Stínem políbená

Stínem políbená https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36025/bmid_stinem-polibena-TWv-36025.jpg 5 1911 167

Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Shadow Kiss , 2008

czeliza
30.07.2014 5 z 5

Nemůžu si absolutně na nic stěžovat. Od začátku do konce jsem byla napnutá jak kšandy, chtěla jsem číst dál, a co mi nejdřív nesedělo a říkala jsem si, že to tam ani nemuselo být, tak se nakonec logicky vysvětlilo. Dimitrij a Rose...To je prostě pár na který se nezapomíná a za který se v určitém smyslu dá i dýchat. I při druhém čtení jsem se nemusela bát, že mě nic nepřekvapí, nikdy si člověk nepamatuje úplně všechno. A poprvé se mi tu žebříčkem oblíbených postav probojovává do výšin Adrian.
Tahle kniha se mi zatím z celé série líbila snad nejvíce, strčila do kapsy předchozí dva díly naprosto s přehledem a všechno spolu dokonale souvisí. Skvělá, čtivá práce spisovatelky a doporučuji všema deseti.

lunina
25.07.2014 5 z 5

Dnes jsem dočetla tenhle díl,už se nemůžu dočkat až si přečtu další ! ♥
Úžasné knihy!

Noreen
15.07.2014 5 z 5

Zrovna dočítám už asi po třetí a musím se přiznat, že tím, že vím, co se v knize děje, jsem celou dobu v daleko větším nervu, než když jsem to četla poprvé. Vynikající a strhující příběh!

Beni
10.07.2014 5 z 5

Úplná fantazie - pro mě - úžasné pokračování, napínavé a totálně strhující... jen tak dál :-)

Edona
01.07.2014 5 z 5

U série Vampýrské akademie zatím platí - co díl, to lepší kvalita. Stínem políbená mě naprosto dostala - bylo to akční, napínavé a strhující. Hltala jsem stránku za stránkou a vůbec mi nepřipadalo, že se blížím ke konci. Rozhodně doporučuji!

Kykys
21.06.2014 5 z 5

Zezačátku nuda konec ale nabral nečekaný spád a prostě boží! :D Zatím všechny díly, které jsem četla byly ze začátku nudné pak se ale rozjely a donutily mě číst další díl :)

pink_ivy
16.06.2014 4 z 5

První knížka byla slušná, druhá mě něják neohromila, ale takhle byla ze všech nejlepší. Hned od začátku se něco dělo a hned od začátku to bylo zajímavé. Svižné tempo tomu vydrželo až do konce, který jsem doslova hltala jedním dechem. Bylo mi jasné, že se tam semele něco nepěkného, ale lhala bych, kdybych tvrdila, že mě napadlo, že se stane přesně tohle. 4*

Kyta
31.05.2014 5 z 5

Tenhle díl mě zaujal mnohem víc, než ty dva předešlé. Stalo se tu nemálo věcí, včetně toho překvapivého závěru...
Styl, kterým je kniha napsána, mě opět neuvěřitelně uchvátil a to je nejspíš důvod, proč jsem se od příběhu nedokázala odtrhnout (při posledních stránkách obzvlášť). Bylo vidět, že se autorka hodně zdokonalila v psaní. Kniha je moc poutavá, čtivá a všechny kladné postavy jsem si hodně oblíbila (Eddie, Adrian, Lissa, Christian,...). Pak je tu samozřejmě Rose a Dimitrij... Zatím žádné knižní postavy jsem si neoblíbila tolik, jako je, a proto mě potěšilo jejich sblížení a taky proto mě tolik šokoval ten následující zvrat.
Ten konec... tomu nedokážu ani teď uvěřit. Pořád si říkám, jak se to vlastně mohlo stát a jsem tím úplně vyděšená... (kdo četl, pochopí). Myslím, že takový zvrat nečekal nikdo, včetně toho Rosina konečného rozhodnutí. Celý konec mě rozhodil a až do poslední stránky jsem doufala v nějaké rozumné vysvětlení toho, co se událo, ale nestalo se. Ale samozřejmě doufám, že když jsem teprve v polovině celé série, tak se to všechno v té příští nějak dobře vysvětlí a vše dopadne tak, jak podle autorky má. :)

Doporučuji!!!

RosMeggie
20.05.2014 5 z 5

Další excelentní díl (jak jinak...:D)... Konec mě hoodně překvapil...

P.S. Doporučuji....:)

S láskou,
Rose

lucmat
15.04.2014 4 z 5

Ok, přiznávám, že jsem VA zcela propadla... :-) Ale ten konec, to bylo drsné...ale zbývají tři knihy, naděje umírá poslední! :-)

Trina1
13.04.2014 4 z 5

První dvě třetiny knížky se mi zdály poněkud zbytečně ukecané. Za to ubírám jednu hvězdičku. Ovšem poslední třetina byla tak napínavá, že jsem se od knížky nemohla odtrhnout a četla jsem dlouho do noci, dokud jsem to nedočetla. Ale ten závěr, ten mě tedy překvapil, takovéhle zakončení by mě nikdy nenapadlo. Pořád jsem tomu nemohla uvěřit a doufala jsem, že se to nějak vyřeší. A ono ne, najednou jsem byla na poslední stránce a konec. Pěkně mě to rozhodilo - až tak, že jsem se rozhodla, že už nebudu pokračovat ve čtení - proč taky, když to dopadlo tak, jak to dopadlo. Četla jsem to téměř jen kvůli té určitě osobě :D. Nicméně po nakouknutí do komentářů pod knížkou tu snad nějaká naděje je, takže budu dál pokračovat :).
Nemám ráda, když mě takhle moc nějaká knížka rozhodí, když ten příběh tak moc prožívám... Na druhou stranu - možná je to právě důkaz perfektně napsané knihy :).

Selfinka
11.04.2014 5 z 5

Konec jsem prořvala a zároveň jsem měla chuť skončit a nečíst další díly, ale nakonec do nich půjdu..protože to dopadne, jak jinak, než šťastně..ach...jinak díl byl super, napětí, akce, láska..všechno tam bylo..očekávaný moment taky přišel..u mě spokojenost :)

machrus
12.02.2014 4 z 5

Nevím jak to,ale 3.díl mě zklamal.A ne kvůli tomu s Dimitrijem.To jsem věděla, že se to stane. Hned jak jsem si v 1.díle přečetla slib, který si dali Rose a Dimitrij. Vlastně ten konec byl z celé té knihy to nejlepší. Ale prostě 3.díl se hrozně vlekl. A popravdě nevím jestli se teď hned dám do 4.dílu. Ke všemu vím,co mě tam čeká,protože jsem si hlupák přečetla anotaci a teď i prolistovala knihu. A teda myslím si,že to spisovatelka totálně podělala. A přitom první dva díly se mi zdály tak nadějnými. No uvidíme. Asi si dám chvíli oraz a přečtu si něco jiného a snad se donutím dočíst poslední 3.díly. Přesto,ale dám hodnocení 4 hvězdy,protože si stojím za tím, že je to jedna z těch lepších sérií o upírech.

sarush
10.02.2014 5 z 5

Pomalu u nevím co víc na tule bombastickou sérii psát. Je úžasná a ja prostě už nemám slov. Každé překvapení je pro mě v knize něčím vyjmečným :) Určo se později k prvnímu dílu vrátím a znova si přectu VA :) Jedna z nej mých knih

PriMula
10.02.2014 5 z 5

Přiznávám se, že začátek mě zas tak nebavil (nebo se tam spíš nic nedělo) :D a divila jsem proč je to nejlepší kniha série. V půlce jsem to pochopila a oživila názor že je to vážně skvělá kniha! :D :)

Sosyk
02.02.2014 4 z 5

Proč, prooč, prooč... tohle slovo si opakuju asi posledních 20 minut. Tenhle konec jsem tak nějak očekávala, proto nechápu, že se tomu i přesto tak moc divím... Mám sice raději Adriana, ale stejně mě to celkem dostalo. A i když jsem si teď chtěla dát od vampýrů chvíli pauzu, nedokážu to a jdu hned na další díl...

Culinka
31.01.2014 5 z 5

Skvělý, jako předchozí díly. A ten konec, ach jo!

vaili
28.01.2014 4 z 5

Tak stejně dobré jako druhý díl, ale strašně rychlé zvraty pár stránek a je všechno úplně jinak než by kdy Vás napadlo :)

hradilovi.mk
16.12.2013 5 z 5

Nádherný díl. Sem zvědavá na další... ale konec smutný :-(

dexeded
28.11.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, které jsem četla. Nemohla jsem se od ní odtrnout.