Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2691 525

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

Nuny
22.11.2022 2 z 5

(SPOILER) Mě to nebavilo. Asi na sté stránce mi došlo, kdo to všechno dělá a fakt mě to pak nebavilo. Začátek mě nadchl, bylo to poutavé a naladil mě na další čtení. Bohužel hned na začátku Cormoran zmíní tři jména a jedno z nich to prostě je, takže je to nuda. Neprobíhá zde ani žádná gradace, nic se neděje.
Pak mě často napadalo: "Proboha, proč je Robin tak strašně chytrá, empatická, učenlivá a já nevím, co všechno z té série vyplívá a má doma takovýho debila." Tak pokud s někým jsem devět let, tak by asi měl vědět, co je mým snem a pokud si ho Robin plní, tak proč se on chová jako hňup (takovou dobu) a proč se ona nechá dál ponižovat... Nečekám, že by v další sérii nastávající procitl a najednou s její prací souhlasil, takže tyhle pasáže budu s velkou chutí přeskakovat. Číst ob-kapitolu, jak se ti dva pořád hádají, je opět velká nuda.
Co se týká kapitol s maniakem, tak stačí, když si přečtete tu první a pak vám to k příběhu nic nedá. A co se týká kapitol o pronásledování, tak ty jsou úplně k ničemu, ani to není záživné. Robin prostě celé dny sedí v lokále a pozoruje jednu babu pořád dokola...
No a Cormoran, je asi jediný, kdo mě ve všech sériích baví, i když mi někdy chybí lepší popis jeho myšlenkových pochodů, které pak rozseknou celou "záhadu". Jeho chytrost a černý humor mě celkem baví. Jediné, co musím přiznat, že mě tenhle příběh donutil, abych se podívala, jak se dlouho hojí amputace nohy a kdy je možné "normálně" žít s protézou a opravdu se mi nezdá, že by Cormoran měl nohu v takovým stavu, abych na každé třetí stránce četla o tom, že ho noha zase bolí.
Takže co z toho vyplívá? Kdyby měl příběh 300 stran, bylo by to super čtení. Nebo klidně 500, ale ať se to pořád neopakuje a objevuje se v příběhu něco nového, impulzivního, to pak bude něco.
Jsou zatím další tři díly, tak třeba se dočkám.

JaniMa
14.11.2022 4 z 5

Chvíli mi trvalo naladit se na pomalé tempo. Teprve pak jsem si neotřelé popisy míst, osob i dění začala opravdu užívat. Tolik perfektně vystihnutých detailů se v krimi příbězích obvykle nesejde.
Hodně prostoru bylo věnováno osobním životům Robin i Strika. Nad některými pasážemi jsem trochu skřípala zuby, ale začínám se smiřovat s tím, že v téhle sérii není detektivní zápletka na prvním místě.
Líbí se mi, že Strike není bezchybný hrdina robot a sledovat jeho a Robinin rozdílný pohled na stejné situace mě baví.
Všechny postavy působí velmi věrohodně, takže není těžké nad příběhem uvažovat, jako by šlo o realitu. Pomáhají i kulisy skutečných míst a událostí.
Přestože je kniha hodně objemná a popisná nedá se říct, že by byla vycpána vatou. Mezi kapitolami jsou různé spojky (narážky, vodítka, stopy), a kdo čte trochu pozorně může se těšit nad tím, jak se jednotlivá očka spojují a tvoří pevný řetěz propracovaného příběhu. Za mě asi dosud nejlepší díl série.

martineden
11.11.2022 5 z 5

Já prostě tuhle sérii žeru. Srdcovka.

morava
08.11.2022 4 z 5

Mam dosteno jiz delsi dobu:-)Prozatim se loucim s detektivem Strikem a jeho asistentkou Robin. Neopoustim je vsak navzdy, jelikoz uz vysel i paty dil, takze se mam na co tesit, protoze i tentokrat mne jejich spolecne vysetrovani bavilo.
No, a proc rikam, ze se tesim na 5.dil, kdyz jsem docetla treiti ? Z prosteho duvodu, 4tvrty dil jsem cetla pred tretim :-)
Ale urcite si dam mensi pauzicku, at se mi ti dva neomrzi :-)

Szilvia1
01.11.2022 5 z 5

Třetí případ Cormorana byl super.

Lacie
30.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Strike 3. Pro mě lepší než Hedvábník, kulhá za Kukačkou. Moje hodnocení je zcela v duchu toho, že mám plné zuby krváků, šílenců a brutality, radši čtu detektivky „obyčejné“. Ano, vražda je vražda, ale momentálně moderní mučeníčko a úchyláci s kusy těl jako trofejemi po kapsách jsou pro mě zbytečné až nežádoucí.
V knize se mi líbí osobní angažovanost Strika a široká paleta podezřelých, komplikované mnohovrstvé vyšetřování i závěr typu dvě mouchy jednou ranou.
Co mi vadí jsou opět podezřelí jeden horší magor než druhý, neustálé popisy nechutného násilí na ženách / dětech a vůbec celkově neutěšené příběhy rodin a okolí všech zúčastněných. Nevyjímaje Robin a Strika, když pominu jejich detektivní schopnosti, tak jsou oba jak mušky chycené v síti okolností, zmítají se ve svých pocitech a potřebách, aniž by byli schopni si prostě promluvit – například Robinin neustálý strach, že ji Strike vyhodí vedoucí k tomu, že se chová jako nanda.
Celou dobu jsem se snažila vykoumat, kdo je pachatel, ale opět mi to nevyšlo, jsem totální antitalent. Dám šanci ještě dalšímu dílu, ale pokud to bude zase brutus, už naposledy.

Wladimirski
24.10.2022 5 z 5

Skvělá kniha! Ješte lepší než předchozí dva díly. Cormoran Strike je sympatický chlapík a autor/ka jeho osobnost a historii v tomto díle daleko více otevřela a získala pro něj další "body".
560 stran nelze přečíst na jeden zátah, takže jsem tímto detektivním až thrillerovým příběhem žil několik dní a rád se k němu vracel. Vše psáno realisticky, přirozeně, uvěřitelně. Postava Robin je také sympatická, inteligentní. Dlouho dlouho nepředvídatelné, závěr gradující, zkrátka výborná kniha, těším se na další díly!

Kubajzz
19.10.2022 5 z 5

Jako vždy super. Viděl jsem jako film a pak poslechl jako audioknihu. Doporučuji :-)

martineknatasa
10.10.2022 5 z 5

Tak tato, byla z předešlých dílů nejlepší. Kéž by den měl více hodin. Tolik knih bych ráda přečetla.... Hned začínám číst další díl. Prostě, autorka je skvělá. Přečtěte si, kniha se vám bude líbit.

Fanda74
05.10.2022 4 z 5

Povedená detektivka, série mě baví čím dál tím víc. Pěkně napsané, zajímavé detaily a baví mě i rozvíjející se vztah mezi soukromým detektivek a jeho asistentkou. Těším se na další díly.

Hakate
04.10.2022 5 z 5

Tato serie má stoupající tendenci.
S kukačkou jsem se spíše trápila než bavila, Hedvabnik byl lepší průměr.
Ovšem 3. Díl to už bylo není jineho, byl přesně podle mého gusta.

Zápletka mi vyloženě sedla a velmi mě bavila.
Poutavý, napínavý příběh plný zvratů, napětí, podezřelých, hodně podezřelých a částí těl... Různých částí těl. Máme tu novodobého Jacka rozparovače. A všechno ostatní tak akorát správně vyvážené.

Konečně mě série začíná bavit.
Se Strikem jsme si k sobě konečně našli cestu. Robin jsem si oblíbila už od začátku.

Pevně doufám, že to není strop této série a další díly budou ještě lepší.
Nicméně 3. díl si plný počet opravdu zaslouží. Nemám, co bych vytkla a mohu jedině doporučit.

monte
24.09.2022 4 z 5

Povedená krimi

TomTomis
21.09.2022 3 z 5

Vztah hlavních vyšetřovatelů mě irituje čím dál víc. Lidé, kteří neumí vyjadřovat svoje pocity, mají strach z emocí a nejsou k sobě , možná ani k druhým zcela upřimní. Abych pravdu řekl, samotný příběh mi z hlavy už zcela vyšuměl. Čte se to sice rychle, ale někdy jsem si říkal, že zkrácení by knize sedělo.

lisell
16.09.2022 4 z 5

Nemůžu si pomoc, ale mě příběhy Cormorana Strike a Robin prostě baví. Je to jedna z malá detektivek, u kterých vydržím.

danny_21
13.09.2022 3 z 5

I třetí setkání s dvojicí londýnských vyšetřovatelů se nese v jakémsi poklidném duchu, z kterého občas vyskočí nějaký ten násilný popis vraždy ( nebo pokusu o ní ) pachatele, který má pifku na pajdavého Kormorána. Bohužel autorka stále dokola lehce našlapuje představených kolem hlavních podezřelých a vlastně nic moc se neděje, soukromé očko stále bolí pahýl, nemá další případy, na účtě míří do debetní pasti a miloučká Robin se pořád topí ve vlastním vztahu, nastávající svatbě a nedostačující důvery od parťáka, se kterým neví, jestli by si měla švihnout nebo ne ( a naopak ) . Zápletka žádná sláva, délka ukrutná, nevím, jestli ještě mám chuť na další díl, už se ta šablona zajídá, četl jsem lepší detektivky - 60 %

Gilnien
05.09.2022 3 z 5

Jedničku jsem četla, dvojku v půlce znechuceně odhodila, trojce jsem dala šanci jedině kvůli čtenářské výzvě. Posloucháno jako audiokniha a jen Pavel Rímský mě udržel v napětí až do konce. Přesto některé kapitoly dodnes nevím, že vůbec proběhly. Ono to není úplně špatné, ale znám spoustu lepších a propracovanějších detektivek. Tady (většinou) hned na začátku máte podezřelé a jen čekáte kdo z nich to bude. Furt se to točí dokola, abyste na konci všechny podezřelé a fakta o nich jen vzali, zahodili a vyšel vám z toho jediný příběh o maximálně sto stránkách. Zbytek knihy je k ničemu. Nejvíc mě baví povídání, která se točí kolem vztahu Strikea a Robin.

MartinvonHau
03.09.2022 4 z 5

Po slušném Volání Kukačky a slabém Hedvábníkovi pro mě asi zatím nejlepší díl. Je to dlouhé, rozvleklé a se spoustou odboček, ale to mi nevadí. Pokud se autorka nechtěla zpronevěřit žánru, musel být vrah jednou z mála podezřelých postav, které se v knize objevují. A taky že byl. Pro mě to bylo překvapivé, protože v žebříčku jsem ho měl až na posledním místě. Jen mě mrzí, že čtenář ho v podstatě nemá šanci odhalit, protože Strikovi stačila jedna jediná indicie, která je v knize uvedena způsobem, že běžný konzument knihy jí nepozná. Ale to nevadí, těším se další díl.

HadleysHope
03.09.2022 5 z 5

Další úžasná detektivka v této sérii.

Elapheg
02.09.2022 5 z 5

Možný spoiler:
Tak autorka Robert Galbraith tentokráte přiostřila ještě více než v druhém díle, ale i tak to bylo velice čtivé, poutavé a napínavé se skvělou zápletkou. V anotaci u jednoho vydání je docela podrobně napsáno, o čem kniha bude. Robin s Cormoranem dostanou balík, ve kterém je lidská končetina. Případu se hned ujímá i policie, ale přestože Cormoran má své podezřelé, o kterých ví, že by toho byli schopni, policie se věnuje jiné lince vyšetřování. Máme tady takového nového Jacka Rozparovače, další oběti přibývají a Cormoran s Robin rovněž usilovně pracují na své soukromé vyšetřovací verzi. Vraha se mi podařilo částečně tipnout. Detektivka je to celkem ostřejší, ale nedělalo mi to už konečně problémy, naopak se mi to i líbilo. Napínavá je dostatečně a jako odlehčení zde máme soukromý i profesní život Robin a Cormorana. Tento případ není a nebude vůbec jednoduchý. Máme tu několik vážných kandidátů na pachatele, ale každý z nich to mohl být. Podaří se Cormoranovi a Robin rozkličovat, kdo je šedá eminence než dojde k další vraždě? V tomto díle půjde dokonce Cormoranovi i Robin o hubu. Dalším bonusem v knize je pravidelná zpověď pachatele, který však do konce zůstává skryt. Bylo to výborné a ten konec byl maximálně povedený s velkým překvapením, jak už to u R. Galbraitha bývá. Detektivku doporučuji všemi deseti ostatním milovníkům detektivek. Kniha si plně zaslouží plný počet hvězdiček i doporučení. :-) Na další díl brzy dojde.

Sansli
25.08.2022 5 z 5

Opět naprosto dokonalé. Tohle se tak skvěle poslouchá:) Je tam naprosto všechno, co mám na příbězích ráda. Akce se míchá s pohledem do soukromí hrdinů, a my se zase dozvídáme o trochu víc o jejich minulosti. A vlastně mnohem víc, protože mezi Strikem a Robin se už rozvíjí přátelský vztah - už to není jen zaměstnanec a zaměstnavatel, ale vytváří si mezi nimi neviditelná pouta, která ovšem také začínají narážet na první neshody. Je tu skvěle vidět, že porozumět tomu druhému je prostě někdy dost obtížné a dá to dost práce, když chcete aby to fungovalo.
Příběh opět skvělý, napínavý až do konce:) Jednoznačně perfektní díl.