Vampýrská akademie

Vampýrská akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/bmid_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4 2402 320

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy , 2007

Szekynka
06.03.2018 5 z 5

Rozjezdový díl, který zaujal.
Námět se mi líbil, byť je už v knižním světě "přeupírováno", tohle se mi líbilo, lehce to vybočovalo a nebylo těžké se začíst.

Morgaine07
12.02.2018 3 z 5

Na pravou krev to nemá, ale užila jsem si to v devítce stejně tak.

Ree
30.01.2018 3 z 5

Vzhledem k tomu, jak dlouho jsem odolávala si tuto sérii přečíst, jsem byla mile překvapena. Jasně, nebyla to žádná pecka a možná, kdybych to četla jako puberťáčka, tak bych to neskutečně zbožňovala. Teď mi ale Rose místy lezla na nervy a měla jsem chuť ji přetáhnout, ale na druhou stranu se mi líbily její hlášky, sarkasmus, pohotové odpovědi...
Tři hvězdičky, protože mě to bavilo, ale nenadchlo. Půl hvězdy za to, že když jsem skončila v půlce a pak neměla možnost číst, došlo mi, že mě to nadchlo víc, než jsem si přiznala. A ano, hodně za to může Dimitri - já prostě žeru tajemné, zachmuřené badass chlapy, kteří jsou ve skutečnosti sladcí.

DaisySpring
25.01.2018 3 z 5

Jsem celkem nadšená z celkového nápadu a taky mám ráda rebelky. :-) Pátou hvězdičku nedám jen proto, že mi vadily občasné přehnané záchvaty pubertálního vzdoru hlavní hrdinky. Jinak paráda a Dimitrij je k sežrání. P.S. Filmová adaptace se celkem povedla a dokonce mi představitelka hlavní role byla sympatičtější než knižní originál.

Piper222
23.01.2018 5 z 5

Příjemné oddechové fantasy. Příběh není nijak náročný ale s dalšími díly je čím dál víc napínavý. Občas jsem měla chaos v královských rodech. Postavy jsem si zamilovala, hlavně Dimitrije a Rose. Autorka mohla trochu více rozvést co Lissa a Rose dělaly mimo akademii.

dancadragneel
30.11.2017 5 z 5

Knížka mě pobavila a hodně i uklidnila :) bylo skvělé přečíst si zase něco pro odlehčení :)

Kačkaknihomol
28.11.2017 4 z 5

No teda, nejdřív to na mě působilo jako laciný románek, ale musím říct že to pak bylo fajn. Opravdu to jako laciný románek působí, obálky opravdu nejsou nádherné a krásné. Ale důležitý je to, co je uvnitř! :D Musím říct, že jsem si někdy začala připadat jako nějaká středoškolačka, když jsem to četla. Chápu, tématika různých akademií atd. asi není úplně pro každého, ale já jakožto puberťačka s poblázněnými hormony jsem si to náramně užila. Pravda, upířina je tady trochu nereálná, děj občas stojí za houby, žádný velký literární počin to není... ALE stejně to prostě budete číst, jak je to čtivý. A hlavně lidi. Dimitri. Důvod sám o sobě.

Bublinka.
20.11.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, proč ne, když od toho člověk nečeká nic jiného než další upíří YA.

Leona91
07.11.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky filmu, avšak kniha byla stokrát lepší. Ty malé okamžiky kdy Dimitri ztrácel nad sebou kontrolu díky Rose jsou dokonalé.

KnihomolkD
02.11.2017 5 z 5

Čtivé,čtivé,čtivé a taky chytlavé. Zamilovala jsem si Rose a hlavně Dimitrije. Prostě miluji její sarkasmus.
Moc se těším na Mrazivý polibek.

MinaHawke
16.10.2017 3 z 5

Nevím, nějak mě to neoslovilo.

Richelle
14.10.2017 5 z 5

Od té doby, co kniha vyšla je stále v mojí knihovně na viditelném místě. Okolní svět přináší dost problémů a starostí, že s touto knihou je lehké se odreagovat. Kniha se tak stala jednou z mých nejoblíbenějších. Ale nejspíš za to může Dimitrij.. nejraději bych byla místo Rose a měla ho ve své blízkosti. Rozhodně knihu doporučuji!!

bookworm_plants
06.10.2017 5 z 5

Miluju knihy s tématikou upírů, bylo to úžasné hlavně teda Dimitrij, to je slaďouš :-D
Už se těším na další díly :-)
Nemám co, dodat 5*

lavi25
02.09.2017 5 z 5

velmi povedené dílo.

sylva8672
11.08.2017 3 z 5

Miluju knihy o upírech, ale už jsem četla lepší

FlakeWhite
01.08.2017 2 z 5

Nechápu v čem je knížka tak úžasná. Myslím, že ve svých 14 letech do cílové skupiny spadám, ale i tak mě kniha vůbec nebavila, dokonce jsem jí ani nedočetla.
Upírský svět byl dobře vymyšlen, ale někdy jsem měla pocit, že hlavní hrdinka ani není upírka.
Další mínus pro mě byl děj. Nic napínavého se tam nedělo. Kniha byla očividně zaměřená na romantickou linku, což není zrovna můj šálek kávy. S tím souviselo i všudypřítomné slovo "sexy", které se v každé větě vyskytlo minimálně jednou.

Burák
30.07.2017

Nechci být při hodnocení nespravedlivá, respektive až příliš přísná, protože už dávno nejsem v cílově skupině, pro kterou je Vampýrská akademie určena. Proto ponechám komentář bez hvězdičkového hodnocení.
I navzdory svému věku jsem si knihu vybrala sama, protože jsem chtěla něco nenáročného na dovolenou a už jsem z různých recenzí i tady na Databázi věděla, že patří k oblíbeným a dobře hodnoceným.
Upřímně, nechápu proč. Možná že jako teenager bych z toho byla taky vedle, ale tak jak si pamatuju na své mladší já, myslím, že spíš ne.
Pokud bych měla něco vypíchnout a ocenit, tak by to bylo vymyšlení samotného vampýrského světa - to kastování a zákony, které v tomto světě platí jsou promyšleny poměrně dobře a nabízí se tak určitý potenciál i pro dobrý fantasy příběh. Bod bych dala ještě za to, že ty postavy nejsou černobílé a knížka se nesnaží nijak zvlášť moralizovat. No, a tím asi s pozitivy končím.
Zápletka mi přišla poměrně slabá, žádné napětí z toho jak to dopadne jsem víceméně nepociťovala. Možná za to bude moct i český překlad, ale některé ty dialogy tahaly vyloženě za uši a celkově mi přišlo, že i ty jednotlivé scény jsou tak nějak odfláknuté.
Abych to zkrátila, pokud je vám cca okolo 15 a ještě moc načteno nemáte, je tu šance, že se vám to bude hodně líbit. Čím starší a zkušenější čtenář jste, tím víc bych si dala práci s výběrem jiné knížky.
Další díly číst asi nebudu. I když, kdoví, že...

keselylenka
29.07.2017 4 z 5

Nejsem cílová skupina pro tuto knihu, proto moje hodnocení možná bude zkreslené. Každopádně knížku nehodnotím jako nejhorší, příběh je zajímavý, i když v první půlce jsem se trochu ztrácela v tom, kdo je kdo. Lissa a Rose mě taky místy trochu rozčilovaly, přišlo mi, že to jejich pouto trochu přehánějí. Přesto ale budu číst dál, jsem zvědavá, jak to dopadne.

VendelinkaC
20.07.2017 5 z 5

Knihu jsem onehdy viděla v knihkupectví a z obálky a popisku mě absolutně nenadchla...pak jsem se do ní jednou pustila z nudy... a už jsem ji nepustila. :-) Je to oddechové čtení, samozřejmě, klasická teenage romance, ale to mě baví. Rose - skvělá a sympatická postava, stejně tak Dimitrij a v napětí vás udržuje hlavně to, jak to s nimi dopadne. R. Mead je skvělá autorka, která umí vtáhnout do děje. V ději se dá vyznat, není přeplácaný, líbí se mi vtipné dialogy. Celou sérii jsem schopná zhltnout za týden, už jsem ji četla nejméně třikrát a určitě se k ní zase ráda vrátím. Prostě mě baví. Za mě doporučuju. Máte-li rádi fantasy se spoustou akce ale i romance, je to přesně to pravé. :-)

KnihomolkaMari
04.07.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala prostřednictvím filmu na motivy této knihy, který se mi moc líbil! A i když jsem tedy měla v podstatě knihu vyspoilerovanou, tak přece jenom mě uchvátila a dostala mě. Některé věci tam byli samozřejmě o něco jinak ale i tak se to hodně podobalo. Opravdu na mě zapůsobila a já už se nedočkavě těším na další díl! Prozatímně úžasně začínající série! Kromě toho jsem už dlouho dobu v podstatě "ujetá" na upíry, takže to pro mě byla skvělá volba!