Mrazivý polibek

Mrazivý polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31457/bmid_mrazivy-polibek-uuG-31457.jpg 5 1990 160

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Frostbite , 2008

geimz
25.08.2014 1 z 5

Ja žasnem. Žasnem, koľko ľudí považuje tento brak za literatúru. Ehm, chcel som povedať kvalitnú literatúru. Ok, keby mám 13, iné pohlavie, a upírov poznám len tých trblietavých, možno by som kúzlu tejto idiotskej ságy podľahol (čo zrejme vysvetľuje tunajšie nadšené päťhviezdičkové hodnotenia a komentáre typu "Úplně nejbožejší knížka, co jsem kdy četla"). Bohužiaľ, nie som nič z hore spomenutého. Som človek, čo si cení kvalitný príbeh, trojrozmerné postavy, autorov cit pre detail a vôbec všetko, čo robí knihu dobrou. A nič z tohto sa mi nedostalo ani v prvom dieli, ani v tomto. A moja trpezlivosť sa už vyčerpala, takže sa pustím do hodnotenia samotnej knihy, aby som to už mal z krku.

Po prvej knihe som bol relatívne rozhorčený z absencie deju a dúfal, že Mrazivý polibek (ach, už len ten názov mi mal napovedať, že to nie je nič pre mňa) to napraví. A že to vyzeralo nádejne. Rose s Dimitrijom na začiatku cestujú do domu slávneho strážcu, ktorý ju má preskúšať, len aby ich našli všetkých zmasakrovaných. Hovorím si dobre, to sa nám to začína zhurta, nože sem s ďalšími stranami. A tam sa tak to moje nadšenie skončilo. Pretože ďalších 100 strán treba využiť načo? Samozrejme na riešenie vzťahov, ako Rose+Dimitrij, Lissa+Christian, Rose+Mason. Budú, nebudú? Dá jej pusu, nedá jej pusu? Juuuj, toľko napätia, že z toho zaspať neviem. Vianočné prázdniny strávené na lyžovačke v horách? To znie ako senza nápad, len dúfam, že sa tam tá Rose dá už konečne dokopy s chudákom Masonom, lebo moje nechty to dvadsaťštyrihodinové obhrýzanie už nevydržia. Ale nie, Rose, si uvedomila, že s Masonom nechce byť, že ľúbi len svojho vysnívaného trénera Dimitriho! To bol šok, aký som v literatúre ešte nezažil. Ale pre toto predsa knihy čítam, pre tú radosť z teenagerských ľúbostných trojuholníkov. Ale nie, Mason spolu s ďalšími dvoma osobami, ktoré určite majú nejaké mená, v zlosti utiekol napadnúť takmer nezničiteľnú skupinu Strigojov, pretože predsa treba s tou hrozivou situáciou niečo urobiť! A Rose pochopiteľne zavolá dospelých strážcov, aby im to oznámili a oni sa mohli vydať pátrať...nie? Ide tam sama, len s Christianom? No dobre, veď už je na tej akadémii skoro celý rok, nejakých pár zmutovaných upírov jej nemôže robiť problém, takej tvrďáčke. A že sa tento náznak deju odohráva zhruba 40 strán pred koncom knihy? No a čo, šak Rose zabije dvoch Strigojov, pretože jej náhrada za Dimitrija (ktorého meno som počas písania už zabudol) sa nechá celkom stupídne zamordovať! Ale nie, bol to hrdina, a mne ide srdce puknúť žiaľom.

Žiaľom, že som sa do tohto literárneho skvostu vôbec niekedy pustil. Ale dosť bolo irónie, nemôžem tú knihu stále len zhadzovať. Má totiž jedno veľké pozitívum. Tú nepopísateľnú eufóriu, keď sa človek prebojuje na poslednú stranu.
Hurá, a teraz smelo na Twilight, nech si spravím chuť!

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

VA. Prostě báječný, skvělý, užasný! Áááá! :D Miluju Rose! Skvěle napsaná postava - ten její sakrasmus a vtip! :)

Betnka81
17.08.2014 4 z 5

Opět úžasný díl :)

anishta
07.08.2014 5 z 5

Dobré, dobré. Ze začátku jsem se bála, že se tam nic moc nebude dít, ale konec mě překvapil. Líbilo se mi to víc než první díl, tak jsem zvědavá, jestli se to dál bude stupňovat a hned beru trojku.

czeliza
30.07.2014 4 z 5

Jak druhé díly bývají obvykle nejhorší z celé série (alespoň dle mých zkušeností), tady autorka neudělala krok vedle a kniha se mi líbila. Nové postavy, akce, napětí i nějaká ta překvapení, já jsem byla spokojená. Ačkoliv nějaká ta hluchá místa by se tam našla a Dimka mě v tohle díle místy neskonale štval, ať si říká kdo chce co chce. Může být Bůh, ale někdy bych ho majzla knihou do hlavy a to ho mám fakt ráda. V tomhle díle už jsem čula něco zlého, co bude mít vliv i na další pokračování příběhu. Ale na konci knihy mě dost bodlo u srdce :/

Beni
10.07.2014 5 z 5

A já už se bála, že to neskončí tak, že bude s Dimitrijem. :-) Super pokračování, nad kterým jsem tajila dech, jak to bude pokračovat :-)

Edona
10.06.2014 5 z 5

Oproti prvnímu dílu jsem mile potěšena a překvapena. Nečekala jsem nic famózního, ale o to více mě kniha překvapila. Opravdu napínavá, akční a tajemná. Něco jsem dokázala předpovědět dříve než naše Rose, ale něco zase ne a dost mě to překvapilo. Doporučuji.

pink_ivy
03.06.2014 3 z 5

Líbil se mi o něco méně než první díl, ale stejně mě to teda docela chytilo, i když mi přišlo, že se něco dělo na začátku a hlavně na konci, a prostředek byl takový mdlý a kde nic, tu nic. Každopádně konec byl fakt akční, i když jsem to teda tak něják čekala, tak si nemůžu stěžovat, ten konec opravdu zvednul celou knížku. 3*

Teressa
25.05.2014 5 z 5

Tento díl mě opět okouzlil, myslím, že je snad ještě lepší, než je první díl. A i ten jsem bez váhání ohodnotila pěti hvězdičkami!

Kyta
24.05.2014 5 z 5

Druhý úžasný díl ještě úžasnější série.
Tento díl mě zaujal ještě víc než předchozí díl; děj byl tentokrát hodně pestrý, na scéně se objevily nové skvělé postavy a na konci to bylo hodně akční (tak, jak to už má být). Konečně jsem se dočkala útoku Strigojů, kteří se v prvním díle tolik nezjevovali. Tady byli důvodem té větší akce, která by knize chyběla. V tomto díle se mi i objasnily některé události z prvního dílu.
Čím dál víc si oblibuji Rose. Mia mě tentokrát hodně překvapila, jelikož tady není za tu mrchu, kterou si pamatuji... Dost mě potěšilo konečné sblížení Rose a Dimitrije, kteří se během pobytu v horském středisku trochu odcizili (příchodem Taši). Hodně jsem si oblíbila Adriana a proto doufám, že se v příštích dílech taky objeví! :)
Mé hodnocení je myslím jasné... Kniha je čtivá, napínavá a mě tahle série nehorázně zaujala. Moc se těším na třetí díl!!

RosMeggie
26.04.2014 5 z 5

Úžasný díl, co víc k tomu dodat...

P.S. Achjooo já chci Dimitrijee

S láskou (k Dimitrijovi a samozdřejmě i k Vám)

Rose

Trina1
13.04.2014 5 z 5

Skvělý díl, pohltil mě od začátku až do konce. Na konci jsem se musela hodně držet, abych se nerozbrečela.

lucmat
01.04.2014 4 z 5

Druhý díl super, konec nic moc :-( Dimitrij a Rose, fandíííím. :-)

Domulenka
29.03.2014 5 z 5

Dimitrij :-) asi vic ktomu nereknu .......

andulka1406
18.03.2014 5 z 5

První díl mě knižně vůbec nezaujal, ale po shlédnutí filmu jsem tomu dala ještě jednou šanci. Druhý díl mě naprosto pohltil. Nemohla jsem se od toho odtrhnout, vážně super. A je to napsané tak, že se to čte jedním dechem. Na konci knihy nastal celkem zvrat, stalo se něco co mě potěšilo i nepotěšilo, ale každopádně se už nemůžu dočkat, až si přečtu další díl :-)

klmas
23.02.2014 5 z 5

je to jepší než 1 ale horší než 3 člověk se prostě musí dostat ke konci aby se dostal knejlepšímu :)

angelbooks
13.02.2014 5 z 5

Je pravda že je to trochu lepší díl než ten první, nicméně jednou věcí mě zpisovatelka zklamala ( napíšu jen jméno postavy Mason, není to kvůli tomu že se s ním Rose dávala dohromady ze začátku jsem jim fandila, ale kvůli něčemu jinýhu ).
Bývala bych dávala 4* nebýt konce kde se Rose zase trochu zblížila s Dimitrijem :).
Knihu opět doporučuju :).

machrus
06.02.2014 5 z 5

Troufám si napsat o fous lepší než první díl.A to,že se mi první díl hodně líbil.

Po jednom dni od přečtení knihy ještě musím dodat,že mi tato série hodně připomíná Harryho Pottera.Je teda jasné že určitě ne tématem,ale způsobem psaní autorky a také tím jak autorka popisuje postavy a svět,ve kterém žijí.Myslím si,že tohle je hodně promyšlená série.Není to vůbec odfláklé. Kdybych měla porovnat série o upírech,tak tahle vede na 100% a to že se mi Twilight sága hodně dostala pod kůži,tak ale s postupem času a asi trochu i za pomocí komerce,co to mělo se mi TS přestala líbit.Zato tahle je na vrcholu žebříčku. A co se týče sérií Škola noci,Upířích deníků nebo snad Pravá krev...ty akademii nesahají ani po kotníky.Uvidíme, co ukážou další díly.

sarush
06.02.2014 5 z 5

Druhý díl mě vůbec nezklamal, spíš mě ještě víc donutil přemýšlet o téhle bezvadně a vtipně napsané knihy. :) Těším se na každé slovo, které mě čeká před tím než ho projedu očima. Vždy čekám co zas autorka vymyslela, že se tomu zasměji, uroním slzu nebo se nad tím zamyslím :) prostě nezklamala mě autorka a těším se na další díly, určitě je budu číst s nadšením :D Jenom mě šokoval Mason, bylo mi ho líto i hlavní hrdinky. Doufala jsem, že ještě víc zkomplikuje Mason děj ale takhle se nestane :) Přesto očekávám další zvraty v knize :D

PriMula
30.01.2014 5 z 5

Každý tu píše jaký díl byl lepší. Ne! Oba byly perfektní! :D Moc ráda se vrhnu na další díl. Do teď pěkná série kterou můžu jen doporučit. :D :)