nešlo o zábavné čtení. Ale takový je život. Vyhovovalo mi to proto, že mám ráda knížky ze současnosti a od českých autorů. Doporučuji.

Danafantom
05.07.2014

Knížku jsem začala číst, ale byla o problémech, a takových je v mém životě dost a dost, tak nemám důvod si o nich ještě číst.

orinka3
18.06.2014 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Je vidět, že autorka život dobře zná a nemusí si nic krkolomného vymýšlet. Ano, tohle se stává a při čtení si uvědomuju jak je mi vlastně dobře, když jsem relativně zdravá a nikdo mi polštář na obličeji nedrží:). Je to " literatura "pro ženy", ale spisovatelka dokazuje, že i ta může být kvalitní, když se jí chopí dobrý autor.

p.stranska
03.06.2014 4 z 5

Hodně nenáročná kniha, přitom silné téma. Stačí opravdu 2 dny na přečtení a nemusíte u toho vůbec přemýšlet, jen se zamyslet sám nad sebou a svým postojem k nepřízni osudu.

ZuzuK
26.05.2014 5 z 5

Perfektní knížka, obdivuji hlavní hrdinky jak se se svými problémy porvali a musím říct že je to konečně knížka ze života, žádný takový ty sladký románky, no prostě jaká je realita, že chlapi můžou být parchanti a že je potřeba bojovat za každých okolností a nevzdávat se.
Knížku bych všem doporučila :)

Moňule13
30.03.2014

Volné pokračování Stanice odložených lásek. První díl se mi hodně líbil, proto jsem se pustila i do druhého a určitě nelitovala. Vzpomínky dvou kamarádek na jejich uplynulý život, ani s jednou se život nemazlil a bylo obdivuhodné, jak se obě popraly s nepřízní osudu v podobě rakoviny, manžela tyrana a dcery na drogách. Hlavní poselství této knížky je: nevzdávat se a na všem hledat něco pozitivního.