Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2692 525

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

ashburton
03.05.2020 4 z 5

První půlka knihy zadělala na maximální hodnocení, pak už to šlo dolů, obrovská škoda...

Pavcitko
11.04.2020 3 z 5

Skvěle rozjetý začátek, zápletka vás nadchne, ale jak kniha plynula, čím dál více mě to nebavilo. Sledování tří možných pozdezřelých, kteří jsou od sebe téměř k nerozeznání, dlouhé kapitoly o ničem, bez kapky napětí. Konec mě už nijak nevyburcoval ikdyž se to malinko rozjelo.

LahoferRose
10.04.2020 5 z 5

Třetí kniha a opět jsem neuhodla vraha. A to jsem si už byla jistá. No jo, ale o tom to je. Tento díl mne bavil zatím nejvíc. Jak ze strany vyšetřování, tak ze strany soukromí obou. Robin mi sice často přišla iracionálně naštvaná, tvrdohlavá, zbytečně ublížená a v něčem až zvláštně netečná. No, je to ženská, takže se není čemu divit. Užívala jsem si vícero podezřelých a jejich sledování. JKR má mé uznání, že stvořila 3 uvěřitelné podezřelé s veškerou minulostí. Značí to o preciznosti. Co mne trochu mrzí je, že v první knize vlastně nedochází k žádnému násilí. V druhé už ale dojde k dosti brutální vraždě a třetí kniha začíná rovnou doručenou useknutou nohou. Právě po první knize se mi líbilo, že detektivní práce hledání vraha nemusí být vždy prosycené krví a brutalitou jako je nyní v módě. Škoda. Nic to však neubírá na tom, že byl tento díl velice napínavý. Bravo!

andy_nejedla
15.03.2020 4 z 5

Kniha super, ale ten konec? Posledních 100 stránek jsem se nestačila divit.

marcha
09.03.2020 4 z 5

Sérii čtu popořadě a tohle byl pro mne zatím nejpodařenější díl. Přehledná zápletka, uměřený počet postav, vyvážená osobní a vyšetřovací linie... Vzhledem k počtu stran jsem měla obavu z rozvleklosti, ale odsejpalo to ani nevím jak. Jsem zvědavá na další případ...

Janniska
06.03.2020 5 z 5

Sakra,takhle to ukončit?okamžitě jsem otevřela Smrtící bílou a lituju každého kdo tuto knihu četl z čerstva a musel čekat na další nějakou dobu...Skvělé vyprávění , napsáno tak jak umí jen JKR.

Grety
01.03.2020 4 z 5

Napínavé až do posledních stran. Robin mě občas rozčilovala litovanim se, ale i tak ji mám ráda ☺.

jana277
01.03.2020 5 z 5

Začala som trochu od konca - touto treťou knihou autorky a veľmi ma oslovila. Štýl písania mi vyhovuje, sympatickí hlavní hrdinovia, dobrý námet. Jednotka nie je po ruke, takže som sa pustila do dvojky.

Nočnípták
06.02.2020 5 z 5

Tak zase za 5*. Cormoran a Robin opět excelují. Líbila se mě nejen kriminální zápletka, ale i osobní životy hlavních postav. Čekám na Smrtící bílou a pořád nejsem v knihovně na řadě.

Sabina335
03.02.2020 5 z 5

Třetí díl této skvělé série mne opět uchvátil a to po přečtení pouhých pár stránek. Hned na začátku knihy se rozjede úžasné pátrání. Čtenáři je odhaleno Robinino temné tajemství, díky čemuž dochází k upevnění vztahu Robin a Strika. Myslím, že nejsem jediná, kdo by si přál, aby ti dva byli spolu, ale souhlasím i s tím, že by kniha ztratila docela dost napětí, které v jejich vztahu panuje. V mnoha komentářích lidé vytýkají, že je zde mnoho zbytečných popisů, které odvádějí pozornost a zbytečně natahují knihu na obrovské množství stránek a že se po přečtení knihy v podstatě nic moc v příběhu neděje. Tento názor nikomu nezazlívám. Je potřeba to brát tak, že tento styl psaní je pro autorku typický a tyto knihy prostě nesednou každému (tak jako u spousty jiných knih). Mně osobně tento styl psaní vyhovuje, líbí se mi občasné detailní popisy, i Strikovo neustálé stěžování na bolavé koleno a Robinino fňukání ohledně práce (upřímně, kdo z nás by na jejich místě nefňukal také???)
Příběh mě znovu vtáhl a jen stěží jsem se od něj odpoutávala. Odhalení, tentokrát masového vraha, mi opět vyrazilo dech. Obdivuji ten nápad autorky, že pokaždé vymyslí tak dokonalou zápletku. Kniha se mi opravdu moc líbí a s velkou chutí otevírám čtvrtý díl. Mohu říct, že s velkým napětím přemýšlím, co se bude dál vyšetřovat? Co Robin? Co Strike? Co Matthew? Odpověď na poslední otázku: za mě je to pěkný mizera, ale to ať si posoudí každý z vás.

kure91
27.01.2020 3 z 5

První kniha od JKR, jelikož mě minula mánie okolo knih z Bradavic, takže jsem si dal až detektivku a rovnou třetí díl série. To si myslím, že nebylo na závadu, neměl jsem pocit, že bych se nějak těžce dostával do děje nebo tak. Příběh byl zajímavý, byť jsem měl problém se dvěma věcma, které se promítly do hodnocení. Jednak mi přišla knížka hodně rozvláčná, pořád nějaké popisy na půl stránky, flashbacky a podobně (až se mi vybavila Babička od Němcové, která je pro mě etalonem popisnosti a neposouvání děje...) a druhou hvězdičku v hodnocení musím sundat za postavu Robin. Ta postava mi absolutně nesedla, měl jsem pocit, že si na něco pořád stěžuje, že ona je nejlepší a nikdo to nedocení, no, prostě ne. Přemýšlím, zda mám motivaci číst v sérii něco další. Ale to si asi raděj dám něco ze severu, kde to odsýpá jiným tempem.

Lumír23
19.01.2020 5 z 5

A zase to dokázala. Je mi záhadou, jak to dělá, ale je to výborné, nápadité, čtení.

Mike99
17.01.2020 5 z 5

Jsem veliký fanda této série. Opět skvěle napsáno. Od začátku tři podezřelí, všichni neskuteční záporáci. Nová postava na scéně - Kudla a sehraje důležitou roli. Vyřešení je logické a zároveň zase překvapivé. Mezi Robin a Matthewem to skřípe, ale vypadá to, že to šťastně končí ... Nebo ne? Co přinese Smrtící bílá?
Joan R. je prostě mistr slova, vše je propracované, pečlivě zasazeno do britských reálií, kniha nenudí i přes to velké množství stránek.

Veruci
14.01.2020 4 z 5

Tahle série má vzestupnou tendenci. Po přečtení Volání kukačky jsem si říkala, že měla Rowlingová raději zůstat u fantasy pro děti. Díky zdejšímu hodnocení jsem dala šanci dalším dílům, které se mi už líbily o poznání více. Jen mi přijde, že Rowlingová trochu moc tlačí na pilu, aby čtenáře odvedla od správné stopy.

pavels36
10.01.2020 5 z 5

Třetí případ i příběh je opravdu hodně moc dobrý. Prostě Cormoran a jeho Robin rozplétají zapeklitý případ psychopata co nesnáší Strika. Tohle s prominutím mělo fakt koule se vším všudy" Doporučuji celou sérii

Ajrad1981
30.12.2019 5 z 5

Začátek super. Pak to na dalších cca 100 stranách nebylo tak zajímavé a napínavé, ale neřekla bych, že by tam bylo něco zbytečného. A dál už to jelo jako po másle.
Jo, a zmínka o kytkách mně osobně k odhalení pachatele opravdu nepomohla. :-)

Petruska95
27.12.2019 5 z 5

Další skvělá kniha.

kachnat
21.12.2019 4 z 5

Lepší než předchozí díly, dobře se četla. Podle mě končí opět náznakem pokračování. Příběh byl zajímavý, místy ž překombinovaný, ale i tak se mi líbil.

Didi15
17.12.2019 5 z 5

Já prostě tuhle sérii miluju , nemám tomu nic vytknout, jen snad, že bych potřebovala více takovýchto knih . Tady snesla i x tisíc stránek :D Rowlingová je fakt Paní spisovatelka . Panebože, ten sloh...ten je úžasný .

Ajaiwik
09.12.2019 5 z 5

Myslela jsem, že Bombyx Mori byl nechutný... no, tady to Rowlingová dotáhla ještě dále. Byla jsem napjatá celou dobu, knihu jsem přečetla jedním dechem. Vše co od detektivky očekávám splněno, a moje bláznivě romantická část osobnosti se nemůže dočkat, jak to bude mezi Strikem a Robin dále...