Šachovnice bohů

Šachovnice bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/188444/bmid_sachovnice-bohu-188444.jpg 4 367 77

Věk X série

Když vyženeme bohy z našeho světa, jednou se stejně vrátí. A pomsta bude krutá. V blíže neurčené budoucnosti se vinou náboženských extrémistů svět dostal nebezpečně blízko k samotné hranici zkázy. Následný vývoj událostí připravil velkou chvíli pro Justina Marche, detektiva se specializací na náboženské skupiny, který byl ovšem po zásadním profesním selhání poslán do exilu. Sám je překvapen, že dostává druhou šanci, a v doprovodu Mae Koskinenové se vrací do Republiky spojené severní Ameriky, aby tam splnil nejvýznamnější misi svého života. Mae byla vychována jako příslušnice aristokratické kasty, ovšem nyní je členkou nejelitnější a nejděsivější jednotky v armádě. Vyniká nejen uměle vylepšenými schopnostmi a reflexy, ale také mrazivě dokonalou krásou, což je paralyzující kombinace – zejména pro samotného Justina. Společně jsou nasazeni k případu série rituálních vražd a oba si brzy uvědomí, že je pátrání vystavilo strašlivému nebezpečí. Jak totiž jejich vyšetřování pokračuje, shlukují se kolem nich neznámí nepřátelé. Justinovi a Mae se brzy potvrdí neblahé tušení, že kdesi v neznámu se chystají k úderu tajemné mocné síly: vyčkávají na svou šanci zmocnit se vlády nad světem. A pokud se jim to podaří, lidé se stanou pouhými figurkami na šachovnici samozvaných bohů.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Domino

Gameboard of Gods , 2012

Stolid
11.10.2017

Ha! Nový a originální námět? Nicki, kde to žiješ? Takový námět vidím snad po třetí nebo po čtvrté. I když všechny knížky od R. Mead jsou napsané velmi čtivě a doporučuji dalším čtenářům.

Nicki
29.09.2017 5 z 5

Tato série mě nadchla. Nový a originální příběh, zajímavé postavy, mytologie a propracovaný svět. Pro mě se v této knize posunula autorka zase o kus dál.

LMFantasy
28.09.2017 4 z 5

Hm, séria bola vo veľkej zľave, tak som ju kúpila a nebola som za tú cenu sklamaná. Vidno, že autorka si s vymýšľaním tohto sveta dala fakt prácu a to viem oceniť. :)

BarkaS
21.09.2017 3 z 5

:Ydnac: Dávala jsem do diskuze u dvojky odkaz na článek na toto téma. RM si v něm stěžuje, že série není příliš výdělečná, ale slibuje, že tu trojku nakonec snad vydá.

ydnac
21.09.2017 5 z 5

Nevite někdo jesli bude věk x3?děkuji

BarkaS
15.09.2017 3 z 5

Konečně něco nového neotřelého. Škoda jen, že je to navzdory veškeré akci tak utahané. Mae je navíc dost zvláštní, vlastně mě začala bavit až ve chvíli, kdy jsem se seznámila s její rodinou. Justin ok a nejlepšími postavami jsou nakonec havrani :))).

Dobré to ale bylo i tak, takže za tři.

Kuki007
26.08.2017 4 z 5

Tak tohle bylo hodně povedené. Autorčinu nejznámější sérii - Vampýrská akademie - jsem nikdy nedočetla, (tak nějak jsem přečetla první díl a pokračovat se mi nechtělo), ale po přečtení Věku X na který jsem se tak dlouho těšila, VA asi přehodnotím.
Dost ale o tom, jdeme k samotné knize. Bylo to skutečně čtivé a zajímavé. Svět, který autorka vymyslela je do detailů propracovaný a postupně vysvětlený, což jsem ocenila, i když se to samozřejmě podepsalo na délce knihy.
Co se mi hodně líbí je, že i když by se to snad dalo řadit k dystopiím (a opravte mě, pokud ne, nejsem expert), není námět takový "typický" ve stylu "zjistila jsem, že je celý systém špatně, půjdu proti němu a zamiluju se do úhlavního nepřítele, i když mám kluka". Tady to vypadá, že systém v celku stojí a hlavní hrdinka nevypadá jako někdo, kdo by ho chtěl bořit. :)
Jsem opravdu hodně zvědavá, jak to bude celé pokračovat ve druhém díle.

Veve721
31.07.2017 4 z 5

Tohle je svět, se kterým si Richelle Mead dala opravdu práci, aby ho promyslela do těch nejmenších detailů. Musím říct, že dokonalost propracování má své kouzlo, které já dokážu ocenit. Problémem je, že autorka svého čtenáře uvádí do nového světa pomalu - dle mě až příliš natahuje a vysvětluje. Z jiných Meadiných dílek jsem zvyklá dostávat se do obrazu za pochodu, jenže ve Věku X je čtenář nucen stát na místě a poslouchat vysvětlivky o Runě. Když už se pak konečně dostaneme k samotnému vyšetřování vražd, místo napínavého odhalování vraha posloucháme kňourání obou hlavních hrdinů, jak je ten druhý nechce... Naštěstí konec celou knížku zachraňuje a je dobrodružný a čtivý jak jsem od autorky čekala. Jen škoda, že jsem si musela tolik stovek stran počkat, než jsem se konečně dostala k tomu pravému ořechovému.

Guepp
01.06.2017 4 z 5

Líbí se mi, jakým stylem přistupuje k náboženství/nadpřirozenu a vlastně i jakým stylem ho vysvětluje. Zajímavá kniha, těším se na druhý díl. :)
Jen škoda toho designu obálky, knihu dost shazuje.

LittleNightOwl
01.06.2017 odpad!

Naprosto nezaujalo. Spousta otřepaných trop a figur na prvních 54 stranách. Mnoho termínů, nových názvů a nic nevysvětleno, což mě odradilo o to více.

Aurorita
30.03.2017 5 z 5

Tak tato kniha byla naprosto senzační. Na začátku jsem se v ní sice trochu ztrácela, ale v průběhu knihy bylo vše postupně vysvětlováno a já se nestačila divit. Děj je velmi svižný, nestíhala jsem se vůbec nudit, příběh je velmi čtivě a poutavě napsaný. Jen doufám, že u nás vyjde celá série.

katka134
12.03.2017 1 z 5

Knížku jsem četla jen v rámci čtenářské výzvy, ale toto téma mě nijak neoslovilo. Hvězdička patří autorce za obdiv

Richelle
06.03.2017 5 z 5

Prvních (asi) 5 kapitol mě nijak moc nebavilo, ovšem potom jsem se začetla a nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Neobvyklý děj mě zaujal. Absolutní paráda.

kjama
24.11.2016 2 z 5

Po upírech velké zklamání... Svět byl vymyšlen vcelku dobře, Mae byla sympatická, svázaná pravidly RUNY a přesto se pravidlům vymanila. Ale Justin? Jak může být hrdinou feťák a obšourník, který je tak slizký, že se mi chce zvracet jen otevře pusu? A k tomu ještě ti havrřani, takže nejen na drogách, ale ještě i mentálně nedostačující. Dobrá, jsem na 380 stránce a vážně zvažuju, jestli pokračovat. To se mi u knihy už dlouo nestalo...

Arocrynn
17.11.2016 4 z 5

Pěkný rozjezd nové série. Jedná se o první dílko od Richelle Mead, které jsem četla. Velmi čtivé, ale nemohu se zbavit dojmu, že jsou v knize "hluchá" místa - taková ta omáčka v podobě "musíme si vysvětlit", která má knize dodat požadovaný počet stránek. Z uvedeného důvodu nemohu dát plný počet hvězd. Jinak dobré a originální.

Careza
10.09.2016 5 z 5

Nádhera od začátku do konce už se těším na další díl. Výborné pošušňáníčko.

Kamcous
06.09.2016 5 z 5

Po dočtení lze říct jen jedno.. Naprostá paráda, lepší serie než Sukuba! Věk X mě pohltila od první stránky a hned se vrhnu na druhý díl... Opravdu zajímavá zápletka, a napsáno stylem, že se to čte samo, ani nemrknete a máte přečteno 50 stránek :)) Richelle je opravdu skvělá spisovatelka, klobouk dolů :)

deedulka
30.08.2016 4 z 5

Celkem originální téma a zápletka mne v knize zaujala. Vojanda Mae i Služebník Justin jsou sympatické postavy, které se společně snaží přijít na kloub vraždám. Během vyšetřování odhalují nejen detaily o případu, ale i o své minulosti a vše do sebe krásně zapadne. Do dalšího dílu se určitě pustím. Vypadá to totiž opět na povedenou sérii.

orangerose
18.08.2016 5 z 5

Je to něco jiného než vampíří akademie a pokrevní pouta, knížka má krásnou obálku, plná akce , dokonalost sama, na rozdíl od neslyšna - které sice je zajímavé ale ne tolik jako věk x - je lepší než neslyšno od ní . :-)

IvankaM
08.08.2016 5 z 5

Další dokonalost od Richelle. Knihu jsem neodložila dokavaď jsem ji nedočetla a okamžitě jsem se vrhla na další. Není co vytknout.

bohové

Richelle Mead