Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2698 527

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

Didi15
17.12.2019 5 z 5

Já prostě tuhle sérii miluju , nemám tomu nic vytknout, jen snad, že bych potřebovala více takovýchto knih . Tady snesla i x tisíc stránek :D Rowlingová je fakt Paní spisovatelka . Panebože, ten sloh...ten je úžasný .

Ajaiwik
09.12.2019 5 z 5

Myslela jsem, že Bombyx Mori byl nechutný... no, tady to Rowlingová dotáhla ještě dále. Byla jsem napjatá celou dobu, knihu jsem přečetla jedním dechem. Vše co od detektivky očekávám splněno, a moje bláznivě romantická část osobnosti se nemůže dočkat, jak to bude mezi Strikem a Robin dále...

Tracyenka
28.11.2019 4 z 5

Série s Cormoranem a Robin se mi zalíbila, tento díl mě bavil o trochu víc než dvojka. Maličko mi začíná lézt na nervy Robin, svůj vztah s Matthewem hrozně prožívá, potom je najednou jako psí čumák a ještě si myslí, jak je nedotknutelná a nic se jí nemůže stát - jaké překvapení, že to tak ve skutečnosti není. Celkově mě příběh pohltil tak, že se mi jednou zdál zlý sen o zápletce.:) Trochu matoucí popis knihy slibuje mimo jiné "poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů" - toho se dočkáme až na posledních pár stranách, jinak oba jen vzdychají o tom druhém a nic z toho, ale vlastně mi to nevadí, přece jenom je to detektivka.

Agnesita
22.11.2019 4 z 5

Proč jen to muselo být tak květnaté a dlouhé?!

cadic
29.10.2019 4 z 5

Tento díl mě bavil asi nejméně. Začala mi vadit neustále ukňouraná Robin, která zároveň brečí a zároveň chce být velká detektivka. Příběh mi taky přišel tak nějak překombinovaný, jestli chtěla autorka vytáhnout něco ze Strikovy minulosti, fakt nevim. Předchozí díly prostě za mě mnohem lepší

JanaBalunova
15.10.2019 5 z 5

Ten příběh mě tak chytnul, že jsem i v práci přemýšlela nad tím, kdo je vrah... Je to normální??? :-D A zase zásek, který jsem nečekala. Vztah Robin a Strika se pořád mění a s Mattem i vyostřuje až se nakonec dají znovu dohromady. Což mi drásá nervy :-D Ale už pokračuji v dalším díle, abych se zase něco dozvěděla.

RHorse
09.10.2019 4 z 5

Knížka je pořád super, skvělý sloh (to už se opakuji), ale jelikož čtu všechny díly poměrně krátce po sobě, tak se mi už trochu zajídá, jak se v knížce stále dokola omílá, že Strika bolí noha, že jsou na mizině a že Robin nemá smlouvu a neví, jak si jí jako pracovnice Strike váží. Taky to neustálé vysvětlování Strikovi minulosti, už by si autorka mohla odpustit, přeci jen se jedná už o třetí díl. Vraha jsem odhadla hned po prvním seznámení se s možnými pachatali, ale to nemění nic na tom, že knížka byla po celou dobu velmi napínavá a že to do poslední chvíle mohl být jakýkoliv z nich. Každopádně už mám rozečtený další díl, který vypadá zatím dobře :-).

Awča
05.10.2019 5 z 5

Pěkně čtivá kniha. Místy trochu víc popisu prostředí, postav a vedlejších linek, ale to k autorce patří. Moc mě to bavilo, i soukromí hlavních postav, nemohu jinak než dát plný počet hvězdiček.

mynonka
29.08.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha o Cormoranovi. Nevyškrtala bych ani stránku. Rowlingová má dar vyprávět i nepodstatné věci svým vypravěčským talentem, že mě absolutně nezdržovaly a nerušily. Občasné kňourání Robin mi sice lezlo na nervy, ale patří to k charakteru postavy. Za mě podařené a těším se na další díl.

david5746
29.08.2019 3 z 5

Pro třetí díl série platí prakticky to samé, co pro díl předchozí. Není to špatné, nečte se to vyloženě zle, ale po dočtení se člověk zamyslí, kolik se toho na těch pěti stech stranách vlastně stalo a zjišťuje, že to vlastně nebylo až tak slavné. Autorka má "dar" do děje vkládat hodně často nepodstatných flashbacků a dalších dějových linek a semtam jsem se pak ztrácel ve jménech a postavách, kdo s kým jak souvisí.
Za mě solidní nadprůměr, ale žádná pecka.

Nikčos
13.08.2019 5 z 5

Opět skvělé, tyto detektivky mě prostě baví a čtu na jeden zátah.

jjitka
28.07.2019 5 z 5

Super díl :-)

sarka9190
19.07.2019 3 z 5

Solidní průměr, ze série u mne vede Kukačka, kde bylo vše více niternejsi a temnější. Více se mi dostala pod kůži. Přesto slušně napsané a přečtu si někdy znova. SPOILER :když mi na začátku knihy oznámí info ve stylu,, bude to jeden z těchto ničemu,, tak už za A, z části tušíte a za B, už máte uvedeno, že jsou zlí a pak už se nudíte a doufate, že to bude přeci jen někdo jiný. Já už v knížkách oceňuji hlavně to, že dokáží překvapit.

tereza1198
13.07.2019 3 z 5

Třetí díl série se mi líbil nejméně. Příliš dlouhé a roztahané. Podezřelí jsou si fyzicky podobní, všichni perverzáci a já v nich měla bordel. Robin polovinu knihy běduje, že ji Strike nebere dost vážně nebo řeší rodinné vztahy. Některé situace do kterých se hrdinové dostali působí dost vynuceně. A ten konec to rozsekal. To mělo být co? Tam jsem si poprvé řekla, že Matthew je chudák. Většinou hraje roli prudiče a kňourala.

adelinka
18.06.2019 4 z 5

Tak konečne som sa dala aj do tretej časti. Cormorana som si veľmi obľúbila, čítanie super, nesklamalo, len som koniec čakala trochu inak......Tým myslím vzťah Cormorana a Robin....

marhasx
15.06.2019 3 z 5

Zbytečně roztahaný příběh, zkrátil bych to na polovinu.

marcel9134
10.06.2019 5 z 5

Z počátku se příběh rozvíjí velmi pomalu a velmi se vleče, což vám ale vynahradí druhá půlka knihy, která je o poznání svižnější. Závěr dává tušit přípravě dalšího dílu :-) Dobře zpracovaný je vývoj postav a jejich vztahů, někdy až na úkor samotného detektivního příběhu. Za mě ale nejlepší zatím z celé serie

PetiJelinkova
28.05.2019 4 z 5

Za mě nejlepší ze všech tří knih.

jaja1989
18.05.2019 5 z 5

Super kniha
Ikdyz jsem tušila ,kdo je pachatel konec mě fakt překvapil!!!!
Taky mě moc bavilo číst o vztahu Robin a Strika, škoda že nebudou spolu

kercah
07.05.2019 5 z 5

Jako všechny Cormoranovi příběhy i tento se četl sám. V knize je vše detailně popsáno a čtenář je tak s lehkostí vztažen do děje.