Zlaté časy

Zlaté časy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407053/bmid_zlate-casy-W5U-407053.jpg 4 394 124

Venkovské sídlo série

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit. Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk. Přitom se jí vynořují vzpomínky na bezstarostné dětství, na ztrátu rodičů a sourozenců, i na první velkou lásku, Waltra Iversena, kterého jí vzala válka. Když se náhle dozví, že je Walter naživu, začne rozplétat příběh, který by mnozí raději nechali spát…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Glanzvolle Zeiten , 2017

Toňula
24.02.2020 4 z 5

Již Panský dům se mi velmi líbil - sága sledující osudy na pozadí historických událostí. Venkovské sídlo je stejně rozmanité a čtivé, prolínají minulosti a současnosti, vyprávění několika pohledy..velká spokojenost a už se těším na pokračování.

kuky921
24.02.2020 4 z 5

Prima romantické čtení pro chvíle odpočinku. Cítím se trochu přeslazená, proto se do dalších dílů pouštět nebudu.

Gallaxy
16.02.2020 5 z 5

Jsem nadšená. Přehledné prolínání příběhů několika posta ve dvou různých časových dobách. Citlivé přiblížení válečné a poválečné doby. Kniha se četla skvěle a těším se na další díly.

klarka61
15.02.2020 5 z 5

Krásná kniha. Jen mi nejde do hlavy jisté události:Rusové osvobodili Německo, ale jsou tam uvádění jako okupanti. Vyháněly šlechtu a dělali hrozné věci. U nás přeci přišlo znárodňování až po převratu v 48. roce. Nebo to v Německu bylo jinak? Moji rodiče za žili v čase války a o tom znásilňování a jiných zvěrstev nevěděli noc. Ale hodně lidem brali, nejvíce hospodářům: zvířata i jídlo.

Anette99
29.01.2020 5 z 5

Oe autorky jsem četla už ságu Panský dům, která byla také skvělá, ale první díl Venkovského sídla se mi zdál ještě o chlup lepší. Hlavně se mi líbilo prolínání minulosti a současnosti a Frídin deník. Kniha plná životních zvratů a zajímavých osudů, které se odvíjely od politických změn a všech dějinných událostí.

kykyna42
09.12.2019 5 z 5

Kniha se mi víc líbila než Panský dům.Byla více uvěřitelná.

pip11
02.12.2019 4 z 5

Příjemný příběh, obě časové linky byly zajímavé, ale trochu se to vleklo. Možná si přečtu i pokračování.

putpuda
22.11.2019 5 z 5

Krásný, zajímavý a dojemný příběh, čtivě napsaný. Moje první kniha od této autorky a určitě né poslední. Co jsem tak koukala, tak mají všechny knihy autorky nádherné obálky :)

akšuram37
20.11.2019 5 z 5

Pro mě naprostá bomba! Člověk jen přemýšlí a uvažuje, jak to pro všechny muselo být strašně těžké. Německo rozdělené na západní a východní, spousta Němců vyhnána z východu na západ. 2.sv.válka,Rusové.... kniha,která stojí za přečtení. Četla se moc pěkně. Dokonce jsem si i hledala sídlo Dranitz,ale bohužel Dranitz je vymyšlený,ale všechna ostatní města existují. Bylo by pěkné,kdyby to bylo zfilmované. :-)

adelkas
17.11.2019 4 z 5

Krasně napsaná kniha, mnohem lepší než Panský dum. Silná laska přežije i roky. Mrazivá Druha Světova Valka a obdob po ní, jak se dařilo lidem se z toho dostat a kam se ztratily dětské nesplněné sny. Baronka ve svých 70 letech neváhala a chce si svoje sny splnit i když narazi na nepříjemnou minulost.

Renatecka
05.11.2019 3 z 5

Líbilo se, trošičku možná zdlouhavé, ale další díl si určitě přečtu s radostí. 3,5 hvězdičky.

skalek
28.10.2019 5 z 5

Byla jsem opět mile překvapena.
Hezký pohled na to jak žili Němci....Nikdy jsem moc nevnímala rozdíl mezi východem a západem....a jak tam lidé žili...Pro mě to byla trošku "sonda"do minulosti....protože jsem komunismus zažila jen krátkou chvíli...

Knihomolka97
23.10.2019 5 z 5

Příjemné překvapení! Četla jsem první díl Panský dům a ten mě bohužel moc nebavil. Ale tahle knížka je úplně jiné kafe.
Četlo se to moc dobře, jen tam bylo moc jmen a trochu jsem se ztrácela v tom, kdo jde kdo. Prolínání minulosti s přítomností, vyprávění z pohledu více postav. Super.
Příběh smutný, ale moc krásný. Všechny postavy sympatické, až na jednoho blbce. :D Do konce to bylo velmi zajímavé, záhadné a napínavé. Vážně mě zajímalo, jak to všechno bylo... z jednoho odhalení jsem byla dost opařená, i když jsem to tak trochu tušila...druhý díl si nejspíš také přečtu..:-) vážně moc doporučuju, nečekala jsem, že to bude tak dobré!

JessieEx
22.10.2019 4 z 5

Trochu masochisticky jsem se pustila do další knížky Anne Jacobsové, i když Panský dům mě nijak nezaujal. Nakonec jsem za to ale ráda, protože musím říct, že tohle bylo o dost lepší!
Na to, že nejsem velká fanynka prolínání různých dějových linií, časových úrovní a postav, se to nečetlo špatně. Příběh byl určitě poutavější a hlubší, než u Panského domu. Ke konci se autorce dokonce podařilo ze mě vymáčknout i slzy. Přece jen téma druhé světové války se chytí téměř vždycky a když je nabídnuto zase z úplně jiného pohledu, tak je to ještě lepší. A proto autorce děkuji za zajímavé historické informace a důvěřuji jí, že si to úplně nevycucala z prstu :)
Nakonec musím přiznat, že se nejspíš pustím i do druhého dílu, protože Jenny se tady svého "konce" nedočkala a tak nějak doufám, že její příběh bude pokračovat!

Jonna
21.10.2019 4 z 5

První kniha série se mi líbila dokonce víc než Panský dům, i když mi na začátku dělalo problém se začíst. Také jsem konečně pochopila, jak to po 89 roce probíhalo v Německu, a proč ještě občas koukají "Zápaďáci" na "Východňáky" skrz prsty. Vzhledem k tomu, že jsem vyrůstala blízko hranic s Německem, byla pro mě i tato linie příběhu zajímavá. Těším se na další díl.

Ladiva
20.10.2019 3 z 5

Príjemná kniha, ktorá sa dobre čítala. Autorka strieda rozprávačov aj časové línie, trochu mi to pripomínalo strih vo filme. Predvojnové roky rodiny na vidieku boli vykreslené až veľmi idylicky. Viac ma zaujala atmosféra Nemecka v 90.rokoch po páde Berlínskeho múru a dopad týchto udalostí na každodenný život ľudí z bývalej NDR.

cérka
16.10.2019 4 z 5

Z kraje knihy jsem se nemohla vůbec začíst. Nemám moc ráda časté střídání časových linek a vypravěčů. Navíc jsem po celou knihu přemýšlela zda autorka pochází ze západního či východního bloku. Přeci jenom u nás probíhaly restituce trochu jinak a řešení majetkového vyrovnání a nálad ve vesnici mě trochu mátlo.
Nakonec si mě děj a hrdinové knihy naprosto podmanili a i i já se už moc těším na další díl. Taková příjemná oddechovka, která má své kladné a záporné hrdiny, kde láska, čest a smysl pro povinnost stojí vždy na prvním místě (trochu mi to připomíná romance Rosamundy Pilcher).
Překlad mnohem lepší než u Panského domu až na ty slipy versus dámské kalhotky :).

Vlcice72
12.10.2019 5 z 5

1.díl nové série se autorce opravdu vydařil. Líbil se mi více než Panský dům. Těším se na pokračování...

klaudia2722
01.10.2019 5 z 5

Zatiaľ najvydarenejšia kniha od Jacobsovej, chytilo ma to viac ako Panské sídlo. Už sa teším na pokračovanie.

ANDY28
26.09.2019 5 z 5

líbilo se mi to moc, hlavně ve věcech lásky to někdy dopadne úplně jinak a přesto dobře