Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2405 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

Jirinamac
16.10.2021 5 z 5

Podle hodnocení jsem si myslela, že to bude nějaká kravina, ale četlo se mi dobře a knížka se mi líbila. Realný život na malém městečku nebo vesnici, kde se všichni znají. Eliška mi přišla sympatická a milá holka do pohody i nepohody. Nechybí tady humorně popsané situace. Knížku nehodnotím jako světové umělecké dílo, jen mě postě bavila.

Damato
08.10.2021 4 z 5

Knihu jsem brala do ruky s pocity podobnými jako uživatel tess.de.veled. Věděla jsem, že mě autorka štve, nemám ji ráda a už jsem se viděla, jak píšu něco ne moc lichotivého. A ouha.... večer jsem knihu jen tak namátkově otevřela a v půl třetí ráno, kdy jsem nemohla spát pokračovala až do budíku.... a druhý den si tu knihu vzala do vlaku...Líbila se mi, smála jsem se , pravda OBČAS nudila- ale u které knihy čtete s napětím od začátku do konce....Neměním názor na autorku, jako člověk mi prostě něčím vadí i když neumím přesně definovat čím, ráda ji nemám, ale tahle kniha se ji povedla. Opravdu.

Fiddis
22.09.2021 5 z 5

Podle hodnocení jsem neměla velké očekávání, ale byla to zas jedna z těch knížek, u které mi bylo líto, že už jsem ji dočetla. Moc mě bavila.

nikola3989
19.09.2021 4 z 5

Na začátku vtipné, pak depresivní. Rozhodně je možné se s příběhem ztotožnit, od srdce se zasmát, pak posmutnit a najít si v tom poučení pro sebe samé. Doporučuji!

Ranuncul
12.09.2021 4 z 5

Příjemné překvapení. Občas jsem se i smála nahlas.

tess.de.veles
09.09.2021 1 z 5

Po 122 stranách jsem to vzdala... Vůbec mě ten příběh nezaujal.... Ale taky se musím přiznat k tomu, že jsem vůči paní Třeštíkové zaujatá...., protože je mi strašně moc nesympatická...ale tak moc, že si to nedokážete představit a já vysvětlit, proč tomu tak je....Četla jsem od ní Bábovky a Osm a přijde mi, že nepíše NIJAK světoborně...Mám pocit, že tím, že vyvdala slavné příjmení Třeštíková, si myslí, že je něco víc....a stejně tak i její psaní.....Konec zaujatosti, přeju JÍ a jejím knihám , ať se jim daří a čtou se...., dělají radost....ALE pro mě ani ONA ani její knihy nejsou a nebudou ...

Pavčule
02.09.2021 5 z 5

Taková fajn trhlá knížka. Výborně jsem se bavila. Odpočinková.Za mě plný počet hvězdiček.

nikola3989
15.08.2021 4 z 5

Jsem tak ve třetině a musím říct, že se opravdu dobře bavím. Ob několik stránek se ze srdce zasměju, ty situace jsou tak reálný, že to jinak nejde. Takže zatím rozhodně doporučuju! (Ještě jsem nikdy nepsala kladnou recenzi na nedočtenou knížku, takže další velký plus.)

EliBla
03.08.2021 3 z 5

Knihu jsem četla hlavně kvůli výzvě. Bonus byl, že se hlavní hrdinka jmenuje stejně jako já. Myslela jsem si, že mě kniha zaujme více. Neustále jsem čekala, jak to všechno dopadne, ale závěr mě nijak neohromil. Bylo to čtení, které neurazí, ale ani nenadchne.

Noisette73
03.08.2021 2 z 5

Ač Veselí nad moravou zbožňuji, knížka se nepovedla, úplně mě to fyzicky bolí, Eliška mi nebyla sympatická a obálka tedy mohla být lepší, toto je jako barevný mor.

Pavouček2
01.08.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, za mě lepší toto podání, vyzněla hezky moravčina, hezky načtený.. Samotný příběh se mi líbil i nelíbil, otcova nemoc citlivě poddaná, tu jsem prožívala nejvíc, jinak mi u hrdinky vadilo časté střídání partnerů bez důvodů, ani nevím, koho z nich měla vlastně nejvíc ráda...

EmillyT
28.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Kniha se dobře četla a místy byla i hodně vtipná díky použitému moravskému nářečí. Hlavní postava Elišky mi bohužel nebyla vůbec sympatická, se vším a se všemi byla nespokojená, nikdo jí nebyl dost dobrý, sama si vědomě šlapala po štěstí a pak byla naštvaná, že je pro všechny pouze druhou volbou. Nemám takové lidi v lásce. Zklamal mě otevřený konec příběhu. Hodnotím jako velmi průměrné čtení, ke kterému se už nebudu vracet.

Lucc93
16.07.2021 4 z 5

POZOR NA DROBNÝ SPOILER!! :-) Původně jsem měla v plánu si půjčit Bábovky, v knihovně jsem ji však nenašla a tak jsem sáhla po této. Líbil se mi obal, paradoxně i to, že je kniha obsáhlá, mám ráda knihy, které mají hodně stran. A teď už k tématu jako takovému - zezačátku to pro mě byl trošku boj, upřímně mi dost vadil moravský přízvuk a celkově mi to šlo trošku ztěžka. Po několika stranách jsem se ale do knihy pomalu začala začítat a hlavně jsem se i několikrát opravdu ze srdce zasmála, což se mi u knih moc nestává. Dost mě překvapila část knihy, kde hlavní hrdinka řeší u člena rodiny rakovinu a později i smrt. Vzhledem k celému humornému spádu to pro mě byl docela šok a upřímně mě to i dohnalo k slzám. Příběh jsem si nakonec moc užila i když to dle mého názoru skončilo tak trošku otevřeně... Autorku knihy sleduji i na sociálních sítích a lákalo mě vyzkoušet, jak vlastně píše, zklamaná jsem určitě nebyla a chystám se i na další díla.

Jurfinka
11.07.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, líbila se mi i čeština, přoložené vtipy... Na mě osobně zbytečně zdlouhavá... Jinak

Páájinka
08.07.2021 4 z 5

Audiokniha. Ze začátku jsem si říkala, že to bude pěkná slátanina. Eliška byla na tečku. Ale postupem poslechu jsem si ji oblíbila, dokonce i její mámu. Je to kniha ze života, o každém z nás. Vymanit se z pout rodiny nebo se k ní naopak připoutat. To je otázka.

hruskovalucie93
05.07.2021 5 z 5

(SPOILER) POZOR NA DROBNÝ SPOILER!! :-)

LenkaDv
02.07.2021 5 z 5

Pohodová kniha, která se dobře četla. Byla prnví od této autorky a ráda bych si přečetla nějaké její další díla. Pohodovka, když si chcete jen příjemně odpočinout s knihou.

dzeta
21.06.2021 3 z 5

ze začátku veselá i jsem se zasmála, spoustu různých zápletek a dějových linií, výborné nářečí. Četla se fajn. Líbilo se mi jak se hlavní hrdinka postupně utvářela.

EmokeII.
14.06.2021 2 z 5

Tato knížka mě přišla od Radky Třeštíkové asi nejnudnejsi. Moc se tam toho neděje, jen tak plyne a smutné okamžiky se mě ani nijak nedotykaly. Podle mě není moc zajímavý námět a proto mi četba utíkala pomalu.

Amanita
12.05.2021 3 z 5

Knížku jsem si v rychlosti vybrala v knihovně - docela se mi líbil obal, i když samozřejmě vím, že nemám soudit knihu podle obalu ;-). Vcelku mile mě překvapila... a občas jsem se i nahlas zasmála.