Zlaté časy

Zlaté časy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407053/bmid_zlate-casy-W5U-407053.jpg 4 394 124

Venkovské sídlo série

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit. Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk. Přitom se jí vynořují vzpomínky na bezstarostné dětství, na ztrátu rodičů a sourozenců, i na první velkou lásku, Waltra Iversena, kterého jí vzala válka. Když se náhle dozví, že je Walter naživu, začne rozplétat příběh, který by mnozí raději nechali spát…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Glanzvolle Zeiten , 2017

ritz
12.09.2019 5 z 5

Příjemně a čtivě napsaná knížka, zajímavý příběh, super rozuzlení.

Katana83
11.09.2019 5 z 5

Byla jsem k teto knize trochu skepticka, ale nepravem. Zhltla jsem ji za dva dny a odkladala s velkou nevuli. Nenasla jsem snad jedine hluche misto. Skvela. Uz se tesim na dalsi pokracovani...

hzd
02.09.2019 5 z 5

Krásně napsaná knížka. Víc není třeba dodávat, přečtete si jí a uvidíte sami. Už se moc těším na další díl.

Adush
24.08.2019 5 z 5

Bomba, velice krásné a jemné čtení. Moc se mi líbilo, jak je kniha napsaná, retrospektivně, v přítomnosti, z pohledu různých osob a také z deníku. Zážitky z války nejsou nijak drasticky popisovány a spíše se vše točí kolem opravy sídla a venkovských vztahů. Pěkný pohled do tradičního života na vesnici té doby - sousedské roztržky, tradice, atd. Rozhodně se těším na další díl.

tami1
07.08.2019 5 z 5

Skvělá oddechovka. Romantika, historie i současnost se prolínají v kulisách 2. světové války, normalizace a pak i pádu komunismu v NDR. Bavilo mě střídání časových pásem a hlavně pro mě dost zajímavé historické události. Lepší než Panský dům.

4xbabča
06.08.2019 5 z 5

Od autorky Anne Jacobs jsem četla trilogii Panský dům a docela se mi líbila. Ale Zlaté časy je úžasný a krásný příběh procházející minulostí i současností hlavní hrdinky Franzisky, která usiluje o navrácení rodinného panství, kde prožila své dětství a mládí.

Šárinka102
25.07.2019

Opět strhující příběh plný očekávání, zvratu a naděje co bude dále :) těším se na pokračování

Ajina76
21.07.2019 5 z 5

Po několika thrillerech jsem s nadšením sáhla po této knize a nezklamala. Propojení přítomnosti s minulostí nenásilně vtáhne do děje. Už se nemohu dočkat na další díl. Snad nebude trvat vydání v češtině tak dlouho, jako u Panského domu. Doporučuji jako skvělý relax. A teď už zase hurá na detektivku.

blanka5960
20.07.2019 5 z 5

Po přečtení ságy Panský dům jsem samozřejmě nemohla vynechat ani prvotinu ságy Venkovské sídlo. Příběh nás zavede střídavě do dvou časových linií a to sice období druhé světové války a cca rok 1990. Z počátu knihy jsem se ztrácela ve jménech, ale po chvíli jsem všechny postavy zařadila a věděla jsem kdo je kdo. Příběh nám vykresluje osud baronky Francizky von Dranitz a její rodiny, odehrávájící se na území východního Německa. Příběh je čtivý, hezky popsáno prostředí i okolí panského sídla, velmi se mně líbily pasáže z deníku. Za mne lepší než Panský dům.

Adris
23.06.2019 5 z 5

Velice čtivé, nejlepší od Jacobs.

petaSk
16.06.2019 3 z 5

Od autorky jsem nic nečetla, ale na její Panský dům jsem narážela na každém rohu, tak jsem se rozhodla pustit do nové trilogie Venkovské sídlo. A čekala jsem víc. Víc historie, víc psychologie, propracovanější psaní. Asi dvě třetiny děje se odehrává těsně po revoluci a nebavilo mě sledovat handrkování mezi "rozmazlenými zápaďáky" a " zaostalými enderáky" a nebavila mě ani Jenny, Fanziska a vesničané se svým dohazovačstvím. Válečné období bylo zajímavé a mělo velký potenciál, ale autorka ho shrnula do asi 1/3 tak rychle, že jsem neměla ani možnost si tehdejší lásku a poměry vychutnat.

Martina023
11.06.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.Mam ráda tento typ knih.Jen škoda, že nemůžu číst tak často jak bych chtěla...????

Luciska13
08.06.2019 4 z 5

Krásný příběh odehrávající se ve dvou důležitých obdobích moderních evropských dějin. Řekla bych ale, že autorka skombinovala až moc různých pohledů. Přítomnost, minulost, deník a to vše ještě z pohledu různých lidí, takže se ani jedné části nevěnuje pořádně. Panským domem autorka nasadila laťku opravdu vysoko a já jsem zvědavá, jakým směrem se bude vyvíjet tato série. Rozhodně si přečtu další díly.

zuzana2599
29.05.2019 5 z 5

Mám moc ráda tento styl vyprávění, okouzlila mě krásná obálka a také celý příběh. Celá knížka je moc vkusně zpracovaná, líbilo se mi odlišení přítomnosti a minulosti typem písma a jiným zbarvením papíru. Líbí se mi knihy této německé autorky, ráda pluji časem a oddávám se snění. Být tak odvážnou Franziskou von Dranitz a opravovat venkovské sídlo !

martinaandulka
27.05.2019 5 z 5

Wau to je styl knížky,kterou miluji kdo četl Pánský dům a líbil se tak tady opět přijde na své.Děj se odehrává po roce 1990 a za 2 světové války ve východním Německu,je to z pohledu pánské rodiny a je to smutné jak se po válce zacházelo s Němci, kteří se snažili žít svůj obyčejný život... .Jinak je láska,dobro a zlo, nevzdat se a jít dál.Už teď se těším na 2 díl.

JajinkaBeck
19.05.2019 4 z 5

Zbožňuji tenhle styl vyprávění. Když se minulost prolíná s přítomností, když vyplouvají na povrch staré křivdy a smutná tajemství. Teď je tenhle styl vyprávění navíc moderní, takže mám štěstí a rozhodně je z čeho na knižním trhu vybírat. Venkovské sídlo je... Trochu jiné. Přiznávám, že jsem ještě nečetla knihu tohoto typu a z tohoto historického období z pohledu Němců. Předpokládám, že pro autorku není úplně snadné se tímto tématem proplétat, protože co si budeme povídat - historicky vzato byli Němci vnímáni jako ti špatní a prostě... Prostě tečka. Anne Jacobsová to nicméně dle mého názoru z tohoto úhlu pohledu udělala skvěle. Hvězdičku srážím spíš z osobních důvodů. Nesedla mi postava vnučky Jenny, která mi obecně vzato přišla strašně necitlivá. Byla jako slon v porcelánu ať už ve vztahu ke své matce, svému dítěti, Ullimu nebo v neposlední řadě své babičce. To, jak doslova "vydupala Waltera ze země", ačkoliv si to její babička nepřála... A pak takový osobní detail: Nejsem si jistá, jestli bych dokázala tak rychle Walterovi odpustit. Na druhou stranu uznávám, že mi není přes sedmdesát a nezažila jsem ty příšerné časy druhé světové války.

lenka7848
07.05.2019 4 z 5

Na začátku četby mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v tom množství postav, ale posléze jsem se začetla a knížku jsem četla jedním dechem.

veronika0382
05.05.2019 2 z 5

Možná půjdu proti proudu, ale tohle bylo taaaaaak strašně nudné a zdlouhavé. Dlouhé popisky o ničem, předvídatelný děj, už od cca poloviny jsem tušila jak to dopadne. Kdyby měla kniha o polovinu méně stran, byla by lepší. Ani ten hezky popsaný konec můj dojem bohužel nezachránil. Četla jsem hodně knih na toto téma, ale všechny byly mnohem lepší. Třeba taková Krása a jed oleandru. :) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

nada3314
04.05.2019 5 z 5

Moc se mi líbí knihy od Anne Jacobs. I tento příběh si mě získal, skvěle čtivě napsáno. Pro mě je tento žánr relax a těším se až si zase někdy přečtu pokračování.

maryzka
02.05.2019 3 z 5

Nevím jak budu spravedlivá, ale děj trochu připomínal knihu ,, Hortenziová zahrada, prolínal se tam děj v období 2. světové války a skoro 70. let po válce. I když pro mě téma restituce je - neví člověk co si má o tom myslet. Takže řeknu to co jsem říkala jedné paní: Je to stejný jako Pánský dům, ovšem se děj odehrává někde jinde(2.světová válka , poté 70.let poválce. restituce i setkání s 1. láskou . I když to je taková červená knihovna, tak jsem zvědavá, zda je taková skutečnost po sjednocení Německa(restituce apod.)