Zlaté časy

Zlaté časy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407053/bmid_zlate-casy-W5U-407053.jpg 4 394 124

Venkovské sídlo série

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit. Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk. Přitom se jí vynořují vzpomínky na bezstarostné dětství, na ztrátu rodičů a sourozenců, i na první velkou lásku, Waltra Iversena, kterého jí vzala válka. Když se náhle dozví, že je Walter naživu, začne rozplétat příběh, který by mnozí raději nechali spát…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Glanzvolle Zeiten , 2017

mariva
29.04.2019 5 z 5

Do knihy jsem se pouštěla trochu váhavě, téma 2. světové války mě odrazovalo, ale byla jsem nečekaně mile překvapená. Válka se dějem prolíná jen okrajově, většina děje je se odehrává v nedávné současnosti, kterou si moje generace ještě dobře pamatuje. Co ale považuji za velký klad knihy, že ukazuje válečné i poválečné události z pohledu obyvatel Německa a takových knih jsem zatím moc nečetla. Ukazuje nezkresleně chování nejen ruských "osvoboditelů", ale i rozdíly mezi západními a východními Němci, jak po válce, tak hlavně v období slučování obou částí Německa. Z tohoto období jsem ještě nic nečetla a netušila jsem, jak vše ve skutečnosti probíhalo. Pro mě to bylo hodně zajímavé čtení a už se těším na pokračování.

akrim13
28.04.2019 4 z 5

Hezký román který se dobře četl.

Ester59
27.04.2019 5 z 5

Historie, láska, napínavý příběh, za mne super čtení

Jana77
19.04.2019 5 z 5

Starý příběh lásky na pozadí druhé světové války, mylné domněnky, starý dům a tajemství. Vše, co jsem očekávala, jsem dostala. Moc hezky napsáno.