Stínem políbená

Stínem políbená https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36025/bmid_stinem-polibena-TWv-36025.jpg 5 1911 167

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Shadow Kiss , 2008

Canney
12.02.2013 5 z 5

Tento díl byl zatím nejlepší! Tentokrát mi Rose přišla v pohodě (narozdíl od předchozích dílů), ale Adrian, Dimitrij a Christian byli jako vždy prostě nejlepší. A ten konec - takový jsem ho rozhodně nečekala a už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

Bet
28.01.2013 5 z 5

A opět jsem knihu přečetla jedním dechem, patří mezi nejlepší.

Honey0105
06.01.2013 4 z 5

Tahle kniha je velice zajímavá svým koncovým zvratem, který mě ohromil a zároveň mi bylo smutno. Tento díl se mi četl trochu hůř než ty předchozí, ale na druhou stranu se tu člověk dozvěděl mnoho zajímavostí. Já si oblíbila další postavy a celkově to bylo fajn oddychové čtení i když chvílemi už trochu přeslazené, ale to zachránilo mnoho bojových scén.

Nickky
02.01.2013 5 z 5

Přes všechny kladné ohlasy jsem nemohla odolat a přála jsem si knížku k Vánocům.Dostala jsem 3.díl VA (Stínem políbená). Musela jsem si tedy přečíst podrobnější popisy prvního a druhého dílu,abych vůbec věděla o co jde.Po prvních stránkách jsem si přemýšlela, jestli vůbec pokračovat ( a ptala jsem se sama sebe "Co jsem si to koupila?")Rozhodla jsem se pokračovat. Po dalších stránkách jsem už se čtením nemohla přestat ( ať chcete, nebo ne, ona vám Lissa,Rose, Dimitrij,.. nakonec přirostou k srdci)Tajemné,vzrušující, místy romantické a smutné ( i ta slza mi ukápla).Rozmýšlela jsem se mezi 4- 5 hvězdami a nakonec dávám 5*, protože tato knížka si je zaslouží. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu!

.Verča.
26.12.2012 4 z 5

Bohužel jsem konec věděla, když jsem narazila na spoiler asi půl roku před přečtením. Ale i tak musím uznat, že mi to vyrazilo dech. Tuhle knížku jsem totálně prožívala. A navíc tam bylo více Adriana a toho já prostě miluju. Hlavně ta scéna s ním na konci se mi líbila. Já věděla, že to nebude zmetek. Jen kdyby se Rose probrala a vybrala si jeho...

danca044
18.12.2012 5 z 5

Krásný příběh. Konec mě hodně zarazil a byla jsem ve velice nostalgické náladě.

zuzolo
07.12.2012 5 z 5

úplně nejlepší kniha zatím .... :)) ale na konci teda šok ... :/

včelka
19.11.2012 5 z 5

Máte rádi knížky Vampýrská akademie a Pokrevní pouta tak hrozně jako já??? Tak se přidejte na mojí stránku na Facebooku "Pokrevní pouta (VA II)" Přidávám hodně příspěvků o VA i PP ;))

Kristie-Sophi
11.11.2012 5 z 5

Jop, tak tenhle díl byl lepší než ty předešlé, po celou dobu Vám v hlavě hlodá spousta otázek, na které neznáte odpovědi a až ke konci knihy se Vám dostane odpovědi :) Konec byl pro mě opravdu dojemný...

johisa
25.10.2012 4 z 5

Tento díl byl opět moc krásný a musím říct že jsem málem neudržela slzy na konci knížky.

petiska
19.09.2012 5 z 5

Tento díl mě ohromil! Měla jsem ho přečtený cca za 4 dny, když nepočítám pauzy. Ke konci knihy to bylo zřejmě nejvíce napínavé, když se Rose sblížila s Dimitrijem, což jsem opravdu nečekala. Hned potom, jak byl ten skok do souboje mezi nimi a Strigoji a následné proměnění Dimitrije, jsem byla nezkrotně přesvědčená, že už není cesty ven. Když se ale Rose vydává do Ruska, zase mám pro co žít a proto mám doma další díl! Nejlepší kniha, kterou jsem zatím četla.

Dandulka
10.09.2012 5 z 5

Tenhle díl byl zajímavý spíše ke konci, neměla jsem sílu to pomalu ani dočíst a těch papírových kapesníčků taky nebylo zrovna málo!!!!!Tak jsem zvědavá na další díl!

Bogyi
05.07.2012

Vampýrskou akademii jsem si velmi oblíbila :) ikdy tento díl byl ze začátku takový obrazový dějem tak ke konci jsem uronla slzičku.... velmi jsme ráda e jsme poznala tento styl psaní a že sem poznala tuto autorku, velmi mě její příběh z vampýrské akademie oslovl a jsme zvědavá na další pokračování jak to dopadne s Rose a Dimitrijem .....

Haninkaa
25.06.2012 5 z 5

Vampýrská akademie je úžasná kniha.Čtu ji moc ráda,a tento díl byl zatím nejkrásnější,i když i velmi žalostný:-(...Uvidím jak to bude pokračovat dál:-)

DarkFireflies
03.06.2012 5 z 5

Další povedený díl. Musím říct, že se mi tahle série zdá s každým dalším dílem lepší a lepší.
Ze začátku se všechno zdá v pořádku, postupně ale čtenáři dochází, že za tím musí být nějaký háček. Začíná to duchy a končí strigoji. V životě by mě ale nenapadlo, že by se mohlo hlavním hrdinům stát zrovna tohle.
Podle mého názoru velmi pěkná kniha s překvapivým dějem a tentokrát i s trochou té romantiky, která ale nemohla trvat dlouho. :)

xxiixxi
20.04.2012 5 z 5

Velmi povedené. Jen na Rose mi vadí, jak je neustále drzá (hlavně to, jak mluvila s královnou), ale bez toho by to asi nebyla taková zábava.

Rose18
15.04.2012 5 z 5

Asi nejlepší díl! :) Knížka je hodně dojemná, smutná, romantická..

Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Mě tato série obvzvláště bavila, tuto knihu jsem stačila přečíst asi za 4 hodiny, velmi čtivé. Mohu jen doporučit.

Džizetka
18.03.2012 2 z 5

Celá série je úžasná a nádherně čtivá.Skoro všechny jsem přečetla během nemoci za zhruba 3 dny a nemohla se dočkat dalšího dílu...Přiznám se,nedočetla jsem všechny.Po zhruba 4-5 knihách mě celkový příběh naprosto znudil.Ano znudil.Možná to má na svědomí celá ta dnešní " upírská invaze " na pultech.

digi
15.12.2011 5 z 5

úžasná kniha kterou mohu jen doporučit ;)