Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic

Dramatické osudy mimořádné dámy Českého království - Polyxeny z Pernštejna a Lobkovic. Děj se odehrává za vlády císaře Rudolfa II. Rudolfínská Praha byla v té době střediskem umělců a astrologů. Polyxena se po brzké smrti prvního manžela Viléma z Rožmberka stala paní na Roudnici a významně zasahovala do politického dění té doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282495/big_vasne-a-boje-poloyxeny-z-lobkovic-0mL-282495.jpg 3.842

Kniha Vášně a boje Polyxeny z Lobkovic

Aranel15

Příběh byl velmi zajímavý a dozvídáme se v něm, že za nitky tehdejších vztahů a politiky tahaly i jiné ženy, které nám nejsou tolik známé.

Opatov
29.03.2020

Historicky román o životě šlechty v době Rudolfa II. Dobře popsané skutečné historické postavy žijí svůj život na pozadí mocenských a náboženských bojů.
Určitě stojí za přečtení.

VendulaB
01.03.2020

Příjemná kniha popisující život ve své době významné české šlechtičny. U autora jde jednoznačně o jednu z jeho povedenějších knih - tentokrát dokázal popsat charaktery postav natolik, aby si k nim čtenář mohl vytvořit vztah. Kniha rozhodně stojí za přečtení.

PanKrbec
17.01.2020

Příběh se mi líbil a zase jsem se dozvěděl něco o čem jsem neměl ani tušení, jen škoda, že nebyl delší. Myslim tím hlavně to, že i zbytek života Polyxeny byl zajímavý a to i z historického hlediska (jak jsem se právě dočetl na netu). Kniha se mi četla lehce, sfoukl jsem jí za dva a půl večera, jen mi trochu vadilo, že se několikrát opakovaly stejné fráze či věty.

petr_
05.01.2020

Polyxena jako poslední r Rožmberků po přeslici byla zajímavá osoba. Vlastně díky ní se část majetku domínia dostala Lobkovicům.
Z knihy vyplývá, že měla rozsáhlé kontakty a vliv v českých zemích.

Gweny
11.09.2018

A já si vždycky bláhově myslela, že jedinou a významnou ženou, co se české historie týká, je Marie Terezie. Příběh Polyxeny je zajímavý a poutavý. Přečetla jsem ho pomalu jedním dechem za pár večerů.

jakafe
27.07.2018

Polyxena byla jednou z nejpřednějších osobností české renesance, a přesto jsem toho o ní věděla tak málo. Dosud jsem se hodně zajímala o tuto dobu v kontextu evropské historie, ale možná právě proto, že jsem mohla srovnávat s jinými historickými romány, je pro mě tento román lepší průměr. Je možné, že autor byl limitován počtem stran, podle mě by knize vůbec neškodilo, kdyby byla rozsáhlejší. Vzhledem k tomu, že se autor věnuje i dalším osobnostem předbělohorské doby, nemohlo být vše rozvedeno do hloubky, jak by si to mnohdy zasloužilo. I osobnost Polyxeny bych ráda poznala lépe, respektive s vykreslením jejích pocitů, pochyb i nadějí. Určitě si od pana Hanibala přečtu další román, píše zajímavě.

martinaandulka
13.05.2017

Polyxenu jsem dostala jako dárek od kamarádky a kniha mě nadchla,spisovatel napsal historický romá kde jsem se dozvěděla kousek české historie a vtáhlo mě to do příběhu.ani chvíli jsem se nenudila a ráda jse budu k této knize vracet.Určitě jsi ráda od pana spisovatele přečtu další knížky.